Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-20, 23:20
váha kilo deset je na kluka spíš podpr?m?rná než pr?m?rná, takže tlustej asi fakt nebude... spíš byl d?ív hodn? podm?re?nej.

m?la bys ho ob?as zvážit, abys m?la p?ehled, váha je jedním z ukazatel? zdravotního stavu (nejen fretky).

p.s. tím je myšleno kolísání váhy, ne to, kolik která fretka váží. i minifretka m?že být zdrav?jší než dvoukilový macek nebo naopak. podstatné jsou výkyvy, ty m?žou signalizovat, že se d?je n?co, co nemá.

není mi to FUK



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 20.09. v 23:23.

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-20, 23:21
záleží na tom, jak je kluk velkej, ale teda tahle váha odpovídá spíš váze malých/menších samc?. ted jsem m?la v azylu 4m?sí?ní sami?ku s váhou 1 050g

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 20.09. v 23:22.
Avatar

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-09-20, 23:42
No, my když jsme byli na srazu, tak byl opravdu malej - t?eba oproti kluk?m od Kviky. Ale já jsem si ?íkala, že je to prost? ok. M? to nijak nevadí, jen je to takovej docela rozdíl, protože vim, že na zimu p?ibíraj a pak tam je i zimní srst. No a tak m? zasko?ilo, že i naši ?íkaj, jak mu p?kn? narostl zadek :-) Tak jsem si ?íkala, jestli se n?co ned?je, že bych nerada, aby se n?jak vyžral a pak kv?li tomu m?l n?jaký potíže.

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-09-20, 23:44
a jak pravideln? fretku vážíte?

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-20, 23:52
já vážim fretky p?ibližn? 1x za m?síc, tedy pokud si vzpomenu, pak se dá porovnat váha i za p?edchozí roky v ur?itým období/m?síci.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-09-21, 07:42
Já nevážím tak ?asto, vážím t?eba jednou za ?tvrt roku, ale je fakt, že už mám váhy docela v oku, mám p?t fretek, které mají naprosto rozdílné váhy a na každé z nich poznám, kdy zrovna p?ibrala/shodila už od pohledu. Ale jinak taky srovnávám, kolik kdo m?l v p?edchozích letech v tu ur?itou dobu.
Avatar

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-21, 11:05
já už taky dneska vážím jen ob?as, ze stejného d?vodu jako hanulka - už to vidím a "pohmatám", že hubnou-tloustnou a když je to "ve správné dob?, ze správných d?vod? a kontrolovan?", nijak to ne?eším.

btw jeden z mých t?í samc? má letní váhu 950 - 980 g. když se kdysi po kastraci takhle "smrsknul", d?lalo mi to dost starosti, ale je to prost? jen drobek, v podstat? zdravý... :o)

není mi to FUK

Re: Obezita - "p?ejídání"
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2010-09-21, 12:16
No naši kluci jsou oba kostíci, Gray i Montýs maj svorn? 1050g. U Montýska za to m?že asi inzulinom a totální odmítání žrádla jinak než krmením z ruky... A Gray je podle MUDr. Chylíkové vpo?ádku, takže prost? jen je hube?our. No a novej p?ír?stek - Tobýs, ten je obr, má 1800g, ale taky narozdíl od kluk? ješt? není kastrovanej...
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist