Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-26, 22:52
Stulitt: sice ses ptala konkretn? Rynn, ale já mám taky poznatek.
Vl?ák mn?l za mlada na krku malou bulku (jako malej hrášek, byla pohyblivá s kúží) veti mi tenkrát (asi p?ed 4-5 lety) doporu?ili ne?ešit. Bulka se ?asem sama stratila.
Te? je mu 6 let, prod?lal búhví jaké operace....a na lopatce má malou bulku, pohybliovou s kúží, dle vetú vodová cysta, která praskne do podkoží a pak se ?asem zas vytvo?í...taky už se to tak stalo.
Avatar

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-26, 23:19
M?j p?tiletý Bobeš m?l bulku mezi lopatkami, nejd?ív byla malá, tak se nechala být, když se zv?tšovala, tak byla odsátá, potvrdilo se, že je to "vodová cysta" a pak se objevila znova, znovu jsme ji odsáli a pak se objevila už jen malá, která se sama ztratila, už to v?bec není poznat. Druhou má na ocásku, ta je malá, tak ji jen mám pozorovat, že se snad vst?ebá sama.
Starší fretky to prý mají ?asto, stejn? jako tukové bulky.

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-08-27, 09:38
Johanko, Žabko: a byla ta bulka pod k?ží taky taková tmavá, jako to má Samík? To se mi práv? nelíbí... Ale zase kdyby to bylo nedejbože n?co horšího, tak by se to asi takhle nepohybovalo, ne? Bylo by to p?irostlý, ne?... Pro?etla jsem toto vlákno a píšete tu práv? o tukových bulkách, o ucpaných slinných žlázkách... Tak nevim... Jinak je v po?ádku... Pot?ebovala bych slyšet ješt? od Rynn, že to tenkrát taky nebylo nic hroznýho, to už byste byly t?i, to už bych za?ínala být klidn?jší... :-)

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-27, 09:41
jojo, ta naše první byla tvrdá, pohyblivá s kúží, asi byla tuková (já mám n?co takového na p?edloktí). Ta druhá (vodová cysta) je taky tvrdá a hýbe se s kúží.
Avatar

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-27, 09:52
Tak moc tmavá nebyla ani jedna, ta co se zv?tšovala, mezi lopatkami, byla r?žová, protože natahovala k?ži a ta byla tenká a sv?tlejší, než všude okolo. Ta bulka na ocásku je tmavší, ale má barvu stejnou jako zbytek k?že na ocásku. Ur?it? bych bulku nenechávala být a zašla bych k vetovi, aby zjistil, jakého je p?vodu, ale nevid?la bych to tak akutn?, aby kv?li tomu n?kam ?lov?k chodil o víkendu, nebo tak ;-).
Pokud už n?jaká fretka na jeden typ bulek (tukové, vodní cysty) trpí, a majitel si to troufne poznat, že je to to samé, pak už je to n?co jiného.
Ale tukové bulky podle mé zkušenosti (ale u lidí a ps?) taky nemají tmavší barvu, je to stejná barva jako zbytek k?že.
Tím t? ale nechci strašit, když se to pod k?ží hýbe, je velká pravd?podobnost, že je to n?co "oby?ejného" a i kdyby nebylo, tak to p?jde jednoduše vyndat, když to není p?irostlé.

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-27, 09:56
ty naše bulky taky mn?li/maj stejnou barvu jako okolní kúže.
Avatar

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-08-27, 10:18
To je práv? to, co m? tak d?sí, ta barva... :-( jdu volat vetovi...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-08-27, 11:37
Tak jsme objednaní už dnes na p?l pátou... Tak jsem zv?davá... Pak dám v?d?t...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2010-08-28, 14:33
Tak to byla jenom krevní sraženina... :-) proto ta tmavá barva...

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Bulka
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-08-28, 14:35
Tak to je fajn, že to nebylo nic vážného :-)

Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist