Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-02-16, 09:54
Ahoj všichni, v sobotu jsme se vrátili s manželem z hor a zjistili jsme, že naše Betynka je jednou tak v?tší než p?ed odjezdem. Manželovo sestra jí nep?ejídala, dostávali s Bohouškem normální p?ísun papání. Bety jí jak protržená a já už jí to žrádlo za?ínám odebírat.

Nemáte n?kdo n?jakou radu, jak váhu snížit? Myslela jsem, že bychom jim mohli p?es den dávat light granule, neznáte n?jaké?

faleš+ob+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:41.

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-02-16, 10:02
Boubelo, a nedostává se Betynka náhodou do falešné (ne-li do opravdické) b?ezosti? Když jste si ji brali byla v ?íji...:o) T?eba ta injekce na ukon?ení p?išla pozd?...
My jsme si falešnou b?ezost prošli s Arinkou a to p?ibírala docela dost.:o) Zkuste se poradit s veteriná?em.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 12:20.

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-02-16, 10:12
To Tomáš: To m? také napadlo. Asi by to mohla být falešná b?ezost, je fakt že se ráda nechává drbat na b?íšku. Miminka to snad nebudou :o)) Ve ?tvrtek máme v plánu doktora a p?eo?kování, tak se na to poptám.
Co se s tím dá d?lat? To dostane zase n?jakou injekci?

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-16, 10:27
Pokud jde jen o p?ežírání v d?sledku b?ezosti - i falešné, ur?it? to v dob? starání se o mlá?ata (i imaginární) zase rychle p?ejde. Aspo? naše dv? fretky to tak d?lají. P?ibrat i 40 dkg a p?i následném "pe?ování" zase p?l kila shodit.

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-02-16, 15:17
No a s falešnou b?ezostí se - pokud vím- nedá bohužel d?lat v?bec nic. Jen se p?iprav na to, že z tvého mazlíka se s nejv?tší pravd?podobností stane jednoho dne nervní ukousaná mrcha, které se budete muset pravd?podobn? n?jaké 3 týdny (až 6) trochu vyhýbat. Doma tomuto stavu ?íkáme "pe?ování" a v této dob? naše fretky jedna adoptuje druhou. Neboli o sebe navzájem pe?ují. Tahají se za k?ži na krku, ta co zrovna pe?uje nechce tu druhou nikam poušt?t, te? dokonce ta jedna zakazuje té druhé žrát granule. Asi jí to nep?ijde vhodné. Takže tu co nahrazuje potomka musím pracn? a problematicky vytahovat z klece (jde to t?žko, když ji ta druhá drží za krk a výhružn? na mn? sy?í), aby se v?bec najedla a prob?hla. Z osobní zkušenosti m?žu ?íct, že toto pe?ování je horší než pé?e o skute?ná mlá?ata. Ale neboj, p?ejde to. (a za?ne zase nanovo....)

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-02-16, 15:19
To Boubela: nemyslím, že dostane další injekci. Prost? "porodí", ujme se n?jaké hra?ky a p?i starání se nadváhu op?t shodí...:o)
Naše Ar?a si adoptavala malého pískacího gumového medvídka, kterého ope?ovávala a neustále ho n?kam tahala... Pokud n?kam zalezla, sta?ilo na medvídka zapískat a Ar?a byla u n?j..:o)

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-02-16, 16:59
Já se pod?lím o adopci mé vlastní osoby, nebylo to po cca týdnu už nic p?íjemného, Nikita m? furt n?kam tahala. Chytla m? za prst (docela se siln? zakousla) a táhla m? t?eba pod st?l. A já blbec šla za ní, p?ece nem?žete mamince odporovat :-))

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-02-16, 18:11
No tak to je hezký :o))
Betyna je tedka neuv??iteln? mazlivá. Po?ád nás olizuje, usne se mnou nebo s manželem úpln? na nás namá?knutá... Takže to bude asi tím. Jak dlouho fre?ulím trvá b?ezost?

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Petra P. (IP)
Datum: 2004-02-16, 18:28
Ahoj, nám trvala 4 týdny falešná b?ezost, v termínu fiktivního porodu "splaskla" a pak tahala plyšáky asi 6 týdn?. Mn? tahala taky, p?esn? jako Lenku - chytla m? za prst a nesla si m? až do pelíšku (lezla jsem za ní po kolenou a p?ítel u toho m?l hroznou srandu). B?da když jsem cht?la vyndat prst z pelíšku, hned m? chytla (po?ádn?) a tahla si m? zpátky. Musela jsem vždycky vym?nit prst za plyšáka. A celou dobu byla háklivá na vysoké zvuky. Zvon?ní mobilu upln? nesnášela.

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-02-17, 09:19
Vy všichni máte fretky-sami?ky, ale náš Míša d?lá úpln? to samé. Asi je na "chlapácké mate?ské" za mimino si zvolil dceru . Zakousne se do ní a vlá?í jí všude s sebou, pod st?l, za postel rád by i do pelíšku, ale tam se mu prost? nevejde. Už to trvá n?jaký týden tak jsem zv?davá kdy mu ta mate?ská skon?í o:))))). Možná se mu to popletlo v hlav? kastrací. I když ta pé?e za?ala ješt? p?ed ní.

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-02-18, 12:04
To Iveta: to není "mate?ská". Míša byl nejspíš v ?íji a dceru si vybral za svou sami?ku (znám z vlastní zkušenosti). A samc?m po kastraci trvá n?jaký ten ?as, než se jim vyrovná hladina hormon?, ale brzy to p?ejde.:o)

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-02-18, 12:07
To Boubela: skute?n? to vypadá na falešnou b?ezost. Myslím, že veteriná? Ti ?ekne víc.
Nechcete se n?kdy u nás s fre?ákama zastavit? Docela rádi bychom vid?li Betynku (Bohouše i Vás samoz?ejm? taky... hihihi). Už jsem Ti psal i SMS, ale asi jsi nev?d?la o koho jde..?

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-02-18, 12:48
P?eji všem p?íjemný den,
cht?la jsem jen zareagovat na zmín?ný dotaz ohledn? dietního jídla.M?j Filoušek také dokáže vypadat spíše jako tule?,než jako fretá?ek a jsem velmi spokojena,že existují dietní granule Hill¨s.Tuším,že mají i konzervy.Každopádn? mu je poctiv? kupuji,když vidím,že se trošku rozší?il.Snad mohu pomoci.
Zdravím Katka

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-02-18, 17:53
To Tomáš: Jééé ty jsi mi psal sms :o)) No máme jiná ?ísla (moje: 737 797 122). Ur?it? se rádi n?kdy stavíme, pokecat a prohnat ty naše d?ti :o)) Kdybyste m?li ?as v úterý, tak dejte v?d?t ju?

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-02-24, 22:21
Taky si p?isadím a trošku budu deptat: když m?la falešnou b?ezost naše Myška, nenechala ve finále chudáka Ferdu ani jít na záchod! A kdo p?ed takovou semetrikou zapíská na gumovou hra?ku, rána nedožije 8-)))

Re: Obezita - p?ibírání na zimu
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2009-05-11, 11:40
Ahoj holky. Pot?ebuji vaši radu.
Mame dve fretky. Starši ma 4 roky a mala skoro rok. Starši ma problem s nadvahou.Jeji normalni vaha p?ed kastraci byla 940-980 g (a to i v zime), po kastraci mela vždy 820-850.
Co jsme po?idili mrne,tak starši za?ala pomalu nabirat. Ted ma 1040 g. Žere jak utržena. Behem dne žere6-8x. Zkoušela jsem ji davat granule 3x denne.
Krmime FC. Ob?as dostane Malt soft a nejake ovoce a zeleninu. P?emyšlim jesli ji nemam kupovat nejake granule light (Hill's) a nebo rovnou nasadit vet dietu Hill's pro obezni ko?ky.
Mate skušenosti s nadvahou? Dekuji

ob+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:35.
Avatar

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-05-11, 11:58
To Galina: ono to prezieranie moze tiez znamenat glykemiu, aj ked teda neviem, ci by potom fretka bola obezna. Preventivne by som jej dala odmerat cukor v krvi, ci nahodou nieco a az potom by som riesila lightky.
Avatar

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-11, 12:59
Fretka se b?žn? nep?ejídá.
M?lo by to mít n?jakou p?í?inu...
Má ješt? n?jaké jiné výkyvy v chování od normálu.
Nebo jiné symptomy?

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2009-05-11, 14:01
Jeto rozmazlena dama.Od mala se nejak navykla na to že ve vode musi byt par granuli jinak bude sedet a ?ekat až je tam hodim.A hodne žarliva.Do dnes žarli na malou,i když na sebe zvykli ,tak stejne musi mit pozornost jen pro sebe
Jine vykyvy v chovani nema.Jen jak ma vetši vahu tak je linna a moc nechce hybat se,a vic papa a tim padem i o neco vic pije.Ale ne o moc.S tim jidlem p?ehani jen když jsme doma a je navolno.Když nejsme doma a je zav?ena tak sni toho malo a vypije taky malo-cele to asi prospi.Asi tech 10 mesicu krmime FC,a p?ibližne od te doby za?ala vic jist.Do te doby papala Acanu.A po FC ma lepši srst.
Ten rozbor krve ur?ite udelame.
Avatar

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-11, 14:55
Možná je to blbost, ale FC má mí? tuku jako Acana....tak co když si ten tuk ve strav? na který byla zvyklá nahrazuje v?tším objemem potravy?
Avatar

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-11, 15:51
Ja bych spíš vid?la p?í?inu v "syndromu krmného prasete", tedy že od té doby, co je doma druhá fretka,ta starší m?že mít dojem,že se musí nabaštit,aby na ní zbylo. Podobn? se chová náš Adolfek, ale to je tím, jak je moooc rozmazlenej.

Rozhodn? bych to u fretky ne?ešila žádnými light granulemi.
Až budeš ved?t,že to není glykemií a ani ni?ím jiným, tak to pust z hlavy. Kilová fretka není zas tak hrozn? tlustá. A t?eba na leto zhubne pozd?ji.


*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-11, 16:24
Ud?lal bych biochemii séra, pro jistotu.
(Jak vypadají jaterní testy a ledviny,plus glykémii).

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2009-05-11, 16:59
Dekuji.Testy všechny udelame.
Boža,manžel ?ika to same:ma strach že na nic nezbyde.
Avatar

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-09-20, 21:47
Ahoj, tak jsem na léto doma u rodi?u i s fre?ákem. Máme doma ješt? kocourka, velkého. No a od té doby, když papá ko?i?ka. Papá Piškot. No ale on žere i když ko?i?ka na obzoru neni a u misky sedí t?eba hodinu. No a tak se stalo, že místo aby na léto zhubnul, tak p?ibral. Narostl mu zadek a to má po?ád ješt? ultraletní srst. D?ív jsem ?etla, že se fretka nep?ežírá jako jiná zví?ata, takže má misku po?ád k dispozici. Mám mu to za?ít n?jak dávkovat, nebo to nemám ?ešit. A mám být ráda, že se mu da?í.
Jo hlavn? se m? neptajte na jeho standartní váhu, protože jsem to nikdy moc ne?ešila.

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-20, 22:12
A co konkrétn? Piškot papá? Granule pro fretky, ko?ky nebo ko?ata? Nebo n?co jiného? To je taky pom?rn? d?ležitá informace...
Avatar

Re: Obezita
Zaslán uživatelem/kou: Leny (IP)
Datum: 2010-09-20, 22:27
M?j Šotek jedl fret?í granule pomalu, pouze jsem mu dopl?ovala misku asi tak 3krát za den a noc celkem. Zkoušeli jsme i granulky pro kotata r?zné kvality. Mén? kvalitních granulek sn?dl najednou na jeden zátah asi jednu misku. Granulky mu chutnaly, ale p?ibíral daleko rychleji, a vzhledem k tomu, že byly i granulky nižší kvality, takže nabíral místo kvalitní bílkoviny hlavn? tuk. Ale,samoz?ejm? nejsou všechny ko?i?í granule jen o tuku. :)Ale jsou zde i zkušen?jší chovatelé, tohle je pouze názor chovatelky, která chovala pouze 3 fretky doposud a nyní Šotka krmím jen kvalitníma fret?íma granulema, což je otázka pen?z. :)a ješt? n?co: nekvalitní granule jsou dosolovány, masové bílkoviny jsou nahrazené rostlinnými, což znamená pro freta i h??e stravitelné. a protože jsou um?le dochucovány, proto fret?m "tak jedou"...:)




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Leny dne 20.09. v 22:40.

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-09-20, 22:55
Piškot žere Ontario Kitten.

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-09-20, 23:01
No já práv? nevim, lo?ský léto bylo dobrý, ale to jsme nebyli doma. Ke ko?i?ím granulím p?ístup nemá. Maximáln? jednu ukradne, ale to je fakt jedn než mu seberu ko?i?í misku. To pak ko?i?ka žere naho?e a Piškot na zemi.

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-20, 23:02
Aha - tak to nezní tak špatn?. Nicmén?, pokud máš pocit, že je opravdu tlustý, zkusila bych být tebou krmivo s nižším obsahem tuku nebo pravidelné procházky. Ale možná se ti to jenom zdá, že je tlustý, ne?! :-))
Avatar

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-09-20, 23:17
No procházky ty ho teda neberou (Od kastrace). Ale jako je fakt, že tlustej nemusí být, spíš m? zmátlo, že opravdu tak viditeln? p?ibral a to v lét?. Jo a zvážila jsem ho a váha 1 150 g je u kluk? dobrý, ne?

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist