Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:18
Hanysek: myslím že na lidi to nejde, je to sprej, koupíš ho (vid?la jsem i v Tescu) prost? vyst?íkat co p?jde a pro lidi existuje i šampon Difusil H (myslim)

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:21
Hanysek, dá se sehnat ve zveráku a nebo potom snad v každym marketu kde prodávají krmení...já ho b?žn? vídávám t?eba v bille, peny, sparu a tak...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:21
Tak já p?jdu zachvilu shán?t, asi je lepší to neodkládat? A v lékarn? by to t?eba nemohli mít? A myslíš že je to lepší než ten ortosan nebo Frontline

Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:24
Hanysek: orthosan neznám a frontline.. ten je asi jako prevence. Nejsem si jistá. Ale když už je mají, tak asi nezabere. Ale fakt nevim, kecala bych ti...

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-06-11, 13:19
hanysek,

proti blechám musíš hlavn? vyst?íkat VŠECHNY kouty a pelíšky, kde se fretka pohybuje, a protože blechy se líhnou cca po 3 týdnech, musíš proceduru zopakovat.
ale jestli chodíte ven, nemusíš se moc plašit, nejspíš jste si tu jednu osamocenou chudinku donesli a žádné další doma nemáte.

vhodný p?ípravek nevím, nepamatuju si, najdi si na netu.

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-07-20, 22:10
Máme problém s blechami. Pes je vždy odn?kud p?itáhne a a? st?íkáme ?ímkoliv, jsou tu a jsou i na fre?ulích. Na Frontlain už jsou zcela rezistentní, Difusil nezabral. Vše jsme vyst?íkali n?jakým toxickým driákem od veteriná?e (teda psa, pelech, seda?ky, koberec, fretky jsem se bála, ty Difusilem) a blechy po nich lezou po?ád. Te? jsem našla n?co ?ist? p?írodního, t?eba by to mohlo pomoct a nebála bych se, že fretkám víc ublížím než pom?žu. Je to docela drahý, tak jsem se cht?la optat, zda s tím nemáte n?kdo zkušenosti. [www.baron.cz]
Díky moc.
par+

Fífa a Šelmy a Donald



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 05.10. v 02:31.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-07-20, 22:18
Ahojky, zkušenosti s tím nemáme, ale pokud je to vhodné i pro kojící ko?ky asi bych se taky nebála to použít...A navíc, co je p?írodní, by škodlivé být p?ece nem?lo...A mezi námi 429 co to te? stojí je levn?jší než malý neú?inkující Frontline...Za pokus to stojí...Když nic nezabralo...Ješt? že máme jen fretky a jedno mor?e ...

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-20, 22:22
Na blechy u psa mi výborn? zabíral šampon OrthosanH...ješt? se vyrábí.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-20, 22:28
Ségra te? m?la doma p?eblešíno.. oble?ení, prádlo a takové se muselo všechno vyprat, aby se blechy zni?ily, zbytek se vyst?íkal n?jakým sprejem.. Teda spíš ono se to muselo nast?íkat do místnosti a pak nechat n?kolik hodin "p?sobit". našt?stí to pomohlo.Než ale našli místo, kde maj ty svin? svoje místo.. tak to trvalo.. :( Nakonec se ukázalo, že to bylo v koteln?... jinak Difusil nepomáhal.
Ale tak je pravda, že todle byl teda extrém..

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-07-20, 22:38
Ježiš, já doufám, že to nebude tak strašný. Myslela jsem, že je rozdíl v psích a ko?i?ích blechách a že ty ko?i?í jdou zlikvidovat hodn? špatn? (myslím, že to tu n?kde n?kdo i psal). Problém je, že já tu nejsem doma a není to m?j d?m a moje zví?ena (jsme u p?ítelových rodi??). Oni likvidují blechy docela neúsp?šn?, ale do toho já jim jaksi zasahovat nem?žu. Jen m? štvou drbající se fretky, chci jim ulevit, myšinkám. Takže asi zkusím p?írodu. Jen jsem myslela, jestli n?kdo nemáte zkušenosti p?ímo s tím. Jinak Orthosan navrhnu. Díky moc!

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-07-20, 22:42
OrthosanH bych dala na psi ....na fretky sned jen "Orthosan" ten je "lidský" tím se likvidují vši détem
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-20, 22:43
ko?kodan - todle byl opravdu extrém.. ko?ky, pes, osmák.. všechno se prost? muselo "umýt" a vyst?íkat difusilem.
Ty potvory m?ly sídlo v koteln?, jenže to ségra nev?d?la, a i když všechno vyprala, vy?istila, vyst?íkala.. stejn? se blechy zase objevily. Nakonec zjistili, že maj sídlo v té koteln?... a jelikož je kotelna spojena jen s dve?ma k baráku, tím pádem ty potvory lezly i dovnit?. Takže se musel bu? zavolat deratizér, nebo po?ídit opravdu silný sprej, aby to ty potvory zni?ilo..
Oble?ení prala po známých, protože v jedný pra?ce to všechno by trvalo dlouho.. no d?s.. :(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-07-20, 22:46
Hol?iny, já nevím jist?, ale když jsem shán?la Orthosan pro d?ti, jelikož školy byly zamo?eny, tak m? bylo ?e?eno, že Orthosan se nevyrábí a dostali jsme n?jaký spray, co stál za houby a pak šampón za cca 500, ale vysta?il strašn? dlouho, sta?ilo ho malinko na jedno použití

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-07-20, 23:09
Ne, na fretky jsem OrthosanH nemyslela, to na psa.

Ty jo, bleší kolonie putující z kotelny, živ? si to p?edstavuji a rozhodn? sest?e nezávidím. Tak a? se to hlavn? nevrátí!!!!

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-07-20, 23:21
Já si pamatuju, že jsme na blechy kdysi od veteriná?e dostali takovou vodi?ku, lilo se to do vody, m?lo to takový mlé?ný zákal a smrd?lo to tak p?íšern?, že pes pak týden nesm?l do ložnice. Nicmén? to zabíralo...horší je odblešovat ko?ku..kdo to zažil, ví o ?em mluvím. Drželi jsme jí ?ty?i, na sob? ?ty?i vrstvy oble?ení, rukavice...a stejn? ko?ka p?i prvním pokusu nalejt na ní ten sajrajt zaje?ela, zatnula drápy a zdrhla...tohle jsme opakovali asi ?ty?ikrát.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: ko?kodan a Fífa (IP)
Datum: 2008-07-20, 23:37
Jo, p?esn? takovej sajrajt na psa dostali taky. Na kocourovi jsme našt?stí blechy nenašli, asi na n?j ty psí nejdou. Ale veteriná? ?íkal, že ten p?ípravek m?žeme i na ko?ku, ale že se musí ihned d?kladn? opláchnout, aby se toho nenalízala. A že to jde i na fretky. Tak to jsem teda razantn? zakro?ila, že co m?že zabít osmikilovou ko?ku, to se teda na naše dva a p?l m?sí?ní prcky lejt nebude!

Fífa a Šelmy a Donald
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-07-21, 10:47
Na fretky bych to tedy nelila v žádným p?ípad?, protože my jsme taky dostali instrukce, že si toho nesm?j líznout a dávat šílenýho bacha aby jim to nep?išlo do o?í...ale je fakt, že blechy pochcípaly...nevím jestli se udusily tím p?íšerným smradem nebo jestli to ú?inkovalo n?jak jinak...
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-07-21, 10:59
Já už taky nejsem takovej suverén, abych držela ko?ku jen za obojek :D :D sta?ilo, už nikdy více..

Snad jsou blechy už v pohod?, nebo? nemám zmínky o tom, že by ten nájezd p?ežily. Nicmén? to vzniklo tak, že do kotelny za ko?kama lezli kocou?i, samoz?ejm? zablešení.... :-/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-02-06, 12:45
Tak už jsme zas zablešení - všechny 4 ko?ky (leguán to, p?edpokládám nechytí). Na m? blechy nikdy nešly, takže to poznám jen odle drbání zv??e a ?evu mého drahouška, který má pokousané noži?ky.
Nem?žu te? moc manipulovat s post?ikama - m?žete mi, prosím, napsat, kolik stojí ten sajrajt, co se jen st?íkne mezi lopatky? :o)

Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-02-06, 12:59
stronghold, tuším asi 150 k? pro ko?ata



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 06.02. v 13:00.

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-02-06, 13:39
já dávala za ampulku kot?cího strongholdu neco málo pod 300,- asi 270,-

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-02-07, 03:14
A sakra, koukám, že rozdíly jsou zna?né :o)))
U našeho veta se tedy p?ikláním spíš k dražší variante :o/
Každopádn? dík!! :o))
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: janaT (IP)
Datum: 2009-08-17, 15:27
Pot?ebuji poradit s blechama.
Nejd?íve jsme všechno vyst?íkaly a pak vypraly. Jeden kožíšek se nechal vykoupat a m?l na sob? blechu mrtvou, ale placatou. Ale na holku se nedá nanést šampon a následn? jí okoupat. Když slyšela jak st?íkal Difusylam, tak mi p?išlo, že se pokouší úto?it. Jak jí mám teda zbavit t?ch kousavel. Dnes (dva dni po koupání) se op?t škrabe i Horác. Vlastn? jsme se o n?co pokusily, ale neud?laly moc d?kladn?.
Když by se mi poda?ilo aspo? párkrát st?íknout Difusylem na kožich, nemusím se bát, že když se olíže, že jí to ublíži?
Nemáte n?kdo n?jakou zkušenost. Je docela horko a to je na blechy p?ímo porodní klima.

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-17, 15:32
u nás se st?íkání sprejem taky neujalo, p?íjde mi, že je d?sí ten zvuk, tak ale drapnu je jakoby za lopatkama, jejich krk mám mezi prost?ední?kem a ukazovákem, palec a zbylé prsty mám pod p?edníma packama, takhle se mi neoto?í a nerafnou... nast?íkám a druhou rukou ješt? po?ádn? vet?u do kožichu.
p?ípadn? jsou potom pipetky co se kapou za krk - stronghold a podobn?, i to je proti blechám..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-17, 17:13
Neni Stronghold spot-on taky na blechy? Já našt?stí s blechama skušenosti u fretky nemám...
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-17, 18:18
JanaT, tak sem našla aspo? n?co: [bassetsk.files.wordpress.com]
Stronghold spot-on je i na blechy. 1 pipeta pro ko?ata je do 2,5 kg, takže kdyby ti na ob? fretky nesta?ila, kup si pro ko?ky.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2009-11-18, 13:30
Tak tu ?tu o Diffusilu, tak snad není nijak škodlivý, ale p?ecejen se optám. Koupila jsem diffusil pro psy, na vyst?íkání zablešeného pelechu našeho psa. Jde to použít i na fre?ule a jejich obydlí?? Já vim, že miule nám na blechy objednával vet n?co jinýho než pro psa, jelikož to co nám dal pro psa, by pro fretku bylo jedovatý. Proto se ptám??

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist