Aktuální stránka:11 z 112
Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-06-26, 18:23
Kuklynka: já bych se p?iklán?la k tomu, aby základem stravy, zvláš? u mlád?te, byly kvalitní granule. Ty mají vyvážený pom?r toho, co fretka pot?ebuje. Další v?ci by m?ly být spíš dopl?kové, ale fretce narozdíl od lidí moc nevadí, že nemá stravu pestrou, a tak je dobré odolat, a zvláš? zpo?átku u mlád?te, všem pokušením cpát ji ?ímkoli jen z radosti, že to papá :-)
Granule taky mí? podporují vznik zubního kamene - alespo? to v?tšina odborník? tvrdí...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-06-26, 20:00
Kuklynka: Pro? to pot?ebuješ??? Po?izuješ si další fretku?? :)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-26, 20:03
Kuklynka...taky sem se to cht?la optat: Monty bude mít kamošku/kamoše?
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:18
Rynn a Johanka: holky kámoše a kámošku bych pro Montýska cht?la hrozn? moc, akorát doma to neprojde. Asi se už našim zdá moc mít doma to zlobidlo, mor?e a želvu, ale t?m o?i?kám a chlupatýmu kožíšku se dá t?žko odolat. V budoucnu ale URCITE po?ídim kamarádku ?i kamaráda! Prý až se odst?huju, tak jich m?žu mít t?eba deset :-D Ptala jsem se pro os?bku, která má fretulku nov? a tak abych jí neporadila n?co špatn?, nebyla jsem si jistá :)
A co ty Johanko? Nebude další prcek?;-)
Rynn jak vál?íte s Romeem?ur?it? pak pošli další fote?ky :o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Neetta (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:26
Nessie: m?žu se prosím zeptat pro? ne rýži?:o) na [fretka.kom.cz] je psáno, že i malé fre?ulky m?žou rýži. díkes:o)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:30
Nettí já už v tom mám taky bordel :-D ono je t?žký odolat fretulce když stojí v kuchyni a ty o?ka hází že by taky papala... ale je fakt že co by jí ublížilo tak to NE!

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:32
neetta,pokud vím,tak rýži m?žou,t?eba já jim jí p?idávám do ku?ecího vývaru,ale rýže,t?stoviny a podobn? nesmí být jejich hlavním a každodením jídlem.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:38
po?ítám, že to ness myslela tak, že se fretka nekrmí HLAVN? rýží nebo t?stovinama
ano, fretky oboje m?žou, ale minimáln?. není to pro n? zdroj živin, tím je hlavn? maso nebo ješt? lépe KVALITNÍ FRET?Í granule, ve kterých jsou živiny, minerály a vitamíny ve vyváženém pom?ru (viz výše p?ísp?vek od silvie)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2007-06-27, 13:38
žofiro: jasn?, tak jsem to taky pochopila, že m?žou ale jen vyjíme?n?. jejich každodenním jídlem jsou granulky, zeleninka,..ovoce ne tak ?asto, jelikož je sladké. opravte mne estli se mýlím :-D

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-07-07, 21:03
Dobrý den, máme fretku jménem Nela a ona kousala a kousala a ne p?estat a tak jsem si po?ídili druhou a kluka, jmenuje se Tedd, protože je jako medv?d. Nela p?estala kousat, ale máme problém s jídlem, protože Teddy doslova žere jako o závod a Nela nic moc nejí. Nela baští málo, hodn? málo a je živá, neustále b?há, ská?e. Teddy žere a žere. Naplnim dv? misky a on je sní a Nela nechce a dávám jí jen co chce. Nevim zda je dob?e, když Nela jí tak málo a Teddy tak hodn?. Je pravda, že mají mít pestrou stravu?to znamená více konzerv dohromady

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-07, 21:36
tamaro,m?la bys jim dávat p?edevším kvalitní granule,který nebudeš moc ?asto st?ídat.?astý st?ídání krmiv fretkám moc dob?e ned?lá,alespon t?m našim ne.m?žeš ke granulím ob?as p?idat konzervu,nebo jim dát kousek ovoce,zeleniny,ale "hlavní chod" by m?li být hlavn? kvalitní granule.jak je starý Teddy a jak Nela?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: tamara (IP)
Datum: 2007-07-07, 21:45
Nele bude 15-tého 3 m?síce a Teddymu jsou 2 m?síce. Granule dávám + jim dávám konzervy a kvalitní, dávám i pamlsky.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2007-07-11, 19:09
Ahoj. Cht?la bych se zeptat...
Cht?la bych si po?ídit fre?á?ka, ale m?žu až koncem prázdnin, kdy budu mít po brigád? a už vše za vyd?lané peníze pro n?j p?ipravené (voliéru, vybavení...). Myslíte, že mám n?jakou šanci, že ješt? n?kdo v té dob? bude mít na prodej v mém okolí (Moravskoslezský kraj) fretku?
Všechny inzeráty co jsem ?etla cht?li odb?r ihned. M?la bych se zkusit s n?jakým chovatelem domluvit, i když je m?síc a p?l docela dlouhá doba a nebo po?kat, až si ho budu moct vzít?
D?kuji za radu.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-11, 19:28
nicotka, skus zjistit (nejlépe na fóru) kdo má t?eba práv? te? b?ezí sami?ku. Pokud vím tak asi Bóža, ale to budou polotcho?íci.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2007-07-11, 19:49
Johana: Fretky bývají ješt? tak pozd? b?ezí? Jestli jo...tak to bych mohla mít ješt? n?jakou šanci, že budou n?jací fre?á?ci na prodej.:-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-07-11, 20:02
když má fretka druhou ?íji a první byla ukon?ovaná hormonáln?,tak chovatelé zpravidla ?eší situaci nakrytím,takže mladý bývají i pozd?jc.
A s náma moc nepo?ítejte,vypadá to že nic nebude.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2007-07-11, 20:07
Boža: Kdyby p?ece jen nakonec z toho n?co bylo...
Prosím, dej mi v?d?t (soukromou zprávou) a mohli bychom se domluvit na koupi... Moc d?kuji. :-)

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-11, 20:12
Nicotka, sleduj inzerci na stránce klubu, možná bude inzerovat i n?kdo s pozd?jším vrhem. A taky t?eba Ifaunu. A nebo ješt? jeden nápad: jestli bys vzala freti?ku i na podzim...ur?it? op?t (bohužel) budou inzeráty "prodám/daruji fretku...pro nedostatek ?asu"...to se žel d?je každým rokem. A pomohla bys tak necht?nému chudá?kovi najít hezký domov. Ale agitovat nechci...je to samoz?ejmn? na tob?.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: nicotka (IP)
Datum: 2007-07-11, 20:23
Johana: Tohle se opravdu d?je každým rokem? To nechápu, kdyby si p?e?etli co vše obnáší chovat fretku, nebylo by tolik p?ípad?, jenže n?kte?í lidi jsou fakt nezodpov?dní!:-( Pak ta ubohá zví?átka musí trp?t, než najdou toho "správného" pání?ka. Chudá?ci..:-(
Budu o tom uvažovat, opravdu mi je jich líto! :-(

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-11, 22:00
Nicotka: Žel d?je se to každým rokem a nejhorší to je asi na kolem nového roku, kdy jdou fretky do puberty a do ?ije. Já to taky nechápu....
Kdyby si se rozhodla dát domov necht?nému zví?átku, sleduj na foru hned první vlákno o adopcích a darování...i te? sem tam n?co vid?la...ale to by ses musela smí?it s tím, že nemáš fretku od mali?ka...ale zas, ti necht?ní nebo nalezenci bývají velmi vd??ní...
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2007-07-14, 23:51
Nicotka: Zdravím, pokud bys cht?la poskytnout domov malému fre?á?kovi, kterého nám v do hnizda vrátili jeho páni?kové. Klidn? Ti do konce prázdnin klou?ka u nás nechám. Vrátili jej kv?li alergie, ale spíše si myslím, že je to výmluva. Necht?lo se jim o kluka starat. už podle t?ch e-mailu co psali: smrdí, ráno je budí, dost zlobí....Nem?žeme si jej nechat, krom? maminky máme ješt? jednoho kluka, kterého páni?ka v den odb?ru od?ekla. Naše voliera není pro t?i velké fretky. Pokud tedy máš zájem kontakt je 606 857 751.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-07-16, 21:57
Je pravda, ze muzou majitele kryt na podzim fretulky podruhe, ale ne vzdy je to pravda..
Moje Wan je ted nakryta, taky bude mit mladata pozdeji a letos to bude poprve.. Pokud zariji Tchien pojedeme jeste na kryti..

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2007-07-17, 06:42
Ahoj,
pot?ebovala bych poradit - moje frete?ka se snažila vlézt ze stolku za sk?í?, což se jí povedlo, ale v záp?tí tou škvírou propadla (asi 10cm) a zasekla se ve vzduchu, protože ta škvíra se sm?rem dol? zužovala. Dostala jsem jí ven asi po p?l hodin? za ?ádné hysterie nás obou.
Chci se zeptat jestli jí nem?že n?co být, co by nebylo vid?t? Hned za?ala normáln? skákat, hrát si a šmejdit. Ale nerada bych n?co podcenila...jakž takž jsem jí prohmatala, ale myslela si že je to n?jaká hra, tak se moc nedala :-)
Myslim že se jí nic stát nemohlo, ale prost? mám o ní strach...

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-07-17, 08:01
tak to nejlépe asi ur?í léka? a ne my p?es internet ;) ... jinak co se tý?e takovýchto "hra?ek", dávej si bacha, p?esn? takováto v?c vedla k úmrtí jedné fretušky ...

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-17, 08:47
Amonka má pravdu, to by jí musel prošmátnout doktor. Ale pokud ská?e, hraje si a žere tak si myslím, že nic zásadního jí není, jenom se asi po?ádn? vyd?sila.
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: marinadka (IP)
Datum: 2007-07-17, 12:22
Na to jsem se práv? ptala, jestli já mám vzít k vetovi nebo to nechat plavat. A o tý fretušce vim :(
Tak moc d?kuju, nechám jí prohlídnut

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: roque (IP)
Datum: 2007-07-25, 01:34
Ahoj pot?ebuju s ne?ím poradit máme ješt? jednoho same?ka je mu 13 týdn? mšli jsme 2 ale ten jeden je te? od pátku pry? a ten co ješt? máme po?ád ná?íka každý den doufám že je to stesk prtože mu nic není aspo? doufám je šilí a b?há normáln? je s maminkou v kleci ta je v ?íji ale byli jsme ji pichnout injekci na zastavení co mám d?lat ten ná?ek je hrozný je to asi tím že spolu byli dlouho a po?ád se prali tak mu asi brácha chybí nebo já už fakt nevím ?ím to m?že být pora?e mi jestli víte co s tím nebo jestli mám ?ekat až to p?ejde d?kuju.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-07-25, 01:40
pravd?podobn? se mu stýská po bráškovi. Je t?eba se mu v?novat, zabavit ho. maminka už z?ejm? nemá náladu se o n?j po?ád starat, navíc, co je v ?íji, tak má jiné myšlenky, než si hrát s prckem, ne? Takže prost? po?kat a v?novat se mu, aby mu nebylo smutno. :o)
Avatar

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: v.lejskova (IP)
Datum: 2007-07-26, 17:16
ahoj, pot?ebovala bych co nejrychleji "o) poradit. Už 2 a p?l roku máme dv? fre?ule - sami?ku a same?ka. Dávali jsme je dohromady v 6 m?sících a všechno prob?hlo docela hladce, alespo? co si pamatuju. Pak jsme je nechali vykastrovat, protože sami?ka za?ala strácet srst a byla urputná. P?ed skoro t?emi týdny jsme po?ídili další sami?ku, v tý dob? jí bylo 8 týdn?. Jsme možná zbyte?n? vystrašení, ale starší fretky jí docela aktivn? napadají, kdykoli je možnost chytnou jí za k?ži na krku a necht?j pustit. Vždycky je odd?líme a chvíli necháme vychladnout v kleci ale pokaždý se to opakuje, tak už je moc spole?n? nepouštíme. Paní doktorka mi ?ekla, že si takhle jenom upev?ujou pozice a že je to normální. Máte s tím n?kdo zkušenosti?? Jak dlouho to m?že trvat? Opravdu to vypadá h?? než to je?? Nemáte n?jaký tipy jak je dát dohromady? Je možnost že se nakonec nesnesou?? Díky moc za radu.

Re: Prosím pora?te
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-07-26, 17:19
Na tohle téma tu již bylo spoutu ?e?eno, takže v??ím, že tu najdeš inspiraci pro váš problém

[forum.fretka.cz]
Avatar

Aktuální stránka:11 z 112


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist