Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4
Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-01-25, 18:11
Pavlo, jsem ochotna s tebou za Blažkem jít. Mám ale pocit, že je t?eba se objednat. Zjistíš to?

Jak by to vypadalo - nouzov? do?asn? - u Dáši Šimkové? Zjiš?oval n?kdo? Jednal s ní n?kdo?
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2010-01-26, 01:55
Díky za alespo? do?asné umíst?ní fretek. Nejprve jsem cht?la dát šanci zájemc?m o nalezence z Prahy a okolí, než bych oslovila Božu, což jsem m?la v plánu.

Informace o tom, že magistrát n?jakou novou vyhláškou rozhodl, že fretka není domácí ale divoké zví?e a nespadá tedy do útulk? pro domácí zví?ata, je pro nás zcela nová. Nastalou situaci tedy budeme co nejd?íve ?ešit.
Majda se nabídla že prov??í kontakt na JUDr. Blažka, Martina se pokusí vyhledat p?íslušnou vyhlášku. Erin, díky za nabídku pomoci.

Co ale ztraceným fretkám rozhodn? nepom?že, je napadat paní P?ibylovou, ?ehož se prý v?era od n?kolika fretka?? do?kala. Tímto zp?sobem docílíme pouze toho, že nám paní P?ibylová p?estane oznamovat, tak jako to doposud d?lala, že n?jaké nalezené fretky ve své záchranné stanici má.
Záchranná stanice v Jinonicích svým vybavením z?ejm? není, tím spíše v zimním období, pro fretky ideální p?estupní stanicí, budeme se tedy snažit co nejd?íve najít dostate?nou náhradu za M?cholupy. Nicmén?, o výše zmín?ných dvou fretkách nás paní P?ibylová informovala ješt? p?edtím, než se k ní fyzicky dostaly, což bychom spíš než potrestat m?li ocenit. Takže, prosím, kro?te své „vášn?“ a pohybujte se pouze v mezích pravidel slušného chování. Svým neuváženým jednáním škodíte nejen p?íštím nalezenc?m ale i Klubu.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-01-26, 10:05
Takže po hodin? a p?l telefonování s Magistrátem, útulkem M?cholupy a útulkem v Jinonicích je situace následující:
Všechno vzniklo tím, že paní P?ibylová z Jinonic se domluvila s M?cholupským útulkem na tom, že pokud budou v M?cholupech n?jaké fretky delší dobu, ona by si je vzala k sob? do Jinonic, protože se jí dost ?asto n?kdo ptá, jestli nemá na umíst?ní fretku. Fretky by v žádném p?ípad? nebyly ve venkovních klecích, je tam prý velká ubikace, která je temperovaná na pokojovou teplotu, kde jsou umíst?ní papoušci a jsou tam nádrže pro vodní želvy. Tam by fretky byly ubytovány. Krmeny jsou bu? syrovým masem nebo Proplanem pro ko?ata. Bohužel po zve?ejn?ní zkreslené informace došlo k tomu, že pár lidí z Klubu paní P?ibylovoupo telefonu slovn? napadlo, takže ona s klubem už spolupracovat nechce.
To? na vysv?tlenou a na zkrocení rozpoutaných vášní....
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-26, 10:24
ješt? majdu doplním - žádná vyhláška ani na?ízení magistrátu, že by m?cholupský útulek nesm?l brát fretky NEEXISTUJE. o ni?em takovém neví ani na magistrátu, ani v m?cholupech, FRETKY NORMÁLN? P?IJÍMAJÍ.

takže op?t pouze došlo k rozší?ení fámy, jejímž jediným výsledkem je zbyte?n? nas.... x lidí, v?etn? t?ch, kte?í SKUTE?N? pro fretky, potažmo jiná zví?ata, n?co d?lají.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-26, 12:27
Bože mne požádala, abych sem skopírovala tuto informaci, kterou mi poslala mailem:

" Já jsem se dozv?d?la že M?cholupy nep?ijímají fretky minulý týden od paní, ke které si dnes jedu pro sami?ku do Prahy. Cht?la tam dát sami?ku, kterou nezvládá, a odkázali ji rovnou do Jinonic se slovy,že už fretky brát nesmí, na dotaz pro?, odpov?d?li p?íkaz z radnice.

V?era ve?er jsem mluvila s paní P?ibylovou, sama mi volala na popud Vevy, AŽ VE?ER!!!, jsme domluvené na spolupráci. Velmi p?íjemný rozhovor, podotýkám.
Nikdo z mých známých a kamarád?, pokud vím ji nevolal, volal ji prý n?jaký pan, vubec nevím o koho jde. Mimochodem, sama paní P?ibylová mi ?ekla, že u ní podmínky pro fretky opravdu nejsou dobré a proto je brát nechce.A že neví, pro? M?cholupy už je neberou.

Muj soukromý názor: paní,která se tam o fretky starala už tam nepracuju, a proto jejich zájem o fretky jaksi pohasl k bodu nula.
Jirka tam v?era fretáky vyzvedl, na dotaz, pro? tam ti kluci dál nemužou být mu NEODPOV?D?LI.
Jen jedna paní bokem p?iznala, že se jim nelíb?j, smrd?j.

Takže jestli dezinformace, tak rozhodn? ne odemne, já do toho vstoupila ve?er, ani od Pavly, a nikoho jinýho z naší strany!!! My jen ?ešíme nastalou situaci ted hned.
Jak to bude kolem M?cholup dál, jsem sama zv?davá, ale myslím že by opravdu bylo pot?eba zajistit další alternativu v Praze, ovšem jinou než Jinonice.

Toliko IvaD.Howq."
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2010-01-26, 12:39
D?kuju Majd? a Martin? za zjišt?ní d?ležitých podrobností.
Díky i Iv? za vyjád?ení. Zde se informace pon?kud rozcházejí, znovu tedy vše prošet?íme.

Mrzí mne, že díky p?vodním, zavád?jícím informacím (neexistující vyhláška a údajn? špatný stav záchranné stanice v Jinonicích) došlo k t?mto zmatk?m a ze strany n?kterých fretka?? k p?ímému oso?ování paní P?ibylové, což p?ineslo z její strany celkem pochopitelný následek, výrazné zhoršení vztah? záchranné stanice v Jinonicích s naším Klubem.

Malé shrnutí této kauzy.
Žádná vyhláška, která by zakazovala umis?ování nalezených fretek do útulku v M?cholupech neexistuje.
Nalezené fretky je i nadále možné umis?ovat (a získávat odtamtud) do útulku v M?cholupech ale nov? i do záchranné stanice v Jinonicích, kde jsou pro tyto ú?ely k dispozici vytáp?né prostory.
P?ijaly jsme pozvání paní P?ibylové k prohlídce záchranné stanice v Jinonicích.
Nikdo prosím už v kauze „útulky pro fretky v Praze“ nic nepodnikejte, a? v tom není ješt? vetší nepo?ádek! Tím spíš, abyste jednali jménem Klubu – to p?ísluší pouze p?edsednictvu a jím pov??eným osobám. Díky.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-01-26, 12:48
Te? jsem mluvila op?t s paní P?ibylovou, o tom, že by u ní byly podmínky pro fretky špatné nikdy s Božou nemluvila, jediné co jí ?ekla, je že nemá ?as se s nimi mazlit ani je poušt?t, což je p?i po?tu zví?at které tam má vcelku pochopitelné.
Myslím, že dál nemá cenu situaci rozpitvávat, pro nás jsou sm?rodatné informace z magistrátu a m?cholupského útulku.
Vlákno zamykám
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-22, 13:12
Záchranná stanice pro zví?ata v Jinonicích
Vendula R., majda

Na pozvání paní V?ry Aladsazové-P?ibylové jsme navštívily Záchrannou stanici pro zví?ata v Praze - Jinonicích, abychom se na vlastní o?i p?esv?d?ily o podmínkách, ve kterých jsou zde zví?ata chována. Tuto návšt?vu jsme uskute?nily v reakci na situaci, která nastala v lednu letošního roku.

Co se tehdy stalo?
Paní P?ibylová nabídla útulku v Dolních M?cholupech (který p?ijímá nalezené fretky), že m?že od nich fretky p?ebírat. V souvislosti s tímto návrhem m?li být do Záchranné stanice v Jinonicích p?evezeni z M?cholup dva nalezenci. Soub?žn? byla na diskusní fórum umíst?na výzva, že tyto fretky jsou k dispozici zájemc?m o adopci. Nedlouho poté se ale situace ne?ekan? a velmi nep?íjemn? zkomplikovala a vyhrotila, když se na fóru objevily zavád?jící informace o tom, že:
1) magistrát hl. m. Prahy rozhodl, že útulek v M?cholupech již nadále nebude p?ijímat nalezené fretky
2) v Jinonicích není pro zví?ata k dispozici voda, elekt?ina ani vytáp?né prostory

Kv?li t?mto nepravdivým informacím vznikla ohledn? dalšího osudu nalezenc? zbyte?ná panika, která vyústila až v telefonické slovní napadání paní P?ibylové a umíst?ní nalezenc? do útulku v Jablonci, k Iv? Dolhy.

V Záchranné stanici v Jinonicích jsme se p?esv?d?ily o tom, že doby, kdy zde nebyl p?ívod vody a elekt?iny jsou našt?stí minulostí a že zví?ata, která vyžadují teplo, jsou umis?ována do vytáp?ného d?ev?ného domku. Není to zrovna Interhotel, ale jako do?asné ubytování nalezených fretek, po dobu než se pro n? najde nový majitel, jsou tyto prostory dosta?ující. Nalezenci mají k dispozici t?ípatrovou klec a velké králi?í klece vybavené pelíškem, napáje?kou, miskou a záchodkem se stelivem.
K jídlu jsou fretkám nabízeny granule pro fretky nebo pro ko?ky, paštiky a v p?ípad? zájmu i ku?ecí maso. Jediné, ?eho se nalezeným fretkám z?ejm? nedostane, je ven?ení a mazlení, což je p?i tak vysokém po?tu zdejších zví?ecích obyvatel, kte?í si žádají pé?i, pochopitelné.

Ptáci (t?ch je zde nejvíc) a ostatní zví?ata umíst?ná v jinonické z.s. jsou nej?ast?ji ob??mi r?zných nehod a v mnoha p?ípadech i lidské nerozvážnosti ?i krutosti. Mnoho jich je trvale hendikepovaných nebo p?íliš zvyklých na ?lov?ka, jejich návrat do volné p?írody tedy není možný a našli zde trvalý domov. O všechny ptáky i zví?ata bylo na pohled dob?e postaráno, navíc (i p?es zažité hr?zy p?ed p?íchodem do z.s.) vypadali být spokojení. N?kte?í dokonce paní P?ibylovou vítali s viditelnou radostí a náklonností.

Záv?rem lze konstatovat následující:
1) Pracovnice Útulku v Dolních M?cholupech nám potvrdila, že informace týkající se údajného nep?ijímání nalezených fretek jsou nepravdivé. Nadále p?ijímají fretky nalezené na území Prahy. Zd?raz?ujeme slovo „nalezené“, nebo? útulek nep?ijímá fretky p?ímo od majitele.
2) Z. s. v Jinonicích má podmínky, aby na p?echodnou dobu zajistila dostate?nou pé?i o nalezené fretky.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-03-30, 20:07
A?koli jsem se necht?la do této debaty zapojovat, protože se nechci s nikým hádat, nakonec sem píšu. Ale nikoli za sebe, ale za mého tátu, který m? poprosil, abych sem napsala jeho vyjád?ení.

Paní P?ibilovou a její útulek znám již mnoho let, ješt? z doby, kdy sídlil v areálu stanice mladých p?írodov?dc? v Drtinov? ulici. Protože tam?jší prostory už nesta?ily, a vyskytovaly se tam i další problémy, shán?la paní P?ibylová nové místo pro útulek. V dobré ví?e jsem jí za?al pomáhat a nakonec jsme se dohodli, že útulek bude p?emíst?n do Prokopského údolí, kde jsem m?l pronajatou ?ást starého ovocného sadu. Bylo domluveno n?kolik pravidel, v?etn? toho, že polovinu nájmu budu platit já, a polovinu ona. Jednou z dalších podmínek bylo nep?ijímání exotických zví?at (s výjimkou nalezenc?, pro n?ž by ubytování bylo ale i tak jen do?asné). Také se tam nem?la rozmnožovat jiná zví?ata než ta, jejichž mlá?ata jsou vhodná a žádaná pro reintrodukci zp?t do p?írody. Zví?ata dále m?la být vhodn? zajišt?na, aby nemohlo dojít k jejich úniku.
Bohužel však postupn? za?aly být problémy a komunikace s paní P?ibylovou byla neustále obtížn?jší. Nájem jsem platil sám, od lidí z okolí jsem se dozv?d?l, že opakovan? z útulku utekl vlk, byly zaznamenány i úniky dalších zví?at. Exotická zví?ata v útulku p?ibývala. Množilo se stádo koz, které ni?ily ovocné stromy v sadu, paní P?ibylová kozy prodávala na maso, ?ímž si p?ivid?lávala, stejn? jako prodejem malých fretek a papoušk? (o jiných zví?atech nemám informace z ov??ených zdroj?).
Ú?elem útulku by m?lo být poskytování neodkladné pomoci divokým zví?at?m, jejich lé?ba a pak pokud možno návrat zpátky do p?írody. P?ípadn? do?asná pé?e o drobná nalezená domestikovaná zví?ata, ale to jen po dobu nezbytn? nutnou k tomu, než se jim najde nový domov. Není žádný d?vod k tomu, aby v útulku byly nap?íklad desítky drobných okrasných pták? (hlavn? andulek) jak tomu jednu dobu nepochybn? bylo. Stejn? jako nebyl žádný d?vod k odchovu fretek. Ur?it? není vhodné v jedné malé ne?išt?né králíkárn? mít 4 fretky a k tomu blíže nezjistitelný po?et fret?ích mlá?at. Jedna ze samic byla v dob? mé návšt?vy úpln? bez chlup?, osattní t?i fretky byly holé ?áste?n?. Vid?l jsem i jiné p?íklady týrání zví?at, v?etn? mrtvých zví?at se známkami zenedbání pé?e.
Snažil jsem se o nápravu situace, p?es opakovanou snahu to však nevedlo k žádným výsledk?m. Došel jsem k názoru, že paní P?ibylová je nekompetentní k pé?i o zví?ata. Snažil jsem se vše ?ešit p?es veterinární správu i ú?ady, je to však velice zdlouhavé.
Mezitím došlo z d?vodu zm?ny vlastníka pozemku k p?est?hování útulku do nových prostor. Situace zví?at se však nezlepšila. Bylo z mnoha stran podáno mnoho r?zných stížností a bylo provedeno n?kolik šet?ení, na základ? jednoho z nich bylo pozasteveno p?ijímání zví?at do útulku, s výjimkou dravých pták?. Poslední šet?ení na míst? prob?hlo v?era (29.3.2010), kdy byla p?ítomna policie ?R a veteriná?i, na míst? bylo shledáno napln?ní skutkové podstaty ?inu týrání zví?at. Bohužel vše musí op?t projít ú?ední cestou, což je na dlouho.
Mou snahou je, aby útulek z?stal zachován, ale aby ho ?ídila kompetentní osoba.
Z rozhodnutí M? Prahy 5, na jejímž území se útulek nachází, nesmí být do útulku p?edávána žádná zví?ata, která jsou na Praze 5 nalezena.
Jak je uvedeno v tomto vláknu výše, pro domestikovaná ztracená zví?ata je tu útulek v M?cholupech, o divoká zví?ata se stará nap?íklad soukromý útulek Nový domov paní Dagmar Šimkové, ob?anské sdružení, jehož jsem ?lenem, a které sídlí také v Prokopském údolí, také p?ijímá zran?ná divoká zví?ata (v sou?asné dob? máme do?asn? poštolku, již n?kolikátou, pravideln? se v zim? staráme o ježky, máme zkušenosti i s odchovem r?zných mlá?at).
Možností, kam umístit nalezené zví?e je mnoho, proto apeluji, aby žádná zví?ata nebyla dávána do útulku v Jinonicích.
Pokud jde p?ímo o fretky, ráda se jich do?asn? ujme již zmi?ovaná paní Šimková.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-30, 20:59
Žabka:
Situace ve výše uvedeném p?ísp?vk? se týká dob dávno minulých, na vlastní o?i jsme se p?esv?d?ily, že sou?asná situace je jiná a podmínky ve kterých jsou zví?ata držena jsou p?ijatelné. S výše uvedeným šet?ením, jsme obeznámeni a i p?esto,z d?vodu nedostate?ného po?tu útulkových míst pro fretky v Praze, si stojíme za tím, že tato záchranná stanice je pro do?asné umíst?ní fretek vyhovující. O stanici Nový domov paní Šimkové se dozvídáme až nyní , osobn? jsme ji tedy nenavštívily, takže k podmínkám zde umíst?ných zví?at se nem?žeme vyjád?it. Nicmén? s paní Šimkovou p?íliš dobré zkušenosti nemáme.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-30, 21:15
taky jsem se necht?la vyjad?ovat, protože útulek v jinonicích jsem nikdy nevid?la a paní p?ibylovou osobn? neznám.

koho ale osobn? znám, je paní šimková. a moje zkušenost s ní je taková, že bych jí nesv??ila ani k?e?ka, natož fretku. vid?la jsem na vlastní o?i, v ?em žije ona a v jakém stavu jsou mlá?ata.
opravdu m? dost p?ekvapuje, že si troufá na to, postarat se o nalezená zví?ata, když nebyla schopná postarat se ani o vlastní fretky, resp. fre?ata. v tomhle vrhu se jich narodilo tuším jedenáct, minimáln? dv? skon?ila práv? v útulku jinonice, když se "neudala".

jedno z t?ch jejich jedenácti jsem m?la doma já, absolutn? nesocializované, ne?istotné a zu?iv? kousající stvo?ení (to je to, které jsem už n?kolikrát zmi?ovala, že mi málem rozvedlo manželství). když jsme si pro n?j v pátek kolem t?etí s manželem p?ijeli - podotýkám, že po domluv?, byly jsme v každodenním spojení minimáln? t?i ned?le - nedozvonili jsme se, mobil nezvedala... tvrd? spala. vyjád?ení syna, který se náhodou vrátil, bylo - "zas je ožralá".
nevím, dneska už to M?ŽE BÝT jinak, je to p?eci jen pár let. bohužel ale kdykoli jsem ji vid?la i poté, vždy jsem m?la dojem, že je "pod vlivem".

fre?ata nám tedy p?inesl syn paní šimkové, v papírové krabici, špinavá, pos...ná až za ušima... (doslova, m?la hovna i na hlavi?kách). a manžel dodnes v šoku "vzpomíná" na tu neuv??itelnou špínu a p?íšerný bordel všude kolem, na dvorku i uvnit? domu, kam nás syn pustil umýt si (pod?lané) ruce.

tak tohle je tedy zase moje osobní zkušenost.

p.s. mlá?ata, která skon?ila v jinonicích, se nakonec udala na podzimním srazu Klubu konaném na zví?ecím h?bitov?. hryzala stejn? zu?iv?, jako jejich sourozenec u m?, pár lidí to zjistilo na vlastní prsty.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-30, 22:04
a ješt? pro ilustraci jeden starší ?lánek:
[www.prazskastetka.cz]

zajímavý je zejména tento odstavec:
Paní Šimková m? uvítala v Jinonicích, kde bydlí. Zrovna kamsi šla, vzala m? s sebou, doprovázela nás ješt? jedna žena st?edního v?ku, kamarádka paní Šimkové. Po chvíli jsme byli u malého domku, kde nám otev?ela ješt? jedna žena. Sotva jsme usedli, za?al jsem si p?ipadat jako ve spln?ném snu investigativního noviná?e. Od momentu, kdy jsem ?etl ?lánek v novinách, p?išlo mi, že kampa? proti útulku je n?jaký bizarní komplot. Nyní, aniž jsem se ptal, mi všechny t?i dámy sd?lovaly, že útulek udaly ony a že fotky po?ídily v dob?, kdy byla paní P?ibylová pry?. Ony - podle okolností vzniku nejspíše aranžované - fotky zví?ecích mrtvolek mi dávaly, stejn? jako koleg?m z Aha!, vytišt?né pod nos. Paní Šimková mi nejd?íve sd?lila, že udávají útulek už dvanáct let, vzáp?tí to však pop?ela. Pak hostitelka (na dom? je napsáno, že tam bydlí jakási paní Lou?ková) p?iznala, že ty fotky nafotila ona, když vedla útulek paní Šimková, ale odmítla se p?edstavit. "M?žete mi ?íct své jméno?" ptám se. "A t?eba nem?že, protože my nevíme, za jakým ú?elem tu jste!" trumfuje paní Šimková. Tak pod?kuji a v rychlosti odejdu. Ony fotografie, které skandál odstartovaly, se ukázaly jako krajn? nev?rohodný výplod skupiny anonymních žen kolem paní Šimkové, jež m?la zajistit v dob? nep?ítomnosti paní P?ibylové v útulku po?ádek. Tak pošlu na ú?ady dotaz, jaký vliv m?lo na zahájení správního ?ízení proti jinonickému útulku udání paní Šimkové a jejích kamarádek a jimi po?ízené fotografie. Ale dostane se mi odpov?di, že mi nic konkrétního ?íct nemohou. B?ží ?ízení.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-30, 22:22
a ješt? jeden zajímavý ?lánek:

[zpravy.idnes.cz]

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2010-03-30, 22:31
Jsem z Prahy 5,paní P?ibylovou znám z útulku, kam jsem n?kolikrát donesla zran?né zví?e nebo jsem doprovázela lidi, kte?í útulek hledali a pot?ebovali pro zran?né zví?e pomoc.Pokaždé pomohla - i když nemusela a nebo alespo? telefonicky nasm?rovala , kam se mají pot?ební obrátit a jakou rychlou pomoc mají zví?eti poskytnout. Ne?íkám, že se mi líbil starý útulek v sadu - byly tam ot?esné podmínky a práv? proto jsem tuto ženu cenila za to, že se 24 hodin ob?tav? v?nuje všem zví?at?m podle svých možností. Já bych tam nebyla ani 1 den - bez vody, elekt?iny, telefonu na opušt?ném místé, p?i tom kvantu zví?at Kdyby se jí n?co stalo, ani pes by po ní nešt?k!
Nebyla p?íliš vst?ícná, aby se jí lidi promenádovali po útulku - dnes vím, že jí to zdržovalo a lidi tam chodili jak do ZOO na ?umendu. 2 x jsem tam byla kv?li fretkám, ve starém útulku byly v dost d?sných podmínkách, ale lepší,než aby je n?kdo vyhodil a zašly venku hlady. V novém útulku jsem ubikace pro fretky nevid?la , naposled jsem tam byla vyzvedávat nalezence na výzvu zdejšího fóra, ale tam už byla elekt?ina a voda a p?kné voliery i ubikace pro ostatní zví?ata. Pokud je tam už i ubytování pro fretky, ur?it? budou alespo? v odpovídajících provizorních podmínkách,

No a s paní Šimkovou jsem jednou p?išla do kontaktu osobn? - jsou to asi 4 roky, p?išla jako doprovod zájemkyn? o nalezeného fre?áka a Váš odhad této paní mi p?ipadá výstižný - m?la jsem z ní také nedobrý pocit. Vystupovala jako dlouholetá chovatelka, ?e?í, rady.....prost? se ráda chválila, poslouchala a d?lala dojem. N?kolikrát jsem s ní telefonovala ohledn? fretek - to samé. Divím se, že vede n?jaký útulek.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-31, 02:30
tak m? napadá - kdyby byl n?jakým "?ízením osudu" útulek v jinonicích zrušen... tam jsou docela slušný pozemky, že jo?

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-03-31, 10:15
Jsou to pozemky v p?írodní rezervaci, tudíž je na nich stavební uzáv?ra.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-31, 10:55
Žabko, ruku na srdce - a ty na n?jakou stavební uzavírku v rezervaci - chrán?ném ?zemí - v Praze 5 v??íš? Já v Praze 5 bydlím a rozhodn? víc v??ím na vlkodlaka, na rusalky, na vodníka, na bílou paní a na kámen mudrc?.

Vid?la jsem vlastníma o?ima útulek u paní P?ibylové - nesla jsem tam spadlého rorýsa, kterého jsem nemohla dochovat z d?vodu studijní cesty do zahrani?í
vid?la jsem ?tulek u Dáši Šimkové - jednalo se o hady

Jak jedno, tak druhé bych pokládala za krajní nouzové ?ešení. Osobní vztah obou žen je napjatý už velice dlouho a myslím, že tato diskuse by mohla vést k n??emu podobnému i mezi námi.

Jestli do toho mohu mluvit, pak rad?ji podporovat útulek M?cholupy
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-31, 11:10
Žabko..je tomu asi tak sedm let zpátky, co jsem se dozv?d?la, že vedle Karlického údolí (což je chrán?ná krajinná oblast) si chce jeden s místných podnikatel? postavit letišt? pro sportovní letadla. Nejd?ív jsem málem omdlela, pak jsem vzala do ruky telefon a volala na obecní ú?ad. Vyjád?ení pana starosty: Vážená, v dnešní dob? pokud máte peníze, m?žete všechno.
Letišt? tam našt?stí nestojí, neb podnikatele d?ív sklátila mrtvice, nicmén? kocháme se úžasnou pr?myslovou zónou (dva obchodáky, benzínka..už asi sedmá v naší obci..nes?etn? nechutnejch odpornejch tesco barák?) , te? nám dokonce pan starosta doprost?ed obce umístil pivovar s hotelem..a nenad?láš s tím nic, jsi naprosto bezmocná,neb zlov?le a blbost ú?edník? je bezmezná. Takže jak píše Erin, v tom p?ípad? také spíš v??ím na vlkodlaka...
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-03-31, 11:42
Majda:
Já vím, jak to chodí. Už mnoho let jsem p?ímo zapojená do d?ní v Prokopském údolí, a vím, že je to boj s v?trnými mlýny, ale také vím, že kdybychom ned?lali nic, už je minimáln? p?lka údolí zastav?ná. A pro? myslíš, že se nezastav?l Jinonický sad? (M?lo se tam stzav?t kondominuium šedesáti rodinných vilek, ohrazené zdí, s vlastní silnicí a vlastním hlída?em, který by tam nikoho nepustil.) Pro tože jsme se nevzdali a n?co d?lali. Ono to v?tšinou jde špatn?, ne všechno se povede, ale vidím, že naše práce a snažení má aspo? n?jaké výsledky. A po mnoha dlouhých letech se kone?n? i stává reáln?jší existence samostatné Správy p?írodního parku.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-31, 11:53
majdo,

to není zlov?le a blbost, to je v?n? specifických papírk?, která za to m?že. dokáže lidem úpln? zatemnit mozek...

prost? za vším vždycky hledej prachy nebo majetek, p?ípadn? obojí.

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-31, 13:42
Martino, myslím, že máš víc pravdy než tušíš. Navíc na radnici v Praze 5 leckdo na leckoho n?co ví a to platí ješt? víc, než peníze. Tím nechci snižovat snahy ob?anských aktivit. Navíc - v poslední dob? developer?m pšenka nekvete a platí to i pro zahrani?ní klientelu. Nap?. v kondominiu v litovickém údolí jsou dome?ky volné - mám nep?íjemný pocit, že se ni?ení p?írody v Prokopském údolí jen odkládá.
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-31, 14:29
Myslím,že stav na praze 5 je obecn? známý celému sv?tu,jan?ík je skoro furt v novinách kv?li n?jaké afé?e,postavil si za své kralování již n?kolik dom? a vyžral se dokulata...kdyby m?ly ob?anské sdružení aspo? setinu jeho moci,tak by se neni?ili chrán?né oblasti,d?tská h?išt? atd...vlastn? jsem ráda,že m?sto nám prodalo okolní pozemky spole?n? s domem-sice se musíme starat o obrovskou strá? a d?tské h?išt?,ale aspo? mám na jeho míst? nepostaví další panelák;) ješt? chvíli s tímto zastupitelstvem,úplatky a vydíráním a nikdo s obvodem v?tším,než metr neprojde mezi domy,jak jich tu bude jak písku na pískovišti...
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-31, 14:55
Anii, panelák??? Kdy to žiješ - te? se staví pro bohaté a n?jak jich poslední dobou není dost.

Práv? jsem byla ve zveráku v Tesco na Smíchov?. Maminka kupovala parchantík?m želvi?ky. Když ji prodava?ka upozornila, že za rok budou jako talí?ek, odpov?d?la maminka, že za rok - no, co bude za rok ...takže budou-li mít želvi?ky št?stí, ?eká je ?tulek nebo Vltava.Prodava?ka nem?že odmítnout prodej. Tahle alespo? vybírala takové mali?ké letargické....

Kde berou do útulku želvi?ky?
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-31, 15:31
Erin, tu staví samé vysoké bytovky s luxusními byty, skoro jak panelák...to by se na našem sídliš?átku vyjímalo :D a hlavn?, ten úžasný výhled do okolních oken :D opravdu si myslím, že ti trumberové na ú?ad? by to byli schopní odsouhlasit :D
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-31, 17:18
Aniii, polyfunk?ní sklen?né hovadu ti klidn? vyroste pod nosem i bez stavebního povolení a "odsouhlovacích" formalit...pro investory takových staveb je pár korun pokuty asi jako pro tebe b?žný nákup....
Avatar

Re: Útulek P5 Jinonice
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-31, 17:24
Erin,vodní želvy má zrovna paní P?ibylová..ukazovala mi chudinky znetvo?ené, protože byly zav?ené v malém akvárku a díky nedostatku vitamín? jim zm?knul kruný?.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234
Aktuální stránka:4 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist