Aktuální stránka:4 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-25, 20:41
Petra R. Já si vynehrazuju tcho?ema..Mirek ur?it? potvrdí..od doby co mi ?ekl že jesnou budeme bydlet u nich doma, už pomalu rýsuju jak bude vypadat maxi voliera a system rour pro fretky...jak se to rozd?lí a kde bude karanténa...jak ud?lat aby to šlo v?trat...co ud?at aby se nespustil poplach kdykoliv se pohnou (v tom pokoji je totiž ?idlo:-D na alarm). no sranda:-D A jednou...až d?cka - moje lidksý- budou zlobit tak je zav?u k tcho?m do voloiéry:-Da pak m? zav?ou za týrání zví?at:-D
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-25, 20:44
Radka-aby t? nezav?eli za týrání zví?at až tam zav?eš ty lidský smra?ochy :-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-04-26, 01:43
to MajaZ.: mam otazku: Možno som len ja taká neskúsená, ale prezra? mi, ako si myslela to otehotnenie 2dni pred menštruáciou? ..nejako mi to technicky nejde spoji?- 12-14 de? po menštruácii -ovulácia- max4dni životaschopné vají?ko, ak nedojde k oplodneniu, mení sa na žlté teliesko, postupne sa dokotú?a do maternice odkia? sa s odlú?enou sliznicou a krvou dostáva von z tela...to?ko knižka gynekológie.
Menštruáciou sa odštartuje nový cyklus.....ako je teda možné otehotnie? 2dni pred menštruáciou?
V?ta mi to hlavou, ak možeš, odpíš ?o najskor. ?akujem a ospravedl?ujem sa všetkým, ?o to vedia:)


Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-04-26, 09:18
To Aronka: Tvoju otázku Ti z lekárskeho h?adiska vysvetli? neviem. Ale viem na 100%, že mne sa podarilo pred rokmi tak isto otehotnie? 2 dni pred termínom menštruácie. Síce som potratila, ale tehotná som pod?a nieko?kých lekárov a testov bola. Hold, príroda si niekedy zašpásuje.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-04-26, 09:32
Aronko,
jsem sice léka?ský laik a není mi to taky úpln? jasné, ale pokud vím, d?lení dn? na tzv. plodné a neplodné není 100% (i když m? osobn? to vždycky vyšlo v?. dvou plánovaných po?etí v obou p?ípadech na 1. pokus).
Mám kamarádku, která ot?hotn?la v dob? menstruace a setkala jsem se (p?ed patnácti lety) s paní, která ot?hotn?la PO P?ECHODU!!! Když jí za?alo r?st b?icho, nejd?ív myslela, že tloustne (t?hotenství jí V?BEC nenapadlo). Pak jí gynekolog oznámil, že má nádor, který se zv?tšuje a tudíž musí na operaci. Až v nemocnici po d?kladném vyšet?ení zjistili, že ten nádor KOPE!! Takže milá paní, které v té dob? bylo 53 let, prošvihla možnost jít na potrat do t?í m?síc? a tak se jí za ?ty?i m?síce narodila její t?etí (NAŠT?STÍ ZDRAVÁ) dcera, která m?la v té dob? už t?i nete?e a synovce - ob? její starší sestry (26 a 28) už m?ly svoje d?ti.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-26, 10:05
Já bych se tomu taky nedivil - sice tomu nerozumím, ale ?ekl bych že o dovolené si klidn? vykolejením z normálu hormonální hladiny organismu d?lají co cht?jí a že p?i jejich spontánních výkyvech je možný úpln? leccos. Jinak Aronko nezapome? že když žena nap?. dlouhodob? bere HA, tak menstruace není pravá menstruace ale pouhé krvácení v d?sledku skokového poklesu estrogenu (nebo toho druhýho) v organismu, nic víc, žádný t?líska z žádnejch vají?ek se nekonají a nic nespoušt?jí - jen hormon.... Takže spekulace: kdyby t?eba m?síc p?edem skon?ila tak co pozoruješ v dob? kolem o?ekávané menstruace je úpln? cokoli, jen ne nic pr?kaznýho co se neplodnosti tý?e - Šárka na tom byla dost podobn?, i když my do toho bušili celej m?síc, takže neumíme ?íct kterej den to p?esn? bylo. Ale bylo to hned první m?síc po vynechání, jestli m?la pak ješt? dozvuky M (léta taktovaný jak hodinky díky HA) si už nevzpomínáme ... Takže co ty víš co to bylo a jak to bylo, možný je úpln? leccos. Já jsem jen laik pozorovatel, na m? nedejte !!! Ale pro? se ptáš, nerozší?íš taky vbrzku naše ?ady...??? :o)))))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-26, 11:41
Ono je možné ot?hotn?t opravdu kdykoliv. U ?lov?ka sice teoreticky b?ží rozmnožovací cyklus tak, jak popsala Aronka, ale s r?znými (zna?nými) odchylkami a s možností provokované ovulace - ostatn? u nás, co se podobáme svým fretkám, na tom není nic divného ;o) Ot?hotn?t se tedy dá p?ed menstruací, po ní i b?hem ní, v šestined?lí, p?i kojení - jen je r?zn? vysoká pravd?podobnost. Po ot?hotn?ní se klidn? ješt? pár "menstruací" m?že dostavit.
Jo a to co popisuje Pavel se správn? jmenuje krvácení ze spádu. Jednou jsem uzemnila doktora, který v?d?l, že beru HA a zeptal se m? na datum poslední menstruace a já myšlenkami jinde po pravd? ?ekla že to už je pár let a že nevím p?esn?. Když vyt?eštil o?i a otev?el pusu, pochopila jsem a zeptala se, jestli myslí datum posledního krvácení ze spádu, to že bych si pamatovala. Dlouze jsem mu pak vysv?tlovala, že zrovna p?ekládám p?íbaláky a SPC k antikoncepci, tak jsem duchem u p?ekladu.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-04-26, 12:24
To Aronka: No...popisalo sa tu toho dost, takze ja len pridam, skusim tak laicky. K provokovanej ovulacii dochadza kedykovek vplyvom hormonu oxitocinu, ktory sa vylucuje pri orgazme a nasledne posobi na cyklus dalsieho vylucovania hormonov, ktore sa zucastnuju na menst. cykle. Tento sa rabidne zrychli a vajicko dozrie a je schopne oplodnenia za cca 36 hodin.To je ale iba jedna z moznosti. Pri nepravidelnej menstruacii je ovulacia posunuta, takze tam su posunute aj plodne a neplodne dni. No a pri brani HA ani nehovorim. Ja som HA v zivote nebrala, u mna svoje zohrala psychika. Aby som to nemala take smutne, tak presne dva tyzdne predtym som v praci vyhlasila, ze ked uz k nam prestupi jeden kolega z BB (velmi spolahlivy clovek), tak ja mozem v klude z firmy odist...volaktory z kolegov zahlasil ze na matersku...svina jedna...nejako mu to vyslo...takze u mna to sposobila jednoznacne psychika. Moja mama tvrdi, ze deti chodia vtedy, kedy oni chcu a nie vtedy, kedy si my vymyslime...;-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-04-26, 14:28
to all: dekuji vsem za objasneni situace, ani trosku jste mne neuklidnili!!:))))) Mela jsem zato, ze kdyz zena nebere HA /coz je muj pripad-dle meho nazoru je to svinstvo/ a ma pravidelny cyklus, bez prodelaneho zanetu ci spozdeni, neni mozno otehotnet mimo ovulace. Inu, podle toho vseho, co jsem precetla soudim, ze nejspolehlivejsi antikoncepci je /jako to vzdy tvrdim:)/ CELIBAT:)...a nebo mit sex bez orgazmu, aby neprovokoval:)))) Achjooooooo:)))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: aronka dne 26.04. v 14:29.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-04-26, 14:32
Aronka copak copak, nechala ses inspirovat Žigou? :-)

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-04-26, 14:35
to Ferda a Bertik: Jo, nechala jsem se inspirovat Zigou a tak momentalne nechci zadne deti ani videt:)Jen kliiidek a pohodaa:)))Ziga konecen ji tehdy, kdy chce ona a ne deti a hraje se taky kdyz chce sama a nemusi ze sebe sundavat zakousnuteho caparta:)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-04-27, 11:36
Tak asi tu budeme ma? ?ochví?a prvého nového fretkomila! Mám povolenie od Lenkynho manžela oznámi?, že Lenke za?al pôrod o tretej v noci, o 7 ráno ju zobrali na pôrodný sál a príchod ?erví?ka sa o?akáva dnes okolo obeda. Tak držte palce spolu so mnou!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-04-27, 11:40
Johana jezuskote, tak to budeme držet, co síly budou sta?it...

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-04-27, 11:47
No tak to taky držíme pale?ky :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-04-27, 11:49
Jak se ted muzu soustredit na dalsi praci? Jenom si to predstavim a jsem nervozni za maminku.. Urcite bude to nejhezci detatko na svete a zdrave jako ripa :)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-04-27, 12:17
Tak mám tú ?es? slávnostne oznámi?, že dnes 27.4.2005 o 10,53 hod. sa mami?ke Lenke a oteckovi Igorovi z Dolného Kubína narodila dcérka Petronela.

Doplnenie: Diev?atko váži 2,65 kg a meria 48 cm. Mami?ka aj die?atko sú OK!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Johana dne 27.04. v 12:36.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Ferda a Bertík (IP)
Datum: 2005-04-27, 12:19
Johana :-)))) Zvláštní jméno.... Ale p?kné. Že ob?ma gratuluju z celého srdce.

Ferda a Bertík

[www.felicityaorin.estranky.cz]

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2005-04-27, 12:38
Johana: Tak to vy?i? pat?i?né gratulace a p?ání hodn? zdraví?ka. Moc a moc jim to p?eju.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-27, 12:47
Tak to si asi novope?ená mamka oodechla, co? Jak psala že už sa iba kotúla... Vy?i? a? si to užijou a náležit? vychutnají a že jí chválím za skv?lou práci !!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-04-27, 12:51
V mene rodi?ov ?akujem všetkým za gratulácie. Budem ich okamžite tlmo?i?. Mami?ka z pochopite?ných dôvodov na nete chví?u nebude a otecko má tiež iné starosti. Tak budem i na?alej robi? sty?ného dôstojníka. :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-04-27, 13:09
Johana: prosím vy?i?, že Lence moc a moc gratuluju. Mali?ké a mamince p?eju hodn? zdraví?ka a štestí?ka. Šárka 20+1tt.




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Šarula dne 27.04. v 13:28.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-04-27, 15:35
Gratuluji k úsp?šnému narození dcery!!!Moc,moc Vám p?eju aby malá jen ve zdraví,št?stí rostla a d?lala všem hodn? radosti:O)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-27, 19:48
Tez gratuluji!!! BTW - znam jednu Petronelu, je to docela sympaticka vetka. Ze by treba casem take...?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-04-27, 20:52
Ode m? taky gratulace!!!A ješt? jedno drobné p?ání: ulov nám foto Petronelky:-)!!a? se tu máme ?ím kochat:-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-04-27, 21:21
Moc gratuluji, p?eji hodn? zdraví?ka ob?ma.
Tak troch závidím, že už to mají zasebou.
Dnes se mi zdálo, že mi mim?o lezlo ven pupíkem a byla jsem chvíli jak klokan s kapsou. Akorát si z toho snu nepamatuju jestli to byla holka nebo kluk. Nem?žu se do?kat na pátek až mi to ?eknou, snad.
Ká?a 20+6 tt
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-27, 21:41
No Katko koukám že si to se Šárkou rozdáte op?t o dny ... jak Mihala s Lenkou. Jedna je 20+6 a druhá 20+1, to je fakt náhoda. Akorát nechápu pro? my máme termín až 17. zá?í, když jsme podle pr?kazky "d?ív".

Jo a jak Johana psala že otecko nemá ?as tak si to dovedu docela p?esn? p?edstavit: nemá ?as a má jiné starosti, protože p?eci náležit? oslavuje miminko !!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-27, 21:44
Jo, Katko nemáš sv?j t?hulkovský metr n?kde na netu? Já nevím kde to p?esn? má Šárka, ale je tam pravítko na 280 dní a posouvá se po n?m takový miminko ve vají?ku a odpo?ítává to a když je ?as tak to gratuluje k novému dít?ti - je to docela hezký a vtipný ...

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-04-27, 22:01
Pavel: a podle ?eho máte stanovený termín porodu? Já dle PM ty byly 2. 12. 2004 a termín mi spo?ítali na 8. 9. 2004. Jak to máte vy? Jestli se smím zeptat.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-27, 22:16
Totéž - dle PM z 11.12. je TP 17.9., je to ur?it? tím kole?kem a to po?ítá každýmu stejn? (280 dní nemýlím-li se). No ale jak má v pr?kazce ty ?ádku z t?ma kontrolama tak podle UTZ dycky n?co m??ej a z toho spo?tou jak je daleko no a tady je 20+6, i když to neodpovídá na tu PM. Ale ješt? je možný, že je to t?ma vitamínama co furt baští, po nich prej dít? roste jak z vody, zkrátka se tím n?jak "p?ihnojuje" - sorry za termín.... Takže u vás byly taky koukám veselý Vánoce, co? Jak u nás!! :-))) Kam chodíš do poradny? Šárka chodí do Pštrossovy u Národního divadla.

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2005-04-27, 22:33
Katko, posílám v SZ odkaz na stránky t?hu met?ík?.
M? najdeš jako Šárka P v lednu 2005.

Aktuální stránka:4 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist