Aktuální stránka:17 z 19
Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-11, 22:51
Žofiro, to vím :-)))) Ale sakra by mne zajímalo, pro? se u primovakcinace vet pá?e s ?ed?nim tuhé složky "ne?im" co ani neni doporu?eno výrobcem a u revakcinace klidn? píchne fret?ti tetravalentku :-))) byl to ten samý vet?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-11, 22:53
Božo chápu a díky! :-)))
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-11, 22:56
jojo, ta samá a pro? to o?kovala takhle taky nechápu..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-11, 23:03
Žofiro, tak z toho sem tumpachová :-))) Chalabohu že už psinku neo?kujem, bo by mi z tohodle asi praskla moskovna :-)))
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-08-12, 09:13
Snad se na m? Lee nebude zlobit :-)
Tady je n?co k Biocanu co zjistila...

Biocan DP je sice dvouslozkovy, ale psinka i s parvovirozou jsou v lyofilizovane fazi (suche). Redi se to dodavanym rozpoustedlem. Z cehoz plyne, ze psinku od parvoviry nerozdelis.

Biochan Puppy DP narozdil od toho ma v suche slozce psinku a v tekute parvovirozu spolecne s tusim hydroxidem hlinitym, ktery se pouziva ke zvyseni imunitni odpovedi organismu. Takze sice muzes oddelit psinku od parvovirozy, ale nebude tolik antigenne ucinna (u DP nepisou, ze by tam nejaky hydroxid byl, predpokladam, ze jeho funkci bude prebirat ta parvoviroza, castecne; Nebo pokud ne (me hypotezy), tak tim, ze je to urceno pro dospelce ci stenata, u kterych se predpoklada urcity stupen imunity, neni treba ten imunitni system nakopavat tim hydroxidem navic).
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-12, 09:46
Já si o tomto psala nedávno se Sanou, skopíruju to sem celé:

"Od: Johana
Komu: sana
Zaslal: Št Júl 02, 2009 10:52 am
Predmet: Biocan puppy

Prosím ?a, je možné pri Biocane Puppy oddeli? od seba ú?innú látku proti psinke a proti parvoviroze? ?iže je možné o?kova? týmto LEN proti psinke?
?esi mi tvrdia, že ano....je neviem

Pod?a tohto [www.bioveta.sk]
pozostáva tá vakcína z dvoch zložiek, každá je v jednej ampulke...ale nedokážem dešifrova?, ako funguje mechanismus zmiešavania...

Od: sana
Komu: Johana
Zaslal: Št Júl 02, 2009 12:48 pm
Predmet: Re: Biocan puppy
Malo by to byt mozne a viem, ze par vetov v CR to tak pouziva. Tekuta zlozka obsahuje parvovirus a lyofilizovana tableta virus psinky. Problem je, ze prave tu tabletu treba rozpustit. Ale ak ma pamat neklame, Bioveta mala kedysi k dispozicii aj ciste rozpustadla. Neviem ako je to teraza hlavne u nas, ale skusim dnes zistit, az budem objednavat lieky. Ja uz som tiez nad tym uvazovala. Len som si nie ista, ci by rozpustenie len v obycajnej vode pre injekcie alebo fyziologickom roztoku bolo vhodne. Asi skor nie. A z Biovety tu uz dlho nik nebol, ze by som sa spytala. Vacsinou aj tak od nich skoro nic nevytiahnem. Pripadne im mozem napisat. Na maily mi vlani reagovali docela dobre, ked bol vypadok vakcin."

Další info zatim nemám.

Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-13, 12:43
prohledávám témata o o?kování, jelikož nás te? ?ekají dv?:
1. Monty (3roky a 3m?síce) - byl vždy o?kovaný na vzteklinu a psinku, je ješt? nutné o?kovat?

2. Kesi (11týdn?) - tady bych poprosila poradit zda v?bec za?ít o?kovat nebo ne? (vzteklinu x psinku???)

Ven s Montym chodíme, psy potkáváme (máme jich doma habad?j) a na srazy a výstavy nechodíme v?bec.
Pokud bychom snad n?kdy vyjíme?n? šli nem?lo by vadit ne?
Díky moc



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Kuklynka dne 13.08. v 12:43.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-13, 13:55
kuklynko, zvteklinu od letoška podle zákona ?R o?kovat nemusíš...ale múžeš jestli chceš.
Psinku bych nao?kovala oboum.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-13, 13:57
Johanko, myslíš že je nutný o?kování i Montyho (psinka). ?etla jsem na boži stránkách že po t?ech letech v?ku by už neo?kovala v?bec.
To je dilema :))))

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-13, 14:01
Kuklynko, to je spíš v?c názoru....já naposled o?kovala Vl?áka na psinku ve 4 letech, pak už ne...
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-13, 14:03
oki díky,budeme stejn?;) a vzteklinu jsi p?estala o?kovat kdy?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-13, 14:10
Kuklynko já vzteklinu o?kovat musím povinn? ze zákona, my nejsme z ?R :-) To jen v ?R neni ze zákona poviná.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-13, 14:27
tak to pak jo:) a myslíš že ji tedy mohu p?estat o?kovat s tou psinkou p?íští rok?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-13, 14:36
...to je zas v?c názoru...záleží jestli a kdy byl naposled v lokalit? kde se s fretkama venku pohybuješ zjišt?n výskyt vztekliny.
Kdyby šlo o lokalitu kudy chodíme ven my a nemusela sem o?kovat vzteklinu povinn?...tak bych jí neo?kovala.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Kuklynka (IP)
Datum: 2009-08-13, 14:41
ale zase náhoda je blbec a já se toho bojím bo ps? je u nás opravdu strašn? mooooc. jenže potom je ale p?eci i psinka nutná..:(

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-09-04, 20:41
Ahojky, chci se zeptat.. v?era jsme byli s malou na o?kování proti psince, Biocan Puppy a dneska jsem si všimla, že když jde na záchod tak to v?bec nejsou bobky. Nejd?ív m?la bobek a kolem toho jakoby žlutou divnou ošklivou kaši?ku a potom když jsem ji kontrolovala m?la tam jen tu žlutou divnou kaši?ku. V?bec nevím co to je a hrozn? jsem se lekla. Nikdo jí nekrmil ni?ím nevhodným, jí jen granule. Koupila jsem jí je asi p?ed týdnem, jediné které tu m?li, než mi p?íjdou Tottaly ferret baby. Jmenují se Ferret PRO. Na internetu o nich nepsali nic špatného, a když jsem ?etla obsah, byli hodnoty i složení v po?ádku. Kdyby to m?la po jídle, už by to m?la dávno, ale tohle je po o?kovaní. Je možné, že to je n?jaká reakce na vakcínu? Pot?ebuju to v?d?t a jinak hnedka zpátky k veteriná?ovi. D?kuji

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-04, 21:26
P.Lulu: Tož FerretPRO žel nejsou nejideáln?jší granule pro fretku (asi na úrovni DuoFerret), i když výrobcem pro fretku ur?ené jsou. ....no ale na p?eklenutí doby než dorazí TF múžou snad sta?it.

Jestli žrala fretka týden p?ed vakcinací FerretPRO, tak bych asi nevid?la dúvod prújmu v granulích.

Byla fre?uli p?ed o?kováním podaná n?jaká pasta na od?ervení? Byl fre?uli p?ed o?kováním d?laný rozbor trusu? Má fre?ule jiné p?íznaky onemocn?ní po tom o?kování (apatie, zvracení, dýchavi?nost, výtok z nosu, kašel....prost? cokoli co se vymyká normálu)?
Jak je fre?ule stará?Kolikáté o?kování proti psince to bylo?
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-09-04, 21:45
No je jí deset týdn?, byla to první vakcína. Za m?síc máme p?ijít na p?eo?kování. Když jsem si ji p?ivezla m?la 6 a p?l týdne a o?kovaná ani od?ervená nebyla. Od?ervili jsme a asi po 4 týdnech (v?era) jsme šli na to o?kování. No, výtok z nosu ne, ale nachytala jsem jí jak jakoby kašlala. Ale to už p?ed o?kováním. Bylo to ale když nám zalezla za gau? a byl tam prach tak jí to asi blítlo do nosu, protože to bylo asi dvakrát a vždycky když byla z tim gau?em jinak ne. Takže asi prach. Jinak je upln? v po?ádku. Má chu? k jídlu i ke hraní.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-04, 21:59
P.Lulu: asi nechápu tvúj p?ísp?vek "Od?ervili jsme a asi po 4 týdnech (v?era) jsme šli na to o?kování." ?iže byla od?ervená t?sn? p?ed a nebo po o?kování? Skus popsat p?esn?: který den od?ervená (datum i hodinu podání od?ervovacího léko, název léku, množství jaké bylo podáno), datum o?kování, datum prvního p?íznaku prújmu (dle možnosti i hodinu)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-04, 22:11
pr?jem m?že být z od?ervení a rozhodn? by se nem?lo od?ervovat zároven s o?kováním, navíc fretky se preventivn? NEOD?ERVUJÍ. je to zbyte?ný, pokud chceš mít jistotu, tak se d?lá rozbor trusu, od?ervení "naslepu" je úpln? zbyte?ný a akorát zví?e zat?žuje, ty tablety a pasty najsou ú?iné na všechny parazity a tak od?ervíš proti n??emu, co ani fretka nemá a naopak to co fretka má, tam stejn? z?stane, lék na to neú?inkuje.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-09-04, 23:07
Ne, od?ervená byla 4 týdny p?ed o?kováním.. Množství od?ervovacího léku byly asi 4milimenry takový pasty, nevim jak se jmenovala, bylo jí málo. Nic jí nebylo po od?ervení. V?era o?kování ve ?tvrt na sedm a t?ch bobk? jsem si všimla až dneska ráno, ve?er než jsem šla spát tam ješt? nebyli.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-04, 23:19
P.Lulu: takže z od?ervovacího p?ípravku ten prújem být nemúže.
Fretku pozoruj a pokud by mn?la stolici i te? ?ídkou, nebo divné barvy (zelená, sliz...) hned k vetovi co rozumí fretkám.
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-05, 12:55
P.Lulu, ?ÍM jste o?kovali? podívej se do o?kováku a napiš p?esný název vakcíny.
má malá ješt? pr?jem? jak moc, jakou barvu, jak ?ídký? jak se jinak malá projevuje?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-09-05, 16:44
O?kovali jsme Biocanem Puppy. Dneska ráno už m?la stolici normální, hn?dou hustou, takovou jaká má být. V?era ve?er ale m?la stolici úpln? kašovitou, nešlo tomu n?íkat stolice, to byla jen taková nažloutlá kaše hlenovitá. Dneska už je v po?ádku a stolice nemá ani náznak n??eho špatnýho. Ob?as malá trošku kýchne, ale výtok z nosu, z o?í ani z kone?níku nemá. M?že to být t?eba jen smítko co jí zavadilo o nos. Te? už má stolici teda normální, a v chování taky žádný zm?ny. Hraje si, jí, zlobí a fyzicky taky žádný zm?ny.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-05, 17:21
tak to je dob?e :o)
pr?jem (teplota, nevolnost p?ípadn? jiné problémy) mohla být reakce na o?kování, n?kdy se to stane. hlavn? že už je to zase v normálu :o)

p?i p?eo?kování upozorni veta, že malá m?la pr?jem a každopádn? po o?kování rad?ji po?kejte cca p?l hodiny v ?ekárn?.

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-09-05, 23:30
Dobre, dekuji všem za pomoc :)

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-06, 09:31
p.Lulu: možná bych se p?ed druhym o?kováním poradila s vetem o zmn?n? vakcíny (nap?. Nobivac DP....)
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-09-06, 14:03
To se m?že? když je o?kovaná jendou vakcínou, tak pak p?ejít na jinou?

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-06, 14:07
jojo, m?že se. my máme taky p?echod z nobivacu na biocan a u jednoho z nobivacu na vanguard, ale p?íští rok chci i u n?j biocan.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: O?kování
Zaslán uživatelem/kou: Princessna Lulu (IP)
Datum: 2009-09-06, 14:10
tak to já se poradím s veteriná?em, ?eknu mu o tom pr?jmu a uvidíme :) Jdem tam ke konci zá?í, tak mám ješt? ?as. Zatím je to ale holka zdravounká :)

Aktuální stránka:17 z 19


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist