Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4
Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Petula (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:33
No, mlá?ata jsme cht?li, ale né tak brzy... :-)) Jejda, to je teda situace... p?ipadám si, jak kdybych se m?la rozhodnout o svém t?hotn?ní :-)))

Omlouvám se, že ješt? otravuju, ale musím toho využít... Když teda má ?íji už takhle dlouhou, nebylo by lepší ji ukon?it, aby nebyla na b?ezost moc unavená, a pokud by po t?ch t?eba 6 týdnech m?la další, nechat ji zkusit zab?eznout? Nebo by pro ni bylo lepší zkusit to te?? Trvalo by mi ur?it? tak 2 týdny zorganizovat jí ženicha.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Petula dne 22.02. v 22:34.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:39
když je v ?íji už m?síc a trvalo by další 2 týdny sehnat samce, tak bych rad?ji asi ?íji ukon?ila a p?ipustit bych nechala kdyžtak až tu další... ale zas na druhou stranu ono i hormonální ukon?aní n?jakou dobu trvá, hrozí zán?t d?lohy a tedy i kastrace. asi bych se rozhodovala podle toho, jak na tom ted b?hem té ?íje je..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Petula (IP)
Datum: 2010-02-22, 23:02
Moc a moc díky za radu. Je na tom snad dob?e, baští, je zv?davá, kouše :-). Zajdu se tedy poradit s veteriná?em a kdyžtak za?neme chystat výbavi?ku :-))). Díky ješt? jednou, Petra.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-22, 23:26
no, hlavn? si nachystej dost pen?z, mladých m?že být taky patnáct, od t?í ?ty? týdn? masí?ko, do osmi, než p?jdou z domu (a mnozí ješt? déle, sehnat patnáct rodin není sranda), taky by m?li být o?kovaní než p?jdou...
a t?ch hoven, od šestnácti fretek v byt? ! m?sí?ní už jsou p?kn? velký a úm?rn? tomu jak žerou i vylu?ujou...

no, nestraším t?, jen ti sundavám r?žové brýle, abys byla mí? p?ekvapená ;o)

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-25, 22:28
Ahoj, p?i ?tení ?ešení tohoto problému s postojem, jsem si všimla p?ísp?vku Martiny, o zanícených žlázkách. Te? m? tak po logické úvaze napadlo, že naše Houmí (skoro 1rok) ješt? snad nevypustila ani jednou "pucha". Nehrozí jí to zanícení? Jinak se omlouvám že narušuji ?ešení problému. :-)

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-25, 23:01
:o) nic nenarušuješ, vlákna s podobn? šílen? nicne?íkajícími názvy se bu? mažou nebo za?nou sloužit jako mišmaš.

jestli se n?které fretce zanítí nebo nezanítí žlázky je podobn? nevyzpytatelné, jako pro? vl?ák nechce žrát v kleci :o)))
(promi?, johan... ;o) )
každopádn? je "lepší", když si fretka ob?as pušne a obsah žlázek pr?b?žn? upouští, ale i když tohle d?lá, neznamená to, že zán?t mít nebude a naopak neznamená, že fretka, která si nepušne nikdy, zán?t mít bude. ob? varianty mám doma (nepušící a poušící fretku), ob? (resp. všichni t?i) zán?t žláz m?li a ne jednou, jeden už je má z t?chto d?vod? odstran?né... ale to je tak nepravd?podobné, že by všechny fretky v jedné domácnosti a jedné dob? m?ly zán?t žláz, že to se m?že stát jen mn? :o))

je to vždycky souhra více okolností, takže si s tím rozhodn? nelam hlavu. jen kdyby se ti na zade?ku n?co nezdálo ("sá/nkování", na?ervanalé okolí, zatvrdliny okolo kone?níku, vystouplý kone?ník apod) je to d?vod navštívit veta. rozhodn? pokud žádné problémy nemá se nepokoušej obsah žlázek vyma?kávat! je to zbyte?né a navíc se tím žlázy podráždí a práv? proto m?že k n?jakému problému dojít.

a pokud by to bylo náhodou nutné - o tom,jak vypadá a probíhá zán?t žláz je tu n?kolik vláken, viz vyhledávání

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Houmí (IP)
Datum: 2010-02-25, 23:12
Díky, zase budu na pár dní klidná, te? se z našeho hube?oura stal cvalda, a já mám te? problém s prohmatáváním b?icha kv?li zán?tu d?lohy :-D jéje, a? už je tu ta kastrace. Díky moc, jdu pro?ítat ty žlázky:-)

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-03-01, 21:19
Holky, za?ínám být opravdu zoufalá. Pozít?í jdu na kastraci s Dracem a Dorou. P?i té p?íležitosti jsem cht?la nechat prohlédnout Dixie (kv?li t?m noži?kám a páte?i) a dneska jsem si všimla, že má Damián p?esn? v míst? pindíka mod?inu a tvrdé místo. Jakoby bouli. Pindíka nejde vytáhnout. ?urat chodí normáln?. Zítra b?žím na veterinu, v noci asi nebudu spát.. Nevím jak dlouho to tam m?že mít, ale jsem z toho zna?n? nervozní.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-02, 09:45
hanulko kde v míst? pindika? Jak velkou bouli? Nemúže jít o ty cysty co mn?l i Vl?ák
[picasaweb.google.com]#
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-03-02, 14:33
Johanko, nakonec je beru zítra všechny najednou, to bude mazec. Zkusila jsem to vyfotit.
Avatar

Přílohy: IMG_0688.JPG (44kB)   IMG_0689.JPG (44kB)  
Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-03-02, 15:08
hanulko,

ty tvoji tcho?i si to taky umí p?kn? vymyslet, co? :o/

ten pindík - napadlo m?, jestli se n?kde nechytil a nepohmoždil si to, snad to nebude nic vážn?jšího.

dej zejtra hned zprávu, jak jste dopadli.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-02, 15:12
hanulko, žel moc na t?ch fotkách nevidim...
Ale jak se Vl?ákovi ud?lali po operaci ty cysty znova, tak v místech kde ty cysty sou pod kúží, je ta kúže p?irození jako namodralá.
Ty cysty nemusí být jen hned na okraji, jak je vid?t na tom snímku Vl?áka, ale múžou být i hloub?ji.
Já ti skusim nafotit jak to p?irození vypadá te? u Vl?áka...jestli mi bude držet.

Te? znova koukám na ty tvé fotky: p?ijde mi že, že on má ten modrý flek nad p?irozenim, tedy smn?rem k hrudi (ne k ocasu). Je to tak?



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 02.03. v 15:15.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-03-02, 15:15
Marti, zítra podám info, jinak u nás se vždycky n?co semele a u nás neexistuje, že mají svrab všichni tcho?i, nebo všichni blechy atp. Jeden má svrab, druhý zán?t v oku, t?etí pr?jem a ?tvrtý zubní kámen. Tak to bylo posledn? a je to tak vždycky, když jdu k vetovi. 2 p?epravky, 2 tašky a podle papír? p?ed?ítám kdo je kdo a kdo má jaký problém, musím je vytahovat popo?ad? jinak jsem sama zmatená :))

Johanko, líp mi to vyfotit nešlo. Damián se vyfotit nechá, i ohmatat, ani se nepohnul, ale ta mod?ina mi p?ipadá fakt velká.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-02, 15:33
hanulko dej v?d?t co na tu mod?inu ?ekl vet. Mn? napadli jen ty cysty, nebo jak píše Martina = že se uhodil, nebo chytnul za pindika. A nebo...?ist? jako laik a možná blbost: nad p?irozenim je ukon?ení pupe?ní š?úry...a tam by se mohla ud?lat kýla, nebo ne?
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-03-02, 15:33
Hanulka: držím palce a doufám, že to nebude nic vážnýho - už kv?li tomu, že když budete v po?ádku, budu si moct svobodn? a bez vý?itek za?ít p?edstavovat, jak vytahuješ seznamy a tcho?e jak králíky z kloubouku, t?ídíš, ?adíš a p?edkládáš je veteriná?i. :-))

Úpln? laický a možná i úpln? blbý dotaz: nem?že to být kýla? D?lá se v?bec tcho??m kýla?

Johanko - bingo :-))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 02.03. v 15:34.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-02, 15:50
Silvo matn? si vzpomínám, že u št??at se asi v t?ch místech objevovala bulka...definovaná jako kýla a ?ešilo se to chirurgicky...u tcho?ú nevim.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-02, 20:28
hanulko, tak p?irození Vl?áka se mi žel nafotit nepoda?ilo (vlní se a na makro to nejde exponovat).

A co sem vyzv?d?la od Lee, tak fretka kýlu mít múže.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2010-03-03, 16:33
Johana: jasne ze muze, vsak ji mela Dodina Pimpa.. ;o)

Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-03, 18:43
Kýlu m?že mít každý, kdo má b?íško. M?že být bráni?ní, t?íselná, pupe?ní, šourková.Když n?kde povolí svaly které drží pob?išnici, pob?išnice se vyklene a do vyklenutého vleze co nemá, nap?. kousek st?eva. A to se m?že usk?inout a je zle, takže kýlu rad?ji odoperovat. U lidí se n?kdy k upevn?ní nosí kýlní pas, ale to je jen náhradní ?ešení
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-03, 18:55
hanulko, jak ste dopadli u veta?

Yasmin, Erin: jojo, díky, už to vím, v?era ve?er mi to vysv?tlila Lee. :-)

Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-03-05, 20:05
Johanko, u našeho veta je to te? jeden velký šrumec. Na p?edání fretek ke kastraci a "ukázku" Damiána jsem ?ekala p?es t?i hodiny. Shrnu to - kastrace v po?ádku, Dora perfektní šití (ale je naštvaná, dva dny se mnou nekomunikovala a bylo mi to hodn? líto:((( ), Draco p?i své aktivit? "ztratil" kousek stehu, ale už je to ok. Damiánovo b?íško - nebylo shledáno nic zvláštního, mod?inka je povrchová na k?ži, mám sledovat, zda se nezv?tšuje ?i nem?ní barvu. Paní doktorka pindíka vytáhla, ale taky jí to dalo práci :)) S Dixie jdeme v pond?lí, dva dny za sebou m?li neustále napilno, samé akutní p?ípady, tak se mi necht?lo ?ekat na p?ípravu rtg. Takže zatím vše ok, holky moc d?kuju za podporu :)
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-05, 21:15
Hanulko, tož moc držíme marodúm palce!

U Damiána neskoumal vet možnost cyst na p?irození, nebo možnost kýly?
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-03-05, 21:28
Johanko, ta bouli?ka byl schovaný pindík. To jsem netušila, jelikož u Damiána mi prost? vytáhnout nešel, u Draka to šlo samo. Pindíka m?l úpln? ?istého, ale i tak jdeme radši za týden na kontrolu.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-05, 21:52
Tak snad u Damiána o nic nejde. Budu moc držet palce. Taky všem ostatním fre?ulím. :-)
Dej po kontrole v?d?t.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-03-15, 15:17
Zdravím, mám tady takovou záludnou otázku. Tedy vlastn? dv?.
1. Snažím se svými fre?ulkami chodit ven, ale p?sobí na m? dojmem že o procházky v p?írod? p?íliš nestojí. Valkýra, když jí dám na zem tam chvilku stojí jako trubka a pak se mi za?ne sápat po noze a chce se chovat. Mija vydrží b?hat tak 10 minut a pak se taky chce chovat (myslela jsem že si chce odpo?inout, ale když jí pak dám po chvíli zase na zem tak už b?hat nechce). Ale není to chování jako že by ležely v náru?í a t?eba spaly, ne šplhají po m? jako po proléza?ce a nejradši sedí za krkem a nebo se drápou po zádech. U Valkýry mi p?ijde, jako by se schovávala, snaží se mi zalést pod bundu. Nevím ?ím to je a jak jim ty procházky zp?íjemnit aby se po?ádn? vyb?haly a vy?ádily.
2.otázka Pro? sakra, je jejich nejv?tší zábavou mlátit se záchodem o klec ve 3 ráno? :-))

za každou radu p?edem díky

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-15, 15:23
ad 1.) Já myslím, že n?které fretky prost? na b?hání moc nejsou :-) Krom toho: jestli sou z bytu zvyklé na teplo, múže jim te? být venku zima, možná až se oteplí, bude jim to víc vyhovovat.

ad2.) "protože fretka"
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Aniii (IP)
Datum: 2010-03-15, 15:36
Up?ímn?,neznám fretku,která by chodila vyložen? dobrovoln? bez pokus? dostat se do náru?e...moje Žofka sice ?asto chodí vzorn?,jako pes,ale je to jen o tom,že jsem hnusná svin?,co jí nutí chodit. Teda b?hem zimy jsem vym?kla a víc jí nosím...p?ecejen na sn?hu zebou tlapky a my chodily ven ob den;) ale jelikož už se jaro blíží,tak její výlety v náru?í/kapuci/kapse/brašn? kon?í a zase bude povinn?,ne-li násilím chodit...jo a záchod...mno minulý týden se ho Žofce dokonce poda?ilo p?i této oblíbené h?e rozebrat na ?ásti,ve 4 ráno a hlavn? ?ty?icet centimetr? od mé hlavy. No p?ece se nebudu zlobit,když je tak šikovná;) hlavn?,když na n?j vzorn? chodí

Bestie Žofie Potfora Andula
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-03-15, 16:11
sami?ky na b?hání moc nejsou, to spíš ?íjní samci, myslím, že je to hlavn? proto, že samci v ?íji se snaží získat co nejv?zší území, kdežto u samic a kastrát? je to území menší a neradi ho opouští. tuším je to tak i u tcho??, že samci mají velké teritorium, kdežto sami?ky mají jen své mini území?ko...

no?ním "bordelem" si v?tšinou cht?jí vynutit pozornost.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-03-15, 17:27
ŽoFiRo napsal/a:
-------------------------------------------------------
> no?ním "bordelem" si v?tšinou cht?jí vynutit
> pozornost.
>
>
>
Jo! Cht?jí! Vl?ák se te? pravideln? mezi 04 a 05 ráno okázale a dlouho drbe v kleci na t?ch drát?ných mezipatrech! Rachot jak z kulometu! Drbat se nemá pro?, denn? je vy?esáván a kartá?ován! Skrátka to d?lá naschvál, abych ho pustila.
Já zatínám zuby a nepustím ho...až v 06,30, kdy už 5 let vstáváme. Jemu je to jedno a já mám tak nebo tak po spaní :-))))

Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-03-15, 19:11
Morgan, já si taky když jdeme ven p?ipadám jak fret?í autobus...po deseti minutách se sápou do ba?ohu...s tím asi neud?láš nic....a no?ní bordel v kleci? Obdivuju lidi, kte?íjsou schopný spát s fretkou v jednom pokoji..Naši kluci mají sv?j pokoj a ve?er ješt? chodím kontrolovat jestli jsou zav?ené dve?e, protože jinak je ten bengál slyšet až do ložnice. Kravál z 99% vytvá?í nukleární hovádko Samík (promi? Zano):-), který je schopen v noci nejen vyháknout ty sch?dky a shodit je dol?, ale v?era sundal i to jedno mezipatro :-)) P?emýšlím o n?jaké fret?í stavebnici, protože to by se Samíkovi evidentn? líbilo :-)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:3 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist