Aktuální stránka:2 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-08-29, 15:04
M?žete mi prosim poradit co fretce zaru?en? chutná a p?ibere po tom?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-08-29, 15:06
Acana kitten....s velkou chutí to bašt?j oba....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Angelina (IP)
Datum: 2006-08-29, 16:43
Ahoj, ?tu tady p?ísp?vky ohledn? línání, jen jsem se nikde nedo?etla , co m?že znamenat když nám ro?ní hol?i?ka za?ala docela dost línat (zatím ne až na k?ži) až po ?íji te? na konci léta (taky dosti stmavla v barv?). M?že se to stát, setkal jste se stím n?kdo, je to normální? Jako baštu dostává granule pro fretky, sem tam dopln?né o granule ko?i?í (ty jí jedou ze všeho nejlépe), proti p?ípadným bezoár?m dáváme ko?i?í pastu. Jinak baštíme zeleninu a ovoce podle aktuální chuti (jablko, meloun, rozinky, mrkev a pod.) a chováme se úpln? normáln?. Vykastrovaná zatím není, ale chystáme se na to.

Díky za odpov?? a p?ípadnou radu

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-08-29, 17:21
Pro?ti si ?íje a kastrace u samic (viz mapa stránek). M?že a) normáln? m?nit srst (letní je ?idší než zimní) b) mít problémy se ?íjí c) mít další zdravotní problémy (pokud by byla vysloven? proplešat?lá)
Jinak lidi neblázn?te s vykrmováním fretek, váha je hrozn? individuální a samic které váží 1,2 kg je opravdu minimum - mnohem víc je t?ch, které v naprostém zdraví váží tak 0,8 kg. Ale jsou i drobci kolem p?l kila, aniž by jim hrozila podvýživa - spíš si všímejte, jak vypadá, váhu pot?ebujete znát práv? proto, abyste znali její individuální "normu" a poznali výkyvy.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-09-04, 14:04
Ahoj!
Našemu Fr?anovi jsem našla bulku v b?iše a tak jsem let?la na veterinu, kde podstoupil vyšet?ení sonem (po nagelování oholeného b?icha jsme ho nemohli 3 lidi udržet a jinak velmi klidný fre?ák klouzal a cht?l se všemožn? zbavit studící sondy z b?icha...)
Veta vylou?ila rakovinu, ale má zv?tšenou slezinu. Po prohmatání Žofky na porovnání, je Fr?anova slezina asi 2-3x v?tší. Nemáte n?kdo zkušenosti co d?lat? Každopádn? Fr?anovi to o?ividn? nevadí, hopsá s Žofkou jak zamlada... (te? má p?es 6let a váží 1030g)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-09-04, 17:36
Tak na tuhle odpov?e jsem taky zv?davá
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-10, 01:52
Nepat?í to sem, ale zkusim to, takže vytahuju tohle vlákno, kdybyste n?kdo v?d?l, uvítám každou radu :((
Rocky (samec, 3 m?síce) kouše do krku Meggie (sami?ka, 3 m?síce) a ona v?tšinou p?itom (nebo když je moc rozdovád?ná a tak, hrajou si tak normáln?, ona je v pohod?, bu? se mu vysmekne, nebo si to nechá líbit) za?ne nasávat vzduch tlami?kou? T?eba 4-5x za sebou, pak zase dobrý... problém je, že on jí po?ád drží a ona o to víc saje ten vzduch, neni to sy?ení, to vim ur?it? (teda myslim že to vim ur?it?, protože ho vcucává do sebe)... Pak je musim oba rozd?lit, protože on jí nechce nechat bejt a ona se mu v kleci neschová... takže nakonec jsou každej v jiný kleci... jsou spolu od minulýho pátku, v?tšinou spí spolu v kleci, ale sem tam je musim rozd?lit, což m? zase mrzí... jinak d?lali jí RTG, brali krev a nic nenšli. Asi ješt? p?jdem na sono... tak jenom jestli n?kdo nevíte co s tim :((
Asi by mi to jinak tak nep?išlo, ale za tejden, co jí mám, už zvracela a dusila se :((( Jinak ješt? nebyla o?kovaná ani proti psince, na to se teprve chystáme tenhle týden :((
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-09-10, 02:02
Jestli s tím dusením nejsou na von? n?jaké smotky srsti. Zkusili jste pstu proti bezoár?m?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-10, 10:14
Všimla jsem si, že když Jackie na Montyho sy?í, tak taky ten vzduch nevydechuje, ale vdechuje - a ur?it? sy?í :-) Jinak Montyho jsme od úplného mlád?te nem?li, ale Jackie jo a musím p?iznat, že mi také hned první týden zvracela a dost u toho ?vala, bylo to fakt hrozné. Asi to trošku p?ehnala se cpaním se masí?kem. Takže krmit pomalu, aby nehltala :-) No a taky jsem jí tak šla tehdá zkontrolovat do pelíšku, jak jí je. Ona spala na zádech. N?kolikrát jsem na ni promluvila, jenže v?bec nereagovala. Pak jsem si jí vzala do rukou, už málem bulela, jestli mi neum?ela, no trvalo to celkem dlouho, než se probudila. Proste jen opravdu tvrd? spinkala!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-09-10, 10:22
Tak tohle taky znám, sice jsem o tom ?etla, jenže když to ?lov?k vidí na vlastní o?i je to docela d?s. Nelika totiž ležela, škubala sebou, kvikala a když jsem jí vzala do rukou, tak u toho bezvládn? ležela. No pohled to byl hroznej, ale ?íkala jsem si, je to normální jen spí, je to normální jen spí. Našt?stí pro m? se za chvíli probudila, ale strach jsem m?la, i když asi zbyte?n? :o) co bych dala za to, kdyby takhle spala dneska ráno, místo toho, aby tam už v 6 bušila :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-10, 11:33
Adéla: Jo, to mi ?ikej, dneska to bylo až v 7 :)
Jinak ona u toho vždycky jakoby znehybní, a neni to, že by se jí roztahovalo bžíško,a le naopak, proto je to takový divný... no, já bych si s tim hlavu ned?lala, ale to dušení a zvracení m? dorazilo, vlastn? o ní skoro nic nevim, mám jí od jedný ženský z Prahy, která na ní nem?la ?as... a to že neni aqni o?kovaná je divný... :( a taky, u veta si jí na den nechávali, když byla dehydrovaná, z toho zvracení... prost? mám o ní až moc strach... :( když jsme jeli na pohotovost kv?li tomu zvracení (fakt jsem se bála, že se udusí), tak pak usla v p?epravce a já se taky strašn? bála, že je mrtvá, tak jem otev?ela p?epravku a š?ouchala do ní prstí?kem tak dlouho, dokud se neprobudila... ale bezopet jí zkusim dát... Díky všem...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-09-10, 15:31
Rynn, odkud jsi? Já myslím, že bys hlavn? m?la pozvat zkušeného fretka?e na návšt?vu a ukázat mu p?esn?, co se d?je. Za?ínám mít pocit, že takhle na dálku to nepo?ešíme....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-10, 19:53
Z Prahy... Holešovice... v?era jsem to zkoušela nato?it, ale nnež jsem to nastavila, bylo po srkání... Jinak te? mi zase p?ijde, že pro zm?nu moc nežere a nepije. Já už fakt nevííím :( Rocky je p?kn? tlus?ou?kej, oo?kovanej a až na rýmu, kterou m?l, zdravej (?uk ?uk), ale... Fakt nevim, co se s Meggie všechno d?lo, než p?išla ke mn?, je trošku plachá a tak... Já taky p?vodn? myslela, že sy?í, ale když se pak za?la jednou dusit, tak jsem od toho nápadu opustila... ale jestli to tak je, tak se všem omlouvám, že jsem otravovala... jenom jsem trochu paranoidní....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-10, 22:56
Rynn: nezanedbej to! Já když jsem si po?ídila prvního fre?á?ka, tak první den byl v pohod?, druhý den strašn? apatický, ani se necht?l probudit a když se pozvracel, tak jsme uhán?li na veterinu. Vet ?ekl, že je to zán?t žaludku a st?ev a do týdne stejn? zem?el. Už je to pár m?síc? zpátky, už se nedozvím, pro? to tak bylo a co bylo špatn?. Jen vím, že a? se bude dít okoliv, tak uháním do Prahy na veterinu, protože tady v Plzni fakt nikomu moc nev??ím...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-10, 23:02
Petra p.: Já vim, už nevim, ke komu mám jít, asi ješt? zkusim ten Šejdr... jenže: Co když fakt jenom sy?í? Rodi?e jsou na dovolený, už jsem do vet? dala asi 5000,- a netušim, kolik bude stát ješt? sono... ale v každym p?ípad? se na to chystám, rozhodn? nehodlám nic zanedbat :( já b?hám k vetovi s každou kravinou... radši to, než to zanedbat.... tvýho fre?á?ka je mi líto :( bojim se, aby m? to taky nepotkalo :((
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-09-10, 23:17
Rynn: Já jsem t? necht?la strašit, jenom jsem ti cht?la napsat, co se stalo m?.. Ze za?átku to vypadalo hrozn?, bral atb, um?lou výživu a když za?al p?ibírat na váze a za?al mít zájem o okolní sv?t, bylo po všem...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-10, 23:41
Petra p.: Já vim.... Nám se n?co takovýho stalo se psem, s jezev?íkem... v 5 letech si vyhodila plotýnku, operace, injekce.... a nic, m?la zni?ený klouby, my už doufali... a pak jsem jí museli nechat utratit :(( To je nejhorší, když už to za?íná vypadat dob?e :( je fakt, že te? Meggie p?ibrala, asi 50 gram?, ale p?ijde mi, že moc nežere... ale je aktivní dost... no, p?jdem na o?kování, tak se poradim zase s vetem... :(
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-09-11, 07:21
No práv?. Za?ínám mít nutkavý pocit, že jsme tu Rynn vyd?sili do bezv?domí a možná se už bojí i naprosto normálních v?cí a zbyte?n? panika?í. Jestli je fretka aktivní, baští, hraje si... není moc pravd?podobné, že by jí bylo n?co akutního. Malé jsou t?i m?síce a tudíž není pravd?podobné, že by m?la problémy se srdí?kem (a kdybych byla brutální, napíšu, že pokud ano, šlo by o vrozenou vadu, s kterou by se stejn? nic nenad?lalo) - takže echokardiograf srdí?ka by na 99% byl v po?ádku. Navíc Rynn je te? vyplašená a chce b?žet na sono - rozdíl mezi sonem a echokardiografem ob?as nechápou ani n?kte?í veti, ale ten zásadní je v tom, že u srdí?ka sono v?tšinou stejn? ukáže starou belu a bylo by to dalších vyhozených x stovek (a nerada bych, aby nám Rynn rodi?e p?erazili, až se vrátí z dovolené). Takže za sebe bych rozhodn? Rynn v téhle chvíli sono srdí?ka nedoporu?ila (v tuhle chvíli ani echo). Pokud jde o dušení - kdy se dusila, jak dlouho, p?ešlo jí to samo? Jak se to projevilo? (Kašlala, sípala, lapala po dechu, m?la k?e?e, modrala?) Pokud jde o zvracení, tak zase: kdy se to stalo, co p?esn? zvracela, jak to vypadalo? Kolikrát zvracela, m?la p?i tom i pr?jem? P?í?in zvracení u mlá?at je ?ada, od špatn? rozkousané potravy až po spolknutý p?edm?t nebo n?jakou virózu - podle dehydrování soudím, že šlo asi o to poslední, ale pokud je to už n?jakou dobu v po?ádku a za?ala p?ibírat, nejspíš už je to v po?ádku.
Takže domácí úkol pro Rynn ;op:
Zhluboka se nadechnout. Uklidnit se, Nepanika?it. Denn? fretku vážit a zapisovat. sledovat jestli jí, hraje si, je aktivní. Napsat mi výsledky pozorování. P?ipravit si pádné argumenty pro rodi?e, až uvidí výpis z ú?tu ;o) Kdyby se d?lo n?co závažného, hned se ozvat!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-11, 11:05
Aktivní je, hraje si, ?ádí.... když se dusila, za?la kašlat a p?itom popadat dech.... trvalo to asi p?l minuty, takže ne dlouho... jinak když zvracela, tak se taky p?i mtom dusila, jednou ohodila klec nádhernou šedozelenou šavlí, pak ješt? jednou, ež jsem stihla zavolat na veterinu, a když zvracela v p?epravce, tak zvracela mí?, ale o to víc se dávila. A zvratky vypadaly jako tmavá krev.... OK, budu kontrolovat, p?ípadn? nahraju... :)) díky moc... já už za?ínám hyster?it p?i každý blbosti :((
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-09-11, 11:33
Ahoj. Cht?la jsem se jenom zeptat - kamarád má fre?á?ka, jsou mu myslím asi 3 roky a v roce byl vykastrovaný. Není to tak dávno, co mu za?al pelichat ocásek, takže už ho má z p?lky holý, navíc za?al ztrácet chlupy taky na h?betu a b?íšku. A po?ád se drbe, takže má všude stroupky. Navíc taky špatn? jedl, takže je celý vyhublý, ale te? už je to trošku lepší.
Kámoš s ním byl u veta a ten mu ?ekl, že ho nesmí krmit konzervama pro ko?ky (ty jediné on jedl), takže te? i když špatn?, ale p?ece p?ešel na granule pro fretky. Vet mu dal n?jaké prášky s tím, že to bude asi alergie. Ale m? se to moc nezdá :( Tak jsem jenom cht?la slyšet váš názor, co vy na to, abych kdyžtak toho kámoše fakt "dokopala" k tomu, aby zašel k n?jakýmu jinýmu vetovi a nechal ho po?ádn? vyšet?it...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-11, 11:44
Nem?že to být onemocn?ní k?ry nadledvin? :o(
S diagnózou "asi alergie" bych se nespokojila. Chce to jiného veta, pop?. více vet?, dokud se nenajde p?í?ina.
Odkud je ten kamarád? N?kdo by mu tady mohl poradit dobrého veteriná?e nebo kliniku v okolí bydlišt?.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:11
Bydlí kousek od Prahy - u ?í?an stejn? jako já. Já chodím se svým fre?á?kem k jednomu vetovi, kterej je úpln? super - je fakt, že jsme zatim nem?li žádný problém (nechci to teda zak?iknout), je nám teprve 6 m?síc?. Ten vet ordinuje jednou týdn? a jen 4 ho?ky a je fakt, že je u n?j vždycky plno. Prý taky chodí o?kovat a starat se o zví?ata v zoo, navíc je levnej, sympatickej a hlavn? mi na všechno, na co se zeptám odpoví a vysv?tlí a fakt mi p?ijde takovej sv?domitej a hlavn? fretkám rozumí.
Když jsem pro?ítala tohle fórum, tak jsem taky došla k tomu záv?ru, že by se mohlo jednat o ty nadlidviny a d?kuju moc za tv?j názor, te? už toho kámoše fakt donutim k tomu, aby zašel k tomu mýmu vetovi a za?al s tim svým chudá?kem n?co d?lat :(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:22
A? tedy zkusí Tvého veta, ale a? na nic ne?eká a jde co nejd?íve. Další možnost by pak byla Praha.
Bu? Šejdr, nebo tady hodn? doporu?ují MVDr. Hnízda, je sice prý dražší, ale dob?e vybavený a stojí za to :o)
Ztráta srsti v takovém množství a u kastrovaného fre?áka ur?it? není legrace.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:25
M?že to být alergie, ale taky svrab, nadledvinky, lymfosarkom a další závažná onemocn?ní. V první fázi bych zavedla hypoalergenní krmivo ANF pro fretky (tohle je jediné fret?í krmivo bez barviv a konzervant?, takže nemá cenu dlouze pátrat, co ješt? jiného m?že ;o) V druhé fází odstranit p?í?iny drážd?ní k?že - aviváže, spreje proti parazit?m (dost lidí st?íká zví?e takovými sajrajty, že mu kožní reakci vyp?stují). Pak (co nejd?ív) nechat vyšet?it k?ži - st?r v laborato?i. Kožní onemocn?ní je totiž to první, co se musí vylou?it. Pak je na ?ad? kompletní vyšet?ení (prohmatat uzliny, vyšet?it krev, p?ípadn? sono nadledvinek.)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:27
Ad nadledvinky: není to zas tak ?asté, aby se hledaly za každým vypelichaným ocáskem - postup by m?l být jak píšu výš, tedy nejd?ív vylou?it kožní problémy. Chystám podrobn?jší ?lánek o nadledvinkách, tak vydržte, co nejd?ív to hodím na web.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:33
Jo jo, velbloudí žena chodí ke Královi, jestli se nemýlím :-))))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:39
Dob?e, dob?e... opravdu moc d?kuju. To krmivo mu hned doporu?ím a jinak teda ur?it? vet. Pošlu ho k tomu mému a kdyby nebyl žádný uspokojivý výsledek, tak i k t?m v Praze (ty jména si hned zapíšu).
Jinak na ?lánek o nadledvinkách už se t?šim - ihned jak na webu bude, tak ho prostuduju :) Takže opravdu vám ob?ma moc d?kuju a ur?it? jak se n?co zjistí, tak dám v?d?t :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: velbloudi_zena (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:40
P?esn? tak, je to Král :) taky tam chodíte?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:41
No jasn?, do B?ežan..je fakt levnej..
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:41
MF: Já vím, asi jsem trochu naplašila. Ale zase nerada ?tu, že lidi nechají fretku vypelichat do p?lky zad a pak píšou, že se s fretkou d?je "n?co divného". A vetové dost ?asto svádí n?které v?ci na alergie a lé?bu nasazují namátkou :o(
Myslím to te? obecn?, ne p?ímo na tento p?ípad.
Avatar

Aktuální stránka:2 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist