Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:19
Hanulko klid. Když je motoricky jinak OK, snad to neni vážné. Jak ?íká i Martina, skus u veta prošet?it ty zadní nohy a páte?. Když bude vše OK, možná jde o zlozvyk.
(Jako to, že múj fret v kuchyni nepije z misky, ale musí si vylít vodu na zem a chlastat z podlahy....skoušela sem XX misek a vod a d?lá to furt)
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:19
Marti, napuchlé ani tvrdé míste?ko nevidím/necítím na dotek, má to jakoby podrážd?né, jako t?eba když si pustíš na ruku horkou vodu a trošku zrudne. Kdyby m?la tmavou srst tak bych si toho snad ani nevšimla, ale pod tou bílou to prosvítá. Jak jsem psala - má to odmali?ka, je to ta sami?ka, která se všeho bojí, nesmím na ni k?i?et, ni?ím bouchat, každou chvíli se cítí v ohrožení a zpravidla tak 10x denn? s d?sem v o?ích utíká bezmyšlenkovit? kamkoliv, jen aby se schovala :( Takže nevím, jestli se jí nemohlo n?co stát, když byla úplný prce?ek, protože mi p?ipadá, že to, jak se chová je prost? trauma. Je hodn? citlivá, takže v??ím, že na ni mohlo t?eba n?co spadnout, n?kdo (i v?tší fretka) ji mohl dupnout na záda nebo tak n?co.. Te? m? fakt štve, že jsem to ne?ešila už d?íve, já jsem se s tím, blbka, prost? tak n?jak smí?ila, že je prost? prasátko, s tím, že se normáln? hýbe, nemá viditelné bolesti (ale které zví?e ukazuje viditeln? bolest?). Ona t?eba když couvá p?i h?e, tak nemá takový "oblouk" - hrb nebo jak to nazvat, jako Dora, ale p?isuzovala jsem to tomu, že je tak krátká. Je opravdu kra?ou?ká, je spíš jak mor?e, nevím jak to popsat.. P?itom ji m?žu jakkoliv nakrucovat, skládat do harmoniky a netvá?í se, že by to byl pro ni nep?irozený pohyb..
No vidím to tak, že pro jistotu už dneska seberu n?jaký ten bobek, nechám ud?lat znovu rozbor, upozorním, že tentokrát máme problém a požádám o kompletní prohlídku, nejlépe asi i rtg. Veteriná?, ke kterému chodíme, je p?es klouby a r?zné odchylky, tak snad n?co zjistíme.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:26
Johanko, já momentáln? mám hlavu plnou práv? fretek, protože je v ?íji Draco (je t?eba ?ešit kastraci + entropium, bojím se operace, podle veta není operace nutná, nicmén? chci vyjád?ení více veteriná??, volno mám ale až za dva týdny, abych mohla cestovat..), s Doruškou jsem byla v pond?lí na ukon?ení ?íje, tam taky chystám kastraci, do toho po?ád ?eším Damiánovu suchou k?ži na packách, Dixie už taky pomalu p?ichází do ?íje, navíc m? napadla ta v?c s tím wc.. Za?ínám být opravdu hysterická a te? sleduju každý krok co ud?lají :/
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:28
trápit t? to nemusí, pokud nemá bolesti - a to z?ejm? nemá - tak to je v?tší problém pro tebe jak pro ni :o)
ješt? m? napadá, jestli to nem?že mít souvislost s tou její bojácností, není to náhodou postoj, ze kterého m?že mnohem rychleji "vyst?elit" než když by byla nahrbená?
uv?domuju si totiž, že reno, náš nejmenší (necelé kilo), je taky takový ulekaný a ob?as v záchod? stojí bez hrbu nebo skoro bez, ale necourá si po písku ani b?íško ani zade?ek. jen má trochu jiný - ostražit?jší - postoj, je prost? "furt ve st?ehu".

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:31
Tak to už pak jedin? to vyšet?ení... A up?ímn? doufám, že ti ?eknou, že to nic není, protože mám fre?uli se stejn? špatným p?vodem a vždycky jsem si ?ikala, že je prost? jiná a ne?ešila jsem to, pokud jinak byla aktivní a baštila normáln?. Takže pokud Dixie n?jakou tu blb?stku najdou...stane se ze m? hysterka a na veterin? budu s každou kravinou.
Ale každopádn? držím pale?ky, aby to dob?e dopadlo. (i my p?ece d?epíme každý na hajzlíku po svém :-)

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:33
Hanulko, toto jen pro info do budoucna, nijak t? nechci stresovat:
Fretka strácí typický nahrbený postoj t?eba i p?i onemocn?ní na inzulinom.
[www.fretka.sk]
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:49
Tak postupn?:
Martinko, ano, je pravda, že v?tšinu ?asu tráví "nenahrbená", nebylo by mi to ani divné, kdybych nem?la srovnání s ostatními fretkami. Ona i pokud spí, tak nejrad?ji pod n?kým a nikdy ne t?eba b?íškem nahoru, ale v klubí?ku (nejspíš se necítí bezpe?n? ani ve spánku). M?žu ti ?íct, že jsem byla up?ímn? zklamaná, že se její chování ani po roce skoro v?bec nezlepšilo (sta?í jeden m?j rychlejší krok a je schovaná, a to p?esto, že jsem na ni nikdy nevztáhla ruku, nezak?i?ela, nezat?epala kožichem - našt?stí dostala do vínku ten dar, že nemá se mnou spory ohledn? wc ani kousání, takže sta?í se jemn? ohradit a ví že sta?ilo).
Zuzi - Díky, snad to nic nebude. M? to taky p?ipadalo tak n?jak "normální", ?lov?k se s tím smí?í, ale ne vždy to donutí nad tím p?emýšlet. Dám ur?it? v?d?t, jak jsme na tom.
Johanko - problémy s váhou nemáme, apatická není, v?bec o neaktivit? nem?že být ?e?, Dixie je velmi ak?ní, jen prost? zak?iknutá. Hraje si do nekone?na s Dorou, strkají se, ská?ou si po hlavách, nahán?jí se v rourách, ale jakmile Doru vezmu k sob? - t?eba te? když jsme byli ukon?ovat ?íji a Dixie z?stala najednou sama, tak je zle. Hledá ji všude, nalepí se co nejt?sn?ji na Damiána, nebo zaleze do koute?ku a ?eká, až ji Dora p?ijde "vysvobodit". Dá se ?íct, že Dora si Dixulku sama vychovala podle svého. No, k tomu co jsem cht?la vlastn? ?íct - odmali?ka se chová v podstat? stejn?, žádné zm?ny jsem opravdu nezaznamenala a to si myslím, že pozornosti jí v?nuju docela dost (nepo?ítám každodenní kontrolu kožíšk?, zade?k?, tlapek:))
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:04
Hanulko, máš te? fretky aktivní nebo jsou te? spíš takové znud?né, líné, povalující se...? M? to tak napadlo, jak píšeš o tom hraní. Moje jsou te? takové znud?né, spíš se jenom tak povalují a hrají si jenom pokud je vyprovokuji nebo pustím po celém baráku, pop?. si hrajou spolu a to te? opravdu minimáln?.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:13
reno je taky hodn? ulekaný, nem?žu ?íct, že bázlivý, když "jde do tuhého", má pro strach ud?láno, ale p?ednost rozhodn? dává zb?silému úprku. a leká se úpln? všeho, i když dneska už ví, že se mu nic nestane, takže sice bleskem zdrhne, ale (v?tšinou) obratem se vrátí. jen prost? v první chvíli "zapomene", že se nic ned?je a fofrem prchá.

je takhle splašený od doby, co ho mám - asi p?l roku mu bylo, dneska jsou mu skoro ?ty?i (te? mi to došlo!! už TOLIK !!! ). jeho d?v?ru jsem získávala hodn? pomalu (a stejn? ji nemám zcela), víc jak dva roky, možná ješt? dýl. zásadní rozdíl je jen v tom, že dneska si ke mn? vleze na klín a nechá se u?u?at ke spánku - d?ív nemyslitelné - ale stejn? furt jedno oko nap?l otev?ené, protože CO KDYBY.... :o)

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:14
Zuzi, jak kdo. Damián je v útlumu, on tu zimu hodn? prožívá. Je t?žké ho vytáhnout z pelechu :D Holky jsou ak?ní docela dost, ale taky to není to co obvykle. Draco je hyperaktivní jako vždy, neb ?ert nikdy nespí :) Jo ale když je pustím do obýváku, kam normáln? nesmí, tak to oni ožijou všichni :))
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:24
Marti, tak u nás bylo nemyslitelné ji v?bec vzít ze za?átku do rukou. Cítila se v ohrožení, okamžit? m? porafala do krve a týden se mi vyhýbala. Ona Dixie když se n??eho lekne, tak v?tšinou dlouho váhá, jestli v?bec vylézt ze skrýše zpátky "do terénu". Jinak ale když se to tak vezme, pokroky jsme ud?laly docela velké, i když pro n?koho by to bylo nic. P?ijde na zavolání, nechá si ost?íhat drápe?ky (i když nadvakrát, nevydrží dlouho na klín?). Sama mi vyleze na klín, když n?co chce, dojde si pro mlsku. Zásadn? ji ale do ni?eho nenutím, hlavn? mám výhodu v tom, že ji nemám za co trestat - nic neni?í, nechodí mimo wc, nepere se, pokud nemá d?vod, nekousne, ona je taková "jednoduchá" - papá, pije, DIVN? vylu?uje, hraje si, poskakuje, spí. Stejn? mi ale pln? ned?v??uje a obávám se, že ani d?v??ovat nebude. Pro m? je ale d?ležité, že má ostatní fretky a v ty d?v?ru má, že má prost? n?koho, ke komu se p?idá. Po psychické stránce ale v po?ádku není, žel v tom už nevím, jak ji pomoci, snažím se co mi síly sta?í..
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:32
Hanulko mne jen zaujal ten "nenahrbený" postoj. Jak je Dixie stará?
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:36
jo, tak to je reno :o)
nalezenec, a p?esto opravdu 100% ?istotný - kam se hrabe leckterý fre?ák z domácího "vymazleného" chovu. neuv??iteln? "visí" na ba?ovi, bez n?j je ho jen p?lka :o)
dodneška (ob?as) schovává granulky, resp. nabere je do tlamy a b?ží schroupat n?kam za roh a d?v?ru sice mám.... ALE!! ale s výhradami :o)
ale s tím, jak to vypadalo zkraje, se to dneska v?bec nedá srovnat. vím, že se u nás cítí v bezpe?í, jen se už prost? nikdy nezbaví toho - kdoví?eho - co prožil, než k nám p?išel.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:37
Johanko, má 11 m?síc?, v b?eznu bude mít ro?ek.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:38
11 m?síc?, píše n?kde výše hanulka

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:44
Marti, to, že je Dixie fakt na stopro ?istotná p?isuzuju hlavn? tomu, že ve všem následuje Doru a Dora louži?ku mimo wc ud?lala snad jednou, co si pamatuju. Zkusím vložit foto, jak se Dixie pohybuje.
Avatar

Přílohy: dixie hrb.JPG (58kB)  
Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:48
Jiné fotky jsem nenašla, p?ikládám ješt? jednu, tady není v pohybu, ale stojí v klidu.
Avatar

Přílohy: DixieDora.JPG (55kB)  
Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:49
hmmm...to je mi na inzulinom ("nenahrbený" h?bet) fakt brzo. Ale znáš mn?, jsem paranoidní a zvažuju preventivn? všechy katastrofické scená?e, i když možná ?asto zbyte?n?.

Tak v rámci mé paranoje: co tak ud?lat hodnotu glukozy jen glukom?rem? Na to sta?í kapka krve.

Až te? sem koukla na fotky: podle mne z t?ch fotek Dixie v postoji je nahrbená normáln?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 20.02. v 23:52.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 23:57
Johanko, ona mi v postoji nebo v pohybu p?ipadá taky normální, jen když b?ží rychle tak mete tak rychle, že hrb nemá. No a v tom záchodku taky hrb neud?lá snad ani kdybych ji ji napasovala do toho nejmenšího wc. V porovnání s Dorou je skoro rovná, jenže ona taky Dora je dlouhá jak žížala a kdyby mohla, hrbem otírá strop :))
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-21, 00:05
Hanulko, Vl?ák v záchodku se hrbí když stojí na všech ?ty?ech na dn?. Ale n?kdy stojí p?edníma na okraji záchodu....to se logicky nehrbí.
Když b?há se hrbí, ale jak b?há venku se taky ob?as spíš jen plazí....

To je takto t?žko když Dixie nevidim....
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-21, 10:36
Johanko tak venku se mi fretky taky n?kdy pohybují tak "rozplácle", Dixie nevím, venku nikdy nebyla, protože by dostala nejspíš infarkt z t?ch zvuk? a lidí :( Ona se pohybuje normáln?, jen na tom wc se normáln? nenahrbí.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-21, 11:27
mn? práv? na tý první fotce taky p?ipadá taková "ve st?ehu", proto málo nahrbená. takhle kluci chodí, když si nejsou úpln? jistí nebo ?íhají.

no, jsem fakt zv?davá, co zjistíte a držím palce, a? to není nic vážného.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-21, 11:46
Marti, ta první fotka je ze dne, kdy jsem si ji dom? p?ivezla, to je opravdu ve st?ehu. Díky za podporu, až budu v?d?t více, ozvu se.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-02-22, 12:02
Taky držím palce a jsem zv?davá na výsledek, ale osobn? si myslím, že to nehrbení se je vzorec chování nau?enej v útlém d?tství. P?ipadá mi, že ji jako pr?ouse n?kdo - možná siln?jší sourozenci - n?jak utiskoval, a ona, jak se bála, se nau?ila vym?šovat co nejrychleji.
Oni obecn? tcho?i, aspo? mn? to tak p?ipadá, mají svoje nau?ený celoživotní vym?šovací lib?stky. U nás t?eba neusp?l záchod umíst?ný v levém rohu, protože kluci oba p?i vyprazd?ování jsou zvyklí konat do pravého rohu a p?edníma tlapama se p?itom opírat o levý p?ední okraj záchodku a p?es to prost? nejede vlak :-))
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-22, 21:03
Silvi, díky za podporu. Tak bohužel se k veteriná?i dostanu až ve st?edu, ale zas až tak akutní to není, tak nevadí. Každopádn? te? nevím, co si p?eju, jestli aby se na n?co p?išlo, nebo nep?išlo (a budu n?kolik let 4x denn? utírat fretce zapatlaný a zaschlý zadek :(
Avatar

?íje
Zaslán uživatelem/kou: Petula (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:18
Moc prosím o radu... mám sami?ku narozenou loni v kv?tnu. Koncem ledna jí tedy bylo 8 m?síc?. Skoro ze dne na den se jí zv?tšila vulva, ale ne do velikosti menší t?ešn?, jak se popisuje (ani podle fotek ji nemá v té správné velikosti ?íje). Myslela jsem, že se bu? bude zv?tšovat nebo zase splaskne, ale má ji po?ád velikosti tak asi pecky od t?ešn?.
Prosím, pora?te n?kdo, jestli je to normální známka dospívání (chová se jako puber?a?ka, to ano) nebo jestli by to mohla být ?íje... P?ipadá mi to hodn? brzy, ne?
Díky moc¨, Petra.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:20
fretka za?íná ?íjit. n?kdy se vulva zv?tší ze dne na den, jindy to trvá i n?kolik dn?, týdn?. v?k na to má a období ?íjí už za?alo taky.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:22
Nemyslím, že je to brzy a velikost pecky od t?ešn? m?la moje Iriska i Žofka. Velikost vulvy je individuální, lidi taky mají prsa od 0 do moc.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Petula (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:23
Moc díky, takže když už to takhle má skoro m?síc a mlá?ata zatím neplánujem, je nejvyšší ?as jít na veterinu a ?ešit n?jak ukon?ení ?íje, že?

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-22, 22:25
pokud už je to m?síc, ak ur?it? ukon?it a pokud mládata neplánujete v?bec, tak cca 2-3 týdny po ukon?ení kastrovat, jinak po?ítej s tím, že b?hem cca 6ti týdn? už by mohla být v ?íji zas.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist