Mušu
Zaslán uživatelem/kou: Mušu (IP)
Datum: 2010-03-03, 01:48
No asi p?ed m?sícem sem psal o rady že si po?izuji fre?uli a pár z vás m? odsoudilo za to že je to zimní vrh,jedna os?bka psala že mlád? bude nemocné atd ...tak te? píšu že je v naprostém po?ádku vše je bez problému je zdravá a mooc aktivní a docelá poslouchá na záchod chodí ale má svou hlavu takže se ji to tak 3 za den nechce jít d?lat na záchod ale zase ví že kdýž se dívam jde aby dostala odm?nu,
V?era a dnes sme m?li krušno byli jsme u doktora a o?kovali sme a hlavn? ?ipovali jelikož bydlíme v rakousku musíme mit pas takže sme dali v?era ?ip ale ve?er sem si všiml že pulka je venku takže sme dnes museli znova,dokonce byla uspana dali to do stejne dirky neni to nic p?ijemného(malá rada kdo to chce podstoupit "k?že fretky je tenka,t?lo mali?ké a hned je hyper aktivní,poproste léka?e a? fretce místo po rance zašije prost? jeden steh aby se ?ip nedostal ven d?lat to na 2 krát nemusí být p?íjemné a zjistit po ?ase že nemá ?ip a musíte ji to d?lat znova ne ne.Takže se probrala a te? tu už vesele skota?í.

odm?na
Zaslán uživatelem/kou: Mušu (IP)
Datum: 2010-03-03, 01:59
ješt? jsem se ptal...? co za odm?nu psali ste pasty vitamínové ale nesmíte to s nimi zase p?ehán?t já nedávám vubec,když chci aby m?la dostatek vitaminu p?ejdu na zdravou stravu 10% ovoce 20% lušt?nin doporu?uji mrkev s rýží to Mušu moc chutná nebo maso do?tete ktere je nejlepší já jsem dal játra,a svalovinu hov?zí žadné ku?e ale to jen aby m?la ?erstvé vitamíny jinak sme na 3 druzích granuli aby sme se dostali ke správným hodnotám co pot?ebuje jako mlád? k r?stu ,te? se vrátím k odm?ne našel jsem ty?ky od vitakraftu jsou sice pro ko?ky ale jako odm?na jsou super mají ryby,hov?zí,a játra takže se osv?d?ily i doktor se divil jak je nau?ena že dostane na slovo šikulka odm?nu a hned ví co p?íjde!!!

hra?ky
Zaslán uživatelem/kou: Mušu (IP)
Datum: 2010-03-03, 02:08
prvn? jsem si ?íkal co ji koupit za hra?ky....? ?etl jsem tu i od vás co mají rádi a nevím jestli to mám odtud nebo jsem si toho všiml co jí baví ale jsou to vý?ka od lahví plastové mi máme takové vroupkate a to ji moc baví si s tim hrát a s normalních ví?ek já mám s 5 ví?ek kroužek a to je n?co ?eho se nechce zbavit :-)

Re: Mušu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-03, 09:52
...tož nevim, ale ty lušt?niny a mrkev se mi moc nezdají. Taky s vnit?nostma (játra) bych asi byla opatrná.
...a kúže fretky je spíš tlustá jako tentá (nap?. v porovnání s ?lov?kem)
...o ?ipování v narkoze sem doposud neslyšela.
Avatar

Re: Mušu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-03, 10:36
"p?ejdu na zdravou stravu 10% ovoce 20% lušt?nin"

asi ti uniká, že fretka je šelma a jestliže krmíš granulema, tak tam je podíl obilovin (rostlinných složek) už takhle vysoký, takovou porci zeleniny a lušt?nin bych ur?it? nedávala. já krmím pouze masem a ani tak jim zeleninu a ovoce nedávám, ne jako krmnou dávku, mají jen jednou za ?as kousek jako pamlsek. fretky nejsou schopné trávit rostlinné složky a tak zelenina fretkou jen projde a zbyte?n? "zaplácne" žaludek.
co se tý?e jater, tak ano, ale ur?it? ne ?asto a ne moc, já dávám 1-1a 1/2 ku?ecích jater na fretku týdn?, víc ne.

"3 druhy granulí"
u granulí se nedoporu?uje st?ídání ani míchání, fretka by se m?la nau?it na jeden druh a tím se potom krmí. když smícháš granule kvalitní a nekvalitní, nebo n?jakou st?ední t?ídu, tak "optimálního" vyvážení a pom?ru živin stejn? nedosáhneš.

co se tý?e "nemoci", tak to se nemusí projevit hned, ale m?že se to na ní odrazit v pozd?jším v?ku.

Johanko, o ?ipování v sedaci se tu už psalo, d?lali to tuším na VFU v Brn?, ale já osobn? bych kv?li ?ipu fretku uspávat nenechala.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 03.03. v 13:48.
Avatar

Re: Mušu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-03, 10:49
ŽoFiRo napsal/a:
>> Johanko, o ?ipování v sedaci se tu už psalo,
> d?lali to tuším na VFU v Brn?, ale já osobn? bych
> kv?li ?ipu fretku uspávat nenechala.

Žofiro, tak to mi asi ušlo :-) Ale asi to bude spíš raritní postup, t?eba když je zví?e fakt neudržitelné.



Avatar

Re: Mušu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-03, 11:28
Zeleninu a ovoce dávám jenom ob?as a málo...pár kuli?ek hroznového vína, trochu okurky, papriky...n?kde jsem slyšela, že jak má fretka krátké trávicí ústrojí, tak si z toho ten organismus stejn? nic nevezme, že to je opravdu jenom pro chu?...
Avatar

Re: Mušu
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-03-03, 12:22
Ono jde o to, že "zdravá potravina" je trochu zavád?jící pojem. Co je zdravé pro lidi, nemusí být zdravé pro fretku.

Fretka má nejen krátký trávicí trakt, ona navíc nemá cecum - to je ?ást st?eva, v níž dochází k trávení ovoce, zeleniny, obilovin a lušt?nin. Tyhle v?ci fretkou jenom projdou bez v?tšího užitku. Ur?it? je to dobré jako odm?na, ale ne jako významná ?ást krmné dávky. A lušt?niny s vysokým obsahem vlákniny už v?bec nejsou vhodné.
Avatar

Re: Mušu
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-03, 13:41
No, tak jsem si to myslela dob?e :-)
Avatar

Re: Mušu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-03-03, 16:20
Mušu napsal/a:
-------------------------------------------------------
....(malá rada kdo
> to chce podstoupit "k?že fretky je tenka,t?lo
> mali?ké a hned je hyper aktivní,poproste léka?e a?
> fretce místo po rance zašije prost? jeden steh aby
> se ?ip nedostal ven d?lat to na 2 krát nemusí být
> p?íjemné a zjistit po ?ase že nemá ?ip a musíte ji
> to d?lat znova ne ne.Takže se probrala a te? tu už
> vesele skota?í.

Tak mala rada - staci to dobre pichnout a nemusi se fretka mucit nejakym sitim >:o/
Kdyz se picha cip, nejprve se zasune jehla pomerne hluboko (podel krku), zmackne se pist a a jehla se podrzi, aby se cip uvolnil a jehla ho nevytahla ven k dirce - jako ve Vasem pripade.. Tot vse ;o)




Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist