Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 19
Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-14, 22:29
Raj?ata rozmixujeme i se šlupkama, vyva?íme na protlak, p?idáme zasklovat?lou cibulku, ?esnek a ?erstvou bazalku, oregano - dobromysl, šnytlík, petržšlku - co d?m dá nebo i všechno. Všeho p?im??en?. Zava?íme do sklenic.
Na špagety p?idáme pak jen smetanu, na škeble, krevety apod. jen oh?ejeme - fakt m?ama a vydrží! Lepší než kupovat ty um?lohmotný omá?ky :o)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-14, 22:38
D?kuji!!!

Abstract pro nov? p?íchozí: jedná se o to co si po?ít když je doma 25kg zralých raj?at a domácí hospody?ka dlí mimo domov (v mém p?ípad? v porodnici - ale nehraje roli). ?ili n?co jako seriál Dnes va?í muž...

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-09-15, 11:46
To bych snad taky radši rodila než zpracovávala 25kg raj?at :-)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-15, 11:49
Silva - ale stojí to za to a je to fakt m?ama!!!
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-15, 11:49
Já taky - ale zbyly na m? holt ty raj?ata. V?tšina jich nakonec stejn? šla do mrazáku a pak jsem taky trochu chodil po baráku a rozdával soused?m... :-))) Recept stejn? využijem, šestined?lí je taková plonková doba...

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-15, 11:55
Pavel - doufám, že to o tom 6tined?lí jako plonkové dob? dáš p?e?íst nebohé matce - ono Ti taky smekne v kramlfekách ;o))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-15, 12:03
za 6 ned?l mimino nic moc nenau?íš a žena nikam nesmí (jezdit, courat, trajdat ...). Takže víkendy budu doma (vymalováno už je a váno?ní úklid díky rekonstrukci máme taky), tudíž m?žu dle propozic té nebohé ženy míchat va?e?kou n?jaká povidla a ládovat je do sklenic klidn? celou sobotu...

Smekám p?ed každou ženou - stejn? dodneska nechápu jak se do mý 50 kilový to mimino v?bec vejde a kudy se vyndá ven???

Kramfleky sklapnu a už budu jen držet hu.. a šoupat nohama :o)))))))))))))))))

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-09-15, 12:19
Ad povidla: mám recept, který se míchat nemusí. Prost? se jen švestky s cukrem smíchají a nechá se to odležet až pustí š?ávu, pak se to postaví na plotýnku na sporák a na n?kolik hodin se to nechá bez jakéhokoliv zamíchání (doporu?uje se odejít z bytu, protože ?lov?k má nutkání do toho tou va?echou zajet) a pak se to jen zamíchá. Jsou krásn? husté a výborné.

Ad kudy: Tak to jsem nepochopila dodnes (mám 2 d?ti), ale tam i ven se dostává vesm?s stejnou cestou..... Jak to tam vleze, a jak v?bec takový macek s tak velkou hlavou vyleze, mi je fakt záhadou....
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-09-15, 12:31
Moje prababi?ka rodila v 17 letech a chud?ra se chvíli p?ed porodem šla optat své matky jak že se to dít? dostane ven.Ta jí dala facku a prý za?vala že "když jsi v?d?la jak dovnit?,tak se te? neptej jak ven"Takže chud?rka prababi?ka se to dozv?d?la až když "to" šlo ven.To muselo být d?sný!!!Stalo se to cca tak p?ed 100 lety.
Ale jak tak koukám Pavle tak bude mít celý d?m tomatové hody :o)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-18, 18:10
Petra - to je fakt dost zábavná historka - tedy s odstupem ?asu. Myslím, že prababi?ce moc do smíchu nebylo :o)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-09-20, 12:18
Já to nakonec neuva?il!!! Ješt? je doma mísa raj?at, mezitím dozrála, žena stále nic nejí. Tak je rozdám soused?m :o)))

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-22, 13:47
Já si o víkendu taky p?ivezla deset kilo raj?at a z p?lky jsem celej den ve velkým hrnci va?ila ke?up..zasej?ená je celá kuchy?, ale v lednici tr?ní ŠEST lahvi?ek ke?upu !!! :-)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-22, 15:45
tak.
a to je p?esn? ten d?vod, pro? já zásadn? nic nezava?uju! mám já to zapot?ebí? dy? mn? by p?i vzpomínce ty špagety ani nechutnaly...

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-23, 13:03
majda - m?j zážitek = dtto Ty :o))))

Martina - mn? to pomyšlení H?EJE :o)))) Navíc p?esn? vím, co jsem tam nacpala.
Ovšem jinak nejsem zava?ovací typ - jen okurky a protlak apod. Na ostatrní máme naše p?edky :o)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-23, 16:53
Já nejvíc miluju zava?enej kv?ták, ale zava?ovat doma by m? nenapadlo. Vždy se domluvim s mamkou a ud?láme si hezký spole?ný den u ní. Ve dvou se to lépe táhne, než dodrbem máme zava?íno :-))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 21:52
A neporadite mi taky? Pavel mel plny kvartyr rajcat a chut do prace, ja mam prazdnou spiz a heslo: Kdyz priprava zabere vic nez 20 minut a spotrebuju u toho vic nez jeden hrnec, tak se to nevyplati varit!... Krome caje a vajicek na ruzne zpusoby jsem s napady v koncich:-))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:03
Uzasne veci se daji tvorit z bramborovych knedliku v prasku. Delam z nich bramborove placky a dneska jsem cetla recept dokonce na pizzu - vyvalis z toho placku, potres kecupem, nejakou zeleninu na to, uzeninku, syr a das to upect. Do placek se da nekdy pridat i nadrobno nakrajeny salam, nejake pikantnejsi koreni.. proste cokoliv dle chuti :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:05
HA!! Pisu si a pristi tyden vyzkousim:-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:07
Lee: Chleba s máslem, krupicová kaše, párky ....no a nebo dietu
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:10
No, ja se prave tri roky stravuju povetsinou "chleba s necim", "chleba s necim", "chleba s necim jinym", "neco s chlebem", vetsinou je cas na menzu tak 1 za dva tydny. A preci jen, kamkoli prijdu a tazou se me, zda jsem anorekticka (vsichni lekari od praktickeho pres ortopeda po kozare), a po zkusenostech, kdy jsem malem nezvedla svuj batoh, tak uvazuju, ze bych preci jen jist malinko mohla (nebo pridelat k batohu kolecka:-)).
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:14
V tom pripade ti doporucim "Na parezy" :-)) Nase oblibena kopeckova specialita, na niz je ale tajny recept. Jsou to kousky bucku vyvalene v hore koreni, nalozene nekolik dni dopredu a ji se to jenom s chlebem :-) Efekt zarucen :-))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:15
A pece se to? Smazi se to? Dusi se to? Nebo se to pozira zasyrova?
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:18
No m? když se nechce vyvá?et (to je hodn? ?asto) a manžel je t?eba spole?ensky unavený z p?edešlého dne a nem?že va?it (on je ten kdo u nás va?í), tak mám v záloze v mrazáku br. knedlíky pln?né uzenym od Gusepe (nevim jak se píše). To je rychlovka jen je šoupnu do vody a osmahnu cibulku.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:19
Zasyrova. Nejlepe k pivu :-) Ukrajujes si kousicky a zajidas chlebem. Uprimne - jeste jsem k tomu nenasla odvahu ochutnat :-))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:20
To se nedivim.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:21
No kdyz to tak ctu...zasyrova..Asi taky neseberu odvahu. Ale dekuji za tipy, zapisu do sveho "denicku blbnicku" (dostala jsem sesit od sve skorosestry, abych si tam zapisovala recepty a obcas neco snedla) a uvidime. Treba letos nebude "chleba s chlebem":-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Hana Horá?ková (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:23
Recept, jak se nau?it va?it a ješt? s chutí : VDÁT SE :-)

307-515-842
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:24
Ale chlapi se potom mohou uzrat :-) Uz mam zhruba recept ;-) Koupi se slanina, potre cesnekem, rozreze na kostky asi 2x2x5 cm a obali se to ve sladke paprice, mozna trochu grilovaciho.. Zavre se to do plastove nadoby a necha nekolik dni odlezet.
Smi to pripravovat jenom chlapi, takze uz to maji vymakany a nas do toho nechteji zasvetit :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:25
No teda nevim, ale jsem vdana dva mesice a viditelna chut do vareni se jeste neprojevila :-))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-23, 22:28
Toz to se mi taky nelibi. Ja mam k vareni odpor skoro bytostny a s nadsazkou rikam, ze nutit me do vareni je rikat si o problemy, sama pro sebe obcas jeste varim (nebo pro fret?). Svemu skoropriteli jsem nekolikrat jasne vysvetlila, ze JA tedy varit nebudu a nastesti jsem se projevila jako kretenek, takze mi nesveri ani ohrati vody ve varne konvici (coz ma sve vyhody, byti obskakovana - pripadam si pak asi jako me tchorice, kdyz okolo nich hopsam ja:-)).
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 19


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist