Aktuální stránka:109 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lupita (IP)
Datum: 2010-07-18, 21:42
Ahojky všichni, pot?ebovala bych radu.. Ve ?tvrtek
jsme byly s fre?ulkou na kastraci.. dneska ráno když
jsem ji p?elepovala stehy.. tak jsem si všimla že
tam má jako by bulku.. ale te? když jsem znovu po
jejím ?ád?ní p?elepovala stehy.. všimla jsem si že
jeden chybí.. takže ji trochu vylezlo kus masa..
Ráno budu volat doktorce.. ale asi s tím už stejn?
nic neud?lá.. Jak jsem psala tak na kastraci jsme
byli ve ?tvrtek a v pátek na kontrole.. takže už se
ji to hojí.. ale zítra musím do práce a jestli si
p?jde i po ostatní stezích.. tak by to už asi nebylo
moc dobré..
Jak jste to d?lali po operaci vy?? Já nemám oble?ek
abych ji ho natáhla.. ale myslela jsem že bych ji
obvázala obvazem.. ten než by si strhla.. no nevím..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-18, 22:14
Po kastraci je nutný fre?ule hlídat, aby si stehy nevykousávaly...i když jí dáš oble?ek, vyvlíkne se ti z n?j, aspo? do st?edy bych ji nenechávala samotnou a snažila se jí hlídat.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lupita (IP)
Datum: 2010-07-18, 22:19
No.. to bude složitý.. mela jsem dovolenou te?
?tvrtek a pátek.. hlídám ji.. ale ráno se proberu a
ona to má dóle.. Bojím se, že to bude tak i ráno..
má tam jen t?i stehy..no tedy te? už jen dva..
Hlavn? se bojím toho že ji tam trochu vylezlo to
maso.. m?la to tak p?kné sešit?..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-18, 22:21
myslím, že kdybys jí na to nic nelepila, tak si steh? ani nevšimne.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lupita (IP)
Datum: 2010-07-18, 22:27
No.. to jsem si taky myslela.. v pátek když jsme
jeli k doktorce.. tak jsem ji to nep?elepovala..
protože jsem si myslela že po tom nejde.. ale pak to
m?la vytahané a doktorka ji to p?elepila..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-18, 22:34
Múj fret mn?l na b?iše ?ez cca 6-8 cm, nijak to p?ekryté/p?elepené nemn?l a vúbec si stehú nevšímal. Jak píše ŽoFiRo: taky si myslím, že jak se to p?ekryje, tím víc ty vy?nívající nit? po šití dráždí, pá? se chytají za tu tkaninu.
Já to skusila na sob?: po operaci jak sem byla zafa?ovaná, bylo to protivný, donutila sem doktory odstranit obvazy a nic mne pak nedráždilo a netahalo.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lupita (IP)
Datum: 2010-07-18, 22:37
No.. zítra si ji vezmu sebou do práce.. když si tu
náplast p?es noc strhne.. tak ji v práci nechám bez
toho.. tam ji budu mít stále na o?ích.. kdyby si to
trhala..
Ale stejn? ráno zavolám doktorce, kv?li tomu jak ji
to trochu vylezlo..
D?kuji všem za radu..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-07-19, 09:20
A kup si v lékárn? sypanej ?epíkovej ?aj, ud?lej si z toho odvar a jestli máš možnost si ji vzít do práce, tak jí tam v tom co nejvíce má?ej.Když nám srazilo auto psa, m?l potrhaný p?ední nohy, sešitý od shoda dol? a jak byl aktivní a t?žko se daludržet na míst?, t?i stehy vedle sebe mu praskly, ud?lala se mu díra do nohy, že byla vid?t i kost, ale šít už se to nedalo znova, tak nám vet ?íkal "?epík ?epík, tuny ?epíku". Má?ela jsem ho pomalu každou p?l hodinu, aby to m?l tím ?epíkem po?ád namo?ní a díra doslova mizela p?ed o?ima. B?hem pár dní se to zatáhlo, takže ?epík v?ele doporu?uju...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-07-19, 10:57
?epík je dobrej i na vyplachování když ti vytrhnou zub :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lupita (IP)
Datum: 2010-07-19, 18:49
Jééé holky d?kuji.. tak ?epík jdu koupit.. protože..
sem to s ní zkoušela po dobrém... ale ta mrška má
rozvázaný i ten první steh.. takže už to drží jen na
prost?edním.. nevím kdy se jí to stalo.. ale hádám
že p?i cest? dom?.. to tak lízala až se ji to
povedlo.. Tak jsem ji ta zase zalepila.. p?eci jen
je to teprve 4 dny.. když nepo?ítám ?tvrtek.. a
nerada bych ji táhla k doktorce a ta jí tam dávala
n?jakou svorku nebo co..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-19, 18:52
4 dny po operaci už by to m?lo držet i bez steh?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lupita (IP)
Datum: 2010-07-19, 18:56
Vážn??? No.. koukala jsem na to.. vypadá to že to
drží.. ale nevím.. je to naše první kastrace.. a
jsem vyklepaná z toho co by se mohlo stát.. No
uvidíme.. koupím ?aj.. v práci to už má taky jisté..
tak udivíme jak se bude tvá?it na ?aj..
Ale d?kuji.. ur?it? jsi zkušen?jší a m? to trochu
uklidnilo..

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-19, 19:45
jo, už by to držet m?lo, tedy pokud bude v klidu, nám loni tahali po kastraci stehy snad po týdnu a bez problém?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-07-29, 13:38
Ahoj holky.

Pot?ebovala bych poradit levný le? ú?inný p?ípravek na svrab.
Zatím to propuklo jen u jednoho, ale mám jich p?t. Zatím jsem to ?ešila strongholdem, ale ten nám v minulosti moc nepomohl a je drahej jak prase.

Ostatn? koupím klidn? i dražší jen když bude jistota, že nám to pom?že. :)

Díky gracii
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-29, 14:09
Pipeta Frontline pro ko?ata. Kápnout do každého ucha 1 kapku. Jedna pipeta vysta?í na víc fretek.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Thora (IP)
Datum: 2010-07-29, 14:44
A dají se tyto kapky sehnat b?žn? nebo se pro n? musí k vetovi?

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-07-29, 14:59
Johana: Díky...to by mohli mít i v lékárn?, ne?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-29, 15:00
Já Frontline kupuju v lékárn?, ale jak je to v ?R to nevim, snad to taky jde, ale asi ne v každý lékárn?.

Je to Frontline spot-on. Pak je ješt? Frontline sprej, ale ten by se do ucha aplikovat dal asi t?žko.
A pozor: NE Frontline COMBO spot-on
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-07-29, 15:23
OK. Takže Frontline pro ko?ata spot on?
Já našla na netu jen Frontline spot on pro ko?ky.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-29, 15:28
Múže být i pro ko?ky:
[www.vetland.sk]

Znova ale p?ipomínám NE Frontline COMBO spot-on cat (tam je ješt? jedna ú?inná látka /krom fipronilum/ navíc)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Thora (IP)
Datum: 2010-07-29, 17:57
Takže u nás v lékarn? se dá taky sehnat. Doufám, že to zabere, protože, co jsme m?li kapky p?edtím od veta, tak nepomohly.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2010-07-29, 20:14
Stronghod pomáha, ale je drahý a musí sa da? znova po mesiaci. Frontline je lacnejší, máme ho už vyskúšaný a zaberá ove?a rýchlejšie. Momentálne ho testujem na nájdenom fre?ákovi pre mojich veterinárov. Tiež sa chcú nau?i? nové poznatky. Kupujem ho v lekárni, kde je majite?kou chovate?ka psov a lekáre? si zadovážila s tým, že bude ma? lie?ivá pre zvieratá.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2010-08-05, 08:24
Zdravím!

Náš Filip tak n?jak sešel - nic moc srst, dost vylínal, n?co zhubnul. K tomu se p?idal zán?t žlázek.
Na veterin? vyma?kány žlázky, dostal ATB a bohužel byla zav?ená laborka, takže mu nemohla vzít krev na rozbor, který jsem cht?la ud?lat.
Po 5 dnech kontrola v Kolmé. K?ákal ohodnotil žlázky jako zhojené. Na m?j návrh ud?lat rozbor krve kv?li tomu hubnutí neslyšel. Vyšet?il pohmatem b?icho, dle n?j v naprostém po?ádku. Pak se kouknul do tlamy a zd?sil se zán?tu dásní. Takže ATB na 10 dní. Je pravda, že pokud ho bolí celá tlamka, tak asi moc nežral=hubnul.
Mám dva dotazy.
Když jsem se ho ptala na odstran?ní zubního kamene, tak ?íkal, že není t?eba. Že ta ATB ?áste?n? zaberou i na tohle. Moc se mi to nezdá. Mám mu v??it?
A druhá v?c - týden po dobrání ATB pozoruju, že se mu zv?tšuje op?t ta stejná žlázka. M?že to být op?t zán?t? Pakliže takhle rychle za sebou, mám ?ekat, že už to bude po?ád dokola?
Filipovi jsou 2 roky, kastrovaný p?ed rokem.




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jeanette dne 05.08. v 08:25.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-05, 10:04
Nejsem odborník, ale zubní kámen mu podle m? sám ze zub? nesleze. :) To by mu m?l oškrábat.
Se žlázkami zkušenosti nemám.....
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-05, 10:10
Tak s prdelozníma žlázkama tady má nejv?tší zkušenosti Martina (kdo taky jinej), ur?o ti k tomu n?co napíše až se objeví. Jinak že by po antibiotikách slezl zubní kámen..no to m? pobavilo :-)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-08-05, 10:28
Jeanette: já bych na tvém míst? každopádn? zm?nila veteriná?e. Podle m? už i špatná kvalita srsti u tak mladýho zví?ete je d?vod k tomu, trochu víc ho prohlídnout. T?eba to celé nic nebude, ale lepší pár vyšet?ení navíc, než n?co zanedbat.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2010-08-05, 11:51
Silvo, neboj. Mí?íme jinam.
On mi dal na srst vitamíny, aby ji m?l hezkou :-O sama jsem mu ?ekla, že mi je jedno, jak vypadá, pakliže je zdravý. Ale asi to moc nepochopil.
A je to p?esn?, jak jsem si myslela. Cht?la jsem se s ním domluvit na odstran?ní kamene a na to mi práv? ?ekl, že se asi budu divit, ale že ta ATB na to zaberou taky. To bych se tedy divila.
Dobere ATB na zán?t v tlam? a jdeme na odb?r krve, jestli nejde ješt? o n?jaký problém.
No a ty žlázky nevím, hned po týdnu zp?t..
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-05, 12:11
atb zaberou na zán?t, ale zubní kámen je nutné odstranit mechanicky. protože jinak bude mít filip zase brzy zán?t dásní, a jakýkoli zán?t v t?le, a ten v tlam? zejména, velmi škodí srdci.

zán?t žlázek - atb (mast) je nutné aplikovat p?ímo do žláz, pokud se zán?t rozší?í ze žlázek dál nebo je dlouhotrvající nebo opakovan?, je na míst? i celkové p?elé?ení atb. což se u vás stalo, ale jestli jsem to dob?e pochopila, do žlázek se atb nedávaly. ?ili ano, pokud se žlázky znovu plní, pravd?podobb? je tam stále zán?t.
ale nemusí, obsah je každopádn? t?eba vyma?kat a zjistit (pozná zkušený vet podle toho, jak obsah vypadá). p?i zán?tu se žlázky rychle plní, zkraje je jejich obsah t?eba vyma?kávat prakticky denn?, jinak hrozí, že žlázka praskne.

nepot?ším t?, pokud za?nou problémy se žlázkami, obvykle se opakují. ale není to pravidlo, možná budete mít kliku.
jak víš, mám t?i kluky. všichni t?i už zán?t m?li, u jáci m? to hodn? p?ekvapilo, protože ten poctiv? puší a má je b?žn? prázdné a naprosto nehmatné. ten m?l zán?t jen jednou (p?ede dv?ma roky), naprosto netuším pro?, a od té doby je klid.

ba?a s renem si žlázky plnili vždycky a oba m?li zán?ty opakovan?, prvn? to bylo v dob?, kdy oba m?li velký a dlouhodobý pr?jem (m?že a nemusí to souviset, ale stane se, že st?evní bakterie žlázky infikují). reno už je rok po operaci (chylíková, bez problém?), protože ten m?l problémy opravdu velké a velmi bolestivé. ba?ovi žlázky pravideln? kontroluju a nau?ila sem se je vyma?kávat (abych nemusela po?ád na veterinu a hlavn? abych p?edešla dalšímu zán?tu). n?kdy to vydrží dva m?síce, n?kdy už po t?ech ned?lích. myslím si ale, že taky dojdem do stavu, že kanálky budou nepr?chodné (stálé ma?kání není nic dobrého) a operace bude taky nezbytná :o(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2010-08-05, 12:33
N?kde je tu vlákno na zán?t žláz.
Bych tam ten Martiny p?ísp?vek dala, až bude n?kdo zase kolem žlázek n?co hledat.Je takovej p?kn? a kompletn? sepsanej.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-05, 13:28
Naposled (je to pár m?sícú) dávala Bub? vyoperovat žlázky kvúli neustále se opakujícím zán?túm MajaZ....ale jako dycky to vlákno nemúžu najít
Avatar

Aktuální stránka:109 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist