pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: Tiibi (IP)
Datum: 2010-09-13, 10:58
Dobrý den cht?l jsem sa zeptat jestli nahodou jste si taky nevšimli u sve fretky ztmavnuti ocasu. Spis mi pripada, ze ji pomalu od ocasu zacinaji vypadavat i chlupy.. Fretka je stara 5,5 roku tak nevím jestli je to p?íznakem stá?í a nebo to m?že být zp?sobeno n?jakou nemocí. D?kuji za odpov??.

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-09-13, 11:14
v tomto v?ku už by to klidn? mohly být nadledvinky :/ Nejlepší by bylo vzít ke zkušenému vetovi a ud?lat krevní testy.
Avatar

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-13, 11:25
Jestli neni fretka (sami?ka) kastrovaná, múže jít o p?e?íjení. U fretky v tomto v?ku taky o jiná onemocn?ní (nap?. o onemocn?ní nadledvinek)
Avatar

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-09-13, 11:27
Vypadávání chlup? na ocásku m?že být naprosto bezvýznamné, ale taky m?že signalizovat spoustu nemocí.
V tomhle v?ku fretka tak jako tak pot?ebuje dvakrát do roka slušnou preventivní prohlídku u zkušeného fret?ího veta, tak to spojte. Ale pozor, ne každý veteriná?, který je milý a rozumí ps?m a ko?kám, umí taky fretky!
Avatar

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: Tiibi (IP)
Datum: 2010-09-13, 11:38
aha no je prave vykastrovana. Myslel jsem si to, že to m?žou být ty nadlevinky jak jsem se do?etl. No na o?kování chodí pravideln? v ?íjnu tak ji tam vemu a uvidíme. A d?kuju za p?ísp?vky - ne?ekal jsem tak rychlou odpov?? a od tolika lidí.

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-13, 11:48
Ale nejd?ív bych dala fretku vašet?it (preventivka) a až pak o?kovat. O?kovat by se mn?lo jen zdravé zví?e.
Avatar

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2010-09-13, 13:14
Ja mam doma 5 a pul let starou samicku, taky kastrovanou a taky ji vypadavali chlupy na ocase...vzdycky kazdy rok v lete. Muj vet nevedel, co to je, krev byla ok, nadledvinky ok, vsechno ok, jen ten ocas. Davala jsem vic vitaminu a taky nic. Tak jsem se na to ptala Sany a ta mi dala jednoduche vysvetleni. Tim, ze je samicka kastrovana, ji kleslo mnozstvi zenskych hormonu, tim padem se vice projevuji muzske, takze ji vypadava v lete ocas stejne jako rijnym samcum. Projevuje se to u nekterych kastrovanych samic, neni to zadny zdravotni problem. Problem by asi byl, kdyz by ji v zime nezarustal, nebo se pelichani neomezilo jen na ocas. To tmavnuti bych prisoudila mazu, nebo nove rostoucim chloupkum.
Jinak ja svou samicku uz neockuji, nechci ji zbytecne zatezovat organismus, kdyz ven uz ani nechodime.
Avatar

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-13, 15:20
Jak píše Silva, v tomhle v?ku je pot?eba dvakrát ro?n? preventivní porhlídka, vypelichaný ocas m?že opravdu signalizovat n?jaký závažný zdravotní problém...
Avatar

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-09-13, 21:51
Já mám v sou?asné dob? podobný problém se svojí Iriskou. 3 letá, kastrovaná sami?ka. Taky se objevilo vypelichání na ocásku, tak v polovin? délky. Je to tak necelý týden co jsme to zjistili...
Avatar

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: Tiibi (IP)
Datum: 2010-09-14, 23:51
No ja si prave nemyslim, ze by to bylo tema nadlevinkama protoze mi pripada, ze je uplne v poradku. Hraje si dela blbosti a tak. Vsechno je normalni az na ten ocasek no..

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-14, 23:55
to, že se projevuje normáln? ješt? neznamená, že je v pohod?. moje fretice m?la na vaje?níku nádor velikosti švestky a taky se chovala normáln?, až na ?ídnutí srsti.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 14.09. v 23:55.
Avatar

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-15, 00:03
tiibi,

nikdo t? nep?esv?d?uje o tom, co tvé fretce je nebo není. ono po netu se to stejn? diagnostikovat nedá.
požádalas o názor, t?ch se sešlo n?kolik. a je už jen na tob?, jak s radami, založenými na zkušenostech znalejších chovatel?, naložíš.

hodn? št?stí tob? i kikin?.

Re: pomoc s fretkou ( Kikinkou)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-15, 10:57
Tiibi, nechci t? nijak strašit, ale múj fret mi taky p?ipadal úpln? OK, akorát se mi nezdálo že trochu víc spí....tak sme šli hned k vetovi a zachránili ho tak?ka za 5 minut 12. Mn?l prasklý nádor na játrech a krvácel do b?icha.
To že se starší fretka chová normáln? (nebo skoro normáln?) neznamená, že ji nic neni...
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist