Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Fany (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:30
Ahoj, chci si po?ídit fretku a snažím se o ní co
nejvíce dozv?d?t p?edem - nechci být nezodpov?dný
majitel, který by se jí pak musel zbavovat z d?vodu
nedostatku informací. Cht?la bych se vás zeptat,
jestli jste se n?kdo setkal s tím, že by fretka
ve?er když jdete spát nebo ráno když vstáváte, si
vynucovala pozornost okusováním m?íží nebo škrábáním
nebo jiným rámusem? Mám mladší sestru, která je
zvyklá ve?er usínat "u pohádky z cd" a ráno spí
skoro o hodinu déle než já. Moje máma má strach, aby
fretka sestru "nerušila". Bydlíme v byt? a jiná
možnost, než umístit "klec" s fretkou do místnosti,
kde se sestrou spíme bohužel není..prosím, pora?te!
do fretek jsem se zamilovala a tohle by byla jediná
p?ekážka k tomu, abych jí doma mohla mít.. Díky Fany

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:33
Veru ano...fretky, hlavne pubertalne, dokazu byt v noci hooodne otravne. A ked si zvyknu na isty rytmus, napr. ze clovek bezne vstava o 6.00 hod, tak kludne vikendy s pospanim si skoncili.
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Fany (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:38
A když bych ráno vstala a vzala ji ven cca na p?l
hodinky, aby se trošku unavila, bylo by to ?áste?né
?ešení?

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:39
M?j Piškot hrál prvních pár m?síc? na klec serenády :-D ... pomohla ignorace. Te? už je to v pohod?. Jako žraní a pití z napáje?ky m? už taky nebudí. On rámus ned?lá, ale ráno na m? p?i každém oto?ení nebo hlasit?jším nádechu kouká, jestli už jako pani?ka bude vstávat.... Nevim no, ?ekla bych, že je to asi individuální. Ale já být na tvém míst?, tak bych si to asi rozmyslela. T?eba si neumim p?edstavit, že bych vstávala a on by m? vid?l a nechalo by ho klidným, že ho nepustim. Ale ?íkám, záleží na fretce, ale ur?it? se nem?žeš spolehnout na to, že ta moje to d?lat nebude.

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Ráchel (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:40
Náš puber?ák se vzbouzí pravideln? ve 3 ráno-bezohledu na to, jak je unavený. no, jinak je zlato, ?ekla bych, že to ani není puboš, ale toto je síla. No, zvykli jsme si že kolem t?etí prost? prob?hne tak dvacetkrát po našich hlavách a jak orkán po celé místnosti. Ale s odezn?ním puberty to snad p?ejde... Jo, do puberty toto nebylo.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Ráchel dne 26.05. v 15:55.

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:40
Fretka umí fakt v noci ?ádit a p?i vyžadování spole?nosti v noci umí být hodn?, hodn? hlu?ná. Pokud ji pustíš, bude š?astn? pobíhat po pokoji a okusovat tebe i spící sest?i?ku. Tak nevím. My jsme ji dávali spát i s klecí do koupelny a ob?as ji bylo slyšet i p?es dve?e a nakonec stejn? n?který ?len rodiny nevydržel a šel ji ut?šovat

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Fany (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:44
Takže spát se s fretkou v jedné místnosti dá, ale
nedoporu?ujete to? Kde máte klec umíst?nou vy?

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:46
My máme jen jednoho same?ka, takže všeobecn? ti nepovím, ale u nás to bylo takhle: Když byl malej, tak ob?as v noci zlobil, taky m?l asi 14tidenní období, kdy k ránu, když už cht?l ven, tak p?i sebemenším oto?ení na posteli (máme ho taky u nás v pokoji) lomcoval m?ížema a v?ískal (už si nepamatuju ten zvuk, ale doslova k?oural a vztekal se). Dostal vždycky vynadáno, n?kdy na prdel a postupn? pochopil, že takhle teda ne. Hlavn? si zvykl na náš rytmus, takže te? ví, že se prob?hne ráno a pak po?ádn? vylítá ve?er a jinak spinká. V noc se chodí maximáln? najíst a na záchod, ob?as cinká miskama, ale to jsou zvuky, na které si zvykneš a ani je pak už nevnímáš. Problém nastane, když ve?er nemáme ?as, nechat ho po?ádn? vyb?hat. Michal pot?ebuje utahat, když má pocit, že ve?er málo b?hal, stane se, že v noci zlobí - vylívá misku s vodou, vyhrabává záchod. Moje všeobecná rada by zn?la zavést pravidelný režim a po?ádn? utahat, pak bude spinkat i fretka i vy :) Chce to ale p?ežít za?átky a pak samoz?ejm? pubertu.
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: mizzi (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:51
Já to teda nedoporu?uju kort, když tam máš mladší sestru.

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Fany (IP)
Datum: 2010-05-26, 15:59
No ono tý sest?e je 11 ale je zvyklá vstávat v 7 a
já v šest...to je ten nejv?tší kámen úrazu :-(

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: terattus (IP)
Datum: 2010-05-26, 16:18
To je t?žký, zažili jsme v noci krušné chvíle, jako museli byste se p?ipravit na to, že jednoduché to nebude. Minimáln? ze za?átku a v pubert? by randál byl. U nás p?ítel taky vstává d?ív než já, míša to už ví, jen vykoukne a ?íhá dál, než vstávám já. Takže nau?it to jde, ale fáze u?ení se musí p?ežít a jde o to, jestli byste to zvládli nebo ne, to musíte po?ádn? zvážit.
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: honza_door (IP)
Datum: 2010-05-26, 16:58
Chvilku se to bude muset p?ežít se špunty v uších,
naše fretka taky už prožila deport do odlehlejších
míst od postele...
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:14
a ty jí nem?žeš v t?ch šest vyndat z klece a jít s ní n?kam do vedlejšího pokoje?

my máme fretky v pokoji vedle ložnice, klec je p?ímo "u našich hlav". v noci sice nijak nezlobí, ale sta?í když se za?nou drbat, jíst, pít... všechno tohle n?jaký rámus d?lá a ob?as nás to zbudí i p?es ze?.
ale pak se ?asto stane, že když vstávám (v týdnu kolem sedmé, o víkendu t?eba v deset), jsou zalezlé a spí...

je to opravdu hlavn? o tom, na jaký režim ji navykneš, ale NEŽ si navykne, bude pravd?podobn? rámusit (v noci i ráno) a to se možná mamince (sest?e) líbit nebude... :o/

nejlepší by bylo maminku a ségru vytáhnout k n?jakému fretka?i na návšt?vu nebo na vycházku s fretkami nebo na n?které fretka?ské setkání. možná až fretku pomuchlají, budou ochotn?jší k n?jakému kompromisnímu ?ešení. a t?eba i vstát o hodinu d?ív, aby byl ?as pohrát si s fretkou :o)

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Fany (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:19
To je práv? nevýhoda panelákových byt?...sest?e si
myslím, že by to ani tolik nevadilo, fre?uli by taky
moc cht?la, jenom pot?ebuji p?esv?d?it mamku, že
nevadí když bude fretka spát v jedné místnosti s
námi..
jinak samoz?ejm? si myslím, že až bych s ní mohla
za?ít chodit na procházky, vzala bych ji ráno ven
(to by mi v?bec nevadilo) aby se trochu vyblbla a
pak by mohla z?stat po dobu, co bude mamka se ségrou
doma navolno...

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:25
co takhle se ujmout n?jaké dosp?lé fretky, která už má po pubert? a v?tšinou už je spav?jší a narozdíl od mládat v?tšinou nemá pot?ebu si vynucovat pozornost i v noci? jinak bych místo klasické klece doporu?ovala d?ev?nou volieru s pletivem ve dv??ích, d?lá to mnohem menší hluk a pletivo s drobnými oky (1x1cm) se nedá kousat, kdežto kupované klece nejen že se kousat dají, ale u n?kterých klecí jsou menší fretky (zvlášt sami?ky) schopné mezi m?ížema i prolést a navíc kousání a lomcování drát?né konstrukce na plastovym dn? d?lá nehoráznej kravál.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Fany (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:33
Když m? p?ijde, že v?tšinou když jsou starší fretky
na prodej (v?tšinou kolem toho roku), že se jich
majetelé zbavují kv?li tomu, že je nezvládli a t?eba
i "zkazili" a nevím, jestli se tzv. nalezenci
nachází i v mém regionu ( jsem od Rychnova nad
Kn?žnou) navíc spíš bych si cht?la fretku vychovat
"od miminka" a mlá?ata budou pro m?
dostupn?jší...kde by se daly najít informace o
nalezencích?

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:35
tady je p?ímo fret?í útulek a ur?it? poradí, která fretka je vhodná pro za?áte?níky [www.pudicka.estranky.cz] jinak vychovat mlád? je ?asto horší, než p?evychovat odložence :o) mládat je ted sice hodn?, ale ne všechna jsou z chovu, kde se jim ?lov?k opravdu v?nuje, n?kdy nejsou u?ená na WC, neznají kontakt s ?lov?kem a podobn?, takže se nedá vybírat mlád? jen podle toho, že mám chovatele nejblíž...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 26.05. v 20:36.
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:39
Informace o fretkách k adopci najdeš vtady na fóru ve specielním vlákn? a taky se podívej sem [www.pudicka.estranky.cz], jsou tam i odkazy na útulek v Mladé Boleslavi a v Ostrav?.
N?které nalezené frete?ky jsou hned hodné a mazlivé, s n?kterými je víc práce, ale to se dozvíš na stránkách u konkrétních fretek.
A doprava se dá v?tšinou n?jak domluvit, zvláš? pokud jde o adoptovanou fretku, tak se najdou ochotní lidé.
Já asi p?íští týden budu u sebe mít jednoho kluka k adopci, tak pak ur?it? napíšu, jak se chová a tak. T?eba to zrovna bude klidný mazlík, který bude vhodný do bytu. A nebo taky ne ;-)

edit: Žofiro píše rychleji.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Žabka dne 26.05. v 20:40.

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: scarabeus (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:45
Já mám svoji irisku taky z 'druhé ruky' . Musím ?íci že na muj režim si zvykla perfektn?. Když spím, tak vykoukne z pelechu, a když vidí n?ní žádný pohyb, tak se zavrtá a spí nebo si seb?hne do nižšího patra a tam si dá snídani, dojde na wc a vrátí se do pelechu kde ?eká než se vzbudím, když vidí že vstávám postaví se ke dví?kám a chce ven. Taky bych ti radši doporu?il starší fretku. Nevím jak by vaše mamka zkousla pubertu a to, než se frete?ka nau?í ur?itým návyk?m. Myslím, že poskytnout domov n?jaké starší frete?ece by bylo vhodné ?ešení.

Ale jednu dv? návšt?vyu chovatele bych ti více než doporu?il.
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-26, 20:51
útulek v jinonicích (praha) a m?cholupech taky mívá fretky, v jinonicích momentáln? i n?jaké jsou.

na všechny útulky a záchranné stanice, kde mají fretky, jsou odkazy, p?ípadn? kontakty ve vlákn? "d?ležitá....", hned v tom dlouhém prvním p?ísp?vku.

a holky mají pravdu - starší fretka (rok-dva) je pro za?áte?níka IDEÁLNÍ, tedy v p?ípad?, že není "zkažená". ale v žádném útulku ti nebudou lhát o povaze nebo nedostatcích zví?ete, protože by to bylo proti smyslu adopce. pot?ebují, aby budoucí majitel dob?e v?d?l, co ho ?eká, aby se zví?e zase nedostalo zp?t nebo dokonce nebylo n?kde pohozeno.

z vlastní zkušenosti - jeden kluk od mimina, jeden nalezenec, jeden odloženec (majitel ho p?edal rovnou mn?). nalezenec je p?ekvapiv? NEJ?ISTOTN?JŠÍ :o), nekouše ani jeden, resp. "nejvíc" (p?i h?e, když se rozdovádí) ten "od mimina", protože jsem ho, zmetka, rozmazlila... ;o)

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-05-27, 10:48
Suhlasim s babami, pre zaciatocnikov odporucam starsiu fretku po puberte. Ja mam jedneho odlozenca a dve samicky od mladatka a mozem skonstatovat, ze mladata uz nechcem...;-))))...nech si pubertu odskace niekto iny...hehehe...
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-27, 11:11
Já si te? nedávno užila pubertu celkem bezproblémovou, u dvou kluk? naráz, takže se kousali spolu, p?ípadn? terorizovali tatínka a m? nechali být, doporu?uji ;-) I s jejich tátou, který je te? naprosté zlatí?ko, bylo v pubert? horší po?ízení. Ale taky jsem ho dostala zrovna když do ní lezl...

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-05-27, 12:11
žabka: no myslím že na kluky p?išla druhá puberta, nebo co, ale o tom že by to byli zlatí?ka nem?že být ani ?e?, teda pokud se bavíme o tom co vyvád?jí v noci :-)) Jsou to hrozní lumpové a podlé a záke?né p?íšerky :D Nejak?n?jší jsou tak kolem p?l 4 ráno a kdybys vid?la jak škodolib? se dokážou tvá?it :-DD Vždycky d?lají rámus dokud m? nevzbudí a já si v posteli nesednu. Pak na m? chvilku koukají a jdou spokojen? spát. Nejradši bych je v tu chvíli vždycky p?ekousla, ale láska k nim mi to nedovolí :DDD

Valkýra, Mija, Atlas a Antaios s pani?kou



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Morgan24 dne 27.05. v 12:11.

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-27, 12:46
Já je m?la v zim? v kleci kousek od postele a nijaký výrazný rámus v noci ned?lali. To mnohem horší byly holky, když p?išly do ?íje a snažily se dostat ke kluk?m do klece. V?tšinou tak od dvou do ?ty? do rána se snažily nejvíc. Nejd?ív jedna, pak druhá.
Ale tak asi se jim po tob? stýská a pot?ebují se ujistit, že jen spíš a nic se ti nestalo. V podstat? n?co jako elektronická ch?vi?ka pro mimina :-D

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: domca (IP)
Datum: 2010-05-28, 13:57
No...M?j fre?á?ek lomcuje s klecí jenom když jsem doma a jsem v pokoji, kde máme klec, tak se dožaduje pozornosti lomcováním klece.Ale jinak v?bec.Myslín,že v noci nelomcuje,Ale já spím a tak to nevím!:)
Avatar

Re: Fretka v noci
Zaslán uživatelem/kou: nikuska (IP)
Datum: 2010-05-28, 14:11
No moje fretule,když byla malá tak se budila každou
hodinu a chodila se najíst pohrát si atd.Pak se to
na chvílí sklidnilo a jakmile za?ala ?íje tak se
zase budila po?ád(JÁ JELIKOŽ POT?EBUJi hodn? spánku
a vzbudí m? cokoliv tak jsem musela spávat jinde v
pokoji)Ted už je starší a vzbudí se tam max 1 za noc
a to jde jen na záchod nebo n?co sní...Ur?it? bych
taky doporu?ila už starší fretku z mlád?tem to bývá
v n?kterých ohledech težší.A hlavn? si ji
nepo?izovat pokud n?kdo z ?len? rodiny nebude
souhlasit,pak bude o jednoho nalezence víc..



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist