Aktuální stránka:6 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2007-01-11, 17:51
guest-girl.: fajn, že jsi si p?e?etla moje staré vlákno s Milouškem.
Držím moc a moc pale?ky ,aby tvoje Shelinka byla fit a m?la záchvat? co nejmén?, vím, co to je,když se ?lov?k na své milující zví?átko dívá, když má záchvat!!!!!!
Ješt? jsem ti cht?la poradit, že já jsem Prednison dávala do vitamínové pasty a tak ten lék p?kn? slíznul i s vitamínem.

Ješt? jednou ti p?eji dlouhé a hlavn? krásné chvíle s milovanou freti?kou.!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: carodejka100 (IP)
Datum: 2007-01-12, 18:44
ahoj.
prosím o radu.dnes jsme byli s Elishkou na o?kování a kdy sme se vraceli tak El?a za?ala kašlat a upln? m? poprskala n?jakou vodou.d?ív kdy zakašlala tak to byl jen takovej ten suchej kašel.tak se chci zeptat jestli se tak neprojevuje n?jaká nemoc..potom už nekašlala.takže myslím že nachlazení to nebude.P?edtím jsem jí dávala calopet pastu (nem?že to být n?jaká reakce na to?).
díky za radu Linda
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-12, 23:29
Jestli pak už byla Elishka v po?ádku, nic se z?ejm? ned?je. Mohla to být jen "souhra náhod", o?kování x vlhký kašel. Rad?ji ale, až p?jdete p?íšt? na o?kování, ?ekn?te vetovi (než za?ne o?kovat!), co se vám stalo a po jaké vakcín?. Nemusí to mít žádnou souvislost, ale co kdyby p?íšt? ano... Proto je vhodné 20 - 30 minut po aplikaci vakcíny setrvat v ?ekárn?, aby byla rychle po ruce odborná pomoc, kdyby nastala n?jaká nežádoucí reakce.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-22, 13:03
Ahoj, tak na muj dotaz nikdo nereagoval, nicmén? te? jsme byli Fr?ana o?kovat a slezina se mu po?ád zv?tšuje. Veta ?íkala, že dokud mu nebráná v p?íjmu potravy a trávení, ujde to. N?kde jsem tu ?etla, že byl n?kdo vyoperovat slezinu u fretky, tak bych byla ráda se s vámi poradit, co teda s ní. Jestli ho ládovat do konce života práškama, nebo risknout operaci, nebo ho nechat tak jak je.
Chová se po?ád stejn?, spí celý den, jen tak dvakrát - t?ikrát se prob?hne po pokoji, jinak normáln? žere a kadí. P?i spaní ho ale slyším ?ast?ji "sténat" když se protahuje, nebo m?ní pozice. Nechci aby ho n?co bolelo. Prosím pora?te!
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-01-22, 13:06
Fr?ane to je asi dotaz na MF
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-22, 14:59
jj napsala jsem a cekam...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-22, 15:42
To fr?an: Slezinu odstra?ovali asi pred 2 mesiacmi Kukovi od MajiZ. Fre?á?kovi nahmatali tvrdšie bruško a nezdal sa im tvar bruška, tak išli k vetovi, ten urobil krvné testy a na základe ich výsledkov navrhol odstráni? slezinu. Boli na nej nejaké novotvary... Fre?áka operovali, a je ako "nový". Ten fre?á?ik má asi 5 rokov. (Celé to píšem ve?mi v skratke)

Ako to myslíš, že tvoj fre?á?ik pri pre?ahovaní sa v spánku a zmene polohy "sténá". Môj si tak "mrm?í" ke? sa pre?ahuje, alebo ke? ho beriem na ruky a prenášam ke? spí. To sa mám za?a? bá??
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-22, 15:53
Náš fre?ák to taky d?lá, to mru?ení. Ale myslím, že je to takový to "spánkový mru?ení".
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-22, 15:57
Inka, aj mne to pripadalo, ako ke? si die?a "mrnká" zo spánku...ale ?o sa fre?áka týka som notne paranoudna :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-22, 15:57
jj neni to nic vazneho, jen se mi ted zda, ze to dela casteji(vic ho pozoruju, chjo), tak sem si rikala esli ho to brisko neboli...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-22, 16:06
[www.forum.fretka.sk]: pozri sa sem:

tu je písané o Kukovi a operácii sleziny.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-22, 19:58
D?kuji Johano :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-22, 20:08
A nevíš prosím, jak je na tom dneska? Fr?an má už p?es 6 let, na ja?e bude 7letý d?da, ale stejn? bych mu p?ála klidn?jší d?chod...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:37
?ekám a ?ekám...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-29, 15:56
fr?an, sorry...som nestíhala ?íta?...
Kuko je dnes úplne v poriadku, nemá žiadne problémy, je aktívny, papá, kaká ciká, hrá sa. Kuko má cca 5 rokov. Len pár dní potom ako mu vybrali stehy boli u m?a, Kuko sa hral s mojim fre?ákom a bol úplne OK :-)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-29, 20:23
D?kuji. To víš, sbírám všechny možné rady, abych pak nelitovala.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-30, 09:33
fr?an: prípadne sa skús spoji? priamo s majite?kou Kuka. Naloguj sa na www.forum.fretka.sk a napíš súkromnú správu (SS) na nick MajaZ. Maja na CZ-forum moc nechodí, nie že by nechcela, ale nemá ?as...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-31, 13:54
Ahoj, nasla jsem si na MajuZ icq, tak jsem ji psala, psala jsem i MF, ale jak clovek nejvic chce s nekym mluvit, tak nemaji cas...ja vim ze to je na me a na vetovi, ale od ceho tady vzdycky plkame a radime se, co je nejlepsi pro nase fretky...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-31, 16:18
fr?an: Maja nie je asi na nete každý de? a ke?, tak skôr ve?er...skús jej napísa? aj SS...napr. v?era mi ICQ dos? blblo...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-31, 19:58
Johano moc diky, ze se mnou aspon ty komunikujes. Ja vim, ze kazdy resi to svoje a ze nema kazdy cas...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-31, 20:06
fr?an: Máš knížku "Problematika chovu a chorob fretek" od MVDr. Ji?ího Svobody? Je tam krátké pojednání o SPLENOMEGALII = ZV?TŠENÉ SLEZIN?. Autor o splenomegalii píše (krapet to zkrátím): zv?tšená slezina je celkem ?astým jevem u starších (ale n?kdy i mladých) fretek. Pohmatov? je zv?tšená slezina v?tšinou nebolestivá a ?asto je zjišt?na u jinak zdravých fretek p?i pravidelné ro?ní kontrole.
Vyšet?ovací metodou (aby se odlišilo nezhoubné bujení od zhoubného) je biopsie slezinné tkán? a její odeslání na cytologické vyšet?ení. Pokud vyjde vyšet?ení s nejasným výsledkem, provádí se (kv?li získání v?tšího vzorku tkán?) odb?r tkán? chirurgickým zákrokem. Dále se pro ur?ení povahy (zhoubného ?i nezhoubného) onemocn?ní doporu?ují vyšet?ení: hematologie, biochemie, RTG , USG (Sono) b?icha a aspirace kostní d?en?.
U BENIGNÍ (nezhoubné) SPLENOMEGALIE jsou hematologická vyšet?ení v mezích normálních fyziologických hodnot. P?í?ina benigní splenomegalie není známa. V ojedin?lých p?ípadech m?že být slezina tak zv?tšená, že m?že nadm?rn? utla?ovat okolní orgány v b?íšku a fretka m?že projevovat p?íznaky neklidu, ?i dokonce anorexie (ztráta chuti k jídlu). U takto postižených fretek by m?la být slezina chirurgicky odstran?na.

slez+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 21:17.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-31, 20:22
Moc d?kuji, tu knížku nemám, ale na posledním srazu o tom mluvila i MF. Ne sice moc podrobn?, proto jsem se s ní cht?la o tom ješt? pobavit.
My byli s Fr?anem na sonu n?jak na podzim ?i dokonce už v lét?, já jsem nic nerozeznala, p?išlo mi to všechno stejn? šedý flek, ale veta ?ekla, že je to jen zv?tšené a na nádor to nevypadá. Te? jsme byli o?kovat a ?ekla jsem jí, že se mu to zv?tšuje a že nevim co s tím. Na to ona, že práv? dokud je v pohod? a nebrání mu v p?íjmání potravy a vym?šování, hraje si a je aktivní, že by s ním nic ned?lala. Ona RTG bohužel nemá a musela bych jet na kliniku v Brn?, což až tak není problém. Kdyby m?l být operovaný, cht?la bych ale rad?ji s ním z?stat u své vety. Nechávali by si ho tam ur?it? na pozorování a to bych necht?la a prost? už tam jednou byl a moc jsem s nima nebyla nadšená. Jsou to profíci, umí snad všechno, ale ten citový vztah, ten mi tam prost? chybí. Proto oddaluju tuhle možnost a šla bych tam jen v p?ípad? poslední nutnosti.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-31, 20:32
Vetka má, ?ekla bych, pravdu. Pokud mu splenomegalie ne?iní n?jaké zvláštní obtíže, není prozatím nutné s tím n?co d?lat. Ona, koneckonc?, žádná jiná lé?ba krom? operace asi ani nebude možná... Musíš ale pohlídat, aby se Fr?an, kdyby se slinivka ješt? víc zv?tšovala a za?la mu tak ?init problémy, nedostal do tak špatného fyzického stavu, že by hrozilo, že operaci kv?li tomu nep?e?ká. Zkrátka, nenechat ho moc vy?erpat. Kolik že je Fr?anovi let?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 21:17.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-31, 20:49
Je mu p?es 6let, našli jsme ho v srpnu 2000 a byl to mla?och, tak jsme tipovali, že se narodil na ja?e 2000, te? bude mít teda na ja?e 7let. Já ho hlídám po?ád. Nevypadá, že by ubýval na váze, te? ho doma zase zvážím, naposled m?l kolem 1200g, což je na kastrovaného samce a jeho v?k v pohod?. Má i hustý kožich, nikdy mu neolysal ani ocásek, takže vypadá jak zdravý fre?ák v nejlepších letech. M?žu se s vetou ješt? domluvit na rozbor krve, a? máme jistotu. No prost? n?co už se projevit muselo, za ten jeho dlouhý fret?í život, ale jsem ráda, že se mu na sv?t? líbí :))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-01-31, 21:50
Jak Fr?ana popisuješ, tak máte oba veliké št?stí, že si užíval tak dlouhého zdravého života :o)) Dost fretek už je nemocných po 4. roce života a n?které žel i d?ív... Vážit ho má jist? smysl, jen bych to nebrala za hlavní ukazatel zdraví - nár?st hmotnosti nemusí znamenat "zdravé tloustnutí", ale další zv?tšování sleziny, což bys se nejspíš projevilo i horším trávením. D?ležit?jší je hlídat jak baští, kaká a jak je veselý, což je u vás zatím v po?ádku! :o) A bylo by jen dob?e, aby vám to dlouho vydrželo, protože velká operace v 7 letech už je asi dost zát?ž a risk. Tak si ?íkám, jestli má v?bec smysl ho trápit n?jakými nep?íjemnými odb?ry, kv?li ur?ení povahy nádoru. Prober to s vetkou.
P?ejeme dlóóóuhé období klidu a spole?ného mazlíkování :o)))
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2007-01-31, 22:43
D?kujeme moc, mazlí se te? strašn? rád. Snažím se mu poskytnout poklidné stá?í a u nás v pelíšku je mu fakt nejlépe. Doufám, že oslavíme ješt? n?jaké ty narozeniny spolu a když ne, tak doufám aby ho ta nemoc netrápila dlouho. Sama se taky divím, že mnoho mladých fretek už na nás ?u?í z fret?ího nebe a my tady spolu skota?íme.

Fr?an je sice oproti Žofce samé žebro, ale fakt necítím extrémní úbytek váhy na úkor sleziny. Nem?l by ani svalík na noze, kdyby byl na tom tak špatn?...tak snad ne.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: polaskovaalka (IP)
Datum: 2007-02-07, 20:51
Ahojte všichni mohli byste mi poradit kolik dáváte fretkám vitamínové pasty bezopen já jsem ji koupila ale nevím kolik by ji m?la dostat abych to nep?ehnala. Díky za rady.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-02-07, 21:38
Bezopet není vitamínová pasta,ale pasta na pomoc trávení chlup? p?i p?esrs?ování,aby se neucpaly st?eva.Dává se tak pul cm denn?.Když fretky nepoušt?jí chlupy,a chceš jim to dávat jako pamlsek,tak jen líznutí,protože je to v podstat? projímadlo.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ive.urban (IP)
Datum: 2007-04-19, 18:47
Prosím o radu. Mám fretku p?ed m?sícem jsme nechali malou p?ipustit. Dnes ješt? nevíme jestli se to povedlo,ale za?ala ztrácet srst na tlapkách. V ?íji ur?it? už není nemá ani p?íznaky ?íje, Neví n?kdo jestli m?že strácet srst i když by m?la malé. Rodit by m?la asi 5.5.2007. D?kuji

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-04-19, 19:26
A ste skuto?ne presved?ený, že krytie bolo úspešné a že nie je na?alej v ruji? Akú má vulvu? Kontroloval ju skúsený veterinár?
Avatar

Aktuální stránka:6 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist