Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 19
O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Hanka (IP)
Datum: 2005-01-14, 00:50
Ahoj!
?etla jsem si tu ve fóru, jak píšete o tom, že o?kování vakcínou Canavac proti psince m?že být pro fretky smrtelné. Chystám se po?ídit si fretku a nevím, kterou jinou vakcínu proti psince pouzít. Víte n?kdo název té vakcíny, která je OK? A co proti vzteklin?? S tou vakcínou problémy nejsou? Nerada bych o své o?ekávané fre?átko p?išla kv?li injekci....... Jo, a ješt? n?co.... N?kde jsem slyšela, že pokud není postroj na fretky kožený, ale t?eba ze silonu - nebo co je to za materiál, tak že se z n?j fretka snadno vyvlíkne. Máte s tím n?jáké zkušenosti?

o?kov+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 28.06. v 19:38.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-14, 01:15
Kdyby si cetla pozorne, docetla by ses i o Nobivacu, Euricanu, Biocanu, Duramune.. proste cokoliv jenom ne Canvac. Na vzteklinu dostal Charlie Nobivac, to prvni z tohou kousku nalepky nerozlustim, ale neni to ani jedna z predchozich.

Ksirky se doporucuji kozene, muzes si je zakoupit v klubu. Ty silonove jsou sice rychle nandane, ale samozrejme mohou byt i o to rychleji sundane.. Proste bych na Tvem miste nedelala pokusy, ale spolehla se na overene. Hlavne kdyz jde o bezpecnost. Asi by se ti nelibilo, kdyby prezil ockovani, ale ne prvni prochazku... Samozrejme to prehanim, ale asi tak :-) Take jsem myslim nekde cetla (urcite to bylo od Petry), ze silonove lamou chloupky - tedy doufam, ze jsem to ted nepopletla. Postroj by mel mit delku 21-25 cm dle pohlavi, spojene na brisku, ale to jiste uz vis...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-14, 09:10
Canvac je jediná vakcína schválená pro fretky, ale jak jsi jist? ?etla, ?ada lidí s ním ud?lala velice smutnou zkušenost (viz nejnov?ji vlákno Epilepsie, d?íve vlákno o o?kování od Milady...) Potvrdit m?že krom? Klárky, Pavla, m?, Galiny i ?ada dalších, kte?í za stejných okolnost ve stejném ?asovém intervalu po o?kování Canvacem p?išli o fretku. Jestli je to náhoda, a? si každý posoudí sám.
Ostatní psí vakcíny nejsou pro fretky schválené, ale s t?mi co jmenovala Ene jsou letité dobré zkušenosti. Jen si ji musí chovatel vyžádat na vlastní riziko, protože jinak by ji vet nem?l použít. Pouze u Euricanu se mi poda?ilo díky ochot? výrobce získat informace, že byly v zahrani?í provedené úsp?šné testy s o?kováním fretek. A?koliv s Duramunem mám osobní letité dobré zkušenosti, tato firma se s námi v?bec nebavila, takže žádné užite?né informace nemáme, jen vlastní zkušenost.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-17, 10:42
MF: Prosím co je pravdy na tom, že o?kovací pr?kaz lze dodat až dodate?n??A jak dlouho je to ,,dodate?n?" od kousnutí? N?kdo mi to ?íkal a p?išlo mi to trochu...divné?:-/
To dodate?n?, ale asi bylo myšleno, tak že pokud okamžit? u sebe nemám o?kovák tak sta?í si pro n?j okamžit? dojet a p?edložit ho?
Já mám totiž tendence o?kovák tahat ina procházku ven na hodinu a všici (z rodiny) mi ?ikaj a? je nechávám doma, že je to hloupost.Tak nevím.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2005-01-19, 19:18
[fretka.kom.cz]


první stránky,který jsem našla,kde se píše o tom,že Canvac je pro fretky nevhodný.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-01-20, 12:11
?im o?kujete svoje fretky proti vztekline?Ajesli jsou nejaky pripady umrti po o?kovani?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-20, 12:22
Galino procti si toto vlakno od zacatku. Je tu napsane vse. Fretky umiraji po Canvacu, ale jeste se presne nevi, jestli jenom z urciteho typu, atd. Cti pozorneji nez se zeptas. Odpoved najdes hned ve druhem prispevku v tomto vlakne!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-01-20, 12:39
Pro CANAVAC vim z vlastni skušenosti.Ja myslila o?kovani proti vztekline.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-20, 12:42
Vzhledem k tomu, ze se tu vzteklina nezminila, nevidim s ni zadny problem. Pokud se nepletu, tak byl nas Charlie ockovany Nobivacem.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-20, 13:52
Ockovani proti vztekline je bud samostatne - pak se jmenuje Rabisin a nebo je v kombinaci s dalsim ockovanim (leptospira, psinka, infekcni zanet jater (?) a to je pak na nalepce treba DHHPPi- LR
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-01-20, 21:59
My používáme Rabisin a v pohod?.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-01-28, 00:53
Lee a co kdyz je na nalepce jen L? Ve vysvetlivkach je napsana leptospiroza. Co to je? To asi Pida nebude ockovany proti psince ani vztekline... Navic to bylo ockovane ve dvou davkach, s tim jsem se take jeste nesetkala, ale na druhou stranu tam je razitko veterinarni ordinace Na Sejdru. Je to Vanguard Plus 5/L.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-29, 01:03
Ene, psala jsem to jinam, nez jsem dosla sem... 5 = DHPPI = infekcni choroby (infekcni hepatitida, parvoviroza, psinka, a jeste cosi), L = leptospiroza. Myslim, ze JEN leptospirova vakcina se snad ani nedela. Ja mam prehled nejvetsi u Euricanu (neb ho mam denne v ruce), zbytek lze dohledat, ale nemam uz sil..Vim, ze je Eurican DHPPI (infekci choroby), DHPPI - L (s leptospirozou), DHPPI -LR (s leptospirou a vzteklinou). Mam za to, ze vsichni delaji minimalne ty infekcni choroby a ze to valna vetsina oktoru dava jako prvni ockovani - hlavne kvuli te psince a parvoviroze.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-30, 00:14
nO JEDNA FRE?ULA má u nás rabisin a druhá má tu kombinaci a ani po jedný nebyla žádná reakce...vlastn? byla...Chuchullain byl to tý kombinaci jak toprédo..doslova hyperaktivní...a to m? vet ?íkal, že by mohl být unaven%-):-)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: pižla (IP)
Datum: 2005-03-14, 18:14
tak jsem s toho uplný jelen, když si po?ídí fretatko tak jaké ockování má teda mít??proti vzteklin? a proti psince?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-14, 18:58
Ano, presne tak. Potom kazdy rok musis chodit na dalsi ockovani na psinku a jednou za tri roky na vzteklinu (podle druhu vakciny).
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2005-03-14, 19:52
A hlavn? neo?kovat Canavacem a mít dobrýho veta! ;)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-14, 20:45
Vzteklina se musí taky každoro?n? p?eo?kovat!
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-14, 20:57
Rocni povinnost ockovat vzteklinu je jen u psu, i kdyz ma vakcina ucinky tri roky. Jsem tedy jako majitelka chranena i na ty zbyvajici dva roky, protoze u fretky tahle povinnost neni. Alespon tak mi to bylo receno od naseho veterinare a prijde mi i logicky zbytecne fretce nezatezovat organismus.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-03-14, 21:07
Nech? si pan doktor p?e?te zákon :o) Je tam výslovn? uvedeno, že tato povinnost se týká ps? a n?kterých dalších zví?at (jako je nap?íklad i jezevec,....). Netvrdila bych to, kdybych to ne?etla ;o)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-03-14, 21:35
Nj, ale copak si nejaky clovek, ktery studoval tolik let necha radit od takove zaby? Ja to vidim u nas v hasicarne, jak jsou ty nejstarsi automaticky nejchytrejsi. Ale samozrejme samostudiem nikdo nic nezkazi a ty blaboly si alespon muze odfiltrovat :)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lutty (IP)
Datum: 2005-04-17, 13:51
v pátek jsem dala o?kovat frete?ku poprvé proti vzteklin? a proti psince vetouš ?ekl abych p?išla za rok.....má tam být ale ješt? n?jaké p?eo?kování nebo ne????

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-04-18, 01:43
No zalezi kolik ji je. Jestli to bylo jen proti vztekline tak opravdu preockovani je za rok. Pokud to bylo PRVNI proti psince tak urcite preockovani je driv nez za rok, i kdyby to nebylo mlade.
Pokud neni prvni ale treba je preockovani tak by to melo byt v poradku..
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-04-18, 09:44
P?esn? tak. Vzteklina se o?kuje poprvé ve v?ku 3-6 m?síc? a pak každý rok p?eo?kuje, psinka se o?kuje v 6, 9 a 12 týdnu a pak každoro?n? jednou p?eo?kuje. Pokud je fretka p?i prvním o?kování proti psince starší(t?eba p?l roku), tak se o?kují jen dv? dávky v odstupu 2-3 týdny a pak každoro?n? jednou p?eo?kovat. A hlavn? ne CANVACEM.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2005-04-18, 19:07
Dotaz lehce OT (ne moc): lze n?jak "vym?nit" zví?eti o?kovák? Tedy p?ímo ten pr?kaz, ne ty údaje, ale jen ten vlastní sešit? Když ho všude taháme s sebou (co kdyby náhodou chudák Míšánek pot?eboval n?kde urgentn? ošet?it...), tak je takovej už trochu užmoulanej, ale hlavn? se nám do n?j poda?ilo transportem te? naposled vylejt ?isticí ušní roztok - holt trdlo, no!! Sice jsem usilovn? sušil fénem (né nad plaménem), ale p?eci jen zbyly zažloutlý mapi?ky, takže to te? vypadá trochu jak n?jaká historická listina nesmírné a nevy?íslitelné hodnoty. I když vidím už veta, který tam bude chtít dát razítko jak se ptá kolik mu je let - 200? ...ješt? že jezdíme na o?kování za Mihalou :-)))

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Mirek (IP)
Datum: 2005-04-19, 09:14
Pavel: Já mám pocit, že by to jít m?lo, ale asi za to budou chtít n?jakej poplatek...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-19, 15:17
Ne ne, jen se to prepise - jako se to prepisuje do Europasu. Ockovak v nakupu stoji od 10 do 20 Kc a byt Mihalou, tak ti nauctuju ne ten ockovak, ale to, ze ho musim prepisovat:-)))))
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-04-19, 19:02
m? to do europasu nep?epsali, ?ekli mi, že sebou budu muset vozit o?kovák do p?íštího o?kování pokud n?kam pojedeme... :o(
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-04-20, 15:04
To jsou ale lemplove:-)) Jednoznacne byli lini:-)))
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-04-20, 16:10
Mne aj prepisali, ale ockovak musim nosit aj tak, lebo vraj obcas pindaju, ze v pase nie su nalepky (logicky, kedze su nalepene v ockovaku a dost blbo sa strhavaju).
Avatar

Jít na stránku:  1234567891011...PosledníDalší
Aktuální stránka:1 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist