Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-14, 10:33
Tak mám další smutnou zprávu, náš epileptický kocourek Matýsek má ko?i?í AIDS. V poslední dob? byl hrozn? apatický, za?al olizovat beton, moc nežere..v?era jsme byli na veterin?, brali mu krev...prý je to nelé?itelné...co ale nevím..jestli to m?že dostat Kryštof a jestli proti tomu existuje o?kování? Kocour je pravideln? o?kovaný.....ach jo.....:-(

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-14, 11:11
Kocici AIDS je pokud se nepletu viroveho puvodu, zpusobeno retroviry (nebo koronaviry?). Myslim, ze se proti tomu ockovat neda, nelecitelne to je, jedine, co pro nej muzete udelat je zkvalitneni zbytku zivota - je to moc smutne, ale tak nejak. Myslim, ze se to prenasi krvi (nebo mozna i ostatnimi telnimi tekutinami), takze Krystof je ohrozen, pokud se budou kousat a tak... Odpoledne Ti zjistim podrobnosti, vydrz, po jedenacte vecer to tu budes mit.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-14, 11:27
Díky moc, oni se spolu moc nestýkají, Kryštof je se mnou v 1.pat?e baráku, ko?ky dole..ale stejn? mám strach......nevím, co si s tím po?ít...

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-14, 11:31
Jo Krystof fretak...? Tak to zjistim. Nechci vzbuzovat mylne nadeje, ale myslim, ze kocici AIDS je vazane jen na kocky. Ohrozeny jsou fakt ty ostatni kocky. Na lidi to prenosne neni.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-14, 11:39
No krom Matýska mám ješt? Týnku, ta je ale spíš venkovní, nicmén? žerou ze stejných misti?ek, což budu muset zarazit..a ješt? k nám chodí takovej tulák, co pajdá na jednu noži?ku...a tuhle když jse ho mazlila, tak jsem koukala, že má zv?tšený mízní uzliny....mám hr?zu, jestli to nemá taky.....

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-14, 12:17
Pane Bože,to jsem vživot? neslyšela.

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-09-14, 21:00
Mézní uzliny? toby mohl n¨být i nedostatek jodu ne? nebo rakovina..nebo tohle...to muže mít i hromadu jinejch duvodu pro? je má zv?tšený...záleí kde všude a jak moc
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-14, 21:23
Majda, je mi líto tvého kocourka a p?eji, aby se netrápil.O této nemoci u ko?ek taky slyším poprvé.

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-14, 21:23
Prokristapána! To jsem ješt? neslyšela! A jak k tomu ten nebožá?ek p?ijde???
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-14, 23:31
Toz horke informace z jedne tluste knizky.

* Virova imunodeficience kocek (FIV (drive FTLV), syndrom ziskane imunodeficience, "kocici AIDS" *

- je zpusoben RNA lentivirem FIV z celedi Retroviridae (HIV je taky Retroviridae)

- je specificky jen pro kocky (kazdy kmen ma svuj specialni druh - ten ze lva neni prenosny na domaci micku apod., uvazuje se o jakemsi podobnem viru u makaku (ci nejakych jinych opic), ktery je FIV podobny, ale neni prenosny mezidruhove. Takze PRENOS NA FRETKU NEHROZI!

- predpokladany vyskyt:
2% Nemecko, Holandsko
30% Velka Britanie
1 - 16% USA
45% Japonsko
5,8% Ceska republika
(vetsinou ve volne zijici populaci)

- ve vnejsim prostredi vykazuje nizkou stabilitu, tedy moc toho nevydrzi.

- nejcastejsi prenos: kousnutim, pravdepodobne i pri pareni, infekce kotat: v deloze, pri porodu, kolostrem, mlekem (takze chudinky nemaji sanci), nejcastejsi infekce ziskana od matky, ktera prodelala tuto infekci behem posledni tretiny brezosti, rizikem prenosu jsou i transfuze krve, ale pravdepodobne se neprenasi clenovci, sajicimi krev (to znamena, ze parazity mohou mit kocky spolecne:-))

Faze onemocneni
1.Akutni infekce: 4-16 tydnu trva, projevy: anemie, zanet dasni, pyodermie (zhnisana kuze), problemy s ocima, horecky, deprese, prujmy a spousta dalsiho
Lecba se provadi pouze symptomaticky
Mortalita je nizka

2. Asymptomaticke bacilonosicstvi viru: trva mesice az roky, pozna se z krve (hodnoty zna doktor, jsem lina to opisovat), postupuje rozvoj sekundarnich a oportunnich infekci.

3. Generalizovana persistentni lymfadenopatie: projevy - nechutenstvi, ubytek vahy, nekroticky zanet dasni, stomatitis, rhinitis, tres, kozni infekce, parazitozy

4. Stadium podobne AIDS u lidi: projevy - chronicke a oportunni infekce (urcity druh svrabu, bakterialni infekce hornich i dolnich cest dychacich, toxoplasmosa, nestovice, bakterialni infekce mocovych cest), ubytek hmotnosti az 20%, trvani 6 mesicu az 5 let

5. Terminalni stadium: 6 - 12 mesicu, ubytek hmotnosti, infekce vice organu najednou, postizeni mozku (a zbytku CNS), mykosy, vredy, bakterialni dermatosy, chronicke prujmy, ...

Prukaz se provadi bud ELISA (zpusob radioimunofluorescence pomoci znacenych enzymu), PCR (na urovni nukleovych kyselin), popr. nejakou kombinaci na urovni komercnich setu.

Terapie: omezeni infekce, podpora zdravotniho stavu - pouzivat sirokospektra antibiotika na generalizovane bakterialni poruchy, casto stridat antiparazitika (pravidelne odcervovat), kortikoidy jen v nejnutnejsich pripadech, pri operacnim zakroku - jakemkoliv - informovat veta, ze je kocka pozitivni na FIV, izolace pozitivniho jedince (snizeni moznosti "neco chytit"), vyradit kocku infikovanou FIV z chovu (idealne vykastrovat), pravidelne odstranovani zubniho kamene (casty vyskyt gingivitis a stomatitis), omezeni stresu, hodne kvalitni vyziva, NEAPLIKOVAT ZIVE VAKCINY.

Vakcinace: lze vakcinovat (neni to v beznem schematu), ale je potreba predtim kocku na FIV vysetrit. V pripade aplikace vakciny kocce FIV+ si jeden zadela na problemy - FIV propukne a vsechno to vezme rychlejsi konec. Autor nevylucuje ani infekci FIV v dusledku vakcinace zvirete, ktere si neni schopno vytvorit dost protilatek.

Takze Majdo - vubec Ti to nezavidim, drz se. Jen pro uklidneni - znam nekolik FIV+ kocek a nektere na tom nejsou spatne. Proste se stane. Mrzi me, ze nemam lepsi zpravy.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-16, 09:50
Tak Matýsek p?ed p?ti minutama um?el. Nikomu bych nep?ála tu bezmoc , sed?t nad tím vyhublým bezmocným t?lí?kem a v?d?t, že jediný, jak mu m?žu poct, je odvézt ho na veterinu na poslední injekci.....

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-16, 09:52
Omlouvám se za p?eklep, m?lo tam být pomoct, bulím a moc na to nevidím......:-(

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-09-16, 10:15
majdi,
vybre?et se ?lov?k musí, ale netrap se.
sama jsi ?íkala, kolik už m?l matýsek r?zných problém? a bolestí, te? už je mu fajn. a ty ur?it? zase brzo budeš mít doma náhradníka, nebo - jak už jsme t? tu poznali, spíš dva. a zas se n?jaký ko?ky toulavý budou mít fajn!

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-16, 10:21
Ur?it?, už o tom p?emýšlím, jenže nejd?ív musím vydezinfikovat celej byt, všechno umýt, odvézt tulá?ka Tlapku, kterýho jsem taky adoptovala na testy, abych v?d?la, jestli to taky nemá......a jestli bude v poho, tak jedno malý ko?átko ur?it?, aby jich zase bylo víc...vždy? ze ?ty? tulá?k? mám te? jednu svojí a jednoho adoptovanýho, co si u nás zvykl....tak aspo? t?i aby byly.....

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-09-16, 11:04
Matýska je mi moc a moc líto.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-16, 11:05
Díky Jirko, ale je mu tam líp.......

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-09-16, 11:07
Majdi, to máš pravdu. Bu? state?ná.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Dita (IP)
Datum: 2005-09-16, 12:08
Tak z t?chto ko?i?ích nemocí mám taky strach. Máme celkem v rodin? 7 ko?ek, z toho t?i bytové. Jsou o?kované, ale bohužel proti tomuto onemocn?ní nic není =o(((. Držím moc tlapky, aby ko?i?ka byla v po?ádku.

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-16, 12:10
Ockovani je, ale je potreba predtim testovat, coz neni nejlevnejsi. Zacina ale byt standartem u kocek (kotat) s papiry, ze jim chovatel necha udelat zkousky na FIV, FIP atd. a s osvedcenim o stupni protilatek je prodava.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Dita (IP)
Datum: 2005-09-16, 12:21
Aha, já myslela, že na FIV a FIP není a že je jen na FeLv. Papíry od chovatele nedostanu =o))) jelikož jsou to všichni venkovští p?ist?hovalci.
Moje ko?ka mi ovšem po o?kování Fel-o-vax-Lv -K
málem um?ela na šílenou reakci, takže dalším ?i?inám jsme už proti FeLv neo?kovali.

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-16, 12:41
Na leukozu taky musis testovat. To se nedivim. V me ucebnici pisou, ze ockovani se da provadet, tak nevim.

Toz oprava, omlouvam se za chybnou interpretaci informaci - FIP a leukoza se musi testovat a muzou ockovat, FIV se testuje, ale neockuje.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Lee dne 16.09. v 22:53.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Dita (IP)
Datum: 2005-09-16, 13:19
No mn? tenkrát veteriná? ?ekl, že dá ko?ce novou, lepší vakcínu. Až pozd?ji jsem zjistila, že vakcína byla i proti FelV. Ko?ka byla druhý den naprosto apatycká, nechodila, nejedla, nepila. Na netu jsem si zjistila, že m?l vet p?ed vakcinací nejd?ív testovat, což ovšem neud?lal. Byla jsem na mrtvici p?i p?edstav?, že ko?ka již m?la protilátky a te? onemocní. Našt?stí to dopadlo dob?e, ale nyní už jezdím rad?ji k veteriná?ce 30 km daleko.Jelikož nemám auto je to problém, ale zase vím, že nová veteriná?ka se specializuje na malá zví?ata a jsem klidn?jší.

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-09-16, 13:23
Tak už zase bre?ím - ko?i?ky se m? dotýkaj velmi osobn?. Matýskovi je líp mezi bestiášema tam naho?e, ale kdo to má po?ád oplakávat?!
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-09-16, 14:01
Já vím, ale do smrti nezapomenu na ten jeho tichý brekot a ná?ek....dneska ráno, když jsem ho hladila....to budu mít v pam?ti po?ád.....:-(

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Dita (IP)
Datum: 2005-09-16, 15:08
To znám.Když jsme museli nechat utratit nemocného ?trnáctiletého kocoura, tak jsem taky bre?ela jak želva a dosti brutáln? jsem se opila =,o(((

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-16, 16:55
Majdo. je mi taky líto kocourka i tebe, a? to brzy p?ebolí

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-16, 17:03
majdo je mi to moc líto, ale doufám, že to brzy p?ebolí a nový drobe?ek zaplní prázdný míste?ko v tvým srdí?ku
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-16, 21:30
Také je mi to líto, ale asi je to tak lepší. Budu držel palce, a? je druhá ko?ka zdravá.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-09-27, 11:00
Taky té ko?i?ce držím všechny pale?ky.M?au.
Avatar

Re: Ko?i?í AIDS
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-28, 08:53
Majdo sice pozde, ale ctu to az ted.. Je mi moc lito cicacka :o( ale uz se netrapi..
o nemoci slysim poprve a docela ziram..
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist