Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-14, 20:38
Tak dovolte abych se ze za?átku p?edstavil,

jmenuju se Petr Gyüre, je mi 17 let a jsem z Prahy, a vstupuju do ?ad hrdých chovatel? fretek :D

Dnes, mi m?la p?ijet moje první frete?ka, albínka od Jana Žaková, ale po jistých... neshodách sme se n?jak nestihli a dorazí v pr?b?hu týdne, snad brzy, hrozn? se na ní t?ším.

V sobotu jsem se s tátou pustil do tvo?ení dome?ku pro to malé, v 10 ráno jsem vyrazili do bazaru s nábytkem a odvezli si ztama sk?í? 110x80x40. Z bazaru jsem hned zamí?ili do OBI, kde sme si nechali u?iznout police do pater a pletivo.

Doma jsme vše vyložili a já vyrazil na Novodvorskou Plazu do zverimexu pro stelivo a krmení, (Napáje?ku to mimi zd?dí po mor?eti, které um?elo již p?ed lety, bylo n?kolik dní namo?eno v dezinfekci, pro všechny p?ípady), dorazil jsem domu a táta už d?lal na vy?ezávání okýnek do dv??í, shodli sme se na 3 patrech po 35cm a to nejvyšší (obytná ?ást) má 40cm. A já op?t vyrazil na cesty za Jeanette , pro záchodek který zde nabízela, po problémech s mojim anviga?nim nesmyslem, sem její d?m našel a odvezl si záchodek..

doma, již byli dve?e vy?ezané a nastavovali jsme patra s již vy?ezanými dírami na sch?dky. Následn? p?id?lání sch?dk?... A pak šmirglování všech nebezpe?ných hran do oblou?k?.

Odbíjí 9 hodina a už máme hotovo a sme p?ipraveni na p?íchod nového ?lena rodiny. :-)

D?ev?nou "klec" sem zvolil nejen pro její finan?ní p?ístupnost, ale také proto, že podle mého je d?evo mnohem p?íjemn?jší než kov, snad bude m?j názor sdílet i fre?ulka.

PS: stelivem nemyslim piliny ani slámu a podobn?, sem si v?dom že fretka neni hlodavec :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Shatiel dne 15.03. v 08:36.

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-15, 08:49
Pozor na d?ev?ná patra, když tam na?urá, vsákne se to a bude smrd?t. Dej na d?evo PVC a do rožk? ho zvedni.Pelíšk? n?kolik záv?sných, n?kolik v koší?ku. Napaje?ku bych asi koupila novou, aby nepáchla po desinfekci
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-15, 09:15
patra po 35/40 cm mi p?íjdou dost nízký, zvlášt pokud budou "uzav?ený" jen s malým pr?lezem a ne jen jako poli?ky, t?eba na polovinu délky voliery a druhá polovina bude volná. mám taky volieru, kde jsou 3 patra, z toho jedno má práv? okolo 35cm a je to hrozn? nízký, nedá se tam po?ádn? ani zav?sit pelech, takže v tom pat?e mají jen WC a jinak je nevyužitý.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Mexta (IP)
Datum: 2010-03-17, 09:26
Tak p?eju hodn? št?stí do za?átku. A odkud z Prahy p?esn? jste?

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2010-03-17, 09:34
Také p?eji hodn? radosti se smra?ochem, a abys své rozhodnutí po?ídit si raracha nikdy nelitoval! :o)))
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-17, 18:38
Tak p?ed chvilkou Mia dorazila do nového dome?ku.. chvilku mi dost jan?ila, snažila se p?ekousat pletivo :D když zjistila že to moc nefunguje, tak se trochu zlobila, šoupala záchodek po celé volie?e a podobn? a hned z pozdravu mi zacouvala do r?žku, samoz?ejm? do toho špatnýho :D
Te? spinká.. je roztomiláá.. hihi

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-17, 18:53
Shatiel: gratuluju k frete?ce! :-) Ze za?átku ji sice do jejího obydlí zavírej, ale taky s ní mn?j co nejvíc kontakt, nos ji v náru?í, hla?, hraj si s ní. A doporu?uju od za?átku pravidelní denní režim: v ur?itou dobu poušt?t z klece, hrát si, v pravidelnou dobu po?as dne a ve?er zavírat do klece ke spaní. Mn? se nau?ení na pravidelný denní režim u fre?áka velice osv?d?ilo.
Držím palce. :-)
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-17, 18:57
No, jelikož je šílen? ak?ní.. :D tak sem s ní v obýváku a nechávam jí poznat nový domov :-) Pak jí zav?u a necham spinkat :-)

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-03-17, 19:02
ak?ní je a bude, v??, že si s frete?kou užiješ tolik srandy jako snad s žádným jiným zví?átkem :-))
A líbí se mi ta schoda náhod, moje frete?ka se jmenuje Mija a jsme taky z Prahy :-)

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-17, 19:03
Moje je Mia noo.. :D A odkud ste? no, hrozn? se ji libi za gau?em.. tahá tam všechno co potká.. :D

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-17, 19:29
a spinkáme zachumlaní v mikinách v košíku...:D
To je rozkošný.. :D sem jí dal mlsku tak si jí vzala.. utekla za st?nu s televizí.. tam si jí sn?dla a b?žela si pro další.. :D



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Shatiel dne 17.03. v 19:31.

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-17, 19:49
Shatiel: rychle zjistíš, že fretka je nejlepší lepší zábavný program....lepší jako televize :-)
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-17, 20:09
hehe...:D tak sem jí od?ízl kousek petlahve aby se do ní dostala :D tak tam má pulku t?la a koulí se.. :D

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-17, 20:55
Shatiel: Koukám že na vymýšlení her ste dob?í oba, super :-) Jen ji zatim nenechávej s hra?kama bez dozoru, aby si neublížila.
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-18, 09:49
Máme první problém, Mia nechce pít z napáje?ky, radši si p?evrhne t?žkou lahev na vodu pro kytky a pije ze zem?.. :(

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-18, 09:51
Je malá, možná dote? napáje?ku neznala. Taky je možné, že nechce konkretní napáje?ku...že jí jde t?eba zt?žka kuli?ka...
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-18, 09:53
Zkus misku i napaje?ku a dopiš si s Yasmián, ví o n?jaké napaje?ce jiného typu než je kuli?ková. A vlastn? - jakou máš napaje?ku? S kuli?kou nebo s pístem?
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-18, 10:03
s kuli?kou... no já sem jí pak dal napít z misky, ale tu sem jí musel držet aby jí nep?evrhla...

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-18, 10:23
ta pístová napáje?ka je toto [www.petstore.sk] je dobrá, v?tšina fretek se z ní pít nau?ila, ale múj Vl?ák ne.
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-18, 18:16
Nee, ješt? n?co jiného.Z téhle naši taky nepijou
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-18, 18:24
Erin, já znám jenom kuli?kovou (o tu si múj fret žel zedral p?ední zuby) nebo tuhle pístovou. Znáš jinou? Pls doho?! Pot?ebuju do auta. Díky!
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-18, 18:40
Tak sem p?išel ze školy a pletivo z voliery odervaný a fretka za posteli spinká v tri?ku...

Bejvalá majitekla jí m?la navolno, tak to bude ted n?co p?knýho jí udržet ve volie?e no, ale p?emýšlim že jenom po?ádn? uklidim a necham jí takhle...

A kousla m?, do krve, k dyž se zavíral šuplík :-( ale nijak agresivní nebyla, prost? jen kousla a odb?hla dál..

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-18, 18:43
pokud jste na volieru dali pletivo pro králíky, tak se nediv :o) musíš dát po?ádnou pevnou sva?ovanou sít :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-18, 19:16
No, spíš to chvilku vydržíme a až tátovi proplatí fakturu, tak dostane normální klec a bude.. tak to abych se za?al shán?t po n?jaký p?kný... :D

No a ted to vypadá, že sem dostal fretku s bleškama.. :-( furt se drbe, snad to nebude nic hroznýho.

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2010-03-18, 19:22
fretky se drbou normáln?.. kolikrát spí a najednou vysko?í a drbou se, jako by m?li kožich plnej blech ;-) mrkni na ni a pokud žádný blešky nenajdeš, tak to nic není

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-18, 19:40
Shatiel, pokud se ti na fretce cokoli nezdá, t?eba i to drbání, jdi k dobrému vetovi co fretkám rozumí. Máš n?jakého takového?
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-18, 20:08
Ješt? nemam...to sem cht?l najít n?jaký vhodný vlákno a hodit tam dotaz na pražský vety, abych m?l v záloze

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-18, 20:29
Jestli si z Prahy, tak o dobré vety neni nouze. Jen si rychle proje? forum "Kam jít na veterinu"
Avatar

Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Shatiel (IP)
Datum: 2010-03-18, 22:50
Tak máme první fotky.

Přílohy: Mia.jpg (79kB)   Mia1.jpg (72kB)   Mia spinka.jpg (68kB)  
Re: Shatiel
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-19, 09:02
Moc hezké fotky a hezky drzý kuku? toho mrn?te :-)))
Na té prost?ední se mi zdá, že tam má na hraní to gumové ku?e. Dávala bych pozor, aby z n?ho neukousla a nespolkla, mohlo by to ucpat st?eva. Já mám z gumových hra?ek panickou hrúzu, nesmí mi do baráku....
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist