Aktuální stránka:5 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-11-14, 00:41
já jsem na?apala prodávat Sluisky v Brn? na Václavské po p?l kilu rozvážené za 66,- :)

asi tím krmí fretky na prodej, tak to nabízejí i rozvážené

jinak moje užofky to taky baští (oni baští cokoliv co má tvar granule)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: klara202 (IP)
Datum: 2006-11-16, 15:45
Vendula R:Boužel jsem až z Ostravy dík moc za nabídku ,ale jsem moc daleko



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: klara202 dne 16.11. v 15:47.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-16, 21:49
Škoda. Snad se najde n?jaká ochutnávka o n?co blíž ;o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: guest-girl (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:32
Chtela bych se vas zeptat na vas nazor, popr. jestli nekdo nema podobne zkusenosti
Predem se omlouvam, jestli se to uz tady nekdy resilo, ale uz pul hodiny procitam ruzna temata a nic jsem nenasla...

Moji fretuli bude uz 8 let. Kazdy den (uz 3/4 roku) dostava ctyri druhy prasku: Karsivan pro starsi zvirata, Enap na srdicko, Prednison na hypoglykemii, Caniviton na klouby .

Vcera zacla strasne brecet, po tom co prasky dostala, a byla agresivni, kousala do vseho co videla, takze mela asi silny bolesti :'( Prestala asi az po 4 hodinach, ale zazitek to byl teda strasnej. Ma vypelichanej ocasek, vet nam rekl, ze je to tim ze ma zhorsenej krevni obeh, a ocasek se hur prokrvuje. Ted se ji hola mistecka rozsirila i kolem zadecku. Ma tvrdy brisko, ale vykakala se, takze to asi nebude zacpa. Dneska vsechno papani s chuti snedla.

Dneska jedeme k vetovi, chtela jsem se jen zeptat na vas nazor.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:42
To je dotaz pro Matku fretku...
Odkud jsi?Je to dobrý vet,co se o ní stará?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:49
napiš Matce fretce do poradny na hlavních stránkách.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:49
No vypadá to docela blb?. 8 let je p?kný v?k, ale v tomto v?ku jsou už u fretek rozší?eny r?zné nemoci, od rakovin až po potíže se srdcem. Dobrého vetriná?e to chce ur?it?, to bezesporu. MF ur?it? bude také v?d?t víc, p?esto se obávám, že už to také m?že být p?edzv?st... Ani se m? to nechce ?íkat :o( Každopádn? MF ur?it? poradí.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: guest-girl (IP)
Datum: 2007-01-05, 14:51
Navstevujeme dva veterinare:
Jednoho v Jablonci nad Nisou (Vetcare)
a druhyho Ve Velkych Hamrech (p. Pospisilova)

K obema mam duveru, v Jbc ji uspesne provedly kastraci a zachranily ji tak zivot, v Hamrech mi zase prisli na hypoglykemii a tim ji zachranili zivot podruhy.

Dneska jedu k jabloneckymu vetovi.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-05, 15:01
Jojo k d?v?atum ve Vetcare chodime taky.Tak to je v dobrých rukách,ale zázraky ne?ekej,tady jde vážn? o vysoký v?k.Stejn? ale napiš MF do poradny,MVDr.Frýsová si nechá poradit,nehraje si na všev?dku,je moc fajn.P?ípadn? konzultuje s Jeklem v Brn?,je to jeho spoluža?ka.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-05, 17:52
To co pises byva u Prednisonu reakce na vetsi davku. Mela to Sisticka, kdyz sme ji upravovali a mela to Dasa (aronky) kdyz dostavala velkou davku.

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-05, 17:55
Jeste jak velkou davku Prednisonu dostava a jak casto?

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: guest-girl (IP)
Datum: 2007-01-05, 20:43
tak jsme se vratili od doktorky a potvrdila prilis velky davkovani Prednisonu, doposud dostavala pul tablety jednou denne, prestoze nevazi ani pul kila
bylo nam doporuceno davku po tydnech postupne snizovat az na osminku obden, a pak sjet znovu na krev...jen to chce hlidat, aby nedostala zachvat
testy "na nadledvinky" udela az po snizeni Prendisonu
nastesti vyloucila aspon selhani ledvin
po prohmanatni briska taky vyloucila vodu, takze jsme dostali sirup proti nadymani
drobek dneska uz nebrecel a zda se mi v pohode, hlavne ze poradne basti:)

vsem moc dekuju za odpovedi:)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2007-01-05, 21:12
guest-girl.:
zdravím a p?eji, aby tvá fre?ule byla v pohod?.Je to vysoký v?k u ní, já jsem m?la 7 let fre?áka a bohužel mi p?ed rokem již odešel, taky bral Prednison(m?l nádory) a to dávkování byl opravdu problém, trvalo to delší dobu, n?ž jsme vystihli ,co mu vyhovuje.
Ješt? jednou držím palce a p?eji ti, aby jsi se svou fre?ulí prožila moc krásných chvil...
Jinak moje vlákno bylo pod názvem Nemoc Milouška

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-05, 21:20
Prima,tak jen se držte ješt? dlouho!!!a bez žádných potíží..

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ondrej (IP)
Datum: 2007-01-05, 23:08
Ahoj,prosim o radu.Chci si poridit fretku,budu s ni casto cestovat vlake a chtel jsem se zeptat co je lepsi.Jestli klasicka prepravka z plastu nebo neco jineho napr.´´neco jako klokanka na krk´´?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fretulinka (IP)
Datum: 2007-01-05, 23:12
spíš plastová.taky jsem s ní jezdila ?asto 4hodinový jízdy vlakem a bylo to v pohod?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-05, 23:19
Ond?eji, rozhodn? plastová! Když si zadáš do VYHLADÁVÁNÍ na tomto fóru slovo "p?epravka", ur?it? se na Tebe vysype hromada odkaz?, je to téma již mnohokrát probírané. Naposledy ve vlákn? P?EPRAVKA, v tomto okamžiku se nacházejícím na 2. stran? úpln? naho?e, koukni tam.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2007-01-05, 23:20
to ondrej: jjo, ur?it? plastová. Ta je nejlepší, protože jsou fretky hodn? zv?davé, tak z klokánka po?ád poleze, a ty budeš mít nakonec v jedné ruce fretku a v té druhé ten zbytek ;-) Ale jestli budeš jezdit i v zim? delší cesty, tak je ur?it? dobré mít i takovou tu zateplenou tašku na psy p?es rameno. Bohužel i když je tam karabinka, tak se kolikrát snaží vylézt ven, vylezou prdelí nap?ed a pak visí na kšírách :-( v buse už ale hezky spinkají a n?kdy ven i nelezou v?bec, protože je jim zima :-D
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: guest-girl (IP)
Datum: 2007-01-05, 23:32
to Olga: ted jsem docetla vlakno o Milouskovi a je to vazne srdcervouci a az prilis mi to pripomina nas
u nas to zaclo uspanim pejska v dubnu 2005, takze se vsechna laska a stesk zacal soustredovat na Sheilinku, pak prisla dlouhodoba rije, ktera nesla ani injekcemi zastavit...takze po skoro trech mesicich, vysilena, musela podstoupit kastraci, kde ji nasli malej nador
od ty doby zacla napadat na zadni packy a malatnet, pomohl ji Karsivan...pak selest na srdicku-Enap...a kdyz uz ji ani to nepomahalo a dostala prvni hypoglykemickej zachvat, jelo se okamzite na krev
to je u nas vzdycky boj, protoze Sheilik je strasne mrnava, ale zjistili ji hladinu glukozy 2, takze Prednison
doted jsme se na tom drzeli jakztakz v pohode, jen denni rezim: v 7 ctvrtku piskotky + maso, vecer v sest prasky s piskotkou, a v 10 vecer ctvrtku piskotky ... takze je podle ni preorganizovana cela rodina:)
a pri zachvatu nepanikarit a okamzite glukozu do tlamicky...
ale jak vcera brecela bolesti, to bylo uz moc...do toho jste zkousky ve skole...to je na nervovy zhrouceni:(
na veterine mi pri odberu krve uz podavaj automaticky zidli, protoze vedi, jakej to blbe snasim :)
doufam, ze se z toho nejak vylizeme jako dikybohu (tuk tuk tuk) prozatim vzdycky



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: guest-girl dne 05.01. v 23:33.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-01-06, 12:15
Také doufám, držíme palce.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-06, 17:37
Pulka Prednisonu denne je opravdu moc.
Jinak quest-girl - neslo by ten piskotek nahradit necim jinym? Ono takove mnozstvi taky moc nepomaha. I kdyz uctihodny vek 8 let je uzasnej, bylo by lepsi toto vynechat.

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: guest-girl (IP)
Datum: 2007-01-06, 18:40
Prasky ji rozpoustim ve vode a piskote, ten Prednison je strasne horkej a jinak to do ni nedostanu
Rano by se dalo vynechat, protoze dostava jiny jidlo, ale zadna nahrazka me moc nenapada...rada si necham poradit:)

Jinak je drobkovi dneska dobre - basti, beha a dela bordel:)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-06, 22:42
g-g.: kup si kot?cí vlo?ky Babyflocken od Gimpetu a skus je smíchat s kot?cím mlékem.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-07, 12:32
Quest girl - ja vim jak je to horky, mela sem tu cest ho parkrat ochutnat. Ja sem ho redila Sisticce ve stave z melounu, nebo sem ji ho davala do melounu, ale bohuzel to bylo jediny co ona dlabala :o(

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-07, 16:47
Ja bych v tomto p?ípad? rozlišovala.Fretka je nadevší pochybnost u té nejlepší pani?ky,sv?d?í o tom její vysoký v?k.A práv? díky tomu v?ku by bylo dobrý ji nechat i t?eba ten kousí?ek piškotu,rozhodn? jí to n?škodí.
V tomto konkrétním p?ípad? ovšem!!!Je rozdíl když tu n?kdo napíše,že si koupil mlád? a krmí ho piškotama s mlíkem.
Tady fretka dokonce i pot?ebuje ob?as glukozu,tak by i ten piškot mohl p?subit preventivn? proti záchvat?m.Rozhodn? ji to nepoškodí na dalších deset let,jako p?ípadn? to mlád?.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: guest-girl (IP)
Datum: 2007-01-07, 18:16
Ctvrtku piskoty davame prave preventivne, bylo nam to doporuceno i vetem. Pred zachvatama piskoty vubec nedostavala.
Ten meloun je dobrej napad, po tom se muze utlouct. Ale v zime se pekne blbe shani a vydrzi tak maximalne 4 dny :(
Asi to s tema piskotama vyznelo jinak nez jaka je realita. Jako hlavni jidlo dostava maso a po celej den musi mit pristup k granulim, aby do sebe neustale dostavala energii.
A v momentalni situaci se uz trochu obavam experimentovani, protoze kdyby mi nesnedla prasky, tak ji bude druhej den pekne blbe.

Moc dekuji za rady:)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-07, 18:18
Držim palce, a? je všechno dobrý, co nejdýl... v?k má p?knej, takže asi se o ní fakt staráte dob?e :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-01-07, 22:22
Držíme pale?ky s tlapkama a? to dob?e dopadne *o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-01-07, 22:49
P?dávám se také.My také budeme držet tlapi?ky a p?sti!!!!:-)))

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-08, 17:01
Quset girl: pokud to doporucil veterinar, pak to beru.. :o) Nepochopila sem to jako krmeni, ale jako ze dostava tak celej a neco denne. Ten meloun je opravdu tezke sehnat, u Sisky tomu bylo dost podobne (to by dokazal rict Mario) co zkusit ho po kouskach zmrazit? Nevim teda co by to uplne presne udelalo s tim melounem, ale treba to pujde. My do Sisticky prave ten cukr dostali diky melounu, ale i tak se objevily obcas zachvaty kdy musela na glukozu..

Avatar

Aktuální stránka:5 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist