Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-01-23, 12:28
Ahoj, moc se omlouvám, že zakládám nové vlákno. V?era jsem si u naší tryskomyši všimla, že se jí zv?tšila vulva. ?eká nás to prvn?, tak jsem nervama bez sebe. Ode dneška radši neroztahujeme záv?sy, a udržujeme v byt? šero, a hodlám zajistit ješt? p?ikrývku na klec. D?sím se ukon?ení injekcí a následného vrácení ?ije, kdy se už um?le ukon?ení nedoporu?uje. Kastrace se bojím jako ?ert k?íže, tak tuto možnost pomalu zavrhuji. Ovšem vzpomn?la jsem si, že jsem n?kde ?etla, a nem?žu to stále najít, že se ?íje dá ukon?it pomoí neplodného smace, tj. že by jsme Houmince dop?áli pot?šení, ale nebyly by z toho miminka. Moc d?kuju za info. P?ípadné jestli to neni hovadina na !entou! jestli n?kdo z Ústeckého kraje n?jakého takového frajera nemáte t?eba doma:-)

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-23, 12:40
Pokud máš na mysli p?ipušt?ni sami?ky se same?kem po vasektomii, nebo s kastrovanym same?kem který "je p?i chuti", neni taky 100% záruka, že sami?ce bude ?ije ukon?ena. A když bude, jak bydeš pak ?ešit další ?ije sami?ky? Já bych možnost kastrace sami?ky tak úpln? nezavrhovala...
Avatar

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-01-23, 12:45
áááá, já se z toho zbláznim... Tak te? už nevim. Tak za?nu shán?t veta a budu se modlit. Díky

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-01-23, 12:48
Houmi: v CR jsou pouze dva samci s vasektomii. Kastratu pri chuti par je, ale ty to spis zkousi na sve samicky doma, nez na cizi..
Pokud nechces mladata neni takove ukoncovani rije "naporad".. Muzes to udelat poprve, sem tam ano, ale neverim, ze chces doma porad trpet falesky samicky - to bych rekla, ze spis tu kastraci, nez aby chuderka trpela bez mladatek..

Avatar

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-01-23, 12:52
Fajn, moc d?kuju. Pujdu do toho... Po?kám tedy na konec, A do 6 týdn? to provedeme...

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-23, 14:30
Houmí, jestli jezdíš na kliniku do UL, tak není pot?eba shán?t veta, kastruují tam fretky b?žn?. p?ípadn? v TP mám s kastrací sami?ky dobrou zkušenost tady: [www.veterina-teplice.cz] kastrovali mi sami?ku po potratu se zán?tem d?lohy. pokud nechceš mladý, tak bych taky ur?it? volila kastraci, protože i po ukon?ení samcem ti za pár týdn? p?íjde znovu do ?íje, stejn? jako po injekci, takže se bude akorát od jara do konce léta (pokud to nebude jedna z t?ch co ?íjí jednou do roka) trápit ?íjema a faleškama..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 23.01. v 14:33.
Avatar

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-01-23, 16:34
Jé tak to si m? uklidnila. Popravd?, o té veterin? v Teplicích, jsem slyšela špatné v?ci, i umrtí :-( Volila bych ur?it? Ústí, ale nevím jestli MI-VET, nebo Podživila. Nem?žu práv? ?íci , že bych m?la zkušenosti, v Teplících špatné a když jsem dojeli na Mi-Vet tak už bylo zase pozd?. Tak te? se ji pokusíme ukon?it tmou, p?ípadn? injekcí a hned bych jí tam objednala, a? to má do t?ch 6 týdn? za sebou. Ješt si po?ádn? na?tu, po kolika týdnech je ideální ji poslat na operaci. Jéé a m?žu ješt? otázku? Jak dlouho je nutné po operaci (myslím dny) v?novat hol?i?ce np?etržitý dozor...?

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-23, 17:10
já tam mám zkušenosti vcelku dobrý, vím o dalších fretkách, které tam byly kastrované naprosto bez problém?. oproti tomu t?eba na Mi-vetu nám kastraci sami?ky "zmršili" - z?stal jí tam kousek vaje?níku a musela znovu na operaci, provedeno op?t na mi-vet. kastrace a narkoza je riziko vždycky, prost? bud to vyjde a nebo ne, nikdo ti p?edem ne?ekne ani nezaru?í, že to prob?hne bez komplikací a nebo úmrtí... jinak tuším, že na Mi-vetu ukon?ují ?íji covinanem, v TP pregnilem.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 23.01. v 17:38.
Avatar

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-01-23, 17:21
V Teplicích, myslíš u té Hrbkové? Jo tak to si mi dala zase brouka do hlavy:-( No Canvac a Covinan m? dost d?sí. Tak to pojedu tedy asi ukon?it do TPC. Ješt? se zkusim poptat na ústeckého Poživila. O n?m jsem taky slyšela dost dobrých v?cí...

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-23, 17:33
Žofiro, "...ukon?ují ?iji Canvacem." ... Neupsala ses?
Avatar

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-23, 17:37
jj, Big?u jsem kastrovala v ordinaci u Hrbkový a ?íji tam ukon?ují Receptalem, jezdím tam když mi to nevychází na mi-vet a zatím si tedy st?žovat nem?žu... narkozu jsme u nich podstpoupili 3x a bez problém?, vždycky mi je vraceli už probuzený, co vím, tak z Teplic tam chodí fretka?? dost a to i na kastrace. k Poživilovi chodí fretka?? taky dost, stejn? jako na kliniku p?i ZOO, takže kone?ný rozhodnutí je jen na tob?, ale stát se m?že cokoliv a kdekoliv, nikdo není neomylný a ani ti p?edem ne?ekne, jak zrovna tohle zví?e bude reagovat na narkozu...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-23, 17:38
sorá?, covinan

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Od ?íje s neplodným samcem?
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-01-23, 17:40
To je mi jasný, už jednou jsem si musela v ?ekárn? oživovat psa... Tak moc díky za užite?né informace. Budu volat, ždímat info, a pak si budu muset losnout. Já snad nikdy nebudu mít radši ani d?ti.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist