Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO Z FRET?ÍHO KLUBKA
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-09, 10:38
Pro postižené povodní nabízíme pomoc v do?asném umíst?ní fretky v domácím azylu.
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO Z FRET?ÍHO KLUBKA
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-08-09, 10:52
P?idávám se k nabídce!
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO Z FRET?ÍHO KLUBKA
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-20, 14:29
kolem Klubu je neuv??itelné množství práce, a kdo není úpln? blízko, neumí si to v?bec p?edstavit. kolik úsilí a ?asu je t?eba vynaložit na jeho "b?žný" chod, na zorganizování jakékoli akce (a kolik jakákoli akce stojí), komunikaci s ú?ady, tvorbu smluv a dalších nutných "papír?", provoz webových stránek, odpovídání na mejly, výrobu ?ehokoli - od klubového zpravodaje, p?es diplomy, placky, kšírky, trika,... na všechno, co d?láme, si te? ani zdaleka nevzpomenu. a to všechno samoz?ejm? ve svém volném ?ase a zdarma (?asto naopak ješt? s vydatnou dotací ze svého).

takže já bych cht?la pod?kovat všem, kte?í nep?emýšlí "a co z toho budu mít??", ale místo toho se ptají - "a jak bych já mohl pomoci?".

díky všem, kte?í pochopili, že musí nejd?ív sami n?co dát, aby se jim za to mohlo n?co vrátit (a že n?kdy je to "jen" dobrý pocit, n?kdy ani to ne, jen naho?klá pachu?, asi zažili všichni aktivní).

díky všem, kterým došlo, že se musí nejd?ív dávat, aby bylo odkud brát - síly, pomocné nebo šikovné ruce, chytré hlavy, schopné lidi i peníze.

takže díky, p?edsednictvo, díky ?lenové.

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO Z FRET?ÍHO KLUBKA
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-09-23, 23:11
zatím do dám sem, abyste mohli za?ít p?emýšlet, jestli to nestojí za to...
(došlo na fretka@fretka.cz)
-------------------------------------------------

Dobrý den,

tak jsem získal info o možnostech víkend? s fretkami v Chrustenicích. Slávek (majitel) píše, že fretky i fretka?ky/?i jsou u nich vítáni.

Ubytování hostelového typu (= více lidí v místnosti), cena 500/24 hodin v?etn? celodenní vegetariánské stravy (ochutnal jsem n?kolikrát - vynikající!), ?ili 1000 za víkend 1 osoba. Minimáln? ale 10 lidí za víkend - tedy 10000 celkem. Maximální po?et je 25 lidí.

Bohužel do konce roku 2010 jsou víkendy obsazeny. N?co málo foto na [www.ukamenneryby.cz]
To je vše, zdraví všechny Ivo

-------------------------------------------

d?kujeme Ivovi M.!

a pokud se n?kdo má chu? ujmout organizace, sm?le do toho :o)

není mi to FUK

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: karusa (IP)
Datum: 2010-09-23, 23:33
M?j typ na víkend nebo dov?u ATC kemp Jesenice u Rakovníka, byla jsem tam spokojená...

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-24, 13:41
Tak Chrustenice bohužel pro pot?eby klubu nevyhovují, sice relativn? hodn? l?žek, ale skoro žádné soukromí - majíd dva jakoby apartmány, v n?m je pr?chozí pokoj se ?ty?mi l?žky, potom dva pokoje se dv?ma l?žky a k tomu koupelna a WC. Jinak venku je ceoro?n? obyvatelný srub pro ?ty?i lidi. Takže kdo by cht?l indivindi, asi m?žu doporu?it, protože krajina kolem Berouna je nádherná...
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-18, 14:24
?as od ?asu se objevují dotazy, jak to vypadá se vznikem ?eských chovatelských stanic. Rádi bychom vás tímto seznámili se sou?asným stanoviskem vedení Klubu:

Naší p?edstavou je podpora chovu zejména drobných chovatel?, kte?í se zam??ují na zdravá mlá?ata bez ohledu na atraktivitu vzhledu, jako je barva nebo délka srsti, a svým vrh?m (a svým fretkám v?bec) se pln? v?nují. Takové odchovy bychom rádi podporovali, ale momentáln? bohužel nemáme dost lidí nejen na skute?n? efektivní kontroly celého chovu (nejen samotných mlá?at), ale ani na celou s tím spojenou širokou agendu.
Navíc sou?asná situace v chovu fretek nás donutila pon?kud p?ehodnotit priority a v?novat se spíše protipólu chovatelských stanic - fretkám "p?ebyte?ným", a? už nalezeným nebo jinak necht?ným. Projekt CHS se z t?chto d?vod? zatím ocitl na vedlejší koleji. Pokud se ale ?asem najde více nadšenc?, ochotných v?novat klubu a práci kolem chovatelských stanic sv?j volný ?as, uvítali bychom, kdyby se na projektu "chovatelské stanice v ?R" op?t za?alo pracovat.

Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFAlen (IP)
Datum: 2010-10-18, 15:50
Ahoj Majdi a ostatní..
a?koliv z našeho fret?ího útulku z MB, velmi se p?imlouvám za obnovení projektu chovatelské stanice v ?R... myslím, že když by byl chov fretek "kontrolovaný", fretky by byly zdravé, a hlavn? ?ipované, ?asem ur?it? odpadne práv? po?et jak necht?ných, tak vyhozených frete?ek bez majitel?.. Mou vizí je i, že by se ?asem rodilo a odchovalo pouze tolik frete?ek, kolik by bylo žádáno (pochopiteln? +-, p?esn? to nejde),ale tím by se mohl vy?ešit ?áste?n? i problém útulk?.. Vždy? když ?tu inzerci, necht?né fretky, daruji fretku, nemohu si nechat, a? už z jakéhokoliv d?vodu, a vidím, jak se plní a p?epl?ují fret?í útulky.. je z toho do plá?e.. A také by se tím t?eba ?asem vy?ešil i problém fretek ve zvermixech, které pak také kolikrát kon?í u nás z d?vodu nesocializace... JSEM VŠEMI DESETI PRO PROJEKT.. A kdybych mohla n?jak pomoci, s agendou a tak, nabízím své služby....Alena - Fretky na p?d?, Útulek Boleslav

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-10-18, 16:14
Nechci vám to tady rozkrafávat n??ím, co k tomu nepat?í, ale...
Vrátím se k vlkouš?m.. Klub vlkodav? míval n?kolik kontrolor? chov? a jednu poradkyni chovu, která m?la všeobecný p?ehled v krytí, porodech, rodokmenech a byl to ?lov?k vzd?laný, hodn? znalý chovu a v?d?l o všem, co kde kolem každého vlkodava d?lo. Byla to veteriná?ka.. Za její p?sobnosti, coby poradce chovu, šla vždy na odbyt všechna št??ata, která se narodila, v?d?la koho s kým krýt a p?i nedobrém spojení na následky takového krytí vždy byl chovatel upozorn?n, p?ípadn? upozornila, že trh je již nasycen. Nyní tato osoba již jako poradce neslouží, je jím jiná, která schvaluje vše, nemá o plemenitb? žádný šajn, št??ata z?stávají u chovatel? do roka a více, stávají se neprojdejnými.. Vyskytli se strmé nohy, bázlivá povaha a za?ala se nadm?rn? v chovu vyskytovat chudozubost.
Tím chci ?íct, že pokud se tak rozhodnete a já jsem pro, aby se pod vaším klubem chovalo, bude to hodn? náro?ná práce a ten hlavní "poradce chovu", bude hodn? bit ze stran chovatel?, m?l by o chovu n?co v?d?t, m?l by se vzd?lávat, mít kontakty v zahrani?í, ?íst a spolupracovat s dlouholetými renomovanými chovateli. Není to jen o tom, mít doma dv? fretky a za sebou jeden odchov..
Nejde ?íct - chov angor podporovat nebudeme nebo na hluché fretce se chovat nebude.. Pro? ne?
Ale tenhle názor už jsem zde vyjád?ila.. Nejsem ?lenem klubu a nemám do toho co mluvit.. Klidn? muj p?ísp?vek smažte..
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-10-18, 17:07
Nechci do toho moc krafat...mlá?ata jsem m?la všehovšudy dvakrát, ale pokud jde chovateli o to, aby se mlá?ata dostala do dobrých rukou, m?la dobrý rodokmen a tak v?bec, postará se o to stejn? dob?e sám i bez n?jakého poradce chovu. Po prvním vyrhu mi slovenský klub nabízel založení chovné stanice...up?ímn? pochybuji, že by se n?kdo táhnul ze slovenska až do Prahy kontrolovat m?j chov.
A i kdyby tu n?jaký poradce chovu byl...bude po?ád stejn? debil? vemu fretku A a namnožím s fretkou B (aniž bych m?l chovatelskou stanici natož v?d?l o poradci chovu) a n?co z toho vznikne...viz. bazoš apod.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: graciijka dne 18.10. v 17:09.
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-18, 17:38
ŽoFAlen: nechci brát iluze, ale ChS kde majitel vlastní cca 20 fretek a má X odchovú ro?n? problém s p?evahou nabidky nad poprávkou fretek ne?eší. A v?? že poradci chovu nejsou schopni zajistit, aby u takovýchto ChS byl chov fretek na úrovni jak má být, ani kdyby byli pozlaceni.

Gracijka: jsem stejn? skeptická. Pá? u seriozniho chovatele s 2 fretkama lze vrhy odkontrolovat. Ale co u t?ch ChS co mají 20 fretek a statut ChS jen kvúli zvednutí ceny mlá?at?

Majdo tohle taky klidn? smaž, jestli chceš, nechci CZ Klubu kafrat do aktivit.
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-18, 18:10
Jak vidím toto téma si zaslouží svoje vlákno..takže zakládám vlákno s názvem Chovatelské stanice v ?R..
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 13:28
zájmové akce (?arodky, srazy, výstavy...), odborné p?ednášky, školení, spolupráce s útulky (nejen FUK), webovky, chovatelské stanice, plemenka, registr dárc? krve, jednání s ú?ady, ú?etnictví i jiná agenda... tohle všechno nejen stojí peníze, ale taky SE TO samo skute?n? neud?lá... a že je to práce na desítky hodin týdn?, tak tomu v??te :o)

to není vý?itka, jen konstatování nebo možná spíš objasn?ní pro ty, kte?í se ptají, co vlastn? klub d?lá a k ?emu je dobrý?
tak p?esn? k výše uvedenému.

jenže klub bohužel nedisponuje nevy?erpatelnými zdroji - ani finan?ními, ani lidskými. takže všechno, co by bylo fajn a užite?né a p?inosné d?lat, se prost? d?lat nedá, musíme si vybrat.
no a protože aktivních je pár ?len?, tak se vybírá podle toho, co je nutné (ú?edni?ina a ú?to) a co po?ká (zábava), no a taky podle "vkusu" (p?esv?d?ení, názoru, povahy...) práv? t?ch aktivních (resp. v?tšina se pod?ídí menšin?)

proto te? nap?. místo chs vznikl útulek. protože je víc ?len?, kte?í cht?jí pomáhat a zachra?ovat než t?ch, kte?í cht?jí fretky produkovat, a protože se toho n?kdo ujal.

oprava: menšina se pod?ídí v?tšin?, SAMOZ?EJM?... ;o)

není mi to FUK



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 19.10. v 14:32.

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-19, 22:45
aniii zmínila majdu a m? co by "holky, co n?co pro klub d?lají".
u majdy je to jasné, na p?edsedkyni vždycky ležel nejv?tší díl práce a zodpov?dnosti (a otravného jednání s ú?ady a ješt? otravn?jšími lidmi, se kterými je t?eba vyjít a nikoli vyb?hnout).
za sebe díky, aniii, žes mojí mali?kost vypíchla :o) ale lidí, kte?í n?co d?lají, je samoz?ejm? víc - jen holt jsou mí? halasný jako já, tak se o nich tak neví :o)

tak m? napadlo, že je zkusím vyjmenovat, a prosím majdu, aby m? p?ípadn? doplnila, protože o všech ur?it? nevím, resp. na n?koho tuty zapomenu.
a podobn? jako zmi?uje dodi, zd?raz?uju, že všichni tihle lidé tu nevd??nou a neviditelnou práci d?lají ve svém volném ?ase a samoz?ejm? zdarma, resp. ve v?tšin? p?ípad? ješt? klubové aktivity (= ostatní ?leny i ne?leny a fretky všech barev a typ?) dotují ze své kapsy.

já osobn? si u níže jmenovaných hodn? cením samostatnosti, tedy když už n?co vymyslí, "co by se mohlo", tak ne?ekají, až "se to samo", p?ípadn? "až to n?kdo", ale ud?lají to, za?ídí, vy?ídí sami (nebo si seženou k sob? tým).

takže tady jsou v ti sou?asnosti nejaktivn?jší ?lenové a jejich "hlavní ?innost":

silva - ú?etní, ale taky úžasná klubová pokladnice (znalostí a v?domostí)
véva - te? už sice mén? (rodina), ale po?ád ješt? platná p?i v?tšin? klubových aktivit
marnelbar a jana p. - hlavn? ale nejen útulek
pavla henzlová - charitativní klubová právní poradna
aniii - nap?. d?tský den, placky
erin - nap?. ferretterapie u babi?ek nebo d?tí a osobn? doufám, že ?asem ochotná i poradit p?i odchovech... ;o)
graciijka - grafika, kalendá?
nessie - pr?b?žná pomoc p?i r?zném, nyní nové fórum
levap - o?kovací pr?kazy, neocenitelná je fotodokumentace akcí
jana t., jana b., - pravidelná pomoc na akcích
patty - fejetony do FN
lee (vlastn? ani nevím, jestli je v?bec ?len? no to je jedno, jako by byla - prací se zaklubala :o)) - charitativní fret?í poradna, osobn? doufám, že ji dokopeme snad i k ob?asné p?ednáškové ?innosti v kruhu tak?ka rodinném = sch?ze :o))
lenka ch. - vesm?s charitativní veterinární, konzulta?ní a p?ednášková ?innost

v?tšina výše jmenovaných je schopná i jednat s ú?adem, firmou, apod., takže když se n??eho ujmou, tak od á do zet.
díky, baby a jeden chlape! :o)

p.s. a rýsujou se další, bude líp. a jednou budou i ty chs! :o)

p.p.s. samoz?ejm? zapla? pánbu i za ty ne?inné, protože i neaktivní ?len p?ispívá na chod všech klubem vyvíjených aktivit v?. tohoto fóra.

Jenom doplním Karusu (Lucku H.) a Kví?alu - te? na posledním srazu vydatn? pomáhaly - a to Lucka je mimopražská....

není mi to FUK



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: majda dne 20.10. v 10:29.

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-19, 22:58
Marti, na svojí "obranu"...vyjmenovala jsem jen ty,
které se aktivn? podíleli v daném vlákn? ;-)
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-21, 11:16
Te? jsem vid?la poslední nást?el kalendá?e pro rok 2011. Je naprosto úžasnej - Graci díky!!!!!
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-10-21, 12:00
no musím ?íct, že majda výjime?n? nep?ehání. fakt nádhera, velmi vážn? zvažuju, že si ho tentokrát už kone?n? koupím :o)

není mi to FUK

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-10-21, 12:10
...a my by sme nemohli juknout? :-))))
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-10-21, 12:18
Jsem ráda, že se líbí.

Tímto vyhlašuji sb?r nových fotek do kalendá?e na rok 2012.

Pot?ebuji velké, barevné, ostré a krásné fotky ze všech ro?ních období s fretkami v r?zném vývojovém stadiu :)
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-10-21, 12:28
Johano, nech se p?ekvapit :D
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-10-22, 16:40
Poj?te spolu s námi vytvo?it program fret?ího Valentýna!! Pokud máte n?kdo n?jaký nápad na zajímavé vystoupení, p?ednášku , sem s tím! :-)
Avatar

Re: Klub chovatel? a p?íznivc? fretek - INFO
Zaslán uživatelem/kou: Eivie (IP)
Datum: 2010-10-23, 20:52
Ahoj, sice nejsem registrovaná v klubu (momentáln? nemám navíc peníze na p?ísp?vek), ale ráda bych se nabídla, že bych s n??ím pomohla, pokud by to bylo v mých silách (maturita za dve?mi:-/ ). Mám na mysli t?eba n?jakýho poskoka, n?kam dojet, vy?ídit po Praze atd...

Pokud by to nebylo možné, tak se samoz?ejm? neurazím, ale když by bylo n?co pot?eba, sta?í se ozvat, ale spíš na mail (Eivie@seznam.cz), sem moc nechodím.

Hezký víkend,

Eivie :)

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist