Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-09-23, 17:34
Ene ma trochu pravdu - sice to nemusi souviset s nemocema, ale taky sem zvedava na dalsi roky - proto sem mela puvodne zajem kryt v zahranici, nebo menit mlade do Belgie - ale to az pristi rok.. Krev ozivovat to chce porad..
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-09-23, 20:15
Radši bych ale se starala o sta?e?ka zdravého, než o stare?ka nemocného rakovinou. Je to d?sné, že je ?lov?k v tomto úpln? bezmocný.!A pak to ?ekání na ten konec, bude se trápit nebude se trápit?????

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-24, 12:54
Podle ?eho pozná i laik,jako sem já,stá?í fretky, Nikdy sem to neur?ovala a z knížky tomu moc nerozumím.
Po?ídila sem si fretku,ale moc nev??ím,že jí jsou dva roky.
Fretky i v dosp?lodsti jsou dost hravé,ne? Tahle ale v?bec.Jen chodí,neb?há,po?ád by jen spala,s ?ty?m?sí?ní fretkou si hrát nechce,ke h?e ji taky nevyprovokuju,Bára by se ch?la honit a hrát na "?íhanou",ale ta nová ji jen chytne pod krkem a dá jí najevo,že prost? ne,má i dost hrubou srst (žila venku,tak nevím,jestli to nem?že být i tím), není o?kovaná a podle majitel? má nepravidelnou a krátkou ?íji,prost? se jim nespá?ila (fretky mají na chov,proto ji také dali pry?).
Pora?te,prosím.

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-24, 13:01
ájo vydrž, Terka si zeza?átku taky nehrála (s nikým)...
V?k ti m?že ur?it vet až ji p?jdeš nechat o?kova
t - to ud?lej ur?it?
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-09-24, 13:20
Zm?? krmení - kvuli srsti a zdravotnimu stavu a vydrz.
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-24, 13:40
Te? tu vet byl a víte,co mi ?ekl? Že stá?í nepozná,že se to pozná t?žce.Ukázala sem mu její zoubky,ale jen pokr?il rameny a prej to mladý zví?e není ur?it?,ale víc nic.
Co se tý?e stravy. Zeleninu jí tam nedávali,že to prý jejich fretky necht?jí,tady ji ale sezobla raz dva,jinak si vzala pár granulek i ko?i?í konzervy.
Od misky mladou odhání,na fotkách sem vid?la,že jedí z jedné misky,mám jim to tedy odd?lit?

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-24, 13:50
Alespo? pro za?átek ur?it? odd?lit. Vždy? ona tu mladou nezná a p?ece se hned nebude jakož to dosp?lá dáma d?lit s n?jakou cizí fretkou? ;o)
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-24, 13:52
navíc pro ni malou, ze za?átku bych je taky odd?lila, Terka s Ferdou byli taky odd?lení, m?li klece vedle sebe takže se vid?li, cítili, mohli so "pokecat" ale m?li každý svoje bydlení a sv?j ?as na b?hání...
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-24, 14:24
Vy myslíte klec? Dát je do jinej klece? Bára si v klidu spí v houpa?ce (kenec konc? tam si spala vždycky) a ta nová v boudi?ce. Dneska už spali v jedný kleci,v?era ve?er to vypadalo slibn?,tak se je nechala spolu.

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-24, 14:34
Já myslím odd?lit jim misky, aby m?la každá svou, dokud si samy nezvolí, že už víc misek nepot?ebují.
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-24, 14:36
S tou miskou sem po?ítala.
Z tý Iv?iny zprávy sem pochopila,že mám odd?lit samotnou klec a zatím je k sob? nedávat.
je fakt,že se v noci "dohadovali",ale jinak si každá spala ve svým.

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-24, 14:49
promin, pochopila jsem to tak, že nekamarád?j ani normáln?, takhle bych taky dala jen extra misky aby si holky nemyslely, že jsou nespravedliv? pod?lený :o))) co kdyby toho jedna sn?dla víc? :oD
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-24, 14:53
Tak jo. V pond?lí se jde kupovat nová miska,aby m?li ob? stejn? hezkou a novou:O)

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2010-08-07, 10:44
Ahoj všichni mojí fre?ulce je 6 let je to spá? prospí skoro celí den chodí se jen nakrmit na záchodek skontruluje byt a m? op?as se pomazlí a jde zase spát dávám jí granule ferret complete d?ív spapkala 1 kg m?lí?n? te? sem jí to stopla a trvá jí to m?síc a p?l je drobná a vitámínové pasty Bezopen a multitivitamin jinak nic nechce ani vají?ko nikdy necht?la. Už 4 roky nevid?la voliéru chodí si kde chce a spí taky kde chce. Náš veta nemá s fretkama skušenosti jen ji nao?kuje a poslechne si srdce a plíce. Mám ji od dvou let adoptovala jsem ji od holky která se o ni podle mého moc dob?e nestarala krmila ji psíma granulama které ji nedávala ani do misky prost? jí je hodila do klece a žer. Drápky m?la p?erostlé a nem?la ani o?kovací prukaz. O ?íji nic nev?d?la tu m?la špatnou a hned jak jsem to zjistila tak sem ji dala vykastrovat v našem okolí taky není dobrý veta ale dcera mam?iné známé kon?í veterinu tak se jí asi zeptám jestli by se na ni nepodívala. Mám otázku veta by ji cht?l p?íští rok nao?kovat jinak chce vysadit n?které o?kovací látky s tím že ji ve stá?í už nebude pot?ebovat já tomu nerozumím mám mu ?íct aby ji nao?koval normáln? o?kování snáší v pohod? nikdy zádné komplikace a za ty 4 roky nebyla nikdy nemocná a žádný úraz. Ale ty dva roky p?ed tím mi d?lají vrásky.

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-07, 11:06
polaskovaalka: Mám taky 6 levého fre?áka. Už loni sem ho (po porad? s vetem) p?estala o?kovat proti psince. U 6-leté fretky je to celkem zbyte?né. A v ?R neni ze zákona povinnost o?kovat fretku proti vzteklin?. Takže: já bych už tvou fretku neo?kovala vúbec. Pokud s ní ovšem nechodíš t?eba na fret?í akce, kde se o?kování vyžaduje.
Jestli se rozhodneš o?kovat, tak psinku pokud možno jen dvojsložkovou vakcínou (nap?. Biocan DP, nebo Biocan Puppy DR - myslím že zrovna u této vakcíny se i dá odd?lit složka psinková (D) od parvovirozní (P) a tím pádem se dá nao?kovat monovalentní vakcínou)

Našla bych si dobrého veta co fretkám rozumí a nechala fretku prohlédnout (sono b?íška, srdí?ko, p?ípadn? biochemii). To nevhodné krmení první 2 roky se jí na zdraví mohlo žel podepsat.
Držím palce!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 07.08. v 11:13.
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-07, 11:15
K tomu o?kování, pozor, je rozdíl mezi biocnaem DP (složky nejdou odd?lit, tudíž je pot?eba o?kovat i parvovirózu, která je pro fretky zbyte?ná) a bicanem DP puppy, kde složky odd?lit jdou. Bohužel ani veteriná?i to neum?jí rozlišit, objednala jsem si ten puppy a p?išl mi normální. A jedno z mých fre?at na n?j m?lo reakci (budu tom psát do vlákna o o?kování, až budou všechna o?kování kompletní). P?itom tom i to by m?la být pro fretky vhodná o?kovací látka.
Ale já osobn? bych už šestiletou fretku na psinku neo?kovala a zvážila bych i vzteklinu.

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-07, 11:19
Já to asi o té vakcín? Biocan Puppy DP (že se daj složky odd?lit) napsala nesrozumiteln? :-)
Tož tady je pro jistotu k tomu stanovisko veteriná?e i výrobce vakcíny: [www.fretka.sk]
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-07, 11:31
o?kování bych taky zvažovala, zda nevysadit úpln? - jak píšou holky, záleží na tom, zda n?kam chodíte nebo hodn? návšt?v k vám. a d?kladn?jší vyšet?ení fretky jejího v?ku je ur?it? na míst?. to bych nechala ud?lat n?kde, kde fretkám rozumí, s výsledky zas m?žeš chodit na "svojí" veterinu, rozumný vet pochopí (a k nerozumnému bych nechodila tak jako tak).
a o tom o?kování se m?žeš rovnou poradit tam, kde tvojí fretku budou d?kladn? prohlížet a vyšet?ovat.

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2010-08-07, 11:49
Johanko , pišes, ze jsi neockovala proti psince po porad? s vetem uz loni ? Pochopila jsem to dob?e? Brutus má p?t let a ja zvažuju, zda ho nechat o?kovat proti psince nebo ne. Zatim byl o?kovaný kazdoro?ne. Jedna vetka mi radi o?kovat, jeden vet ?íka radeji uz nezatežovat organismus. Vzteklina je jasná, to už o?kovat nebudeme, stejn? dareba nerad chodí ven a je tam vždy pod dohledem.
Jenže tu psinku fakt nevim. Tady je kolem dost ps? a pochybuji, že jsou všichni o?kovani.
Jenže Ferda kdysi vypadal kone?n? zdrav? a po o?kování u n?j propukla nemoc na kterou za pár m?síc? um?el. A tak mám z každého ko?kování d?s a ?ím je Brutus starší, tím je panika v mé duši v?tší. Nechci mu ublížit. A tak fakt nevím.

P.S. Samoz?ejm? mám strach z o?kování, ne ko?kování, To je tak, když n?kdo va?í a p?itom píše.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Patty dne 07.08. v 11:56.
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-07, 12:15
Patty, chápeš to správn?: Vl?ák nebyl o?kovaný proti psince už v 5 letech. Vzteklinu sme o?kovali (v SR je ze zákona povinná) ale po tichém souhlasu veta nebudem letos o?kovat už ani tu.
Na psinku sou vnímavá hlavn? mlá?ata a podle mého veta po 5 letech pravidelného o?kování má fretka taky už dostetek obranných látek.

Ono dost záleží na tom, kde se s fretkou pohybuješ a jestli se ve vaší lokalit? v blízké minulosti psinka vyskytla (to by se mn?lo dát zjistit na Regionální vet. správ?, nebo u veta). V našem regionu je výskyt psinky už leta na nule.

Mimochodem: už p?ed 20 lety sme starší psi p?estávali proti psince o?kovat a nikdy jí žádný nedostal.

Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-07, 12:23
Zajímavá diskuze. Já jsem Oghího na vzteklinu neo?kovala už loni v ?íjnu a to mu teprve letos v b?eznu byly 4 roky. Do o?kováku mi ale vet nalepil nálepku, jakože o?kovaný byl, abych n?kde nem?la problémy. Ona prý i ta vakcína (Rabisin tuším) je na dva roky. Ven s ním nechodím, procháky ho moc nebaví.. Protože se jeho letošní o?kování zase blíží, tak p?emýšlím, jestli o?kovat všechno, nebo jen psinku, nebo jen vzteklinu, nebo v?bec nic.. Zase ho o?kováním nechci zat?žovat zbyte?n?...
Takže pište dál, a? si m?žu dál utvá?et p?edstavu, jestli o?kovat ano (a vlastn? co..) nebo neo?kovat v?bec... :)
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-08-07, 12:24
Mn? taky nezávisle na sob? potvrdili dva veti, že po p?ti letech pravidelného o?kování imunita z?stává...
Já taky od p?ti let v?ku neo?kuji (ale podotýkám, že do p?ti let v?ku jsem o?kovala a až budu mít n?kdy mladší zví?e, každopádn? zase o?kovat budu). Ale já to mám jednodušší vtom, že kluci ven dnes už prakticky nechodí...
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-07, 12:35
Petra p: P?ed 20-30 lety (sem se tenkrát motala kolem chovu NO) když onemocn?la št??ata na psinku, dávala se jim transfuze krve od dosp?lého nebo staršího psa (samoz?ejmn? zdravého a pravideln? o?kovaného proti psince) - a mn?lo to na prúb?h nemoci u št??at výborný vlyv. I to je myslím celkem dúkaz, že starší zví?e už má v sob? proti psince dost protilátek.

Ale jak sem psala výše, jestli o?kovat fretku nebo ne - u toho je t?eba zvážit více aspektú.
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2010-08-07, 13:09
Díky za rady podívám se na internetu po nejbliších vetech a obvolám je jaké mají skušenosti s fretkama. Co ten spánek a menší apetit, n?kolikrát jsem to tady ?etla ale nikdy ne vísledek jak to dopadlo.

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-07, 13:12
Starší fretky spí víc jako mladé. Ale taky to múže být vlyv skritého onemocn?ní...proto sem radila to preventivní vyšet?ení.

Skus vlákno "Kam jít na veterinu" [forum.fretka.cz] možná tam najdeš veta ve svém okolí.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 07.08. v 13:16.
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2010-08-07, 13:24
Tak jsem práv? mluvila s jedním vetem který má psané i malé zví?ata a to co mi ?íkal m? docela šokovalo on by na žádnou prohlídku nešel že je to zbyte?né jestli um?e za rok nebo za dva a jestli mi není líto pen?z sem mu na to ?ekla co je to za veteriná?e když mu nezáleží na jejich zdraví

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-07, 13:32
na "malá zví?ata" se specializují v?tšinou všichni, tam totiž pat?í pes a ko?ka :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2010-08-07, 13:39
Kolik tak stojí sono b?icha, srdce a biochemie

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-07, 13:42
sono b?icha, srdce, RTG, biochemie, hematologie jsem ted platila necelý 3 tis

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Starší fretky
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2010-08-07, 13:55
to není tak moc skusím se domluvit s mím vetem on nemá skušenosti ale vím že s n?kterými zví?aty jezdí do Hodonína kde je lepší a vybaven?jší veterina t?eba by tam se mnou zajel. Rozhodn? bude lepší n?co podniknout. Díky za rady.

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist