Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Línání
Zaslán uživatelem/kou: Petra von Bodenbach (IP)
Datum: 2005-05-16, 19:18
Asi jsem jasná hysterka, ale zažívám první Cilut?ino jarní línání a tak mám pár hloupých dotaz?:

1) Vy?esávat ano - ne, jestli ano, jak ?asto a jak a ?ím?
Zkoušela jsem takový ten kartá?ek na d?tské vlásky, ten nebral skoro nic a šelmina se mnou o n?j zápasila, asi jí to lechtalo a v?bec jí to p?išlo srandovní. Kartá?ek na ruce výborn? bral spodní srst a šelmina spokojen? vrn?la, ale vrchní tvrdší srst tím nejde. Když jsem na ní vyrukovala s nejjemn?jším zví?ecím drát?ným kartá?kem, uražen? zdrhla a pak v nest?ežené chvíli kartá?ek kamsi schovala. Zkoušela jsem svrchní chloupky jemn? "vytahovat" prsty, na to se tvá?ila spokojen?, ale m? d?silo, v jakých chomá?ích to jde.

2) Jak moc srsti vypadá a jak rychle?
Cilutka za?ala línat p?ed asi 10 dny. Mám pocit, že už toho bylo jak z bernardýna. Nejd?ív šla spíš spodní srst, te? už spíš horní. Z krásné zimní kuli?ky je chrtík. A po?ád líná a po?ád líná.

srst+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 21:34.

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 19:36
a líná a líná .... až bude nejlín?jší na celým sv?t?! :o))
?ím vy?esat nevím, ?eším podobný problém, koupila jsem už 4. vy?esáva?.... nic moc ani jeden. ovšem ?a?ovi je to evidentn? šumák a pelichá si v pohod? dál. a ze zimního kuláka je vychrtlík a vylísák.... :o))
tak jestli t? to aspo? uklidní, když už jsem ti neporadila...

jo jinak nejvíc línaj asi m?síc na ja?e a pak zas m?síc p?ed zimou...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 17:29.

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-16, 19:40
My máme tcho?í chlupy úpln? všude. Ob?as ho hodím do vany a vy?ešu kartá?em. Ohání a chytá, ale nijak mu to asi nevadí. Už máme nejhorší snad za sebou, už moc nelíná. Nevylíná úpln?, nechá si trochu tý zimní stsrti celý léto- je to normální?

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-05-16, 19:41
Najjednoduchsie je hodit fretku pod vodu a srst rukami "vycesat"...To Petra: kluuud...ono tej srsti bude este ako z dvoch bernardinov...ja svoje fretky vycesavam zasadne rukami, alebo velmi hustym hrebenom (manzelovym, keby o tom vedel, tak...)...po takom dobrom vycesani vyzeraju ako plysaci...ale najlepsia je ta voda...len pozor na upchatie odpadu...;-)
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Petra von Bodenbach (IP)
Datum: 2005-05-16, 19:48
Když on ten podzim byl (logicky, ja vim) tak n?jak víc v klidu. Cilutka z toho tedy tenkrat malinko vyvalená byla, každou chvílí se ji n?kde zk?ížil chloupek a za?al jí sv?dit, takže vyst?elila z pelechu a za?ala se drbat, div si nezlomila packu o podlahu. N?kde jsem ?etla, že ?melák máchne k?idýlkem 200x za vte?inu, p?išla mi to podobná frekvence :) Až jsem m?la tendenci prohlížet jí drbané místo, jestli tam nemá ožehlou srst.
Te? to šelmina p?ijímá s budhistickým klidem (drbe se semtam i te?, ale zdaleka ne tak ?asto, s menší frekvencí i silou), zato já docela žasnu.
No ale jestli vám všem ostatním taky chrtovat?j, tak je to asi ok :o)
Ale napadá m? otázka ?íslo 3) Jak dostat chloupky s oble?ení? Zkoušela jsem všechno od klasických ?istítek na obleky (kartá?kové i lepící) p?es houbi?ku na nádobí (suchou i vlhkou) po vysava? (a to údajn? jeden z nejlepších :)) a nic. Jsem sice kancelá?ská krysa, ale srst by se mi asi netolerovala... :o))

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2005-05-16, 19:52
No, my už rezignovali. Chlupy jsou všude. Když si p?j?ím knížku z knihovny, tak i tam :-) Z oble?ení kartá?em.

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-16, 20:33
Meli jsme nalepovaci kartac, ale jelikoz prestal lepit, tak jsme na psi chlupy pouzivali vodu - navlhcili jsme si ruku a sjeli obleceni odshora dolu, nekolikrat. Obleceni hned oschne a chlupy jsou pryc. Jinak s linanim nemame zkusenosti - porad nic! Nasi tchorici proste jeste nepustili chlup!
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 22:19
IZOLEPA.
nejlepší je izolepa - ?ím širší, tím lepší, protože má v?tší záb?r.... :o))
(zkoušela jsem i na tcho?e, ale protestoval.... ;oP)

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 22:20
ene,
a seš si jistá, že ti vaši tcho?i nejsou PLYŠOVÍ?!
co bobky, bobky poušt?j?! ;o)))

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-05-16, 22:36
Bobky poctive po cele chodbe! Hlavne Ferenc, z nej silim. Ale samozrejme kdyz jsme tam s nima, tak si dojde primo ukazkove do zachudku! Ale zase je to takovy plysacek, to jo. Ale kdy uz konecne Charlie dostane dospelackou srst, to nevim.
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2005-05-16, 23:08
jo tak u nás je to už o n?co lepší. V týdnu na procházkách jsme si s Kryštofem sedla do trávy a trhala a trhala a dokonce se mu to i líbilo. Jenže... te? se s ním stydím n?kam chodit, ale... chlupy z n?ho už nepadají....
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-05-16, 23:08
To Martina:...:o))))To bylo vtipný!!!! Se tu ?ehocem na plné gule....:o))Taky chci plyšovou fretku,pá? ta naše líná a líná.:o))

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-05-16, 23:12
po?kat!
nejsem si úpln? jistá, co je vtipný, ale to s tou IZOLEPOU (na oble?ení, samoz?ejm?) funguje 100% a ze všeho nejlíp!! :o)
(plyšáci taky nebyl vtip - to neznáš ENE!!) ;o)))

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-05-17, 11:51
Já Kryštofa poušt?ní chlup? n?jak ne?eším, jsem zvyklá být obalená chlupama od našich ko?ek....:-)

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-17, 12:18
Když Terka línala myslela jsem,ze se z toho drbání musí každou chvíli zbláznit,hodila jsem ji do lavoru s vodou a vyškubala jako slepici(s citem!).Slo to z ní skoro samo a bylo vid?t,je ji to delá dob?e.Nezbylo na ni vubec nic,jen t?ímilimetrová nová srst...:-) chudinka ta vypadala,ale už to dorostlo



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kac dne 07.10. v 09:11.
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-05-17, 12:19
a ješt? tady :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: kac dne 07.10. v 09:12.
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-17, 13:56
Tak to ja taham chlupy z Tappi i Flo - jenze ony si z nich delaj pelech.. Flo udelala z teplaku, na kterych spi krasnej kozisek.. Jinak je obcas vezmu a procesu kartacem - dratenym na zvirata - jde to dobre.. Z obleceni to sundavam lepicim kartacem z HM stal 50,- a kdyz se "zalepi" chlupama odtrhnu kousek papiru a zese muzu cistit.. Jde to dobre ale chlupy tam sou za chvilku zas..
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-05-17, 14:08
Ja mám skôr opa?ný problém - fre?ák má stále zimný kožuch, nepustil ani chlp. Máte aj vy niekto ešte stále "zimných" fre?ákov?
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2005-05-17, 14:27
Jo jo, Gandalf taky ješt? nechlupatí. Eowyn tak p?ed t?emi týdny, ale to byla p?ed porodem, takže je to normál. Te? už z ní nic nepadá.
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Petra von Bodenbach (IP)
Datum: 2005-05-17, 19:05
Jak jste mne uz vcera celkem uklidnili a mirne inspirovali, tak jsem zkusila (tentokrat dukladneji nez kdyz jsem jen samostatne experimentovala, ale stale citlive a jemne) verzi "skubeme slipku". Uspech. Na Terezku plesatou sice nemame :) ale chlupu ubylo a pohody v selmine dusi zjevne pribylo. Po akci mi dobrych 5 minut olizovala nos (mam ho ted odreny jak po tydenni ryme, ale nedoprejte ji, aby vam projevila vdecnost :)) a tvarila se cely vecer maximalne blazene.

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-18, 03:06
ze bych taky slepice oskubala.. ;oD
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-18, 13:04
Me takhle navedla na skubani loni Dasha. Uz se na to chystam taky...tak za tyden myslim, ze to pujde idealne (i kdyz chlupy pousti od dubna:-(
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-18, 18:14
No tak ja dneska opravdu oskubala Tappi - kdyz mi v ruce zustal velkej chumac - vzala sem ji celou..
Flo jeste nejde, zato Tappi vypada opravdu vtipne.. ;)
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-18, 20:56
Ja vim, me se to loni taky moc libilo:-))) Jen Dasha se divila mym sibalskym ohnickum v ocich - vzala jsem ji celou a fest! (teda fretku, myslim:-)
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-19, 00:06
Tappi taky sebou skubala - pry ze neeeee! Ja si tu srst setrim pro miminka na pelisek ;oP
Tak sem ji rikala ze jim staci latkovej..
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-19, 13:23
No, tak jsem zacala skubat...a ona ac srst pousti, jeste novou moc nema. Tak ji asi necham...a udelam si seskraby, vypada to mirne divne...nechci plesatou fretku:-(
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Petra von Bodenbach (IP)
Datum: 2005-05-19, 18:47
Zajimave je, ze Cilutce po tom oskubani zustalo za pravou lopatkou misto ... velikosti mexickeho dolaru :) na kterem ma komplet puvodni zimni srst. Spodni i vrchni. A drzi fest. Zkousela jsem ti i rozhrnout jestli se ji pod tim aspon trochu rysuje ta nova, a vypada to, ze ne.

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Dáša (IP)
Datum: 2005-05-28, 23:52
V?era jsem dostala 2 letého, kastrovaného milá?ka Oriska. Sme na sebe vzájemn? hodní. Bobky háže do záchodku ale nelení si odb?hnout na druhej konec chodby. Ví,že je rychlejší než Já :o)
Líná docela slušn? ale p?echod k Nám zvládá dost dob?e. Dnes sme byly na první procházce. Lidi se divily co to je za zví?e. Jedna paní ho ozna?ila za zvláštní rasu psa. :o)
Jsem z Brna, nevíte n?kdo kam se dá zajít aby sme nep?išli k úhon??

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-28, 23:56
V brn? jsou také fret?í srazy ;o)
[forum.fretka.cz]
Avatar

Re: Línání
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-05-31, 18:18
Ta intenzívní fáze línání vážn? trvá celý m?síc? Máme za sebou dva týdny, oblaka tcho?ích chlup? jsou všude, a co je horší, já za?ínám mít doma záchvaty kašle a problémy s dýcháním. (Ob? mé d?ti m? soucitn? pozorují a syn mi v?era zamyšlen? ?ekl, že by bylo p?kn? blbý, kdybych m?la alergii na fret?í chlupy a kv?li tomu M? museli dát pry? z domu :-(((( !!!!

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist