Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-11, 11:43
Zdravím všechny. Mám doma takový menší útulek pro malá zví?ata, známí si ke m? " odkládají" své milá?ky, které už necht?jí. P?ed pár m?síci se ke m? dostala asi ro?ní fretka, která chudák kolovala, díky své plachosti od majitele k majiteli... Nevím zda je o?kovaná, takže ven jsem ji moc nebrala a veteriná?e znám , bohužel jen takové, kte?í nemají skoro žádné zkušenosti s fretkama.Proto jsem rad?ji ?ekala, až si na m? trochu zvykne. Nyní je už Míša socializovaná a nechá se mazlit.Ale za?ala jí stašn? padat srst, záda už má skoro holá a pod krkem to už také za?íná. Pora?te mi, prosím, n?jakého veteriná?e, který se fretek nebojí a umí to s nimi. Jsem z Prahy. Moc d?kuji

Re: kam k veteriná?i smazat
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-11, 12:11
Není fretka p?e?íjená??



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 12.09. v 20:25.
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-11, 12:57
taky bych to odhadovala na p?e?íjení, má fretka nateklou vulvu? jinak v Praze veteriná?? dost, sta?í projet tohle vlákno [forum.fretka.cz]

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-11, 14:27
Nemá nateklou vulvu...a to takhle vylínávaj p?i p?e?íjení?Mám fretku poprvé, takže nevim. Máte n?jaký tip na Vašeho veteriná?e? Ješt? se bojim ji nao?kovat, když vypadá takhle..

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-11, 14:32
p?i p?e?íjení vylínají a ?asto potom umírají. typy na veteriná?e máš v odkazu, který jsem dávala v p?ísp?vku výše, jsou tam zkušenosti fretka?? a doporu?ení veteriná?i, t?žko ti k n??emu bude t?eba moje doporu?ení na našeho veteriná?e, když nejsem z Prahy. o?kovat ted v žádném p?ípad?, to až po zjišt?ní p?í?iny olysání a p?ípadném vylé?ení. olysání m?že mít p?í?in daleko víc, od parazit?, p?es hormonální problémy po nádory.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 11.09. v 14:36.
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-11, 14:42
auuu....no, to není dobré..každopádn? moc d?kuji... n?kam zab?hnu a uvidíme.. snad to bude dobré, dost jsem si ji zamilovala:(

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-11, 14:54
pro?ti si vlákno kam na veterinu, jsou tam jak doporu?ení veteriná?i, tak veteriná?i ke kterým s fretkou NE! jinak pokud má takhle nab?hlou vulvu [pajisska.rajce.idnes.cz] pak je v ?íji a nejspíš by šlo o p?e?íjení, pokud vulvu nab?hlou nemá, bude problém asi jinde

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-09-11, 15:01
Z jaké ?ásti m?sta jsi? nejlepší je chylíková na bílé ho?e. já osobn? mohu doporu?it veterinu na h?rce,ur?it? jsou i další dob?í veteriná?i v jiných ?ástech prahy,ale to neporadím,nejlepší je pro?íst si to vlákno a jít tam co nejd?íve.
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-11, 15:04
A pokud by šlo o p?e?íjení, co se s tím d?lá?

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-11, 15:08
pokud je p?e?íjená, pak je to už rovnou na kastraci, která je v tomhle stavu hodn? riziková - jednak je zví?e vysílené a druhak jsou orgány prokrvené a hrozí vykrvácení. dá se ?íje ukon?it hormonáln?, ale v tomhle stavu už v?tšinou hormony nezaberou. p?i p?e?íjení taky dochází k poškození kostní d?en? a s tím je spojená chudokrevnost, s tím se už nedá d?lat asi nic a následky jsou trvalý.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-11, 15:15
Ježiš.... cht?li jí utratit..... a já si jí vzala do pé?e....snad to bude v pohod?...

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-11, 15:17
a jak to má tedy s tou pipinou? je nateklá nebo ne?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-11, 15:22
¨Podle té fotky asi ano, má jí tak ale celou dobu, co ji mám

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-11, 15:25
v tom p?ípad? je p?e?íjená a m?žeš být ráda, že po t?ch "pár m?sících" ješt? v?bec žije, takže jí co nejd?ív ?apni a vem na veterinu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-11, 15:30
?apnu...p?itom ale je dost hravá a žravá....

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-11, 16:06
Jo jasn?, fretka Dubinka, kterou v?era p?ivezly holky do útulku je taky tlustá jako prasátko a hravá, ale olysalá a p?e?íjená :-(
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-13, 17:49
tak dnes jsme navštívili vet. v Buben?i. M?žu ?íct, že doktorky byly velmi milé a vst?ícné. Navíc se mé roš?andy v?vec nebály...a z?ejm? se jedná opravdu o dlouhodobou ?íji. nicmén?, jsou t?i varianty, jak jí prý pomoc: 1.Hormony, ale je to bolestivé a n?kdy bez ??inku, 2. kastrace: ovšem v této situaci je to dost riskantní až smrtelné, 3: p?ipušt?ní a až potom kastrace.... takže touto cestou hledám fešáka.....pom?žete, prosím?

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-09-13, 17:55
Mlá?ata v tomhle stavu? Myslíš, že to je dobrý nápad????
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-09-13, 17:56
Když už tak p?ipušt?ní ?erstvým kastrátem.....mlá?ata bych rozhodn? neriskovala.
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2010-09-13, 18:37
prosím, nezakládejme vlákna, která už tady existují.

[forum.fretka.cz]
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-13, 18:50
pokud je fretka v takovym stavu, je pro ní p?ipušt?ní stejný riziko jako ta kastrace! krom toho fretkám - samc?m už v?tšinou ?íje kon?í, takže než seženeš samce, fretka se nemusí dožít ani toho krytí!

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 13.09. v 18:53.
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-13, 18:59
Tak já už nevim, doktorky ?íkaly, že na tom není až tak zle, má vylysalou k?ži, váhu v pohod?, chování taky....že prý se ješt? ?íje zastavuje n?jakou sklen?nou trubi?kou? o tom jsem ale taky nikdá neslyšela.....

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-13, 19:05
už jen to, že má ?íji n?kolik m?síc? a ztrácí srst je špatný a zna?í to problém! to nejlepší, co pro ní v tomhle stavu m?žeš ud?lat je, sebrat jí a mazat na tu kastraci a to co nejd?ív, i když je riziko, že jí nep?ežuije, ale tady už je riziko úpln? všechno - hormony nejspíš už nezaberou a i kdyby, n?jakou dobu to trvá a krytí v tomhle stavu už ani nep?ichází v úvahu. to, že neztrácí váhu a je aktivní ješt? neznamená, že je v pohod?! u fretek jde všechno hrozn? rychle, vím o x fretkách, které takhle kv?li blbosti majitele um?eli na p?e?íjení, n?která ani neolysaly!

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 13.09. v 19:09.
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-13, 19:21
a nemám rad?j nejd?ív zkusit ty hormony tedy.... ta kastrace je opravdu riziková...

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-13, 19:24
hormony zkusit m?žeš, ale u p?e?íjení už v?tšinou nezabírají a i u "klasického" ukon?ení ?íje je pot?eba je píchat opakovan?, což je zas minimáln? týden-dva než se zjistí, jestli hormony zabírají a ?íje kon?í, to už m?že být pozd?.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-09-13, 19:26
Hormony jsou pro t?lo velká zát?ž,n?kte?í zastávají názor,že i b?hem normální ?íje je lepší fretku kastrovat,než dát hormony. tvoje fretka je prost? tak jako tak ohrožena na život?,není nebezpe?né volby. kastrace u zkušeného veteriná?e je nejspíš opravdu nejlepším ?ešením
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-13, 20:55
dob?e, dob?e....zkusim tu kastraci a budu se modlit. V Buben?i mi to p?išlo docela fajn, co se tý?e doktorek, ale nep?išlo mi zas, že by m?li dost zkušeností s kastrací

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-09-13, 21:14
Podle m? to bude taky nejlepší volba pro fre?ulu. V takovém stavu bych jí asi objednala k odborníkovi. Tzn. Bílá hora...MVDr. Chylíková...
Avatar

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: Lucka Novotná (IP)
Datum: 2010-09-13, 21:55
d?kuji...asi je to nevhodná otázka, ale jen pro p?edstavu, kolik taková kastrace stojí?

Re: kam k veteriná?i
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-13, 21:56
já dávala za kastraci do 2tis, ale v Praze po?ítej asi s vyšší sumou.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist