Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 10:44
Dobrý den. Cht?laj jsem se zeptat jak je to s ven?ením fretky v zim? a ve sn?hu. M?j Fredák má p?l roku a ješt? jsem s ním venku nebyla. Ted když už je docela vychovaný a mazlivý jsem s ním cht?la jít ven ale je u nás hodn? sn?hu. Mají fretky rády sníh? Samoz?ejm? ho nebudu tahat v záv?jích. Mám strach že se nachladí když je tak mali?ký. D?kuji

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2010-01-08, 10:55
Ahoj, není nutné zakládat nové téma, sta?í v?tšinou sv?j dotaz napsat do již stávajícího vlákna (jako nap?íklad (PROSÍM O RADU nebo PORA?TE) !!

Jinak to s tím snšhem je nejlepší vyzkoušet. Fretky se v?tšinou rádi "tunelují" ve sn?hu, a pokud to fretce vadí, tak ti vyleze po noze nahoru. Dobré je na spodek tlapi?ek máznout oby?. mast a nenechávat b?hat po posoleném chodníku.
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:11
Dobrý den. Já jsem tu nová , nev?d?la jsem jak p?esn? a kam napsat sv?j dotaz. D?kuji za radu. Takže já to ven?ení dnes vyzkouším :) namažu tlapi?ky masti?kou a p?jdeme tunelovat :DDD Moc Vám d?kuji za radu

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:13
Já bych teda osobn? fretku,co nikdy nebyla venku, v tuto ro?ní dobu ven nevzala. Z vyh?átého domova do mrazu,já bych se bála,že nastydne...ale každý své fretky št?stí str?jcem,když to n?kdo chce riskovat...
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:17
no, na to, žes nová, jsi ješt? dotaz napsala úžasn? - na první pohled je poznat, o co ti jde :o)
je to tu trochu nep?ehledný, ale zkus si pro za?átek projít vlákno "první pomoc" + "d?ležitá", v tom prvním najdeš základní rady pro za?áte?níky i mírn? pokro?ilé, ve druhém zase odkazy na d?ležitá nebo zajímavá vlákna tady, p?ípadn? i na jiné webové stránky.

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:21
no já z toho nachlazení mám práv? strach ! ale když ten m?j Fredá?ek mi po?ád utíká na balkón a na v?bec se snaží proklouznout ven když jdu ven?it psa.......tak je mi ho líto a taky bych mu ráda dop?ála volnost....... nevím

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:22
D?kuji :) za?íná se mi tato web stránka moc líbit, je tu mnoho dobrých rad !

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:23
Je to na tob?,já si jen myslím,že fretka,která není zvyklá na venkovní zimu,tak má vyšší pravd?podobnost se nachladit...
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:27
Ješt? nejsem rozhodnutá .... ale pokud se p?ece jen rozhodnu jít s ním ven , tak bude v oble?ku, bude mít namazané tlapi?ky a bude to jen na malou chvíli :)

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:27
taky bych fretku, která není zvyklá na pravidelné procházky ted najednou nevytáhla do mrazu jen proto, že se snaží utíkat, s tím jste m?li za?ít d?ív... p?ípadn? když už, tak jen na pár minut.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:28
tak oble?ek bych mu nedávala ani náhodou! akorát se mu sníh dostane pod oble?ek, kde roztaje a fretka bude promá?ená, tedy je ješt? daleko v?tší šance že nastydne než bez oble?ku, kdy sníh ze srsti bez problém? sklepe...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:35
novkav napsal/a:
-------------------------------------------------------
> no já z toho nachlazení mám práv? strach ! ale
> když ten m?j Fredá?ek mi po?ád utíká na balkón a
> na v?bec se snaží proklouznout ven když jdu ven?it
> psa.......tak je mi ho líto a taky bych mu ráda
> dop?ála volnost
....... nevím

doufám, že to není myšleno doslova! V ŽÁDNÉM P?ÍPAD? NIKDY NEPOUŠT?J VENKU FRETKU Z VODÍKA, DOBRÉ KŠÍRKY (ze kterých se nevyvlékne) JSOU NEZBYTNÉ !!!

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:36
to je pravda, d?kuji za upozorn?ní ! no já s ním stejn? asi opravdu ven nep?jdu...... rozhodn? né ted kdyz napadlo tolik sn?hu....... jen si myslím , že šok z velké zm?ny teplot má každá fretka. i ta co už byla venku ! Pokud n?kdo vezme fretku ven v lét? a pak v zim? tak to je naprd...

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:37
Fretku která není zvyklá chodit ven v chladn?jším po?así bych ven opravdu nebrala. Hrozí nebezpe?í ošklivého prochladnutí. Nemám doma zrovna saunu, ale i tak je v zim? ?asto rozdíl teplot venku a v byt? p?es 20°. Já to ne?eším, chodím s klukama ven celoro?n?, pokud neprší, jinak každý den, takže jim troška zimy neuškodí.
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:39
Pokud ji vezme ven jen v lét? a pak až v zim?, tak ano, to je hloupost. Proto jsem psala, že je beru ven celoro?n? - zvykají si na teplotní výkyvy a na to, že není neustále jen teplo.
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:39
samoz?ejm? že to nemyslím doslova :) kšíry už máme koupené :) !!! není to m?j první domácí mazlí?ek ..... i když je to moje první fretka tak nejsem naivní :)

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:42
Já bych se taky dost bála nachlazení. My nikdy nechodili ven od podzimu do jara...a nezdálo se mi, že by to Vl?ákovi vadilo...ani když byl v ?iji.
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:43
Já t?eba žofku vberu celoro?n? tak 3x týdn? ven...pak se nebojím, že by z toho m?la n?jaké šoky...trochu jsem se bála, když jsem 3 týdny marodila, ale to my zase vyšla vst?íc p?íroda a p?išlo oteplení...
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:44
takže už v tom mám jasno :) ted ho rad?ji ven nebrat ! teprve az se trochu oteplí tak to za?ít pomalu zkoušet :) hold má sm?lu :) jen musím dávat pozor aby mi neproklouzl pod nohama az budu vencit psa :) je to hroznej lump :D

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 11:57
VŠEM VÁM D?KUJI ZA RADY :) JSTE MOC HODNÍ :)

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-08, 15:45
Tak ono to samoz?ejm? není nutnost, brát fretku celoro?n? ven, ale u m? to nutnost je, mám hyperaktivního fre?á?ka a snažím se mu vyjít vst?íc ve výdeji energie :) Nikde se nevylítá tak dob?e jako venku, kde m?že hrabat, mlátit v?tvi?ky k?oví a b?hat. Te?, co je v ?íji, to oce?uje ješt? více, protože si všechno i ozna?kuje:)) Když je teplo, chodíme tak na dv? ho?ky, v zim? dvakrát denn? po p?l hodince. Ale jak ?íkám, není to nutnost, já se pod?izuji fre?ákovi, on vycházky miluje:)
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-08, 18:17
...on taky neni každý fre?ák takový drak jako je Drak :-)
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-08, 19:06
Johanko taky má na to slušné vybavení :) Takový kožich by mu mohla závid?t leckterá angora :D
Dokonce jsem si všimla, že se mu ten sníh nikdy nedostane na k?ži - pokud není vyložen? mokrý sníh.
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-01-08, 19:24
no rekla bych, ze v zime vsechny angory zavidi kozich standartnim fretkam, protoze na zimu nejsou stavene - diky tomu, ze nemaji podsadu ;o)

Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-08, 19:25
hanulko, to by se sypký sníh nedostal asi ani mí? hu?até fretce....akorát že ti gau?áci, jak zacítí že to studí na ?apkách, okamžit? stratí zájem, koukaj že je vraždíš, chcou pry? a do tepla kde to nezebe :-) Tedy u Vl?áka to tak bylo, když sem ho jeho první zimu vzala ven do krásného prašanu...10 vte?in a dost :-)
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-01-08, 19:30
Yasmin to je fakt, na to jsem trochu pozapomn?la :)
Johanko ur?it?, akorát m? práv? taky žádná fretka nevydržela venku tak dlouho, abych to mohla posoudit :D
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2010-01-08, 21:20
u nas na Morave jsou tedka ty snehove kalamity, teda
vlastne po cele CR :D a dneska a ji vcera byly
fretky ve snehu a to co delali, tak to jsem opravdu
dlouho nevid?la :D norovali, hledali se navzajem pod
snehem a nebylo je ani videt a kdyz donorovali, tak
zacali skakat jak moncicaci a to vsichni do jednoho.
Taky se jim libilo nejvice koulouvani. No proste
nadhera na to koukat jakou s toho maji radost a jsou
jak postreleni, takze mi ani ten snih vlastne vubec
nevadi kvuli fretkam ;O)

[www.oriens.estranky.cz]
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-01-08, 21:42
sarussa: a kde máš fretky? Ve venkovní volie?e nebo spí s tebou doma v posteli :-) Jako Vl?ák je "postelovej" a jeho tedy chladné po?así nikdy nebralo.
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-01-08, 21:44
já p?ed chvilkou vytáhla Big?u na balkon, ale moc nadšená nebyla, nebo teda norovala by, b?hala, ale možná i tím, že byla na vodítku a ješt? omezená velikostí balkonu, tak jí to moc dlouho nevydrželo a asi po 3 minutách jsme šli domu :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ven?ení ve sn?hu
Zaslán uživatelem/kou: novkav (IP)
Datum: 2010-01-08, 22:32
já mám stejne strach, ze se mi z toho voditka vysmekne a utece mi.......... i kdyz ho trochu vic utahnu, tak fretka je chytre zviratko.... a urcite ji nebude delat problem se z nej dostat. a az se z nej dostane tak fakt nevim jak budu reagovat....

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist