kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-26, 12:02
Ahoj,
pot?ebovala bych poradit, donesly jsme si dom? fretku ze zverimexu, kde byla p?ítulným milá?kem a doma se tak náš Ozák taky choval, dokonce když jsem ho vzala k veteriná?ce jestli je v po?ádku a ze zverimexu si nedonesl žádnou nemoc tak se choval ukázov?. Až ke konci byl naštvanej, m?l už toho chudák dost po ?išt?ní oušek, kde m?l ?ervíky, tak za?al kousat kolem sebe o sto šest.To je ale pochopitelné.
Pak bylo zase všechno v po?ádku a nekousal, hladila jsem ho pod bradi?kou, mazlili jsme se spolu. všechno v po?ádku a zni?eho nic za?al další den kousat p?i vým?n? misky, p?i vracení do klece, p?i tom, když ho chci pohladit.....nevím zda t?eba nezažil n?co ve zverimexu co by si mohl spojovat s obranou, nebo zda ho neštve náš pejsek.
spolu ale vychází dob?e, o?muchávají se a nekoušou se.
Prosím pora?te ?ím by to mohlo být, nemám zkušenosti s výchovou fretek

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-26, 12:08
...jak je fre?ák starý? Neni náhodou už v ?iji?
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-11-26, 13:07
a nemá náhodou fre?ák hlad? mrkni na foru do info o krmivu jestli mu dáváte správné granule a jestli jich má dost (m?l by k nim mít stálý p?ístup).

stelivo a krmivo:

[forum.fretka.cz]

a tady p?ímo informace o nejvhodn?jších typech granulí, dopl?cích stravy a tak:


[www.pudicka.estranky.cz]

Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-11-26, 13:13
m? tohle d?lal Filip když jsem si ho p?inesla v cca 8mi m?sících, první den pohoda, druhej den už na sebe nenechal šáhnout, st?ilo se p?iblížit a už kousal - na tvrdo, do krve, trvalo to cca p?l roku, než si zvyk a i tak sem tam z ni?eho nic kousnul, úpln? to p?estalo až po první ?íji.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-26, 17:21
Johana
No ?íkaly nám že je mu tak p?l roku, ale veteriná?ka ?íkala, že to není možné, jelikož váží 2,2 kg a ten termín o?kování proti vzteklin? ji taky moc nesed?l...takže vlastn? nevím...

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-26, 17:26
Zana
ke granulým má p?ístup po?ád, krom toho, že misku v noci st?huje a nakonec skon?í vysypaná....

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-11-26, 17:26
pro? by ve v?ku p?l roku nemohl mít 2,2kg? :o) kámoška má taky p?lro?ního fretáka s váhou 2,2kg, je to mim?o z jejího chovu, takže datum narození zná...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-11-26, 20:01
No mohl by v pul roce mit 2,2kg, ale zverimexovy fretak celkem pochybuju :o)

Jinak vetsinou prvni den, nez se rozkoukaji, jsou zlaticka a pak zacne "teror" :) Ale zvykne si :)
S tou miskou me napadlo co Zanu - jak casto krmite?



Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-26, 22:16
Já si taky podle té váhy a tím že je ze zverimexu myslím že bude starší. Takže klidn? už múže být v plné ?iji. A tím pádem kouše.
Jak má sestouplá varlata?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 26.11. v 22:17.
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-26, 23:32
a ?emu ?íkáš "kousání"?

fretky koušou = hrajou si... pokud nekouše do krve, resp. nezakousne se a "netrhá", je to vícemén? normální. ?ekla bych, že se prost? u vás rozkoukal a za?al si hrát, provokuje, abyste se s ním "prali", honili, lovili...
když kousne hodn?, do krve, ok?iknout, lehce plácnout, p?estat si ho všímat.
pro?ti si tahle vlákna, pod každým odkazem jich je n?kolik:
kouše mlád?
kouše dosp?lák

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-27, 09:53
V?era jsem se koukala na ty jeho varlata a je fakt, že je má trochu v?tší než když jsme si ho donesly a taky po?ád vypouští ty pachy a není to, že by byl po?ád ve stresu....nemám s chovem fretek žádné zkušenosti, takže d?kuji za rady.
misku mu dávám každé ráno plnou a bez problému ji zpo?ádá. akorát m? teda p?i tom každé ráno kousne do krve.

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-27, 09:58
k tomu v?ku....veteriná?ka se dívala na to datum o?kování proti vzteklin? a srovnávala to podle toho kdy se fretky poprvé o?kují a ?íkala, že vypadá, že má tak kolem roku, zoubky tomu taky odpovídají......

akorát nevím když je te? tak zlobivej jak mu st?íhat drápky, pá? v tom zverimexu na to asi moc nehled?ly a oni vypadají, že už by to zoufale pot?ebovaly...hlavn? co mám použít za st?íhá?ek.

jinak vážn? moc d?kuji všem za rady!
jste super! M? se fretky vždycky moc líbily, protože mají jisté charisma, jsou roztomilé a hravé a doufám, že tu výchovu zvládnu a že u tohoto jedince v tomto v?ku není pzd? nau?it ho slušnému chování.....ale nikdy není pozd? ne...? a já to nevzdám, i když m? kouše do krve je to p?esto moje zlatí?ko!

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-11-27, 10:16
Mám nejistý pocit, že je tu "boj o samici", možná jsi ta samice ty. Zarafne a chce odtáhnout a nakrýt. U nás k tomu ú?elu sloužil plyšák. Byl uchopen v týle, odtažen a oprzn?n. Kupodivu nic nenamítal ...
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-27, 12:50
Erin
ne?íkej mi, že je to jako u kocouraka, kterého jsme si po?ídily a on bojoval proti mému p?ítely nem?l ho rád, p?ítel byl ve?n? poškrábanej a kocourek pak jenom p?i pohledu na n?j byl pokakanej, m? ale zbož?oval a spal mi na prsou, v??n? se tulil....prost? m? strasn? bolelo to, že se ti dva nesnesly kv?li n?jakému teritoriu a boj? kdo je doma samec. pejska jsem si potom kv?li tomu po?ídila fenku......a tohle opravdu nechci zažít znova, vzdávat se jedno kv?li druhému.....

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-11-27, 19:03
No, jako záminka k rozchodu se fre?ák dá použít, ale jestli chceš, tak si chlapa nech a fretovi po?i? plyšáka. Koupíš v seká?i plyšáka vhodné velikosti a tvaru, vypereš a daruješ fretovi.Pozor na o?i a jiné drobné ?ásti, plyšák nesmí mít nic, co by fret mohl sežrat.
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-27, 19:12
Erin, ono to tak jednoduché neni :-) Vl?ák jako nekastrovaný mn?l od mala a první ?ije za samici 4 roky po?as každé ?ije plyšového tulen?. Já skoušela kupovat rúzné plyšáky, hlavn? tulen?, ale žádnýho necht?l, jen toho prvního. Chudák tule? byl už po 4 letech štupovaný, našívala sem mu záplaty :-) do dneška ho mám jako relikvii uloženýho... skusil moc :-)
Takže neni plyšák jako plyšák :-)
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-30, 14:03
a když mu po?ídím plyšáka, tak p?ítele už nebude kousat jo?.....jinak v?era jsme ?istily uši to byl boj....a taky koupily vodítko. Bránil se nasazení jako bych ho cht?la snad zabít....:-)

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-11-30, 14:30
Boju o samicu sa da zabranit jednoducho...kastraciou...u nas napr. nefungoval plysak ale ponozka naplnena inymi ponozkami. Na voditko a cistenie usi si zvykne...uplacat, uplacat, uplacat...;-)
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-11-30, 15:44
jenže já a? zkouším jakékoliv úplatky, tak sem zatím nenarazila na nic co by fungovalo.....asi mi dává najevo, že úplatky nebere...:-)

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-30, 17:15
Na vodítko se nau?í, když zjistí spojitost: vodítko=super procházka. To nepotrvá dlouho.
?istit uši doporu?uju až je vyb?haná, unavený a nažraný.
A jak píše MajaZ: stále uplácet...ono to funguje na každou fretku. Jen t?eba zjistit ?ím.
Avatar

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: luciasek (IP)
Datum: 2009-12-01, 09:11
Mohly byste mi poradit ?ím uplácet, v?era jsem zkoušela šunku a jediný efekt bylo ?apnutí kousku, a následné olizování pláte?ku v rohu, ale jinak nic víc. a tak je to se všemi úplatky co zkouším, vždy jen za?ne olizovat a nesní to. papá mi jen granule pro ko?ata purinu a jiný taky nechce....jediný úplatkem snad bylo, že mi upil piva, když jsem se nedívala..:-)

Re: kousání....zvykne si
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-12-01, 09:19
luciasek - zkus na uplácení r?zné druhy pamlsk? (jsou jak pro ko?ky, tak pro fretky) - nebo taky r?zné pasty (ty fretky zbož?ujou)..
jako inspiraci mrkni sem: [www.obchudekumajdy.cz]

:o)

Nám se holky m?žou utlouct po pstruhových topiniskách a po Crossyskách (Vitakraft - denta a maltsoft)
;)

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 01.12. v 09:20.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist