Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Auvera (IP)
Datum: 2010-09-23, 19:46
Ahoj vsem .. moc bych potrebovala poradit ... pred 4 dny jsem si poridila fretku ma uz skoro 4 mesice .. prvni dva dny jsem ju nechala v jeji nove klecy aby si na ni zvikla.po dobu tech dvou dnu jsem do klece dala ruku jen kdyz jsem ji davala jidlo. No a tedka furt se snazim aby byla semnou v kontaktu ale ona nechce skousim uplatky hracky ,ale cela se rozklepe a posmradime a nekdy aji skarede pokouse . Delam nakou chybu ?? ze se me tak boji ??

Re: Moje prvni Fretka smazat
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-23, 19:58
ahoj,

nepochopila jsem, ?emu ?íkáš "být s ní v kontaktu"? jak s ní jsi v kontaktu, když je zav?ená v kleci a s tvojí rukou se potká výhradn? ve chvíli, kdy jí dáváš jidlo?

btw jídlo má mít fretka k dispozici celý den, o pití ani nemluvím, to je naprosto samoz?ejmé.

není mi to FUK



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 26.09. v 02:18.

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-09-23, 21:44
Fretka, která je dlouho zav?ená, pak bývá kousav?jší a zlobiv?jší, protože je nevyblbnutá. Žádný nový p?ír?stek jsem nenechávala zav?ený v kleci. Doporu?uji ji spíš poušt?t a nechat ji, a? si projde pokoj nebo byt a uvidíš, jestli sama projeví zájem o kontakt.
Avatar

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Letty (IP)
Datum: 2010-09-23, 23:43
ahoj, taky moc nechápu, pro? jsi jí nechala dva dny samotnou zav?enou v kleci? ..ale s tím te? už nic neud?láme..

jak píše Jordi - poušt?j jí co nejvíce to p?jde a nevnucuj jí tvou p?ítomnost, z toho co píšeš má evidentn? strach a to jsi koneckonc? i sama poznala. nech jí projít si byt (d?m), musí si te? zvykat nejen na tebe, ale i na nové prost?edí..
navíc pokud jí jsou 4 m?síce, p?edpokládám, že sis ji po?ídila ze zverimexu, kde m?la bohužel jen minimální, nebo v?bec žádný kontakt s kýmkoli, a tak nechápe, co má od tebe ?ekat. hlavn? na ní netla? a bu? trp?livá, ono se to za chvíli srovná!
Avatar

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Auvera (IP)
Datum: 2010-09-24, 14:44
Vsem vam moc dekuji za vase odpovedi a rady. Jo koupila jsem ju ve zverimexu . Tak prodavacka mi rikala ze ju mam nechat 2 dny samotnou v kleci. aby si zvikla.. tak sem ju poschlechla .. a asi sem si moc nepomohla. taky bych se chtela zeptat protoze me rekla ze kdyz me kousne ze ji mam dat pres cumacek ... ale moc se mi to nelibi . nikdy sme nebili psa tak nechapu proc bych mela zrovna ju za to ze kousne .. urcite bude jine reseni nez zrovna tohle .. doufam ze mi znovu poradite .. jeste jednou vam moc dekuji .

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-24, 15:00
Když t? kousne, str? jí na chvíli zase zpátky do klece...a ob?as, když nezabíralo ani to, tak jsem kluky taky kousala :-)
Avatar

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Auvera (IP)
Datum: 2010-09-24, 15:08
:-D jo dekuji moc . doufam ze to pomuze a budeme mit spolu hezkej vztah ..

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-24, 15:10
auvera,

pro?ti si, prosím t?, MINIMÁLN? tohle vlákno [forum.fretka.cz]
jmenuje se "první pomoc chovatel?m..." a najdeš tam opravdu VŠECHNO, co t? napadne, nebo s ?ím si nebudeš v?d?t rady.

když i p?esto budeš tápat, vytáhni si vždycky konkrétní vlákno (kousání, stelivo, o?kování apod.) a ptej se p?ímo tam.

ale v??ím tomu, že když si pro?teš n?která vlákna, budeš víc v obraze. výborná je pro za?áte?ník aknížka P. Nerandži?ové - Bydlí s námi fretka a Fretka jako domácí zví?e, ob? se ob?as dají koupit nap?. v baumaxu nebo obi.

v tomhle vlákn? [forum.fretka.cz] je hned naho?e ke stažení n?kolik infoleták?, pro?ti si je, než seženeš knížku.

není mi to FUK

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-24, 15:16
p.s. a nenech se odradit od ptaní, ale zkombinuj to s aktivním vyhledáním informací, je jich tu fakt spoustu.

není mi to FUK

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Auvera (IP)
Datum: 2010-09-24, 16:42
Jo mockrat ti dekuju .. doufam ze to spolu s chiki vzladneme a budem super kamosky ... jeste jednou dekuju

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Auvera (IP)
Datum: 2010-09-28, 15:17
Tak uz je to lepsi .. o vikendu jsme byli na prochazce pak byla trosku divoka ... ale uz se netrese jak predtim .. zatim jeste kouse ale snad to casem bude lepsi a bude zni mazel

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-28, 15:52
jasn? že z ní bude mazel :o)
pot?ebuje ?as a spoustu pozornosti a mazlení a pé?e a hraní a lásky. a je to :o)

není mi to FUK

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: An-aj (IP)
Datum: 2010-10-09, 18:06
CHt?la bych se zeptat, zda fretky okusují d?ev?ný nábytek (v diskuzích jsem nic nenašla a novou zakládat nechci). Plánuji si fretku po?ídat a mamka mi to vymlouvá, že mi v byt? (podnájmu) rozkouše nábytek a já ho budu muset majieli platit. Co si o tom myslíte?

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-09, 18:15
Fretky nábytek nelikvidují, nemají pot?ebu si
brousit zuby jako hlodavci, ani brousit drápy jako
ko?ky...jen málokterá n?co zni?í...víc bych se bála
o koberec...
Avatar

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: An-aj (IP)
Datum: 2010-10-09, 18:30
koberec našt?stí nemám a ani záclony. Ješt? mám strach o matrace a deky

Re: Moje prvni Fretka
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-10, 01:04
Do matrace ti nepoleze a deky mi Sam, který má ob?as tendence žvejkat pelechy, nikdy nerozkousal.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist