Jít na stránku:  123456789Další
Aktuální stránka:1 z 9
SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-12, 19:56
Mé fretce se narodili mladý, ale ona se jich neujala, musím se o posledního prcka starat sama, jestli má n?kdo zkušenosti prosím pora?te mi.
Jsem z Jablonce nad Nisou (severní ?echy) tel: 607944620
mlá?ata+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 16.05. v 14:58.

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-12, 20:00
sehnat kojnou, která m?la mladé ve stejný termín, nem?l by být v?kový rozdíl v?tší než týden. na flašce mlád? nejspíš nep?ežije a pokud ano, nebude mít p?irozenou imunitu, kterou by m?lo z mat. mléka. navíc n?kdy má samice d?vod, pro? mládata odmítne a nestrá se, pak nemá cenu je n?jak um?le odchovávat, protože nejspíš nejsou dost silná na to, aby p?ežila, mají vrozenou vadu a podobn?, nestává se, aby je samice odmítla "jen tak"...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 12.05. v 20:02.
Avatar

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-12, 20:40
Náhradní maminu sem se poblíž m? snažila najít, ale marn?. P?ece nem?žu nechat toho chudáka napospaz,nevipadá že by byl v nepo?ádku. a kdyby se poda?ilo ho odchovat, nedalo by se to n?jak dohnat vitamínama nebo n?co? Co s nim teda te??

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-12, 20:46
Avignon, kolik mu je dnú? Co vlastn? pije když neni (asi) kojené matkou?
Avatar

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-12, 20:54
dohnat kojení vitamínama?
no nevím, myslíš t?eba š?ávu z pomeran?? nebo tak n?co? :o(

dokrmovat a vypiplávat se dají mlá?ata minimáln? t?ítýdenní, u mladších to není moc smysluplné. tady jsem ti našla návod na náhražku mate?ského mléka, ale ned?lej si moc nad?jí, že to malé p?ežije:

Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce
Datum: 2006-05-09, 14:20

....
Další možnost je um?lý odchov (v tomhle v?ku zna?n? problematický) - osv?d?ená je lahvi?ka od o?ních kapek s kapátkem p?ímo naho?e (ne tedy s tou pipetkou, kterou se nabírá) a Tatra (normální 10% z tetrapaku) na?ed?ná p?l nap?l odvarem z ovesných vlo?ek. Tu?ností a tak odpovídá líp, než kot?cí mléko a je to i levn?jší a dostupn?jší varianta.

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:06
Johana-je mu p?t dní, od veteriná?e sem dostala kot?cí mlíko.
Martina-já v?bec nevim jak a co dál. Samoz?ejm? d?kuji za návod,nevim jak ta imunita,ale co t?eba takový n?jaký kapi?ky?

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:07
mate?ské mléko mu plonohodnotn? nenahradíš ni?ím. i kdyby se ti ted poda?ilo ho odchovat, tak myslím, že zdravá a silná fretka z toho nikdy nebude.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:11
avignon,

podívej se do tohoto vlákna - pokus o um?lý odchov cca devítidenní - a už nevím jestli to byla veverka, kuna nebo n?co jiného:
[forum.fretka.cz]

a ani si nepamatuju, jak to dopadlo, rychle hledám, tak jsem nedo?etla. ale mám dojem, že špatn? :o(

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:25
A nevíte o n?kom kdo má kojící mamku? Já nejsem tak silná povaha abyh jen doufala že to ten malej p?ežije. To je tak strašný když mu nedokážu pomoc.

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:25
Imunitní systém je tvo?en mimojiné protilátkami. Protilátky jsou už stavbou naprosto odlišné než nap?. vitamíny a p?ipravovat je synteticky je dost problém (u fretky, u jiných zví?at, kde je pro to opodstatn?ní, se dají komer?n? vyrobit. Jsou specificke a napr. konske imunoglobuliny jsou fretce k nicemu). Matka vylucuje tzv. kolostrum pouze kratkou dobu po porodu, kdy je strevni bariera pro nektere typy protilatek prostupna - proto je dulezite, aby se novorozene mladata toho mleka napila (hned po porodu, pak to fakt uz nema moc cenu). Dalsi druh protilatek funguje po dobu kojeni, ale tyto jiz ze streva neprostupuji (tzv. laktogenni imunita).

Kocici mleko (psi mleko, jakekoliv vyvary, odvary) muzou mladeti nahradit urcitym zpusobem "vyzivu" - nutricni potreby pro zachovani zivota + rust, ale obranyschopnost opravdu ne. Nevim, jake je slozeni fretciho mleka, jestli je vhodnejsi odvar z neceho nebo komercni kocici ci jine mleko, nicmene stejne si myslim, ze pokud se nepodari sehnat kojnou, tak frete ma malou sanci a z hlediska celeho jeho dalsiho zivota je treba zvazit, zda udrzovat pri zivote (krome casteho krmeni - casto a malicko, je nutno zahrivat, masirovat, podporovat peristaltiku...). Dalsi otazkou je, zda matka mladata odvrhla proto, ze je spatna matka, ze byla pri porodu stresovana, nebo z nejakeho duvody by byla mladata stejne nezivotaschopna...
Avatar

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:28
bu? ho nech na veterin? uspat, a jestli na to máš sílu a žaludek (možná ti um?e p?ed o?ima) zkus tu tatru s odvarem. musíš k n?mu vstávat co dv?-t?i hodiny, krmit, zah?ívat, masírovat b?íško... nevím co ješt? - ZKUŠENÍ CHOVATELÉ, CO JÉŠT? JINÉHO ??

hodím ti sem ješt? jeden odkaz, to se ale odchovávalo už P?TITÝDENNÍ mlád?, ?ili mnohem v?tší šance na p?ežití.

a hodím výzvu na facebook, odkud jsi?

Re: odchování mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:34
podívej se ješt? sem, co všechno "náhradní matka" s miminem musela absolvovat, a to mu bylo "už" min. ?ty?i týdny
[forum.fretka.cz]


jsi toho schopná a máš na to všechno ?as odte? dalších p?t-šest ned?l?

odkud jsi, hodím výzvu s žádostí o kojnou na face

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:41
Jsem z jablonce nad nisou. No vzala sem si dovolenou tak snad to n?jak s rodi?i zvládnu. Moc d?kuju za všechn o.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:43
ok, dám to tam.

ty to zvládneš, horší to bude s miminem :o(
tak držíme palce a podávej zprávy.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-12, 21:47
p.s. a bylo by dobré nechat v prvním p?ísp?vku na sebe kontakt - mobil - pokud se n?kdo najde, abyste se rychle zkontaktovali.

dopiš tam i odkud jsi, a? je to pohromad?

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-12, 23:46
Nemám zkušenost p?ímo s malými fretkami, ale už jsem odchovala lecos malého, dokonce se nám povedlo odchovat i v?tší ?ást vrhu králí?at, kterým maminka um?ela den po porodu.
Doporu?uji do jakéhokoli náhradního mléka místo vody dávat slabý he?mánkový (v p?ípad? n?jakých žalude?ních obtíží he?mánkovo - fenyklový) ?aj. Náhradní potrava je pak lépe stravitelná. Taky je možné p?idávat glukopur (lehce vst?ebatelný ovocný cukr, mají ho v lékárn? a ve v?tších krámech), zvláš? pokud je mlád? malinké a podviživené (zvláš? když se najde mlád?, které n?jakou dobu nejedlo, tak mu to m?že zachránit život, v takovém p?ípad? je lepší dávat více mén? výživného "mléka" - více ?ed?ného a ?ast?ji, protože výživn?jší potrava na vyhladov?lý žaludek m?že mlád? i zabít).
Pokud bys z ko?i?ího mléka cht?la p?ejít na to, na které tu byl recept, tak je nutné postupn?, nejd?ív ob? v?ci míchat, ne naráz!

Jinak já mám fre?ata už dvoutýdenní, jinak bych svou fretku za kojnou nabídla, a další vrh ?ekám za 4 - 5 dn?, ale to je zase za dlouho.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-13, 00:37
žabko, jestli máš ?trnáctidenní, dalo by se to zkusit. myslím si, že po?ád by to byla pro mlád? v?tší šance než takhle :o/

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-13, 09:24
Žabka:No to by byla paráda,a kde bydlíš?

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-13, 09:29
žabka je z prahy, napiš jí SZ nebo jestli tu není n?kdo, kdo na ní má kontakt a mohl by do ní drcnout?

jinak jak to vypadá?

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-13, 09:32
No vipadá zatim dob?e,a v noci nem?l moc hlad.ale zase se bojim to do n?j n?jak moc lejt abych ho neutopila.Voh?ejvám mu deku fénem aby neumrz,zatim to de. A co je to SZ?

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-05-13, 09:54
SZ je soukromá zpráva.
Máš jí naho?e v nabídce.

Celý mi to p?ipomíná mou situaci, když sem shán?la kojnou pro svá fre?ata...jenže u nás to nevyšlo i když se jich fretka ujala.
Držím p?sti a? se to u vás povede.
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-13, 10:03
nebo klikni p?ímo na jméno "žabka", zobrazí se ti profil + text "poslat soukromou zprávu". po kliknutí na text m?žeš psát.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-13, 10:04
D?kuju oboum

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-13, 10:40
Snažím se ti sehnat kojnou p?ímo v Jablonci, uvidíme jestli se to poda?í...jinak v Praze fakt není nikdo kdo má malý fretíky a mohl by pomoct?
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-13, 10:42
Tak pokud bychom se s Avignon n?jak domluvily, máte n?kdo n?jaký typ, jak zv?tšit pravd?podobnost, že samice mlád? p?ijme? Moje Lórinka je vzorná máma, loni odchovala 8 malých, bez jakýchkoli problém? (jedno fret?, deváté, teda zem?elo dva dny po porodu, bylo slabší, a nep?est?hovala ho do nového pelíšku jako ostatní, když jsem ho tam dala za ní, tak ho tam nechala, ale stejn? um?elo, o?ividn? to na n?m poznala, že je s ním n?co špatn?), letos má mlá?at p?t (takže s dostatkem mléka by problém být nem?l). Ješt? ji nep?ešla "kousací fáze," i když už je to trochu lepší, bez pevných kožených rukavic jí ale ruce do klece nestrkám, na každodení alespo? zb?žné ?išt?ní ji musím nacpat do p?epravky.
P?edpokládám, že by k ní asi v?bec nem?li cizí lidé, aby nebyla stresovaná ješt? tím, nic dalšího m? nenapadá.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Avignon57 (IP)
Datum: 2010-05-13, 10:42
No snad se m? ozve ta žabka, tak se sní pokusim n?jak domluvit a pak se uvidí, jinak d?kuju majdo

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-05-13, 11:11
Tak s Žabkou jsem mluvila, bylo by dobrý kdyby ses s ní spojila, já se ti nem?žu dovolat.....
Když tak mi zavolej na 775753030
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-13, 11:16
Avignon: prozatím by pot?ebné teplo snad šlo zabezpe?it nejen dekou nah?átou fénem, ale možná i vyh?ívanou podložkou, nebo termoforem....
Avatar

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-13, 11:25
Jo, termofor - nah?ívací flaška - je dobrá, musí se ale obalit ru?níkem, nebo n??ím, aby nebyla teplá moc. V p?ípad? nouze stejn? poslouží i petflaška s teplou vodou, jen se ?ast?ji musí vym??ovat voda, protože rychleji chladne.

Re: AKUTNÍ - SHÁNÍ SE KOJNÁ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-13, 11:35
...u té petlahve bych asi zabezpe?ila, aby se nomohla "koulet" a takto malé fret? nazadlávila.
Avatar

Jít na stránku:  123456789Další
Aktuální stránka:1 z 9


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist