Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Blechy
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2005-04-21, 13:19
Ahoj všichni, m?la bych prosbi?ku. Naši dva milá?kové z?ejm? hostí v kožichu blešky vešky :-( Dneska bych jim ráda zakoupila n?jaký šampón proti blechám, ale se žádným jsem dosud nem?la žádné zkušenosti. M?žete mi n?jaký doporu?it? P?edem díky.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 19:14.

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-04-21, 13:42
Odporú?am ORTHOSAN pre zvieratá (je aj pre ?udí). U psov nám fungoval vždy spo?ahlivo.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:47.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-04-21, 13:48
Nazdar Boubelo, ty jsi tu nebyla ani nepamatuju. Vykašli se na šampony, a kup jim Frontline spot on pro ko?ky. Je to taková malinká jakoby pipetka s tekutinou, která se vymá?kne za krk mezi lopatky a jemn? vmasíruje do k?že. Pro dv? fre?ule sta?í koupit jedno balení pro ko?ky, a rozd?lit jim to nap?l. Ú?inkuje to asi 3 m?síce na blechy, a m?síc na klíš?ata. Mám s tím skv?lé zkušenosti. Potom se dá ješt? takhle použít Stronghold, ale ten už ú?inkuje i nap?. na ušní svrab, a je mnohem dražší.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-04-21, 14:14
Já mám dobré zkušenosti s Tiguvonem, stojí to kolem 50 K?, je to taky pipetka s tekutinou, která se vmá?kne mezi lopatky....
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-04-21, 15:17
Frontline je vynikající. Kopit už se tak snadno nedá, ale v n?kterých pet centrech nebo lékárnách ano. U veta ur?it?.
Blechy jsou u nás tém?? každoro?ním hostem, ale jde o blechy ko?i?í a tcho?ecí - ty na ?lov?ka nejdou :o))))
Ješt? d?ležit?jší, než zbavit blech p?ímo zví?e, je vydezinfikovat, vyprat a vyst?íkat (nap?.Diffusilem) všechny pelechy, místa pohybu atd.atd. Prost? pe?liv? vygruntovat, jinak se to bude vracet. P?ežívají totiž nej?ast?ji larvy, nebo jak se št??átk?m od blech nadává :o), a ty se práv? povalují ve všech možných koutech.
Naši kdysi dostávali blechy (a ty na lidi šly:o)) z bytu skoro ?tvrt roku!
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-21, 23:13
Stronghold se aplikuje na k?ži, mezi srst. fretka nesmí být nejmén? t?i dny koupaná, aby m?la mastnou k?ži a lék se vst?ebal. Je jemný, takže se m?že použít i pro prcky. Ú?inkuje m?síc, takže poté m?že fretka klidn? zas n?co chytit.
Na prevenci klíš?at se nám osv?d?il Frontline, který p?ed procházkou nast?íkneme na srst a rozet?eme rukou.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-04-22, 00:37
M? se zase prozatím osv?d?ilo koupání co 14 dní v ortosanu. fretky se po tom nedrbou a klíš?áky a blechy ješt? nem?li. Ven chodí a (?uk ?uk) ješt? nikdy nic nem?li.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-22, 11:01
Nam by Stronghold predepsali na svraba snad vsichni veti u kterych jsme byli. Nemam tuseni, jestli to zabralo u Ference nebo Bertika nebo kdo ten svrab vlastne mel, ted o vikendu jsme meli byt na kontrole, ale nic nestiham :-(
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-22, 11:20
Tak to ten Stronghold vyzkouším...asi pro n?j n?koho vyšlu ;-) mám n?jakou angínu, takže nep?ijdu v ned?li na sraz...a asi ani v pond?lí...záleží jak to vyležím p?es víkend, abych tcho?íky nenakazila....

A když už o tom mluvím: Zjistila jsem že vitamíny jsou fakt super, co se tý?e prevence pro tcho?e...ja jsem m?la ve st?edu u sebe frete?ku, tak paní ?íkala jak je všechny slezla ch?ipka..v?etn? fretky....u nás mohla slíst ch?ipka všechny a tcho?i ani ?:-) Takže dopujte tcho?e vitamínama...hned jsem jí taky doporu?ovala a? si u veta o Calopet ?ekne:-) dneska tcho?i hned ráno dostali - a za nic!- dávku calopetu:-)
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2005-04-22, 16:24
no tak jsme v?era ud?lali první docela úsp?šnou odblešovací kúru, tak uvidíme, i když betynka prý ráno v kožichu jednu potvoru m?la. Takže dneska jedeme nanovo. Koupila jsem dneska šampon pro ko?ky - Gimped tak je v tom oba vykoupu. Doma máme ten st?íkací frontline - pom?že mi to když je tím oba ve?er post?íkám? Jak spolu blbnou a koušou se nem?že jim to n?jak ublížit?
Se ptám kv?li drahému choti, který bojí fretkam cokoli aplikovat aby to náhodou nespapkali...:-)

Re: Blechy, klíš?ata
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-04-24, 16:52
Proti klíš?at?m preventivn? dob?e p?sobí pojídání vitamínu B a to jak u lidí, tak u zví?at. Psovi a ko?kám dáváme Pangamin s pupalkou, moc jim to chutná a klíš?ata ani blechy nemají, u fretky jsem to ješt? nezkoušela.

par+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 22.06. v 20:28.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-24, 20:14
katka...ale pozor na p?edávkování...tohle bych p?ed použitím nejd?ív probrala a n?kým kdo tomu rozumí.... jinak ano...je to pravda že to p?sobí..i proti komár?m...stejn? jako proti komár?m p?sobí když se ?lov?k týden nekoupe....prost? na špinavý nejdou:-D
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-24, 20:48
Když jsme jezdívali na terénní praktika, používali n?kte?í zoologové proti klíš?at?m také s úsp?chem vitamín B - ovšem v podob? piva. A tak ornitologická exkurze za?ínala stylov? v hospod? U Slavík?.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-04-25, 10:19
Frontline mám doma už druhým rokem jednu lahvi?ku.Jednou za šest ned?l nast?íkám, vet?u a klíš?ata i blechy mají sm?lu.A to chodíme do lesa a na chalup? nám b?haj ko?ky po zahrad? a musím to zaklepat - nic, ani se nedrbe.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-25, 13:24
Stroghold by se mel teoreticky davat kazdy mesic. Podle me staci jednou za cas jako mozna prevence. Jeste jsem chtela doplnit, ze kdyz ho vet doporuci na lecbu svraba, je dobre ho dat dva mesice po sobe, aby byla jistota, ze se svarb dolecil.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-26, 17:14
Toz, pridam se do diskuze:-)

Sampony - ve zverimexu se vetsinou (IMHo) prodava to, co neni az tak uplne ucinne. Je to slabsi, aby i kdyz v tom "aktivni" majitele budou koupat obden, tak aby to zvirata prezili.

Proti blecham docela staci Arpalit - ale nejsem si jista, jak na fretky, neco mi rika, ze kocku tim odrovnam dost spolehlive.

Frontline je super, ale zacina na nej byt v CR rezistence. Kdyz vydrzite do patku, zjistim, jak se jmenuje neco velmi podobneho - noveho. Jinak cena orientacne tech 100-150 Kc (pro kocku) - ten z pipetky bych rozhodne rukou neroztirala - aby se vsakl.

Pro Radku - nakape se na kuzi, ale funguje tam kde ma, protoze se tam dostane krvi.

Stronghold je myslim jediny na srdecni cervivost (masivne Chorvatsko, Spanelsko a snad Italie?), doporucuje se davat preventivne uz pred cestou a po ceste. Mozna tu uz cerviky mame taky, ale nejsem si jista.

Pro srazove fretky - nechcete zainvestovat a u veta koupit jeden Frontline ve spraji - asi 250 ml, cca 250 kc (na jednu fretku staci nastrikani asi 8 splichanci - zalezi na vaze) - vyjde to levneji nez kazdy mesic pipeta.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Radka87 (IP)
Datum: 2007-06-28, 00:11
Ahoj, u fretatek (5 tydnu) se nam objevily blechy. Jaky zpusob jejich odstraneni je podle vas nejsetrnejsi? Kdyz meli blechy rodice prcku, tak jsme jim vtiraly penu Arpalit. Muzeme ji pouzit i na male? Diky za radu. R.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Radka87 dne 30.06. v 01:23.

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-06-29, 13:09
Ja jsem o p?ípadu ?ervivosti slyšela loni na naší veterin?. Prý musel uspat malého psíka :-( A taky tam byl jeden, kterého údajn? n?co štíplo a m?l z toho štípadce hodn? nateklou bouli ve které se mu hromadil hnis.
jinak tady je odkaz na forum, kde jsou n?jaké udaje... [www.labrador-web.net]

a ješt? letá?ek o strongholdu a ?ervivosti:
[www.savlmz.org]



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Ymsha dne 29.06. v 13:15.
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-06-29, 13:21
Radka87: to je asi spíš dotaz na veteriná?e, navíc, když máš blechy u mlá?at, tak rodi?e to nemají?
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-09-08, 11:59
Možná vás trochu pobavím :-) ale mám opravdu problém, pravd?podobn? s jednou blechou... Jsem doštípaná až hr?za! Kolem kotník? nejvíc, nohy, b?íško, ruce, palec... Každý den p?ibývají nové a nové štípance (p?es noc) a sv?dí to jak hrom! Kontrolovala jsem fretky, st?íkala je frontlinem, ale blecha žádná. Dokonce se skoro ani nedrbou! Zato já se drbu po?ád! Pravd?podobn? bude blecha n?kde v posteli, ale pom?že jen vyprání povle?ení??? Co když je schovaná t?eba v kobeci nebo si prost? šmejdí n?kde po pokoji! :-( JAK SE JÍ MÁM ZBAVIT???
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-08, 12:53
Ymsha...já myslím, že nejlepší je si na blechu "po?íhat" v noci a chytit ji. Hele a je to vúbec blecha? Kdfyž t? to kouše jen v noci, neni to komár? Ty mrchy se n?kdy když se venku ochladí prost? nastéhují do bytu a tam si klidn? p?es den veget?jí v kv?tinách a v noci se jdou nakrmit. Mn? se toto stalo už víckrát...že mn? v zimn? doma žral komár!
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-09-08, 13:08
nene, m? bzzz bzzzz bezpe?n? probudí :-) já ji myslím dokonce i vid?la tu mršuli. Sed?la jsem u pc a neco mi sed?lo na noze a když jsem se cht?la podívat blíže, ud?lalo to hop a bylo to pry?. V ned?li asi vezmu své t?lo na konzultaci k babi?ce, jako žena z vesnice bleší kousanec bezpe?n? pozná! Ale na 98% to je fakt blecha! :-) Jsou to jen takové malé štípane?ky. Od komár? mi to v?tšinou napuchne mnohem víc i když to nedrbu
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-08, 13:29
Tak to máš smúlu. Tady fakt pomúže jen ji ulovit :-)))
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Carcool (IP)
Datum: 2007-09-08, 16:09
Ymsha:nechci t? d?sit, ale s blechama mám své zkušenosti.Nakonec to dopadlo tak, že jsme museli rozebrat vše od podlahy po strop. vyst?íkat každou skulinku...všechno vyprat. Blechy se množí rychle a mají dosti vají?ek. ´T?ch psích bych se nebála, ale ko?i?í jsou d?s a hr?za. Jich se totiž jen tak nezbavíš. Museli jsme vyst?hovat vše i s kobercema ..koupila jsem rozprašova? ve velkém balení v obi. Blecha dokáže žít bez jídla rok...takže naklade vají?ka..ty se za pár dní vylíhnou atd atd atd. Likvidovali jsme je m?síc, ale lepší je deratizator. Takže nejdí? zjisti co to je.

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-09-08, 20:40
Carcool: Tak to se jdu rovnou picnout! :-O Já blechu ko?o?í od psí ur?o nepoznám... A ani to nem?žu zjistit, bo p?ítel má u baráku psa i venkovního kocoura, co se rád promenáduje v dom? :-O Fretky už delší dobu nebyli nikde venku, takže to vypadá, že blecha pochází práv? od p?ítele... chjo, no to je radosti. Ale d?kuji za info, i když ne zrovna p?íznivé :-(
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:08
Zdravím, chci se zeptat, práv? jsem u nás objevila blechu ... a než za?nu panika?it radši se zeptám. Monty byl nast?íkanej Frontlinem, Moly ne. Te? jsem m?la Montyho na klín? a koukám co mi to leze po tri?ku - blecha. Tak jsem je oba prohlídla a žádnou další jsem zatím nenašla, ale ty vají?ka nebo larvi?ky nepoznám. Tak nevím jestli mám rovnou jít k vetovi, nebo vykoupat v Ortosanu, nebo p?est?íkat Frontlinem??? A taky bych asi m?la všechny pelíšky vzít a vyprat, že? Díky moc
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:09
Hanysek: mno a nebo zkus vyst?íkat difussilem.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:11
A to je co? To je na zví?ata nebo na ty pelíšky? Možná se ptám blb?, ale slyším to poprvé
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:12
hanysek, diffusil je jak na zví?ata, tak na jejich prost?edí, klece, pelíšky a pod. taky jsem tím v pátek prošla...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Blechy
Zaslán uživatelem/kou: Hanysek (IP)
Datum: 2008-06-11, 12:13
A kde se to dá sehnat? A mám n?jak vyst?íkat i lidské osazenstvo?
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist