Aktuální stránka:103 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-03-28, 21:56
abik.s: není náhodou v ?íji?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-28, 21:57
pokud není kastrovaný, tak je nejspíš v ?íji a považuje t? z samici, proto kousne.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-31, 08:06
Ahoj,Žofka shodila zimní kožich a zase vynikla její anorektická postava, je nad?je,že jí n?jak vykrmím? Už mi žere mnohem víc,než na podzim a v zim?,ale v?bec nep?ibírá,cht?la bych,aby m?la aspo? n?jaké b?íško. Mám strach,že by na m? mohli lidi chtít poslat ú?ady,že tomu zví?eti nedám najíst:-D krmím jí TF Active,plus ob?as vitakraft,po kterém se rozjedla. Te? už zbaští jakékoliv granule,pamlsky,miluje vlo?ky. Ale t?eba maso v podstat? nejí. Díky za p?ípadné rady;)

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-31, 09:03
Aniii, když baští dost a TF Active (jsou to kvalitní granule), asi bych se zejména te? na ja?e, s váhou netrápila. Hlavn? pokud má pohyb, t?eba chodí ven. Mn? by sta?ilo že te? na ja?e moc neshazuje. Vykrmit (na tuk) se dá t?eba i t?ma vlo?kama, ale já v tom moc smysl u zdravé fretky nevidim.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-31, 09:31
Anie, Samík je te? taky jako žížala, pokud je jinak v po?ádku a pravideln? žere, ne?ešila bych to...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-31, 10:01
Možná jen vyšiluju,ale uznejte,já a mít hubenou fretku? To ke mn? nejde;) ale vážn?...pohybu má hodn?,je vid?t,že má svaly. Jen když na ní kouknu zeshora,tak vypadá jak kostlivec s k?ží a chlupy...oblast b?icha má ší?ku tak 2 prst?...energie má na rozdávání,evidentn? je naprosto fit,jen pani?ka je na hlavu;) jo a vlo?ky sice m?že žrát stále,nejrad?ji by nejedla nic jiného(proto je dostává jen tak 2x týdn?),ale na váze,b?íšku ?i podložním tuku to v?bec není vid?t.

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-03-31, 10:49
já bych taky zbyte?n? nevykrmovala na tuk.
To je p?esn? p?ípad naší paige. v misti?ce s
granulema má hlavu snad 3/4 doby, co je vzh?ru a
hubená je jak lunt po?ád.
Te? na jaro se kone?n? probrala, ale v zim? to bylo
20minut lítání, žraní, žraní, žraní, spaní, spaní,
žraní, 20minut b?hání.. a tak dokola ;)

Fakt bych si s tím ned?lala hlavu ;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-31, 12:55
moje Žofka je od kastrace taky hrozn? vychrtlá, vid?t to je i v zimnim kožichu, nejen letním. váha jí kolísá mezi 600-800g, p?ed kastraci m?la i víc než kilo, p?itom ted jak nabere na t?ch 800 (momentáln? má dokonce skoro 900g a po?ád jí lezou kosti), za?nou se jí už d?lat tukový boule. co m? tak napadá, tak možná zkusit vyšet?ení na st?evní parazity a pak se asi už jen smí?it s tím,že to nejspíš nikdy nebude "velká" samice :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-31, 14:19
Já jsem spokojená,že mám fretku kapesní,aspo? se tolik nepronese;) jejích 650g mi vlastn? vyhovuje...ale vypadá fakt jak z koncentráku,zimní kožich m?la úžasn? hunatý,takže to nebylo tolik vid?t,ale te? už lidi okolo divn? koukají:(

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-03-31, 14:39
myslím, že lidi divn? koukají na fretku na vodítku
;) a ne na jejích 650gr a vy?nívající kosti :D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-03-31, 18:23
amonnia napsal/a:
-------------------------------------------------------
....
> Te? na jaro se kone?n? probrala, ale v zim? to
> bylo
> 20minut lítání, žraní, žraní, žraní, spaní, spaní,
>
> žraní, 20minut b?hání.. a tak dokola ;)
>
> Fakt bych si s tím ned?lala hlavu ;)
>

Zapomela jsi mezi zrani a spani dodat sr.ni :))))

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2010-03-31, 19:00
yasmin - to je fakt :D :D na to jsem opravdu
zapomn?la! :D ...

ješt?, že je to jaro a vidím ji i b?hat :D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-04-01, 17:11
I my se te? potýkáme s hubnutím.. Je to naše první jaro, míša je navíc po kastraci a p?ichází o zimní kožich, tak na n?ho po?ád koukám, jak je hube?ou?ej, v?bec se to nedá srovnat s tím, jak vypadal v zim?. Navíc mi teda p?ipadá, že strašn? málo jí, ale není to n?jaký náhlý stav, už je tak aspo? dva týdny a jinak je fit.. Ale stejn? mi to vrtá hlavou po?ád. Má v kleci po?ád granule Vitacraft a Ferret Complete a p?ipadá mi, jako by mu najednou p?estaly chutnat nebo co, protože po úpln? oby?ejných ko?i?ích, který si ob?as n?kde ukradne (jednou jsme je z nouze koupili) se míní zbláznit.. Ob?as dostává syrové ku?ecí maso, které vždycky sní, dávám mu i takové sušené ku?ecí koste?ky pro ko?ky, spíš jako kokyno, které jsme nedávno objevili (100procentní sušené ku?ecí maso). Jen ty granule mi vrtají hlavou.. Je to normální? A ješt? se chci zeptat, o jakých vlo?kách to tu píšete? Kdybych ho cht?la trochu p?ikrmit.. D?kuju, Terka



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: terattus dne 01.04. v 17:11.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-01, 17:15
vykrmovat ho na jaro nemá cenu - nanabere. na jaro jí fretka mín, takže jestli jí to chutná nebo nechutná bych ne?ešila, je jasný, že když mu dáš oby? ko?i?í granule, který jsou navíc v?tšinou dosolovaný a ?asto i p?ibarvený, že mu to bude chutnat daleko víc...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-04-01, 17:19
Hubnutí po kastraci a na ja?e je normální;) není pot?eba mít zásoby tuku,jako na zimu, takže to bych ne?ešila;) já mám doma doslova celoro?ní anorekti?ku, co utekla z koncentráku. Co se tý?e vlo?ek,jsou to baby flocken pro ko?ata,nevzpomenu si od jaké zna?ky;) vznikne z nich taková kalorická bomba v podob? kaše.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-04-01, 17:19
terattus: myslím že takové hubnutí jaké popisuješ je v této ro?ní dob? normální.
Nevim co myslíš pod "úpln? oby?ejné ko?i?í granule"...ale pokud to jsou n?jaké komer?ní, tak to se nedivim že mu chutnaj a nechce kvatlitní fret?í. Komer?ní granule jsou dochucované a dosolované aby to zví?atúm chutnalo.

Ty vlo?ky jsou Baby Vlocken od Gimpret. Ale já nevidím smysl dávat je zdravé fretce jen proto, aby na ja?e nabrala tuk...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-01, 17:30
vlo?ky mu ur?it? te? nedávej, bu? ráda, že je zdravej a nesnaž se z n?j ud?lat tu??áka.
na ja?e fretky shazují až t?etinu váhy, po kastraci (zejména samci) totéž... když si to se?teš, vyjde ti šílený ?íslo ;o)
ono to není až tak hrozné, že by zhubli polovinu váhy, ale rozhodn? se nemusíš znepokojovat, když z dvoukilovýho najednou bude kilo a p?l nebo ješt? mén?. pokud je normáln? aktivní, žere (mí? ale p?ece), vylu?uje, ne?eš :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-04-01, 18:17
Martina: No když to napíšeš takhle všechno vedle sebe, tak to dává smysl:) Nejspíš ho moc sleduju :) Jenže ono je n?co jinýho, teoreticky v?d?t, že po kastraci a na ja?e zhubne, a pak vid?t to jeho propanuté b?íško a ksichty, jaký najednou háže na svoje granule.. ale jo, uklidnily jste m? :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2010-04-01, 18:41
Terattus: Náš Beník (3 roky, 2 roky od kastrace) váha v zim? 1500g, v lét? 1100g. Jeho maminka byla "k?ehulka" a ta?ka také není žádný obr...Naši dva uli?níci už shazují zimní kožíšek a baští o mnoho mén?.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-01, 18:51
a my jsme vadný, my od kastrace (za?átkem b?ezna) nabrali 300g ;o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-01, 18:56
b?žela bych na veterinu....

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-04-01, 18:57
p. s. d?lám si srandu, ale to žofiro ur?it? pochopila ;o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-01, 19:15
on má na to nárok, byl chudák celý rok v ?íji, v zim? nabral jen cca polovinu co normáln? a p?ed kastrací m?l n?jaký 1,2kg, ale má povoleno nabrat maximáln? na zimní váhu, víc kv?li kloub?m nee.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-04-06, 20:19
Zdravim všechny zkušené fretka?e a fretka?ky. M?žete mi n?kdo prosím poradit nebo napsat svou zkušenost? Mám fre?ulku rok starou. M?la nedávno svou první ?íji, kterou jsme ji nechali hormonáln? ukon?it, protože jsme si v té dob? ješt? nemohli dovolit mlá?átka. Mistynka dostala asi 3 injekce a ?íje ji p?ešla. Zbytek probíhal jako obvykle, falešná b?ezost, po n?kolika týdnech m?la "porod" a adoptovala si m?, naši 2letou fre?ulku Šmudlinku a hra?ky. To bylo asi p?ed týdnem a p?l. Myslela jsem si, že budeme mít na chvíli klid, ale holka nám jde znovu do ?íje. Tentokráte uvažujeme o p?ipušt?ní, jelikož už jí ji injek?n? podruhé ukon?ovat nechci a cht?li bychom miminka(což bylo i p?vodn? v plánu, proto jsme ji nenechali vykastrovat). Mám ale takový malý problém, který mi vrtá hlavou. Mista je na ostatní krom? m? a Šmudly dost agresivní. Po?ád si nás hlídá a kouše všechno okolo, co se hýbe. Mám strach, že by k fre?ákovi necht?la nebo že by mu dokonce mohla ublížit. Asi to zní divn?, ale je to docela macek, proto mám obavy. P?ed ?íjí m?la necelých 1400g a te? necelých 1200g. Máte n?kdo s tímhle zkušenosti? Myslíte, že je n?jaká šance, že by ji ta agresivita mohla p?ejít b?hem týdne, než seženu fre?áka k p?ipušt?ní? Zatím nezna?kuje, neloudí a chová se jako mamina. Jen vulva je ?ím dál tím v?tší, p?esn? jako když p?icházela poprvé do ?íje. Prosím pora?te, budu vd??ná, za každou radu ?i zkušenost. D?kuji

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-06, 20:27
v?tšinou samice v ?íji s fretákem problém nemá, jen co se tý?e té kousavosti, tak není zrovna nejlepší používat v chovu agresivní fretky, s velkou pravd?podobností budou agresivní i její mládata. krom toho shán?t samce na poslední chvíli není taky ideální a co její/jeho p?vod?

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 06.04. v 20:29.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-04-06, 20:44
Já to pochopila spíš tak, že fretka je agresivní kv?li falešné b?ezosti, ne že by taková byla po?ád... Ale je fakt, že to z popisu není úpln? jasné.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-04-06, 20:45
D?kuju za p?ísp?vek. Možná jsem to špatn? podala. Ona není normáln? agresivní, jen si momentáln? brání svoje mlá?ata, jako každá jiná fretka. Jinak je to hod?ulín :). Mistynka je z výborného chovu Skunk House z Prahy, je zapsaná v registru a má p?vod, je o?ipovaná, zdravá a v pohod?. Doporu?ovali nám další chov ur?it?, je nejvyveden?jší z vrhu. Fre?áka jednoho v merku mám a známosti taky. Taky dbám na p?vod, nek?ížení gen? atd. V tom mám jasno. To nebylo to s ?ím pot?ebuju pomoct. Máte zkušenost s p?ipoušt?ním ferky, co si myslí, že má miminka a nevypadá na to že by m?la chu?? D?kuji

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-04-06, 20:55
omluvte m?j malý p?eklep v posledním ?ádku, fretky ne ferky...d?kuji

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-04-06, 20:57
ve falešný b?ezosti bych problém nevid?la, hádám, že než se roz?íjí a bude ten "správný" ?as na p?ipušt?ní, že se jí chování zase zm?ní..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jalinka (IP)
Datum: 2010-04-06, 20:59
D?kuji, n?co takového jsem pot?ebovala slyšet :)

Aktuální stránka:103 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist