Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-30, 14:02
Zajímalo by m?, co d?láte, když jsou takový vedra jako te? - "zavlažujete" n?jak tcho?e? Ve sprše, pocákat nebo tak...? A chodíte ven?Náš je úpln? hotovej a po?ád jen spí, nikdy už se nezbavil ?ásti zimní srsti, tak mu musí bejt pekelný vedro.

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-05-30, 14:14
Vraj je dobré prehodi? cez klec namo?enú postelnú plachtu, ktorú sme dali predtým do mrazáku - a stále vymie?a?. Menej pracné je zakúpi? tchorovi klimatizáciu do miestnosti v ktorej býva.
Môj tchor už v?era vonku nebol, ešte o 21,30 bolo pri dome skoro 30 stup?ov.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-30, 14:26
No, já p?ez klec házím ru?ník vytaženej z mrazáku. Venku jsem s Matýskem na chvilenku byla, ale jen ve stínu a chlupy jsem mu namo?ila.

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-05-30, 14:38
jo, a taky v místnosti, kde mám klec mám zatažený rolety, alespo? na 3/4. Docela dost to pomáhá. :-)

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-30, 14:58
No ja mam zatazene rolety, ale musi byt otevrene okno - protoze jinak je tam smrad - tak jim pres klec davam namocenej hadr..
Jinak si myslim ze je treba dobre dat na dno klece dlazdicky - pokud na ne nesviti slunicko, tak chladi..
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-30, 15:02
Rolety mám stažené, takže je tu docela chládek, v kleci spí až v noci. Te? chrápe v mým lyža?ským svetru, dobrovoln?. P?edtím jsem mu pot?ela hlavi?ku studenou vodou (to byly držky) a zádí?ka. Ale ven v t?ch vedrech nep?jdem, n?kde by se svalil a neb?hal by.

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-05-30, 15:36
Já ho v?era zkoušela post?íkat takovým tím sprejem s mikrokapi?kami oby?ejné vody. Nejd?ív byl dost p?ekvapenej, ale pak si sám p?išel pro p?ídavek...

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-30, 15:36
Taky bych nesla ve vedrech - ale kdyz jsme s holkama nekam jezdili tak sem je macela porad.. Doma ne.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-30, 15:42
Já na n?j ob?as st?íkám, když rosím kytky, vždycky se oklepává a na rozprašova? úto?í a pak si nechá st?íkat slabej ??rek do pusiny a óóhromn? mu to jede.

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-05-30, 21:57
Máme na chalup? starou lednici - m?žete si za odvoz zhotovit chlazenou tcho?ecí ložnici ...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavel dne 30.05. v 21:57.

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-30, 22:18
Náš je zvyklej...:-) Coby mali?kej byl zav?enej u nás v lednici i u tchýn?...:-)

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-05-30, 22:29
Ješt?že máme kamennou chaloupku! :o))))
Tcho?e nosím ven až k ve?eru a též ho polejvám vodou, ale je d?sn? nerad :o))))
Rozprašova? jsem kdysi zkoušela taky - mhou?il o?i a naprosto nechápal, co se d?je. Sice neprchal, ale tvá?il se, jako bych zešílela a on neví, co se mnou :o)
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-05-30, 22:43
To Marketa: tak to si viem dost zivo predstavit. Nasa Sara sa v sobotu tiez vyfarbila. Teraz je v obdobi starostlivosti o mladata, takze v jednom kuse si niekde prevlaca kozusinovu mys. V sobotu rano sme sa balili na chalupu a mys zrazu zmizla. Pol hodiny sme ju hladali ako idioti po celom byte a nebolo jej. Sara na nas samozrejme pozerala ako na blaznov. Tak sme odisli bez mysi. O to vacsie bolo moje prekvapenie, ked som na chalupe mys vybalila z tasky...;-)...sice to tu nepatri, ale nedalo mi to, ked si spomeniem na ten xicht. Inak proti teplu nasich macam tak trochu vo vode, alebo im dam cez budku ladovu handru. Ale spavaju dnu, tu je o nieco malo chladnejsie.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-05-31, 11:13
Když byly ty vedra, tak jsem Bubin? dala do p?edsín? (lino) misku velikosti A4 s ledovou vodou a byl klid. Akorát jsme museli dávat pozor, aby jsme neuklouzli. Jo a taky jsme si dali meloun z lednice, to bylo prý na tom vedru nejlepší.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Mousy (IP)
Datum: 2005-05-31, 13:54
Dobre je dat do klietky kachylicky (dlazdicky) (momentalne to testujem)alebo aj naplnenu flasu vodou. Nas Fred ked cestujeme autom tak som zistila, ze ked mu je velmi teplo tak si vzdy lahne k flaske a voda vnutry ho chladi, takze to stoji za pokus.

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-05-31, 14:36
Ahoj, my mame sice klima, ale ja nevim nakolik chladit, aby se mi tchorici nenastydli.

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-05-31, 14:41
To novatje: Zásada pri klimatizácii je, že by si nemal(a) ma? rozdiel teplôt medzi vonkajším a vnútorným prostredím (bytom) vä?ší ako 5 stup?ov. Ja mávam teplotu klímy nastavenú cca na 24-26 stup?ov.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-05-31, 15:32
Mam jet pristi mesic k rodicum, nebude to pro tchoriky sok, najednou v teple? Nemam je zacit zvykat na teplejsi prostredi?

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-05-31, 15:40
To novatje: myslím si, že fretku by si na vysoké teploty nezvykla ani pomaly ani rýchlo. Skôr po?ítaj s tým, že budeš musie? fretku ochladzova?-namá?a?, ochladzova? jej klec a pod. Pokia? viem, fretka sa prehreje už pri 30 stup?och. A ?o sa týka kachli?iek o ktorých písala Mousy: ur?ite fretku ochladia, len by som dávala pozor, aby na kachli?kách neležala fretka ke? je mokrá, mohla by dosta? zápal p?úc.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-05-31, 16:03
Myslim, ze s ochlazovanim albinky nebude problem, ty staci dat vetsi misku s vodou a uz se sama maci a vali ve vode, akorat s tchorikem bude asi problem. Je u nas novej, je z utulku, nekdo ho vyhodil na ulici, a tak je porad jeste ze vseho vydesenej, novy lidi, nebo veci ho desej. Ale snad to zvladnem. A dekuju za radu

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-05-31, 16:30
To novatje: Tak Ti budem drža? palce. Možno až tchorík uvidí, ako sa albínka sama má?a a že sa jej to pá?i tak sa pridá :-)
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-06-01, 10:26
Já vždycky napustím studenou vodu do lavoru, který dám doprost?ed místnosti. No, a naše Saše tam okamžit? naleze a koupe se. Pak zas b?há, ale vždycky znova se vrátí do lavoru, aby si namo?ila nohy.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-06-01, 22:11
Naší Bub?e musím cokoliv dát doprost?ed lavoru s vodou, aby si namo?ila nohy po?ádn?. V?tšinou na sebe jen opatrn? cáká. Ale jakmile je n?co ve vod?, musí to zachránit a vyndat. Ovšem zadní noži?ky má vždy venku a suché.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-08, 20:11
uf,tak dneska jsem si vyp?j?ila teplom?r co máme v kuchyni a zjistila jsem krutou realitu v pokoji mám 32 stupn?.takže jak schladit tcho?inu?házením mokrých ru?ník? na klec nejde,volieru Žofka rozebrala.dneska dostala lavor s vodou,ale jen zachranovala mí?ky a pokud možno z bezpe?ný vzdálenosti aby se nenamo?ila ;o) klimošku z obývaku mi p?j?it necht?jí a když si nechám otev?ený dve?e obývák-pokoj,tak mi je stejn? p?i první p?íležitosti zav?ou ;oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-08, 20:29
ŽoFiRo: Já to fakt vidím jen na tu klimnatizaci do místnosti kde máš tcho?e. Je to sice jednorázov? vétší výdavek...ale poslouží na mooooc let.
P?i 32 stupních v pokoji už asi nic jiného jak klimatizace nepomúže. Tam je ochlazování vodou nanic. Krom toho, ?asto namá?ené zví?e dokáže dostat zápal plic i p?i 32 stipních, sta?í když si lehne na podlahu když je mokré a rozeh?áte. Kamošce takto na zápal psic zem?el boxer.

Te? sem koukala na ty videa Žofky s lavórem...ta si teda dává sakra pozor, aby si ani ?apku nenamo?ila. :-))))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 08.06. v 20:45.
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2007-06-08, 20:54
No my zatím doma moc velký vedro nemáme, ale chodíme se koupat do koupelny, protože já mám p?evle?enou vydru, která se koupe dorovoln?, ráda a dokonce se i sama potápí :-)

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-08, 21:02
no však jsem psala že je až moc opatrná ;o))) ale na Filipa ješt? nemá,ten když m?l na pití misku tak pil tak opatrn? že se na to nedalo koukat,nataženej jak jen to šlo a pil strašn? opatrn? ješt? aby si tak namo?il fousek,by pak taky mohl prochladnout ;o)))) jinak už jsem si zabavila klimošku...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-08, 21:09
ŽoFiRo: šikovná si ty holka! Klimošku si nech, vymn?? zámek na dve?ích a zamkni :-)))) Nejlepší co si mohla ud?lat! :-)))

Je sranda, že tento rok u nás neni zatím tak vedro. Jiné roky sem na klimošku jela už od púlky kv?tna...te? je to doma stále OK tak 26, i když venku je 31 ve stínu, dnes bylo na slunci ve mn?st? 39...skoro sem pošla :-)))...ale od zít?ka už taky hlásí vedra...tak taky už pojedem na klimatizaci :-)))
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-08, 21:14
no nevím jak dlouho mi tu klimoška vydrží,tak ale m?žu našim navrhnout at si koupí novou že tahle už je "ojetá" ;oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Vedro-co s tcho?em
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-08, 21:26
ŽoFiRo, to máte p?enosnou klimošku? Do toho se moc investovat nevyplatí. Navrhni vašim a? si koupí tu splitku (co je bedna na fasád? a vevnit? jen ta výfuková mašina) vyjde to finan?n? na stejno a je to o hodn? vétší komfort a nežere to tolik elektriky. Mám to v celém byt? už ?tvrtý rok a sem moc spokojená.

Ale hlavn? že se tcho?i chlad?j!!! :-)))
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist