Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Adi (IP)
Datum: 2010-10-06, 10:51
Mám 4 m?sí?ního same?ka-a nenahmatala jsem mu ani jedno varle. Znamená to, že je samec neplodný-spermie p?ece pot?ebují pro vývoj nižší teplotu?

Je t?eba to ?ešit operativn?-nebo by se v p?ípad? neplodnosti dal využít na ukon?ování ?íje u sami?ek?
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-06, 10:57
Adi u 4 m?sí?ního same?ka to spíš znamená, že je ješt? malý na to, abys mu varlata nahmatala, ješt? je nejspíš nemá sestouplé :-)
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-06, 11:04
Našemu Samovi varlátka úpln? sestoupila až n?kdy kolem roku, tak neplašit a po?kat :-)
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Adi (IP)
Datum: 2010-10-06, 11:05
No bylo by to samoz?ejm? lepší, kdyby mu ješt? sestoupla, ale m?la by sestoupit už v 8 týdnech, ne?

A jak je to tedy s tou neplodností?
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-06, 11:18
Adi napsal/a:
-------------------------------------------------------
> No bylo by to samoz?ejm? lepší, kdyby mu ješt?
> sestoupla, ale m?la by sestoupit už v 8 týdnech,
> ne?
>
> A jak je to tedy s tou neplodností?

U same?ka nemúžou být varlata sestouplá v 8 týdnech. V 8 týdnech se tak akorát mlád? bere od matky :-)
Kryptorchizmus (nesestoupení jednoho nebo obou semeníku) neznamená, že samec je neplodný. Ale proto, že kryptorchizmus je d?di?ná vada, nemá se takovýto same?ek používat pro chov.





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 06.10. v 11:22.
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-06, 11:28
varlata samci pln? sestoupí až když bude v ?íji, tedy v?tšinou n?kdy okolo 8mi m?síc?, nahmatat by m?la jít d?ív, ale v 8mi týdnech je na to ješt? vcelku brzo.
pokud má samec sestouplé jedno varle, je plodný, pokud nemá sestouplé ani jedno, bývá neplodný. jinak se ješt? m?že stát, že nejd?ív mu sestoupí jedno a pozd?ji až druhé, takže dokud samec nebude pln? v ?íji, nijak bych to ne?ešila a pokud nebude mít v dob? ?íje sestouplé ob?, ani bych s ním nekryla a zvažovala kastraci - ze zdarvotních d?vod?.
jinak co si tak vzpomínám, tak m?j fretmen m?l kulky v šourku sestouplý (hmatný i viditelný), i když hodn? mali?ký, už když jsem si ho brala, tedy v n?jakých asi necelých 8mi týdnech.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 06.10. v 11:39.
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-10-06, 11:59
V 8mi tydnech varlatka jsou vetsinou (na 95%) videt! Takze Adi ma opravdu pravdu. Valna vetsina samecku ma opravdu varlatka sestoupla uz v 8mem tydnu, riji se jen zvetsi, ale opravdu jsou na stejnem miste, ne v brisku, ale sestouple :o)
Adi: pokud by opravdu mel jen jedno varlatko plodny bude, takze kastrovat a nechat hlavne to uvnitr vyndat - uvnitr bricha je totiz vyssi teplota a muze pry dojit k nadorovemu bujeni, proto vyndat.
A kastrovat proto, ze tato vada se nesmi sirit.
Kazdopadne je jeste sance, ze se to zlepsi. Znam asi tri samecky, u kterych to takto bylo. Dobre na to pomahaji i masaze :o)

Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-10-06, 14:56
Gimli vypadal jako hol?i?ka do ?íje. Potom mu jedno varlátko vylezlo a druhé se schovávalo a vylézalo pom?rn? dlouhou dobu. Už jsem taky p?emýšlela nad kastrací. Pak jsem po návšt?v? N?mecka zjistila, že n?kdy se to tak stává a doporu?ena m? byla masáž nesestouplého varlátka. Zkusila jsem to kupodivu, ani jsem to ne?ekala, tak varlátko sestoupilo a už z?stalo venku. Nicmén? p?ed sestoupením obou varlat a jistotou že z?stanou venku, jsem s Gimlim nekryla.
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-10-06, 15:37
Kryptorchismus neznamená neplodnost - samci plodní jsou, ale protože to je genetická vada, takové zví?e není uchovn?no (tedy u ps?, ale myslím, že to platí obecn?ú.

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-06, 15:46
u fretek v ?echách (jinde ve sv?t? nevím) je to jinak. vzhledem k neexistenci chovatelských stanic tu p?i rozmnožování fretek záleží (krom plodnosti páru) výlu?n? na dvou v?cech: inteligenci a zodpov?dosti majitele

kryptorchismus, stejn? jako celá ?ada dalších vad, je indikace k tomu dál nemnožit - alespo? u zví?at to platí, u lidí je to samoz?ejm? jinak.

a pokud varle nesestoupí, domluvit se se zkušeným fretvetem na vhodnosti opera?ního vyjmutí, riziko nádorového zbujení je v tomhle p?ípad? pom?rn? vysoké.

není mi to FUK

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-06, 15:50
tady jsou další p?ísp?vky k tématu:
[forum.fretka.cz]

není mi to FUK

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-10-06, 17:34
Kryptorchyzmus je problém u všech tvor? stejný. I u lidí, jenže lidi to u sebe ignorují. :o) Myšleno tak, že ?lov?k jde na operaci a pak samoz?ejm? miminko má (i když i u n?j to p?edává dál).



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jordi dne 06.10. v 17:35.
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-06, 20:08
jasn?, tak to bylo myšleno - lidí se to týká taky, ale ješt? jsem neslyšela, že by kv?li tomu n?jakýho chlapa kastrovali (ale možné to je, co já vím :o)), aby nem?l d?ti - i když z hlediska dlouhodobého vývoje lidstva by to ur?it? bylo prosp?šné, ale...

není mi to FUK

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Adi (IP)
Datum: 2010-10-06, 20:27
Ur?it? bych ho necht?la uchovnit, spíš jsem na tom hledala n?jakou výhodu-moje fretky mají problémy s hyperestrogenismem, takže by jim tu ?íji ukon?oval.

Po?kám a uvidím, stejn? jsme ho cht?li nechat kastrovat.
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2010-10-25, 15:48
Ahoj. U mého fre?á?ka 6 m?síc? nar. 10.4.2010) se stále nenašla varlata v?bec.
Noví majitelé s ním byli u veteriná?e a ten je nevid?l ani v b?ichu. Co myslíte, co s tím?

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-10-25, 16:00
dokud samec nebude v ?íji (konec zimy/jaro), tak bych tohle v?bec ne?ešila.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2010-10-25, 16:02
Ahoj, no oni to ?eší a po?ád, že nemá varlata no :-/
Tak to jim na to ?íct...Napsal jsem, že p?ijedu do Krakova a Matýska si odvezu, když ho necht?jí :-(

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-10-25, 23:25
M?j Gimli vypadal do necelého roka jako hol?i?ka. Já jsem nic necítila a abych pravdu ?ekla, p?ipadala jsem si trochu divn?, když m? vet ubezpe?oval že je ok a že je hmatem cítí. Já ne. Frodík m?l kuli?ky už jako 4m?sí?ní viditeln? sestouplé malinké. Gimli nic. Pak když za?ala ?íje tak mu jedna sestoupila a druhá po?ád zalézala a vykukovala. Srovnalo se to až v roce. Od té doby má ob? venku.
Avatar

Re: Kryptorchismus-neplodnost?
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2010-10-28, 13:08
Já si také myslím, že u Matýska varlata ?asem normáln? sestoupí. No nic, nebudeme to ?ešit, Matýsek se v sobotu vrací dom?.

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist