Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: Veve?ice (IP)
Datum: 2009-10-25, 18:03
Pot?ebovala bych poradit. Mám dvouletého fre?áka a ráda bych mu po?ídila kamarádku, ale pár týdnu v roce (když jsme na chat?), jsme závislý pouze na ven?ení na vodítku, není jiná možnost, jak nechat fre?áka prob?hnout. Proto jsem se cht?la zeptat, zda máte zkušenost s ven?ením 2 fretek? M?že jeden ?lov?k ven?it 2 fretky na 2 vodítkách a nebo lze použít 1 vodítko (s 2 kšírkama)?
P?edem vám všem d?kuji!
ces+proch+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 26.10. v 20:00.

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: Nona (IP)
Datum: 2009-10-25, 18:55
Ahojda, já mám fretky 4 a ven?ím, když jdu sama po dvou. Na každého mám zvláš? vodítko a postroj a jednu ruku :-). Je možnost, koupit, nebo ud?lat rozdvojku na vodítko, ale m? se to moc neosv?d?ilo, protože každá freta jde v?tšinou jinam :-D, ale jsou i takové co na rozdvojce chodit umí.

[fretka-doma.blog.cz]
Avatar

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: xxx.Deny (IP)
Datum: 2009-10-25, 19:50
Ahojky, já jsem si jako úplný za?áte?ník po?ídila
fretky 2 a ven?ení je absolutn? bez problém? :-)

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-25, 19:57
Nona napsal/a:
-------------------------------------------------------
> .... Je možnost, koupit, nebo ud?lat
> rozdvojku na vodítko, ale m? se to moc
> neosv?d?ilo, protože každá freta jde v?tšinou
> jinam :-D, ale jsou i takové co na rozdvojce
> chodit umí.

My jsme taky m?li rozdvojku, ale neosv?d?ila se. Paige je fretka chodící, Gia naopak. Ve finále Gia stagnovala a Paige ji tahala pomalu po zadech. Zavrhli jsme to.... od te doby, pokud ven?íme, tak ve dvou(jeden chodí, druhý o?uchává okolí)...


Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-26, 16:13
Rozdvojka se oplati u fretek, ktere jsou na tom vahove stejne :o) Samec bude samicku za sebou opravdu tahat :o)

Avatar

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-26, 18:45
Yasmin napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Rozdvojka se oplati u fretek, ktere jsou na tom
> vahove stejne :o) Samec bude samicku za sebou
> opravdu tahat :o)

Jo, to je asi taky pravda, pokud nemáš doma takové stvo?ení jako je naše chodící Paige (Gia je t?žší a p?esto ju Paige tahala)...
:o)



Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-10-26, 18:49
No, u nás to vypadalo tak, že Fred nadšen? b?žel ulicí a (váhov? stejný) ?ulda ležel na zádech a bezmocn? svišt?l po chodníku za ním, máchaje smutn? nohama ve vzduchu.
P?i dvou vodítkách a mé vrozené šikovnosti jsem zas vypadala já jak z n?jakého amerického rodinného filmu - zlot?ilý padouch úsp?šn? spoután vodítkem dv?ma state?nými zví?átky.
Takže já teda recept na ven?ení dvou fretek nemám :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Silva dne 26.10. v 19:02.
Avatar

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-10-26, 19:01
Já jsem samici a samce na rozdvojce ven?ila b?žn?, ovšem s tím, že sami?ka m?la delší to své vodítko rozdvojky, aby ji samec netahal a ona m?la možnost chodit svým tempem (samec m?l cca metrové vodítko a samice cca 1 a p?l metrové, ud?lala jsem to jednoduše z jednoho kusu š??ry tak, že jsem uvázala kroužek blíž samci), takže když zabraljeho vodítko se napnulo, ale sami??ino ne. Nyní už je takto spole?n? neven?ím, jelikož sami?ka se stala nechodící:) Chce to trochu tréninku a je to v pohod?, ale fakt musí být chodící oba dva:)
Avatar

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-26, 19:06
...a nebo oba dva nechodící :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-26, 19:59
v dob? ven?ení (které jsem dávno vzdala, bo to nebylo ven?ení, ale postávání na míst? a hrabošení) jsem používala bu? pevné nebo posuvné dvojvodítko.

posuvné:
klasického samonavíjecí vodítko, v karabince na konci (místo p?ipnuté fretky) v?tší o?ko, skrz to o?ko voln? provléknutý popruh (domácí výroby), na obou koncích popruhu karabinka na p?ipnutí fretky. tenhle forichtung trošku eliminoval p?etahování.

pevné:
bylo prakticky totéž, jen popruh nebyl provléknutý skrz o?ko voln?, ale na zavázaný na "lehký uzel". aby se dalo snadno rozebrat, ale zárove? to neujížd?lo.


Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-26, 20:03
zapomn?la jsem dodat, že rad?ji volím nenavinovací vodítko p?ed navinovacím.
Není to proto, že bych necht?la nechat fretce luxus, ale prost? n?kolikrát jsem se setkala s tím, že se najednou n?kde vyno?il pes.. (to simyslím, je taky d?ležité to zmínit) .. takže jsem m?la jistotu, že fretku dokážu vzít do náru?e. :( :( :(

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Ven?ení
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-26, 21:13
Já stejn? jako Amonnka mám radši pevné vodítko. Zejména v neznámém terénu. Ve známém prost?edí ob?as používám navíjecí...ale i tak nemám nikdy fretku na celou š?úry.
K t?m navíjecím vodítkám: doporu?uji kupovat renomovanou zva?ku (nap?. Frexi, nebo zn. Flipi) nikdy ne laciná vodítka....bo se zasekne dycky ve chvíli kdy je to nejkriti?t?j?í a taky nic nevydrží (mám Flexi mini už 5 let a to sem ji zd?dila....a je stále super spolehlivá)
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist