Aktuální stránka:106 z 109
Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2010-03-11, 12:32
[www.emimino.cz]

Kopíruju sem odkaz pro p?ípadné "snažilky". Sice již s k?ížkem po funuse, ale tento ?lánek mi mnohé osv?tlil a z?ejm? i odpov?d?l na otázku, pro? jsme museli na Elinku ?ekat celý rok (viz zkrácení luteální fáze cyklu - ztr... hormonální antikoncepce!).
Co se týká plánování pohlaví dít?te, je to sázka do loterie, ale když žena zná co nejp?esn?ji ?as ovulace, šance, že splodíte to, co si p?ejete, se ur?it? alespo? trochu zvyšují.
Ovula?ní test považuji za dobrého pomocníka p?i plánovaném po?etí.
A jelikož z vlastní zkušenosti vím, že ne všichni muži pohlížejí na plánovaný sex (a s tím související i p?st) s pochopením, tak na n? leckdy musíme jemn? a nenápadn?. :o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2010-03-11, 12:52
no tak ja se teda nemuzu vyhnout pocitu, ze mi to proste pripada absurdni...takhle resit otehotneni... mozna jsem divna, ale stejne si myslim, ze priroda si to zaridi jak chce a kdy chce, takze vysadit prasky a pak se proste uvidi, az to prijde, tak to prijde...a ne merit teplotu a pocitat ci testovat ovulacni dny a sup na sex jenom proto. :-(

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2010-03-11, 13:48
kloky, chápu, jak to myslíš.
Sama za sebe m?žu ?íct, že jsem za ten rok ?ekání na miminko nestihla propadnout n?jaké depresi, ovšem jsou páry, které na to ?ekají mnohem déle. A to pak vážn? p?estane být sranda. Mám n?kolik takových pár? ve svém okolí.
Asi jsem skeptická, ale n?jak jsem p?estala v??it, že zafunguje "vysadit prášky a pak se prost? uvidí". Má asi sv?j opodstatn?ný d?vod, pro? se kdysi ?ešila dom?lá neplodnost až po 2 letech nechrán?ného pravidelného sexu a v dnešní dob? je už ta doba zkrácena na rok a n?kdy i mén?.
Ten odkaz jsem tu dala hlavn? proto, že ženy, kterým se n?jaký ?as neda?í ot?hotn?t, schán?jí informace r?zn? a n?kdy to bývají i desinformace, tak t?eba jim to trochu pom?že ujasnit si situaci.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-03-12, 10:13
K tomu mozem prispiet svojou trochou do mlyna. Tiez mi je proti srsti taketo znasilnovanie prirody. A co sa tyka neplodnosti, tak pokial clovek nie je doslova "vykastrovany", vzdy tam sanca je. Mam vo svojomm okoli zivy priklad, ked lekari po x rokoch skusania a oplodnovania povedali manzelskemu paru ze su obaja neplodni, oni si adoptovali dieta (pre istotu rovno dvojicky) a pani po par mesiacoch otehotnela. Takze opat stare zname, psychika je strasna svina. Ja by som to tomu lekarovi isla otrieskat o hlavu a vymahala by som naspat vsetky investovane peniaze. Stacil mozno dobry psychiater.
A okrem toho, aj ja som tak trocha zivym prikladom, aj ked teda u mna to bolo tak trochu opacne. Kzm som bola presvedcena o tom, ze dieta nechcem, tak sa mi nedarilo otehotniet. Az v momente, ked som bola uvolnena a povedali sme si ze teda ako dobre, tak sa zadarilo hned na prvy sup. Ako hovori moja mama, deti chodia vtedy kedy oni chcu a nie vtedy, ked si my vymyslime.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-12, 15:52
Majo, psychiatr to nezvládne, psychika je mrcha, ale opravdu uvolní zevnit?, ne pé?í zvenka.Nejlepší lék na neplodnost je opravdu dít? - adoptované.U nás pan dpoktor ?íkal docela vážn?, že adoptované otvírá dve?e vlastním a proto by m?lo být milováno a s vd?kem p?ijímáno práv? za tohle.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-03-18, 00:20
Když to tu tak ?tu, to snad abych se nechlubila, že je Vilík um?lej, co? :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-03-18, 00:22
Ale jinak, holky, m?la jsem tytéž názory jako vy a absolutn? m? nikdy nenapadlo, že mi Osud p?edvede, že od?íkaného nejv?tší krajíc ;o)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-18, 09:13
Mám kolem sebe spustu pár?, jejichž potomci byli po?ati um?lým oplodn?ním...ono když je ti 35, p?t let se snažíš a nic, tak p?emýšlíš trochu jinak :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-18, 09:26
Je to kruté, ale n?co za n?co. Naše generace m?la problémy práv? opa?né - jak neot?hotn?t.V?tšina z nás nem?la auto, byty se stav?ly svépomocí, ovoce bylo podle sezóny a tropické asi jako p?ed sto lety, když se dovezlo. Koupali jsme se v rybníku- byl docela ?istý a byly v n?m žáby. Vaše generace za pohodlí a svým zp?sobem i p?epych platí - tvrd? - a platí i ty, které si pohodlí?ka neužívají naplno.
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-03-18, 11:19
majda - vyjád?ila jsi to naprosto p?esn? ;o)

Erin - No ono ješt? p?ed necelými 20 lety to bylo p?esn? jak píšeš.
Však se v?tšina mých spoluža?ek vdala a porodila mezi 18 a 20 lety.
Jenže jsou te? rozvedené, dohán?jí studia a plánují ke svým plnoletým ratolestem ješt? miminko, aby nem?ly syndrom prázdného hnízda...
Neplodných pár? bývalo mén?, ale taky pom?rn? dost. Jenže dnes je to z 90% ?ešitelná v?c, a kdyby to tehdy šlo, nepochybuji, že by se i ti neplodní lé?ili. Co je nepopiratelné - bude h?? a h??.
Nemyslím, že je to proti p?írod? - to je jako nadávat na to, že se dneska neamputují nohy bez umrtvení a podávají se antibiotika na r?zné nemoci, místo aby se to nechalo na p?irozeném výb?ru - siln?jší p?ežije... :o))))

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2010-03-24, 21:00
Jako správní fretka?i (v našem p?ípad? spíš fikiká?i) máme od dce?ina narození i svou vlastní ukolébavku (v závorce komentá?e naší malé):

Elinka malinká ("Ela" a píchne se prstíkem do hrudi)
a frete?ka Meginka ("fikikaaa!")
spole?n? spinkají ("hají")
v postýlce potají ("tam" ukazuje na polštá?)
do deky pšoukají ("puky puky")
vzbudit se nedají.

Krom? téhle ukolébavky s názvem "fikika", zpíváme p?ed spaním ješt? "kuka" (prší, prší - pojmenováno podle kuka?ky) a "kolo kolo" (kolo kolo mlýnský). U každé písni?ky razím zásadu jednou a dost, protože bych jinak zpívala po?ád dokola jak pokažený gramofon. Nicmén? pokaždé Ella zkouší, jestli m? nezlomí. Marn?. :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-24, 21:08
Mirim tak ta fret?í ukolébavka je bomba! :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-03-24, 22:06
mirimko, už jsi vysv?tlovala, jak Elinka došla na
Fikiku? :)))))
to by m? zajímalo :)

A hned se mi dneska bude dob?e spát. P?e?tu si p?ed
spaním ukolébavku o frete?kách! :)))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-24, 22:24
žiš to je tak jednoduchý... fikika je p?ece úpln? jasná frete?ka! no že jo, MATKY ? :o))

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-03-24, 22:51
nojo nojo, až budu chovat, tak to poznám taky, no
..... :))))

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-25, 11:13
No m? teda fikika asociuje n?co úpln? jinýho..nó, ale dob?e, dejme tomu.....fretka :-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-25, 11:58
majdo tedy na co ty zas myslíš? :-)))))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-25, 12:52
majdo,

to MN? taky.... ale nep?edpokládám, že by už tak malý dít?... nebo... ? no to snad... !!!

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2010-03-27, 18:26
:o)) A taková nevinná ukolébavka to byla! :o))
Jak píše martina - fikika je úpln? jasná frete?ka. A mn? to teda neasociuje nic jiného, fakt ne.
Vzniklo to asi takto: Damík (domácky Damián) - Ella mu ?íkala Damika. No a od toho je už kr??ek k "fikika" jako frete?ka.

Mimochodem co byste asi ?ekli na to, jak Elinka ?íká "sluní?ko"?
ŠUNYNA
A už se jí jednou stalo, že omylem zam?nila první "en" za "el". :o)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-27, 19:23
No prosím..fikika a šunyna..a jsme tam :-)))
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-27, 20:19
.... aneb co se v mládí nau?íš...

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Šarula (IP)
Datum: 2010-03-28, 19:50
Ahoj všichni, tak se hlásím do strašn? dlouhé dob?.

Honzík chodí do školky, do 2. t?ídy. Je moc hodn?j, a zdravej. Celá maminka. Je mu 4,5 let, má 104 cm, a 16,5 kg.

Ob?as samosebou zlobí, ale je to moje sluní?ko.

Máme se celkem fajn, jen nám ta?ka hodn? zlobí :((


Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-03-28, 20:19
Hmmm...ked uz tu tak pridavate velkosti (nielen tchorie), tak Ela ma 4,5 roka, ma 110 cm, cca 19 kg a velkost nohy 30!!!...podotykam tiez cela mama...;-(((((

Je to srandista, toho casu chvala bohu na prazdninach u starych rodicov, kde sa podrobuje tvrdemu lyziarskemu vycviku v ramci ktoreho zlyzovala 6x solisko na strbskom plese....oni snad chcu to dieta zabit!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-28, 20:39
MajaZ: Neboj, Ela je "celá mama" tudíž ji nezabije ani tréning a výchova tvých rodi?ú, jen posílí :-)
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-03-29, 13:11
Toho sa prave obavam...'-(((
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-29, 15:16
Takový dít? chci!
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-03-29, 16:08
To Erin: poziciam?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-29, 21:26
Beru.Kdy pojedeš s dít?tem do Prahy?
Avatar

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2010-03-29, 21:33
MajaZ: dceru jsem vid?la na fotkách, na foru. A pokud by to šlo, také bych si Vaši krásnou hol?i?ku p?j?ila. Ta moje je už moc velká (20 let). U nás v Ostrav? je rovn?ž spousta v?cí k vid?ní....

Re: Nová generace fretka?? - gravidní vlákno ;o)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-03-30, 10:26
Jeeeeej...takze ked si vas rozvrhnem na prazdniny, sarkan bude mat o zabavu postarane. Upozornujem dopredu, ze potrebuje mat celodenny program inak sa nudi a strasne hneva...;-)))
Avatar

Aktuální stránka:106 z 109


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist