Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: planeta1983 (IP)
Datum: 2010-05-01, 19:30
Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. P?ed dv?ma dny nám utekl náš fre?á?ek E?oune?ek, našt?stí se nám ho poda?ilo najít. Problém ale je, že už jak jsme ho nesli cestou domu, tak se tém?? nehýbal, byl jako by v šoku a smrd?l tím jeho výhružným pachem. Tak nás napadlo, že se možná potkal s n?jakým psem nebo ko?kou. Od té doby tém?? nejí, snaží se, ale nemá jakoby energii, rad?ji si jde n?kam lehnout, pokud tedy nepoloží hned hlavu na podlahu a neusne tam. Stále jen spí a je prost? takový neaktivní. Zade?ek má špinavý od výkal?. Tak nevíme co mu m?že být, jestli to brát jako že už je to pot?eba ?ešit u veteriná?e (ale je víkend) a nebo po?kat. Možná ho podlach?al n?jaký pes, máme strach, jestli nemá vnit?ní zran?ní, ale také to m?že být n?jaká nemoc. P?edem moc d?kuji za každou informaci. Petra

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Henzlová (IP)
Datum: 2010-05-01, 19:37
Ur?it? je t?eba jít s fre´tá?kem okamžit? k veteriná?i, m?že se skute?n? jednat o n?jaé vnit?ní zran?ní. A také bych mu na Vašem míst? hned umyla zade?ek.

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-01, 19:38
s takovým stavem bych rozhodn? ne?ekala, venku se mu mohlo stát cokoliv, nejen že ho napadl pes, po napadení psem by m?l ale patrné kousance.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-01, 19:41
Taky radim okamžit? k vetovi. Ideální by bylo k takovému co fretkám rozumí. Odkud jsi?
Avatar

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-01, 19:46
kristepane, to si snad d?láš legraci? jakou si myslíš, že tady dostaneš informaci? že to je v pohod?, nic se ned?je, po?kejte, t?eba se to spraví samo? ale to p?ece my NA DÁLKU A BEZ VYŠET?ENÍ, p?ípadn? rentgenu, absolutn? nem?žeme tušit, co mu je nebo není!

SAMOZ?EJM?, ŽE ZVÍ?E V TAKOVÉM STAVU POT?EBUJE OKAMŽIT? VETERINÁ?E, kam jste m?li jet okamžit?, když jste ho našli a "tém?? se nehýbal"!

a to tvrdíš, že o n?j MÁTE STRACH?

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: planeta1983 (IP)
Datum: 2010-05-01, 19:57
Poslouchej Martino, tím, že se tém?? nehýbal jsem myslela, že obvykle se pokouší utéct, takže to vyzn?lo asi o hodn? h??, ale každopádn? chápu tvé roz?ílení. Kousance ani jiné stopy napadení na n?m nejsou vid?t. Já rozhodn? nejsem zastáncem trápení zví?at tím,že budu ?ekat až bude h??.., to mi v??, z tohoto d?vodu jsem i vegetariánka.
K veteriná?i tedy zajdeme. Problém, ale je, že je víkend a žijeme v Irsku. No ale budu to muset vy?ešit. Díky za odpov??.

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-01, 20:06
on nemusí mít zrovna "viditelná" zran?ní, ale mohl od n?kud spadnout, n?kdo ho nakopnout, venku se mu mohlo stát cokoliv, fretka je v tohle prost? "blbá" a venku nep?ežije. m?že mít t?eba i poran?nou páte? a podobn?, s tím i spojený problém s vyprazdnováním (olepený zadek od výkal?).. ale taky m?že být t?eba jen unavený... v každym p?ípadn? bych zašla na veterinu i kdyby mu nic nebylo, prost? pro jistotu..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 01.05. v 20:10.
Avatar

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: planeta1983 (IP)
Datum: 2010-05-01, 20:10
No m? také napadlo, ?ekám už jen na p?ítele a zajdeme to zjistit k veteriná?i.

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-01, 20:18
jo, roz?ílilo m? to, máš pravdu. fakt tu není nikdo, kdo by m?l jasnovidecký schopnosti.

každopádn? držím palce a dej v?d?t, jak to s fre?ákem dál vypadá.

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: planeta1983 (IP)
Datum: 2010-05-01, 21:51
Tak jsem byla s Eddounkem u veta a doktor ho d?kladn? prohlédl, našli jsme mu na b?ichu krvavou mod?inu, nechápu, že p?edtím jsem si toho nevšimla...takže to vypadá, že jak venku lítal, tak odn?kud spadl, což dost možné, protože skáká z plot? jak od závod...taže dostal antibiotika a t?i dny mu je te? budu dávat do vody a pak na kontrolu...

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-05-01, 21:57
tak držím pale?ky a p?eju brzké uzdravení

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-01, 21:59
krvavou mod?inu.. d?lali mu i sono toho b?icha, jestli t?eba nekrvácí? nezdá se mi, že by "jen" z mod?iny by byl v takovym stavu..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-01, 22:10
Jak píše ŽoFiRo: asi sem nechala ud?lat komplexní vyšet?ení (sono, RTG...) mod?ina nemusí být povrchová, múže být poškozený n?který orgán a múže fret krvácet dovnit?.
Avatar

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: planeta1983 (IP)
Datum: 2010-05-01, 23:11
No te? jste m? trochu vystresovali, ale na druhou stranu, asi by musel krvácet ve stolici nebo zvracet krev, ne? Ti veteriná?i tady stojí za nic...jen tak mimo téma, když nap?. já bych pot?ebovala s n??ím na sono p?. b?icha, tak bych musela ?ekat n?jakou dobu než m? tam objednají (tím chci ?íct, že humánní medicína je tu brána na lehkou váhu, takže veterinární je na tom ješt? h??e).
Snad to nebude tak jak tvrdíte, každopádn? ho budeme sledovat.

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-05-01, 23:17
myslím, že krev ve stolici ani zvratkách být nemusí. to by se asi projevilo jen v p?ípad? poran?ní t?eba žaludku nebo jiné ?ásti TS.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-01, 23:58
Taky si myslím, že na venek se vnit?ní krvácení (t?eba z natržené sleziny nebo jater) projevit nemusí.

A co se tý?e veteriny: tož já kdybych mohla, tak bych kolikrát šla se svým zdravím ke svému vetovi, jako k humánním léka?úm.
Neni vet jako vet....net?eba je házet do jednoho pytle. Já sem se svými vety maximáln? spokojená!
Avatar

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-02, 09:56
planeta 1983: Kde v Irsku žiješ? Ob?as chodím na polské fret?í fórum, a v Anglii a Irsku je hodn? polák? a dost z nich má fretky, a vím, že tam mají vlákno i o veteriná?ích práv? tam. Tak t?eba by v?d?li o n?jakém, který fretky "umí," a? už pro te?, nebo pro p?íšt?. Nebo pokud jsi schopná ?íst polsky, jen ti sem hodím odkaz na to vlákno (snad ho najdu).

edit: Tak jsem vlákno našla, ale bohužel je tam jen pár veteriná?? v Anglii, myslela jsem, že tam toho bude víc :-(, a nejsou n?jaké irské fret?í stránky? Že bys našla dobrého vteriná?e p?es n??



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Žabka dne 02.05. v 10:14.

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: planeta1983 (IP)
Datum: 2010-05-02, 11:46
Ahoj, žijeme v Irsku, v Kilkenny, s poláky se tu normáln? bavím, ale nevím o n?kom, kdo by tu m?l fretku. Každopádn?, dobrý nápad se podívat po n?jaké té irské fret?í stránce. Eddie dneska normáln? papal, tak jsem byla ráda. Ale zdá se mi, že na tom b?íšku mu t?ch podlitin zase p?ibylo...no a ješt? k tomu, dnes jsem mu cht?la nachystat tu vodi?ku s antibiotiky a p?edstav si, ten obsah injekce se asi vylil do sá?ku ve kterém byly, ale nechápu jak...dal mi to i s injek?ními jehlami, tak jestli n?jak p?esto? Fakt nechápu, tak nevím co už d?lat. Dnes je ned?le a zítra je tu svátek, je to dost komplikované. Ale zase na druhou stranu dnes je na tom lépe. Jo a ten doktor mi ?íkal, že je dehydrovaný.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: planeta1983 dne 02.05. v 11:56.

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-05-02, 12:08
Dehydrovaný být m?že, protože za dobu, co byl venku, nemusel nic pít. Ale na to vám vet mohl dát n?jaký zavod?ovací prášek, co se rozmíchá ve vod?, dává se to i lidem, když mají velké pr?jmy nebo hodn? zvrací. Jsou v tom i minerály, pro lidi to jde koupit v lékárn?, jenže pro zví?ata se možná používá n?co trochu jiného a hlavn? by to muselo být ve správném dávkování.
Každopádn? dávat pozor, jestli te? dost pije.
Pokud jsou podlitiny na b?íšku jen od n?jakého povrchového zran?ní, je možné, že se zvýraznily ?asem, lidem se mod?iny taky "vybarvují", ale je mžné, že je to i n?co vážn?jšího.
Pokud je n?co už natažené ve st?íka?ce s jehlou, tak se to vylévá dost blb?, je to vláštní :-(
Každopádn? doporu?uji podívat se na net a zkusit najít n?jakého "fret?ího" veta, nebo aspo? n?co specializovaného na malá zví?ata, p?eci jen by tam mohli mít s fretkami víc zkušeností.

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-05-02, 12:18
Když byl Vl?ák nemocný a necht?l sám jíst ani pít, dávali sme do vody prášek Rehydration Support (elektrolyte instant) od Royal Canin. Dostat u veta. Dávkování si žel nepamatuju, ale myslim že bylo napsané na tom sá?ku.
Avatar

Re: Nemocný fre?á?ek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-05-02, 12:33
jsem ráda, že je klukovi líp, snad to bude dobré. dehydratace by nem?la být problém, když normáln? sám pije, tak už ti to nemusí d?lat t?žkou hlavu.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist