Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Pyzducha (IP)
Datum: 2009-11-01, 20:35
POMOC
Ahoj lidi, pot?ebuju URGENTN? poradit, prosím. Mám 3 fre?ule, te? p?es víkend jsem byla pry?. Obstarávala je sousedka. Nevšimla si ale, že malému (3m?síce) spadla napáje?ka. Byla plná, když jsem v pátek v noci odjížd?la. Te? byla spadlá a plná. 2 dny tedy nepil. Te? toho vypil dost. Co d?lat? Veterina? Jinak je OK, ale D?SN? se bojím...

PS: Jsou v místnosti, kde je celkem chladno (Do 13 stup??). Ale i tak je to d?s



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pyzducha dne 01.11. v 20:37.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-01, 20:48
nic, pokud pije a je jinak v po?ádku, nemusíš nikam. jestli se ta dvoudenní nemožnost pít na jeho zdraví (nap?. ledvinách) n?jak podepsala, to te? stejn? nezjistíš (a už nezachráníš).

pokud normáln? pije a ??RÁ, a celkov? se projevuje normáln?, nejezdila bych nikam.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Pyzducha (IP)
Datum: 2009-11-01, 20:53
Jsem taková píp... Je naprosto normální, lítá, hraje si, kvoká, šmejdí s ostatníma, veselý, všechno. Chjo :(. Nechápu, že si toho nevšimla. ??rá, kadí. Jen se mi zdá, že trochu zhubl, ale nevím,?asi je to mou paranoiou. Ale díky. Nevím, zvažuju ješt? tu veterinu, je to p?ecejen miminko...

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-01, 20:56
Možná zkus na veterinu jenom zatelefonovat, uvidíš, co ti ?eknou.
Je to blbý, ale stane se, t?žko t? mohlo napadnout, že si toho sousedka nevšimne.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-11-01, 21:05
pokud se chová normáln?, tak bych to taky ne?ešila. s tím stejn? už nic nenad?láš.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-11-01, 21:12
Nabídla bych n?jaké ovoce které rád a které zavodní (melouna, víno)
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-01, 21:24
zavolat n?kam není blbej nápad - oni ti sice ?eknou nejspíš totéž, co my, ale aspo? t? to uklidní, když to uslyšíš od veta. volala bych.
a kdyby náhodou ?íkali n?co jinýho, tak holt vyrazíš.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-11-01, 21:56
Chy? fretku za kúži, stla? ji mezi prsty aby se od?lala "?asa" pokud se ta ?asa vrátí hned spátky, tak asi OK, pokud zústane kúže slepená, je fretka dehydratovaná. To bych šla k vetovi co fretkám rozumí a žádala ho o radu a ?ešení.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Pyzducha (IP)
Datum: 2009-11-02, 00:47
Dík moc za rady. Ufff. Fre?ak je v po?ádku, vet se mi spíš smál že plaším :). Jsem š?astná a za?ekla jsem se, že už moje fre?ule nenechám NIKOMU hlídat :D

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-02, 01:12
smál... ale uklidnilo t? to, cooo? :o)

njn, jediná možnost, kdy je ?lov?k relativn? v klidu, je sv??it je jinému - známému - fretka?i. u kohokoli jiného je vždycky riziko, že n?co p?ehlédne, zanedbá, nedomyslí, podcení...

(když ?íkám, "?lov?k relativn? v klidu", myslím tím NORMÁLNÍHO ?lov?ka, ne uzkostného magora typu silva nebo hanulka... nebo patty... nebo... sakra není to vlastn? protimluv - NORMÁLNÍ fretka???? ;oP )

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-11-02, 10:12
Marti promi?, ale vyjmenuj mi alespo? JEDNOHO normálního fretka?e, prosím :D Samoz?ejm? je mi ctí být vyjmenována mezi prvními t?emi "úzkostnými magory" a to hned na druhém míst? :))) Já nevím holky, ale vy doma neto?íte fretky v pra?ce, protože se jim to líbí, nedíváte se s nima z okna, protože tam cht?jí vid?t, nep?j?ujete jim hrnce na hraní a neberete si je do postele, protože je v kuchyni pro n? zime?ka? Jestli ne, tak je n?co špatn? u vás, u m? rozhodn? ne :D
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-11-02, 10:19
Jé, tvoje fretka se taky ráda to?í v pra?ce?! :-)
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-11-02, 10:20
no, dy? to ?ikám... MAGO?I, noooo
:o)))

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-11-02, 10:24
No aspo? nenechaj na vetrin? tiskara za to, aby jim vet ?ekl, že tcho? jenom tloustne :o) I když jsem ráda, že je v pohod? (vypadá jak blbe?ek s vyholeným b?íškem) :oD


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-11-02, 10:32
Silvi, Dora se tam ráda to?í, ale svou váhou to neutáhne, no tak ji tam to?ím já :))) O tom, jak vytírám podlahu ?istou vodou aby tcho?i mohli pít z kýble a potáp?t se, a vysávám s holkama na nástavci aby se povozily, tady radši moc rozebírat nebudu :)))
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: stulitt (IP)
Datum: 2009-11-02, 10:58
Jj, jsme to fakt blázni :-D našt?stí za?íná "bláznit" i manžel, který práv? bere fretky do náru?e k otev?enýmu oknu, aby se mohli podívat ven... Teda samoz?ejm? ne te?, te? už je tam p?ece zima, mohli by nachladnout :-D a Rodynce (nejstarší) ?íká babi?ka a Bastíkovi zas filozof ("on je takovej zadumanej, p?emejšlivej...") :-) ale pra?ku jsme ješt? nezkoušeli :-)

stulitt+Rody+Basty+Samu+Kiki :-)
www.stulitts-pets.wbs.cz
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-11-02, 23:13
Iv?o, kdysi jsem tu vykládala historku, jak se naší želv? Žofce ud?laly boule za ušima...co boule..vaky...a protože to bylo za dob hluboké totality, se želvama to nikdo moc neum?l..jedinej Král a ten byl chytat ješt?rky v Mexiku , kdo byl ochotnej ji prohlídnout,byl Novák na Zli?ín?...prohlíd a zkonstatoval, že bude nutná hospitalizace..já každý den volala, jestli se to lepší...první dva dny byly zprávy dost deprimující, boule z?stávají, želva ani nežere..t?etí den..hurá..sice nežere ale boule splaskávají..?tvrtý jsem si Žofinu mohla vyzvednout. Vyplázla jsem za její pobyt na klinice 800,- (tenkrát docela d?sivý peníze) a jeli jsme dom?. Doma Žofka hupsla do svého akvárka, dostala salát, raj?e a za?ala se cpát..t?etí den zas boule za ušima ...to už jsem nervov? nevydržela a jeli jsme za Králem. Vyndala jsem Žofinu z cestovního kuf?íku, Král si jí prohlíd ze všech stran a povídá: Madam, ta želva je tlustá jako prase!!
V tu chvíli mi to všechno docvaklo..že jsem vlastn? Žofin? zaplatila odtu??ova?ku za osm stovek..málem to tam se mnou švihlo!!!
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: zelvicka555 (IP)
Datum: 2010-02-17, 15:14
zdravím. hledam nekoho kdo by mi mohl 6.3.-13.3. pohlidat fretacka. za hlidani se muzeme dohodnout i na financni odmene. odjizdim na hory a nechci ho nechavat na pospas mamince ktera ho nema zrovna v lasce. prosim piste na zelvicka555@seznam.cz nebo na tel. 721616314. jsem z prahy 6. dekuji zuzana šenová

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-17, 18:44
zelvicka555: s hlídáním žel nepomúžu. Ale p?epiš svúj p?ísp?vek radši sem, snad se spíš n?kdo ozve [forum.fretka.cz]
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2010-02-18, 16:10
Zelvicka555 . Visí nad mnou tlumo?ení na dvy dny -8. a 9,3,Pokud se nepotvrdí, pohlídala bych - Praha 3.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-02-18, 20:32
Zelvicka555: také m?žu pohlídat, chceš-li. Praha 7 - letná

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 20:51
Holky, nevím kam to mám napsat, ale pot?ebuju poradit. Mám 11ti m?sí?ní hol?i?ku Dixie, která odmali?ka, kdykoliv jde na wc, jen rozcapí zadní nožky (nenahrbí se) a vykonává pot?ebu. Tím, že na podestýlce doslova leží, se jí lepí bobky a mo? na chlupy i k?ži a musím ji každý den sprchovat nebo alespo? otírat vlhkou žínkou, jinak jí to zaschne a má zade?ek zalepený natolik, že chlupy musím vyst?íhat. Snažím se ji moc nemo?it, je bojínek a d?sí ji všechno v?etn? vody, takže o?istou bohužel docela trpí, ale nevím, jak to mám ?ešit. Dneska jsem si všimla, že má k?ži okolo "prdelky" na?ervenalou, podrážd?nou, tak jsem ji namazala olejí?kem a v pond?lí se chystám na veterinu. Nevím, jak se na m?j problém budou tvá?it, ale cht?la bych v?d?t, jestli s tímto n?kdo nemáte zkušenost, nebo vás nenapadá, jaká vyšet?ení bychom m?li podstoupit (až te? m? napadlo, že to m?že být t?eba skrytý zdravotní problém - a?koliv jsme n?kolikrát dávali mo? i bobky na rozbor od všech fretek a žádné známky nemoci nejeví - mo?í ?ekla bych úm?rn? tomu, kolik toho vypije, stejn? tak spot?eba granulí je zdá se ok, bobky jsou ve stále stejném stavu - zatím jsme nem?li zažívací problém), zda se nedá odhalit d?vod? Ne, že bych nebyla ochotná pro fretky n?co ob?tovat, to naopak!! Ale p?edstava, že až do konce života myju fretce min. 4x denn? zade?ek je docela d?sivá. Jo a ješt?, p?i hraní, ?ád?ní nebo spánku normáln? d?lá klubí?ko, hrb, prost? cokoliv, pohybov? omezená nijak není. Nezdá se mi, že by bylo p?íjemné n?kolik hodin ?ekat olepená vlastními výkaly než p?ijdu dom? a umyju jí to. Jinak je ?istotná, nechodí mimo wc, ale nem?žu p?ijít na p?í?inu :(
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-20, 21:06
Hanulko, tento problém (nalepené stelivo nebo trus) na b?iše mám s Vl?ákem od té jeho nemoci v 11/2009 a od zmn?my granulí. Skrátka pokud nejsem doma, musí se ?istit sám, ale ani se ne?istí, klidn? si to tam nechá nalepené. Jinak omývám froté had?íkem a taky vlh?enými ut?rkami na d?tské zade?ky. Beru to jako "technický problém"
U mladé fretky bych možná sledovala a nebo nechala vyšet?it zadní kon?etiny....jestli neni ?áká chyba tam, když se p?i vylu?ování staví tak atypicky.
U svého freta to ne?ešim, on stojí normáln?, akorát si po vyprázdn?ní utírá zadek (o cokoliv) a tim si to na b?icho lepí.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 21:13
Johanko, moje fretky si všechny utírají zadek po vykonání pot?eby o cokoliv, ale špinavá není ani jedna. Práv? jsem uvažovala, že bych jí nechala vyšet?it páte? a ty zadní noži?ky, i když se mi nezdá, že by v pohybu m?la problém - je rychlá jak st?ela, ská?e metr vysoko a v podstat? je z mých fretek nejrychlejší, ale cht?la jsem si p?edem zjistit, jestli náhodou n?koho n?co nenapadne, já radši vetovi vyjmenuju padesát v?cí, co bych po n?m cht?la, než jen pokr?it rameny a nev?d?t, co vlastn? chci.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-02-20, 21:31
Hanulko, možná je to u ni jen zlozvyk, že se takto staví p?i vylu?ování. Nebo jí nevyhovuje konkretní stelivo.
Ale jak se znám, já bych ty zadní nohy a páte? vyšet?it nechala.
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 21:54
Johanko, steliv máme momentáln? t?i druhy, jelikož steliva st?ídám docela ?asto, stále zkouším a zkoumám nové druhy - v?rná jsem jen Zverlitu a silikonu (mám ve svém miniaturním byt? 7 wc), zm?na krmiva taky n?jaká rapidní neprob?hla, jen m? te? mrzí, že jsem nad tím neza?ala p?emýšlet už d?íve, bohužel mi nedocházelo, že by v tom mohlo být n?co více, už proto, že je opravdu hodn? ?iperná :( Ale na veterinu zajdu, už jen proto, abych vylou?ila další zdravotní potíže (Dixie není ze zrovna dvakrát zdravého odchovu, byla docela nekvalitn? krmená, a?koliv u m? jsem jí od za?átku dávala jen to nejlepší, co jsem mohla sehnat).
Avatar

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: Zuzi.88 (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:03
Já osobn? bych zkusila jiný záchod, jiný tvar záchodu, jiné stelivo, jiné množství steliva, jiné granule, nebo místo záchodu dát na chvíli noviny...atd, prost? jakoukoli kravinu. To vyšet?ení bych absolvovala až poté, co by toto nep?ineslo výsledek.
N?co podobného mi d?lala jedna fretka hned když jsem jí p?inesla domu. M?la tenkrát podle veta ?ervíky. Tak n?jak se u toho bu? divn? hrbila, nebo naopak se nehrbila v?bec. A jak ty ?íkáš na "prdelce" byla ?ervená, nateklá a všechno se jí lepilo všude.
Moje fretky s oblibou nab?hnou na záchod hezky hned po sob?, takže nestíham vyndat bobana od první, tudíž se jim ob?as povede tu p?edešlou pot?ebu jiné fretky hezky nabalit na nožku a pak roznést po celé místnosti...takže taky ob?as musím ?uníky p?kn? opláchnout.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:04
hanulko,

taky bych asi jako první zkusila zadní nohy - klouby - páte?, protože tenhle postoj není pro fretku p?irozený.
nerozumím tomu, možná je to opravdu "normální", z n?jakého d?vodu se to nau?ila takhle, možná m?la n?jaký problém v hodn? útlém v?ku a už jí to prost? takhle z?stalo. ale asi bych zkusila vypátrat p?í?inu, pokud n?jaká v?bec bude.

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:07
a ten na?ervenalý zade?ek - nemá to i trochu napuchlé, tvrdé? nem?žou to být zanícené žlázky?

Re: Prosím POMOC
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-02-20, 22:11
Zuzi, já práv? mám n?kolik typ? záchodk?, tím, že mám i ko?ku a další fretky. Takže mám vysoký veliký, pak nizou?ký - protože m?j Damián je lenivý p?elézt vyšší okraj, pak mám rohový malý (tam si chodí druhá sami?ka ráda "zna?kovat") i velký. Granule m?nit nechci, jsem s nimi spokojená, vyhovuje i dalším fretkám a s Dixie byl tento problém i když ješt? byla prcek a krmila jsem ji jinými granulemi i masem. Kdyby to roznášela na ?apkách, tak by to bylo ok, ale ona v tom má vyráchaný prost? celý zadek :( Když jsem jí odebírala mo?, tak jsem jí vymyla lavor a str?ila ho tam místo wc - výsledek stejný, zadek ulepený. ?ervíky ur?it? nemá, d?lám cca 3x ro?n? rozbor na parazity i bakterie (mám 4 fretky, se dv?mi chodím skoro každý den ven, takže mám strach, abychom si n?co nedonesli dom?, plus taky kv?li od?ervování ko?ky), takže m? napadá spíš jen opravdu n?jaká vrozená vada nebo n?co, co zp?sobuje, že p?i vyprazd?ování má nutkání "ležet" na stelivu a jen dát ocásek na stranu.
Avatar

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist