Aktuální stránka:37 z 39
Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-05-06, 19:31
Patty : tak to je masakr, tohle snad není možné. Taky jsem ten typ (nepoužitelného) ?lov?ka, který sbírá šneky a p?enáší p?es cestu žáby, takže tohle asi nepochopím nikdy..
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-06, 19:40
Patty, tak z tohohle je mi na zvracení......paní bych opravdu asi jednu vrazila, že by se jí to kousavy obrátilo dozadu....
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2008-05-06, 20:33
Tak teda,to ?o má ?eský zvaz na stránkach je riadna blbost. Pred 2 rokmi som sa pripravovala na vedomostnú sútaž mladých chovatelov - kožušinové zvieratá, nakoniec som však nešla,lebo sa mi to krylo s fretším stretnutím :o)

Kedže som v kategorii mala aj norky,líšky nutrie,pozorne som si preštudovala zopár kníh ?eskoslovenského a slovenského povodu, a aj ked sa mi v niektorých sekciách dvíhal zalúdok a aj para, všade zdvoraznujú kvalitné krmenie norkov,fretiek a líšok, žiadne splašky, ale maso,vitamíny a pod. pretože aj kvalita srsti sa odráža od stravy :(


Knižky sú venované za?ínajúcim ve?kochovate?om.

Naozaj nemám ponatie z kadial tvorca stránok ?erpal takéto informácie..... hroooza!!!


Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-05-06, 20:55
to jsou odbornici, co? :(
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-06, 21:44
A jak bylo velké to št?n? a jak ten had? Kur?a, to snad ani není možné.... !!! V?tšina lidí jsou hovada bez jakéhokoliv etického uvažování... A to je p?esn? ta naše "lidská zkáza"...
Takový už m?žou jíst i maso svých koleg?.. .je mi z nich na nic... Nep?ejte si v?d?t co všechno bych takovým byla schopná VLASTNORU?N? ud?lat!!!

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-06, 22:03
m? by asi nejvíc zajímalo, JAKÝM ZP?SOBEM zkrátili utrpení(??) toho št?n?te, jestli na tom tedy skute?n? bylo tak špatn?, jak paní vrátná povídá.
pokud ho "zkrmili" zaživa, tak pot?špánbu, to nevím, jestli bych rozdejchala a udržela se... :o((
pokud trpící(??) št?n? RYCHLE usmrtili... tak tý (s prominutím) mrtvý flákot? už je to pak jedno, jestli jí ud?lají hrobe?ek pod jabloní nebo poslouží jako potrava jinému tvorovi, dosud živému.
(omlouvám se, vím, že tohle ne každý chápe, takhle to vidím já.)

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-06, 22:06
No jo, já mám obavy že had?m se to dává živý....
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2008-05-06, 22:16
p?esn? tak, had si mrtvolky nevšimne, ale jestli ho had zmer?il hned, tak ur?it? št?n? dlouho netrp?lo, bu? ho hned uškrtil nebo otrávil jedem, ale i tak...proto nem?žu mít hady...nesnesla bych je krmit n??ím živým...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2008-05-06, 22:38
Hadi se krmí živou ko?istí... :(

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2008-05-06, 22:40
Jo, hadi bašt?j zásadn? živou ko?ist - to jen tuším Erin má (nebo m?la?) specieln? vycvi?enýho hada na ku?ecí stehna ;o)
V??i tomu št?n?ti je to opravdu podlý :o( Ale divím se hlavn? tomu chovateli hada, že je ochoten riskovat zkrmit vlastnímu milá?kovi št?n? "pochybného" p?vodu, od kterého se m?že had nakazit kdoví ?ím...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-06, 22:48
Had se dá navyknout na "neživou" potravu, ale je pak problém s dodáváním pot?ebnejch vitamín?, který maj zví?ata na zkrm ur?ená :( a koupit mrtvou myš, nebo jí nedej bože zabít, to snad radši jí dát tomu hadovi :(
Ale s tim št?n?tem je to hnusný, to bych je fakt p?izabila...
Nás zase roz?ílil d?d?v (náš? Jak to ?íct?) pes, na zahrad? zakous zase ko?ku, až asi 3... (za poslední 2-3 roky, p?edtim to ned?lal) :( je to šílený, za tohle bych ho snad zabila, kdybych u toho byla... je mi hrozn? moc líto jak ?i?iny, tak p?ípadnejch majitel?, pokud nebyla toulavá... a nejvíc m? se*e, že nevíme, co s tim.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-05-06, 22:58
My doma hada máme, holata, který se hýbaly jen nepatrn? had neum?l ani ulovit a požíral je skoro zaživa, b?žné myši loví a fakt je to takový okamžik, že o n?jakém trápení se dá jen velmi t?žce pochybovat. Pokud vím, had loví podle pachu, navíc pohybující se zví?e, pop?ípad? strnulé, ale vnímá tep srdce. Mrtvou potravou se cpou obvykle mlá?ata, která ješt? neumí lovit, ale nikdy jsem neslyšela, že by se had dal zvyknout na neživou. Sedím a p?emýšlím nad smyslem tohoto.....

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-06, 23:25
já jsem si práv? na erin, resp. jejího "vycvi?eného" hada vzpomn?la. tuhle variantu bych dokázala pochopit.

rynn,
sice by se mi to taky nelíbilo, ale na psa bych se tak moc nezlobila. on se (v dnešní dob? p?ekvapiv? - psi josu už "víc lidi" než zví?ata), chová jako pravý potomek p?vodn? skute?né šelmy. tedy ned?lá nic jiného, než co mu velí p?íroda.
pes, a zejména temperamentn?jší, se m?že NAU?IT, že lovit slepice, ko?ky, králíky, andulky apod. NESMÍ a dokonce to bude respektovat, ale jeho p?irozené chování to není, je to jen výsledek (d?sledné) výchovy a (rovn?ž p?irozené) pot?eby "zavd??it se", resp. neprotivit v?li v?dce sme?ky (pánovi).
a i p?esto se m?že stát, že ve chvíli, kdy mu ne?ekan? p?ímo pod ?enich p?istane andulka, se kterou jindy normáln? žerou z jedný mísy, se prost? zapomene a .... cvak!

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-06, 23:33
martino, já vim... problém je, že d?dovi je 94 a prost? psa nezvládá. A hlavn?, co se psem, kdyby se d?dovi n?co stalo? jedinej, kdo je fakt ochotnej se o n?j starat jsem já, p?ípadn? máma. A ob? máme a budeme mít fretky. A kdyby mi pes fretku zakous, tak ho asi zabiju já a vlastnoru?n?. tam by byla jediná možnost, že bych fetky nechala rodi??m a psa si vzala k p?íteli (pokud spolu samoz?ejm? ješt? budem), jenže to by pro m? bylo strašn? moc t?žký :(((
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-05-07, 00:00
Rynn - a co je to za psa? A jak je starý? Nešlo by pro n?j najít adoptivní rodinu?

Naše peršanka sežrala d?tem andulku - prvotní vztek byl tak silný, že jsem se na ni nemohla ani podívat. M?j by dal ko?ku hned pry? - on ko?ky nikdy nem?l rád. Já nem?žu pochopit - pro? se to stalo, když spolu byli den co den rok. Andulka byla nau?ená být na volno a ko?ka si jí nikdy ani o?kem nevšimla. Andulku jsem obre?ela a ko?ka je zase mazel. Jen vím, že další andulku nenechám nikdy bez dozoru na volno.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-07, 00:12
jo, atevi, to je nejrozumn?jší ?ešení. dohlídnout na svoje zví?ecí milá?ky, aby se nedostali k sob?, je jediná jistota, že se n?co podobnýho nestane.
a navíc - ono mít zlost na zví?e, že mi zahubilo jiné zví?e, je podobn? nesmyslné (i když v danou chvíli pochopitelné), jako mít vztek na dít?, že mi sko?ilo p?ímo pod auto, resp. na to auto...

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-05-07, 00:18
P?esn?, já byla pitomá, prost? m? nenapadla tahle varianta, když rok spolu "vycházeli". Ale p?írod? ?lov?k neporu?í( psi kte?í jindy klidní napadnou ?lov?ka - prost? zkrat). Terárko s hadem je ?ádn? zabezpe?ené, protože p?edpoklad katastrofy je jasn? daný, zatímco ostatní nepat?i?né chování našich zví?átek není p?edpokládáno, takže jsme prost? polevili v ostražitosti. Jasn? dané, že vina je na naší stran? a vztek opravdu nemístný, avšak v dané chvíli spontánní.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-07, 00:21
atevi, psovi bude v zá?í 10... je to nevychovanej k?íženec, na procházce s nim chodim na stopova?ce, na volno ho pustit nem?žu, protože bysme ho už nevid?li, nebo minimáln? pár hodin, než by se vrátil, málokoho respektuje, na tu stopova?ku si s nim troufnu jenom já :-/ a na tý poslouchá... jinak se snaží bejt dominantní, takže ten by pot?eboval zkušenýho pejska?e, kterej se smí?í s tim, že psa nepustí z vodítka. A hlavn?, já ho mám ráda, cejtim za n?j zodpov?dnost a dávat pry? bych ho strašn? moc necht?la :(
martino, jenže pes je po?ád zví?e, který je ve sme?ce nejníž, tudíž by m?l d?lat to, co chce jeho v?dce. Lovení je nežádoucí- tudíž to d?lat prost? nesmí. Když jsem mu vyrvala jednou ko?ku (bohužel už umírající) z tlamy, dolejzal pak za mnou a V?D?L že si to dovolit nesmí. Jenže je to už rok, nikdo u toho nebyl... tak pro? si to nezakousnout??? Docela p?emejšlim i o porad? s R. Desenským ([www.psycholog-psu.com]), protože vim, že tu chybu jsme ud?lali ve výchov? my a nechci, aby za to pykal pes- t?eba tim, že bysme ho dali pry?....
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: atevi (IP)
Datum: 2008-05-07, 00:30
O Desenským jsem toho p?e?etla mraky a koukala na n?j i v telce. Klobouk dol? a m?j velký obdiv. My cht?li adoptovat psa - cane corso. Prý vycvi?ený na základní povely, d?ti miluje, absolutn? bezproblémový a k mým d?tem jej jeho majitel jen doporu?il. To jste m?ly vid?t, co pes p?edvedl, Na nejstaršího kluka vyjel po p?l hodin?, aniž by mu kdo co ud?lal, ani na n?j nikdo nepromluvil. Do našeho auta nás necht?l v?bec pustit, zb?silý št?kot, vr?ení atd. A když jsem volala majiteli, že ho k d?tem v?bec nem?žu pusti a že to u nás nep?jde, tak m? poslal do háje, že ho nemá kam dát. Tehdy jsem o Desenským taky p?emýšlela, aby m? vedl, co nejlíp pro psa ud?lat a jak ho na nás navyknout.

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-07, 00:31
jo, rynn, pes BY M?L D?LAT, co chce v?dce... M?L BY... :o/
trestat ho za tohle tím, že byste ho dali pry?, mi ale p?ipadá p?ehnané, p?ece ko?ka není t?eba dít?, nebo je agresivní i v??i lidem?
to, že pes má sklon být dominantní je taky pochopitelné a normální - když žije s tak starým pánem.

desenskýmu zkus napsat, docela by m? zajímalo, co by ti k tomu ?ekl a p?ípadn? poradil jak "nežádoucímu chování" zabránit.
ale nejsem si jistá, jestli to, co váš pes d?lá, je "porucha chování", spíš mi p?ipadá, že naopak. ovšem zas takový psí odborník nejsem, takže se ráda nechám pou?it a zjistím n?co nového... :o)

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-05-07, 05:14
Pes by m?l nad sebou cítit autoritu..a m?l by ?lov?ka poslouchat a brát jako v?dce sme?ky. Naše ko?ky taky po okolních zahradách a trnu hr?zou kdy se poda?í sousednímu mastifovi n?kterou z nich chytit, protože soused je takovej debil, že je na ty ko?ky štve. U mladýho psa bych možná zkusila chodit s ním na cvi?ák, ale v deseti letech se obávám že je to o ni?em.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-05-07, 09:09
ironií osudu je pro jedny naše sousedy pes. Tedy bojové plemeno. Ta ironie spo?ívá v tom, že pokaždé, když si vyberou n?jaké plemeno, pro ostatní je to jen nevychovanej blbec, kterého nedokážou vycvi?it. Není to v tom psovi, nebo v tom p?edchozím. Je to v t?ch majitelích.

Ps? se v?tšinou nebojím. Není pro?. Mám je ráda. Ale ty jejich nenávidím ( i když je to v??i nim hnusné).

Ten první, co si pamatuju, ale netuším, co to bylo za plemeno a co se s ním stalo ... nejd?ív ven?ili tak, že ho vykopli z paneláku na ulici. Pak se ho nau?ili ven?it. Teda ven?it - pes táhl je. Chlap slepý, starý, narazí do dve?í a ?ekne: omlouvám se madam a jde dál. Pes je ?ím dál tím více agresivn?jší. Zjištujeme pro?. Výchova spo?ívá v tom, že jakmile na n?koho vyjede, "hodný" páne?ek ho zkope! ... nemusím ani podotýkat tu t?ešni?ku na dort?, že p?i procházení na chodb? pes na m? vyjede a kousne m? do nohy ... pak n?jak zmizel - ra?i jsem se nepídila kam..

Onehdá jsem vid?la další hr?zu, kterou mají doma (od jisté doby opravdu jejich nevychované psy nesnáším) .. procházka spo?ívá v tom, že pes na vodítku táhne majitele a pokud je potkám ve spole?ných prostorech, ?ekám než p?ejdou.

N?kterým lidem bych str?ila do ruky mor?e než psa :-/
I když p?emýšlím, jak by to s tím mor?etem dopadlo :-/ :-/

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-07, 09:17
P?esn? tak, proto ?ikám, že já psa pry? nedám, pokud bude alespo? n?jaká možnost, jak to ud?lat jinak. Já za n?j cejtim zodpov?dnost, mám ho ráda a nechci ho dát pry?.
Za p. Desenským fakt p?emejšlim, že pojedu, ale to pot?ebuju ješt? n?koho do auta, kdo by hlídal psa, takže tim se to komplikuje. Ale aspo? trochu pomoct by to mohlo...
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2008-05-07, 10:58
S p. Desenským jsem byla jeden ?as v kontaktu. I když jsem se s ním nikdy nesetkala, psali jsme si mejly. Tehdy pokousal ov?ák mojí psici a ta za?ala vyjížd?t po všech psech, co byli v?tší než kokr. Nejela jsem za ním, zvládli jsme to sami a to tak, že v neznámých kon?inách nebo tam, kde se pohybujou psi, chodíme s košíkem a na vodítku. U našich na kopci chodíme bez košíku, ale pouštím jí jen tam, kde vidím do dálky.
pak jsem také od n?j pot?ebovala radu, jak zvládnout vlkodava psa (m?li ho známý), ale ?asem jsem pochopila, že všechno je jejich vina a zavinili si to sami. Chodili jsme spolu cvi?it s tou holkou, já jí u?ila jak na vlkouše a ona na moje rady stejn? nedala a vychovali ho tak, že se pral s každým psem, vodili ho dva na dvou vodítkách a stejn? ho neudrželi, utíkal jim za zv??í a jinými psy, prost? d?snej pr?švih. Tenkrát se sebrali a jeli za naší poradkyní chovu, ta má asi 5 vlkodav?, kte?í si ho zpracovali a byl jak mílius, takže nebyl vid?t žádný problém. Doma se to vrátilo, za?al na n? vr?et a byl agresivní, zakousl jim kozu a nevím co ješt?, tenkrát už jsem se s nima nevídala, ale z doslechu vím, že jeli za p. Desenským a m?lo to stejnej výsledek jako u poradkyn?. Nakonec pokousal svou t?hotnou majitelku a šel z domu. Byla to jejich vina a oni si to nikdy neuv?domili, nikdy bych nev??ila, že se dá takhle zkazit vlkodav. A to ješt? nedokážu pochopit, že ho cht?li krýt se stejn? agresivní k?íženkou barzoje, která se p?ed tím našt?stí zab?hla a majitelé jí ani nem?li snahu hledat. Spíš byli rádi, že se jí "zbavili"....
Jinak p. Desenský má m?j obdiv a ur?it? bych ho doporu?ila každému problémovému psu.

Co se tý?e ko?ek - naše psice taky honí ko?ky (cizí) po zahrad?, ony jsou na ní zvyklé a dokáží jí v?as utéct. A popravd?, kdyby n?jakou zakousla, tak mi jí líto nebude, protože ty ko?ky jsou prasata a fakt je nemám ráda :(

A ty lovecké pudy... A? beru fre?ulky s ní na procházky, nikdy bych je nepustia spolu v byt?. Když tu psici mám, zav?u jí do jiného pokoje a opravdu k ní fre?ule nepouštím. Ne proto, že by se jí hejblo v makovi?ce, ale znám tcho?íky a Pí?an by jí šel provokovat a okusovat, což by se jí nelíbilo a byl by z toho akorát zbyte?nej malér.. A Pin?ourovi opravdu nevysv?tlim, že se psice okusovat nemá, to je jak kdybych mu ?íkala "kousej jí ješt? více"....
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2008-05-07, 20:04
sem dlouho nebyla,ale viz hadi: ve zveraku je žaky mame a krmime.had se da zvyknout na mrtvou potravu,ale pouze v pripade, ze se ji krmi od malicka a nikdy nic jineho. a ohledne toho krmeni zivym:uvedomte si,ze hadi taky potrebujou zrat, je to jednou za cas a jsou lide, kteri zas nesnasi ,,chlupate veci´´ a milujou svoje hady.
jednou me dorazila pani, ktera nas prisla servat,ze krmime holatama. kroutila sem hlavou.
je pravda,ze ze zacatku mi to ze zacatku vadilo,ale ted jsem s tim ne smirena,ale chapu to-je to kolobeh prirody-a po tom, co sem vydela, jak se na jatkach zabiji slepice, popr jak se dela vyberovy stejk z teleciho, mi to ani lito neni-nejvetsi parchanti jsou lidi.

kdo nechce ,at necte: aby se do me nekdo nepustil,ze jsem necitliva, tak zde je popis, jak se dela talkovy treba stejk:

telatko cerstve narozene se vezme od matky, prikurtuje se ve stani a necha stat tak 3dny-aby se maso lepe oddelilo od kosti se nekrmi, od matky je,aby bylo ve stresu-cili se lepe prokrvuje maso a tim je krehci, a prikurtovane je, aby nepilo vlastni moc-uizni.
slepice se zabiji style-za nohy se zavesi na pas, visi ve vzduchu a jsou posunovany k nozum,ktere fikaj hlavicky. pokud je slepice mensi, fikne ji to kus hrudniho kkose, pokud vetsi, seskne ji to hlavicku treba uprostred. stava se,ze jsou pouze skalpovany,tak se musi dorazet...

po tomdle, at si rikate co chcete, jednou za cas nakrmit hada,jehoz korist to ma hned za sebou, mi pripada humannejsi...

p.s.a jeste jedna vec-pes,kocka, mys,kralik,morce, cvrcci, sarancata apod-v cem je rozdil? bolest citi vsechny stejne, to jenom jedno je chlupate a roztomile, ostatni ne...

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-05-07, 20:18
chjo :-(

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2008-05-07, 21:14
Já chápu, že had musí jíst, ale podle lí?ení doty?né to už bylo št?n? po odstavu, žádné mimi. P?išlo mi to hnusný a to strašn?. Asi bylo odhozené, ale vemte si - ztratí se vám ( nap?.) št??átko a potká se s blbem a ten ho zkrmí. To nebyl kolob?h p?írody, to byla srážka s necitlivým a bezohledným idiotem.
A to nemluvím o hadovi - co když bylo št?n? nemocné, když tvrdila, že bylo tak špatné ? Fuj.
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-06-06, 18:10
Tak te? jsem se neroz?ílila, te? jsem se nas.ala, ale strašliv?!!!
Ve zprávách zase ukazovali ty debily, jak kombajnama spokojen? masakrujou koloušky a srn?átka!!!!!
Desítky let se o tom ví! Desítky let mohou být myslivci užite?ní a zachránit je, pokud jim ovšem vymašt?ný vidláci nahlásej, kde a kdy budou sekat. Kreténi!

Ty zem?d?lské hlášky, co jsou v sekci Vtípky II. - to je bohužel celé pravda a zcela to vypovídá o mentalit? t?chto lidí. Hlavn?, že se na vsi všechno ví - ale kdy se bude sekat pole, to ne - to se pe?liv? tají, aby se to náhodou neobešlo bez krveprolití.
Kamarád, kterému jsem zem?d?lské výroky poslala, mi odepsal...jako bych slyšel pana.... Tím myslel starostu jedné z okolních obcí (a to je hlava pomazaná :o/ )
Jdu si loknout n??eho siln?jšího - nejspíš ironu!
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2008-06-06, 19:23
Patty: ja bych s milym usmevem skrmila pani
Avatar

Re: uf, to jsem se roz?ílila
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2008-06-23, 23:10
Teda to jsem se roz?ílila!!!
Kdo jste vid?l dneska ve zprávách, jak vyhodili ti DOBYTCI!!! toho bulteriera ze t?etího patra?

[www.nova.cz]



Aktuální stránka:37 z 39


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist