Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 36
Medový kv?t
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-01, 18:22
Dnes 1.5.2005 se naší milované fret?í princezn? Medulce rodí miminka. Zjistila jsem to asi 15:40 a podle toho jak dlouho ji trvalo, než porodila jedno fre?átko, tipla jsem to na to, že za?ala rodit n?kdy kolem 15:20

Tak první sen se mi splnil (fre?átka se narodí 1.5. To je krásné datum), a te? už jenom a? jsou zdravá a dostanou hodné a milující lidi, jako své pání?ky







Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: Jordi dne 10.11. v 22:17.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-05-01, 18:24
Jordi: Velký gratulace!!! Jsou nádherní prcci tak a? se jim i mamince Medulce da?í!!!!!! =))))
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-05-01, 18:27
Jo a kolikpak jich máte?? :o))
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-05-01, 18:48
Jordi: taky moc gratulujeme. Jsou d?sn? krásní a roztomilí. P?eju jim všem, a? jsou hodní a mají se ?ile k sv?tu.

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-01, 18:54
Tak jsem je pracn? po?ítala a ?eknu vám, m?žete um?t po?ítat dob?e, ale spo?ítat ty mr?avý a velice aktívní housenky, to chce kunšt a rad?ji n?kolikrát. ;o) Tak prozatím je jich 8.

Maminka se má dob?e. Trošku polízala tvarohu s glukopurem a snaží se formovat si pelíšek.

Nepsala jsem o tom d?íve, protože jsem necht?la n?co zaplašit. Takže pro nezainteresované:
Maminka je Medulka a tatínkem je Haki.

Haki je st?íbrný, nebo tcho?ovitý grošovaný.
Je to fešák a oba skoky jak s Billie, tak s Medulkou se mu povedly. ;o)

Tak tohle je hrdý otec Medulátek

Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-05-01, 19:07
Jordi: Takže Medulka ješt? rodí? :) Jestli je jich 8, tak máte o zábavu postaráno!! No ikdyž to by jste m?li i kdyby bylo jen jedno:)) Tak ješt? jednou gratulujeme =))
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-05-01, 20:48
take se pripojujeme ke gratulacim, at je maminka i miminka v poradku:)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-01, 21:22
P?ipomenu se - až bude volná chvilka, prosím o zaslání údaj? (kluci holky, datum, rodi?e) t?eba na mail nebo SZ - prosím v?etn? kontaktu pro zájemce o fre?ata (i ty, co nemají mail). A následn? poprosíme o vypln?ní karti?ek do plemenné knihy - pošlu v odpov?di na mail.
No a jasn?, že GRATULUJU!!!!!
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-05-02, 00:26
V?elé gratulace - jsou to p?erozkošné krysi?ky!!!! :o)))
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-02, 02:08
Všem moc d?kuji za gratulace. :o)

1.5.2005
S kone?nou platností se narodilo 8 fre?átek. Všechna se chovají stejn? a zatím žádné nejeví známky ochablosti. Maminka zprvu nev?d?la, kde by je schovala a stále se snažila upravovat chlupatou deku. Jak ji ?echrala, tak ob?as fre?átka vysipávala z deky na lino, ale za okamžik je zase sbírala a schovávala na hromádku do deky. Vzala jsem ji dv? fre?átka a dala je do lavorku, kde jsem jim upravila pelíšek. Meduka si ale myslela, že to není ono a fre?átka vytáhla zase do deky. Tak jsem je nechala prozatím tak. Pozd?ji byla fre?átka por?znu. N?která v dece, jiná na dece a další pod dekou, jo, nem?la to lehké. Nakonec jsem je posbírala a dala znovu do lavórku. K nim jsem vložila maminku a za jejího bedlivého p?ihlížení, tam dávala zbylá fre?átka. Nakonec tedy musela Medulka uznat, že v lavórku to bude opravdu lepší a d?ti nebudou všude. ;o) P?itom jsem ji tam zametla klec a vyt?ela podlahu, aby tam m?la ?isto. Jednu moc poskrn?nou hadérku jsem dala odmo?it a nechala ji tam tu chlupatinu a druhou skoro netknutou had?i?ku. Zítra ji hadérky vym?ním. A skusím se podívat, na fre?átka. Jestli teda bude p?íležitost. Wink Maminka se schovává pod deku a d?lá z ní stan. Ale jinak je hodná a nesnaží se prozatím o st?hování miminek. Ve?er se trošku prob?hla, ale jenom tak 5 minut a hupky zase za mimousky. Frodí?ek v?bec neprotestuje, že je v jiné kleci a okamžit? pochopil, že to bude te? jeho do?asný bejvák. P?i pobíhání šel krásn? do záchodku v do?asné kleci a i tam papá. ;o) K mimink?m se chová jako každý chlap: "Jéj, co to je! 8o/ No, to není moje!, nebo jo? Rad?ji to budu brát, jako, že to moje není!"

No je pravda, že jeho nejsou, ale bylo docela komické, jak pelášil pry? od voliéry. Jako kdyby mu za packama ho?elo. :oD Dneska byl obzvlášt? hodný a ani nevyvád?l vylomeniny.

MF: Neboj, hned jak budem znát pohlaví a po?et, tak dáme v?d?t. Prozatím jsem je necht?la až zase tak moc rušit. ;o)
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-05-02, 08:57
Gratuluju k úsp?chu. To si to tak n?kdo umí za?ídit, aby mu frete?ka porodila v tak úžasný datum. Nebo ?íct že Haki v?d?t kdy jít na v?c?
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-05-02, 09:57
Jordi: moooc gratuluju, docela jsem zv?davá jak se vám miminka vybarv?j ;o)
MF: mám poslat údaje i o našich fre?atech ikdyž nejsem ?lenem klubu?

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Monísa (IP)
Datum: 2005-05-02, 10:01
Jééééé, takových št?stí?ek! Moc se Sendy gratuluju!
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-05-02, 10:12
To Sjusn: MAS!:-)) A me take, prosim. Najdi "Zaznamovou kartu vrhu" a sup mi s ni na mail:-)))
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2005-05-02, 10:58
Ty jsou táááák krásný!!! Já i Monty blahop?ejeme a držíme tlapky, a? jsou všichni zdraví a najdou hodné majitele

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-05-02, 11:58
Moc gratulujeme k mimink?m, jsou úžasný
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-05-02, 13:57
To Sjusn: MÁŠ! Sta?í mailnout a pošlu vše pot?ebné, pokud bys to nemohla najít. Všechny vypln?né karty sbírám a poctiv? odevzdám Lee, takže p?ípadn? i sta?í poslat jen jednou ke mn?.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-02, 19:41
Moc d?kejeme ke gratulacím. Tak musím oznámit, že jak je maminka pv?era p?ed mým dychtivým fo?ákem schovávala pod deku, tak, m? dneska tahala do pelíšku k mimink?m. To jste m?li vid?t, jak se divila, že m? po?ád takovej kus z lavórku ?ouhá. A tak m? chytla vždy dál a dál a snažila se, snažila, ale já nezbedné p?erostlé fre?e ji po?ád utíkalo. ;o) je to úžasná mamina, je báje?ná a v?bec není vykulená, ona prost? ví, co má d?lat. Jsem na ní hrozn? pyšná.

Na kontrolu, jsem ji ale musela zav?ít, protože mi miminka po?ád míchala a nikdy bych se výsledk? nedobrala.

MF: Já ješt? po?kám, až to bude vid?t víc a lépe, jo?

Prozatím se tedy domnívám, že máme 5 hol?i?ek a 3 kluky. Soudím to dle toho, že kluci mají takovou k?ži?ku tvo?ící takový jemný proužek táhnoucí se od oblasti zade?ku n?kde k pupíku. (Hadám dob?e?)

Další poznatek je takový, že v kupce holek je jedna nejmenší, v kupce klut? je také jeden nejmenší.

Dva kluci budou mít sv?tlá o?ka. Asi to budou albínci, to ješt? nevíme.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jordi dne 02.05. v 20:34.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Son?e (IP)
Datum: 2005-05-02, 20:57
GRATULUJI, Medulátka jsou nádherná...:o)) At vám rostou jako z vody...

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-05-02, 21:43
Moc gratuluji-preji jim at jsou zdrava

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-05-03, 03:37
Jordi, gratulujeme Medulce a mimínk?m p?ejeme hodn? zdraví!
Fotky jsou úžasný! Díky nim jsme mohli poprvé spat?it fret?í novoroze?átka - díky :o) Jsou sla?ou?katý!
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-03, 07:55
Vendula R: ;o) Není za?, každý chovatel se rád pochlubí se svou pýchou, má-li být na co hrdý ;o)

Jeden mimousek je malinký, je to albínek, prosím myslete na malého Yase, aby se m?l více k životu. V?era jsem ho celý ve?er asi 4 hodiny dávala mamince na cecík, vždy když odpadl. Zdá se, že sací reflex, má silný, ale sám je malinký a tak se tam dlouho neudrží, zvláš? když do n?j v?tší sourozenci š?ouchají. A n?kdy usne a odpadne sám. V?era byly takové menší i dv? hol?i?ky, ale dnes se zdá, že to dohán?jí.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-05-03, 10:28
Držíme pale?ky a tlapi?ky, aby Yase zabojoval a brzy dohnal sourozence
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-03, 21:09
Tak pokud jsou tady vášnivý ?tená?i o fret?ím život?, tak budu popisovat. ;o)

Iveta M: D?kujeme, že nám držíte tlapky. Malý už vypadá lépe, ale po?ád malý. ;o) Mám radost, že jsem ho po p?íchodu z práce našla vpo?ádku.

...V?era jsem prožila nádherný ve?er. Protože jsem byla hodná fretka a poslouchala maminku Medulku, tak mi ona dovolila pe?ovat s ní o její miminka. Maminka dokonce vyžadovala, aby má ruka byla s ní v pelíšku mezi miminky. Potom se uklidnila a pokojn? odpo?ívala, zatímco já se starala o to, aby k?ourající fre?átka, zatoulavši se po pelíšku, našla rychle a snadno cestu k mamin?iným cecík?m nalitým mate?ským mlékem.

Fre?átka náramn? mlaskají. Vydávají zvuky podobné pískacím mon?i?ák?m a jejich mlaskání zní podobn?, jako by n?kdo se zálibou praskal bublinkovou fólii, akorát jsou ty zvuky mén? hlasité, alespo? prozatím.

Miminka mají zvláštní v??i a dob?e vyvinutý ?ich. Pomocí n?ho v?dí, kde p?esn? hledat mamin?ino mléko. N?kdy jsou, možná únavou, zmatená a hledají ho t?eba mamince na zádech, nebo pod tlapkou, ale zase tak úpln? mimo dlouho nebývají. P?i vyhledávání struku krouží hlavi?kou jako by malovala kole?ka, p?i?emž pro?esávají mamin?inu srst, dokud nosíkem nenarazí na bradavku. Jakmile se jim to povede a jejich nosíkový senzor ohlásí dosažení vytý?eného cíle, otev?ou papulku a okamžit? se p?isají. Potom už následuje spokojené cucání a mlaskání, doprovázené ob?asnými mírnými záchv?vy a pohyby malími paci?kami.

N?kdy p?i tom vyhledávání a sání, provád?jí takovou gymnastiku, že by se ?lov?k až divil, do jakých všemožných tvar? a krkolomných poloh se dokáží dostat.

Zpo?átku se jich ?lov?k až bojí dotknout, protože se zdají být tak k?ehká. a tak aby jim ?lov?k svýma ob?íma rukama neublížil, ale fre?átka p?eci jen nejsou z toho nejjemn?jšího hedvábného papíru, co by se vám mohl v dlaních rozpadnout. A? na povrch k?ehce vypadajíc, jsou pružná a pevná a také musejí vydržet i mamin?ino ob?asné zalehnutí, p?išlápnutí a jiné drobné nehody.

Málé fret?í miminko má velice krásn? vytvarované paci?ky. Drobné prstí?ky jsou vymodelované do nejjemn?jších detail?, takže mají i miniat?rní drápky. Nosíky jsou taktéž kouzelné. Vypadají, jako by je vytvaroval ten nejzdatn?jší zlatník na sv?t?. Už jste vid?li ten úchvatný r?žový jazý?ek? Že, ne? Je to opravdu kouzelné, když se malé fre?átko olizije po vydatném papání, anebo zívá p?ed tím, než spokojen? usne.

Je až k neví?e, kolik se toho dá vypozorovat z bedlivého strážežení z pouhých 4 hodin p?enádherného pe?ování o ty kouzelné tvore?ky, kte?í jsou jako p?elud z p?íjemného snu. Ani neumím popsat všechny dojmy a vjemy z toho krásného ?asu. Na mnohé ani není slov. Tohle si prost? musí ?lov?k prožít, aby pochopil rozplývající se milovníky fretek, nad zážitky, které budí vzpomínky na jejich vlastní odchov.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-05-03, 21:37
p?ipojujem se s gratulací a držíme p?sti?ky a tlapky aby zdatn? rostli a zlobili. Krásn? o nich píšeš :o)))
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: paptek (IP)
Datum: 2005-05-04, 00:59
ahoj ivco.tady tom.prosim te uz dlouho sháním fretátko a chtel bych jedno od tebe,mužeš mi prosím odepsat ,jak se mužu s tebou spoji? díky ti moc.tom..

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-05-04, 01:40
No o tom bych si myslela sve - cloveku kterej uz jen blbe oslovi majjitele fretat.. No nevim nevim.. Ivco gratuluji k miminkum ;o) jak se to stalo? ;oP
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-05-04, 01:46
Dnes nebyla možnost fotit za p?kného sv?tla, ale pár fote?ek p?ihodím. Na dvou z nich je porovnání nejmenšího albínka a nev?tší hol?i?ky ;o) Malý je maý, ale zdá se, že šikovný. Je to úplný gymnasta ;oD

Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-05-04, 11:21
To Jordi: Gratuluji. Jsou nadherní. A navíc umíš krásn? fotit.
Avatar

Re: Májová fre?átka - máme Medulátka
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-05-04, 12:20
Já si nem?žu pomoct, ale m? p?ipomínej Gigerovi Vet?elce :-))) Toho jsem si už všimnul u Aronovc? ( zvlášt na jedný fotce z profilu, kdy k?i?í, tam to fakt vypadá jak ?erstv? vylíhlej Vet?elce :-D )

Ale vážn?, jsou naprosto úžasný... Takový roztomilý drobe?kové :-)
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 36


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist