K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Haluch (IP)
Datum: 2009-10-19, 22:08
Slišel sem o k?ížení fretek z tcho?i, a p?ipadá mi to docela zajímavé a tak se ptám jestli by šla fretka zk?ížit t?eba z kunou... Podle m? by z toho vyšlo p?kné zví?átko zbarvené do hn?da z perfektníma schopnostma... Jaký na to máte názor? Co si o tom myslíte? Znáte n?koho z podobným zví?átkem? Máte n?jaké fotky takovích to k?íženc??

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-19, 22:24
Myslim, ze kousek tohoto vlakna vypovida nazory lidi z tohoto fora..

[forum.fretka.cz]

Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-10-20, 09:47
K?ížení s tcho?i se d?lalo, vycházejí z toho krásní silní, velcí, ale nekontaktní a v?tšinou i kousav?jší polotcho?i.Krotkost fretky se vrátí až v dalších generacích. Takto to k?ížili sta?í myslivci, ti v?tšinou fretky na mazlíky nechovali a fyzické schopnosti zví?átka jim pln? vyhovovaly.
S kunou, lasicí, jezevcem....se fretka nek?íží.
Pro chov doma na mazlíka rad?ji z?sta? u fretky.
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Haluch (IP)
Datum: 2009-10-21, 18:24
A co k?ížení z norky? To de? A jakto že s kunou to nejde?

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-21, 18:42
k ?emu je ti k?ížení fretek s divokými zví?aty?! spousta lidí se zbavuje FRETEK protože je nezvládají a myslíš, že kousavýho a nekontaktního k?ížence jen tak udáš?! a k?ížit to jen proto, že by to MOHLO být hezký zví?e a m? by se to líbilo je trochu blbost, nemyslíš? ?ivavu bys asi s vlkem taky nep?ipoušt?l, ne?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-21, 19:04
Haluch napsal/a:
-------------------------------------------------------
> A co k?ížení z norky? To de? A jakto že s kunou to nejde?

:o) možná bys p?ed podobnými "pokusy" m?l nastudovat n?co málo o fretkách a taky n?co málo o biologii.
sice taky nejsem odborník, ale z toho, co jsem si p?e?etla (voln? parafrázuju) - fretka s kunou k?ížit nejde, protože mají jiný po?et chromozom?.
nevím, jestli tomu rozumíš (já tedy ne, to se p?iznám, ale taky by m? nenapadlo je k?ižovat, když jsem totální laik), ale pokud ano, prima. pokud ne, p?ijmi to prost? jako fakt, p?es který nejede vlak, p?ípadn? se pono? do studia... ;o)





Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-21, 19:11
tady se podívej na zkušenosti lidí, kte?í mají tcho?e nebo polotcho?e [forum.fretka.cz], v t?chto vlákneš najdeš pár zkušeností s kunami [forum.fretka.cz]

pokud o n??em takovém, jako je chov, p?ípadn? k?ížení kun s fretkami uvažuješ, nejd?ív si to opravdu DOB?E rozmysli.

a poslední rada - pro?ti si také tohle vlákno [forum.fretka.cz], možná t? odradí od fretek v?bec a pokud ne, budeš alespo? VDÁLEN? TUŠIT, co t? p?i jejich chovu ?eká ;o)

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-21, 20:32
K?ížení fretek s norkem považuji za absolutn? scestné.
S tcho?em - pro? ne...z n?j je fretka vyšlecht?na. Jen t?eba p?ed p?ipušt?níém fretky s tcho?em zvážit, pro? se to d?lá a jestli bude zájem o koupi mlá?at polotcho?ú (celkem jiná povaha, jako fretka)
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Haluch (IP)
Datum: 2009-10-21, 20:33
Já fretku mám, a tak vím co obnáší jejich chov. Docela kouše a d?lá kraviny a hluk když jí pustím voln? po baráku, ale to se mi na ní líbí... To jaký to je hravý stvo?ení, a kuna se mi vzhledov? taky líbí, a prý je taky hravá, ale zase ten zbrojní pas na šelmu nebo co to musím mít...

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-21, 20:36
nech kunu kunou a fretku fretkou. kuna pat?í do p?írody a tak lehce jí neocho?íš. navíc je to úpln? o n??em jiném než chov fretky, kuna je DALEKO! živ?jší a obratn?jší než fretka, z bytu ti ud?lá k?lni?ku na d?íví.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-10-21, 20:43
divoké zví?e má žít svobodn? a divoce v p?írod?, tam pat?í a tam je mu nejlíp. K?ížení s tcho?i, a? se dostali do zajetí jakkoli rozhodn? pat?í do rukou velice, VELICE zkušenému chovateli, ale i tcho? bude š?astn?jší venku. Co t?eba zk?ížit Halucha s ?ákou p?knou vopicí, t?eba by z toho byli taky p?kný d?ti?ky. Pardon.

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Haluch (IP)
Datum: 2009-10-21, 20:48
No z tím k?ížením Halucha... Já si taky ?íkám že by s toho byl povedený kousek :)

Mám fretku Lízu. Pokud n?kdo víte o mladém fre?ákovi na prodej nebo k darování ve st?íbrné, ?erné (norkotcho?i), champagne, pastel, albino nebo dew v okresu Mladá Boleslav, pište...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: Haluch dne 21.10. v 20:52.
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Haluch (IP)
Datum: 2009-10-21, 20:51
A co norek? O tom sem se ešt? nic nedozved?l... De ocho?it? Jaké je jeho specifická povaha? Je to taky malej ?ábel nebo jde o klidn?jší zví?átko?

Mám fretku Lízu. Pokud n?kdo víte o mladém fre?ákovi na prodej nebo k darování ve st?íbrné, ?erné (norkotcho?i), champagne, pastel, albino nebo dew v okresu Mladá Boleslav, pište...
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-10-21, 20:55
z?stan rad?ji u fretek a divoká zví?ata nech tam, kde jsou! divoký zví?e jen tak neocho?íš, tedy ani norka ne. navíc na každou šelmu krom psa, ko?ku a fretku musíš mmít povolení k chovu.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Milagros (IP)
Datum: 2009-10-21, 20:57
:o), seže? Líze fajnovýho fre?áka, to je nejlepší nápad, myslim že i Líza bude ra?i. Akorát nevim, udat mladý za?íná bejt celkem problém, teda pokud ti neni jedno kam jdou. Je to t?eba po?ádn? promyslet, no :o).

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-10-21, 21:21
Haluch: múj fre?ák (5,5 let)) nekouše (od mali?ka) ned?lá kraviny, ani hluk, nedemoluje byt....chodí k nám do postele. No A TO SE MI NA N?M LÍBÍ. :-)
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Haluch (IP)
Datum: 2009-10-21, 22:55
A to m? se nelíbí, když nemá žádnou jiskru, to bych si pak s ním nemohl hrát, m? se líbí ta moje asi t?i?tvrt? ro?ní divoká líza... Myslím si že to je minimáln? ze šestiny tcho?, protože to není normální co to je za tvora :)

Mám fretku Lízu. Pokud n?kdo víte o mladém fre?ákovi na prodej nebo k darování ve st?íbrné, ?erné (norkotcho?i), champagne, pastel, albino nebo dew v okresu Mladá Boleslav, pište...
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2009-10-21, 23:03
Já se jen bojím toho, že až bude Líza starší, tak toho elánu a t?ch jisker už mít tolik nebude..

To ti vadit nebude?

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Haluch (IP)
Datum: 2009-10-21, 23:19
No tak rozhodn? bych byl pro to aby furt z?stala tím malím drzím p?edpubertálním škvrn?tem, ale život je už takový, ale já jí má rád a p?íjmu jí takovou jaká je. I kdyby nem?la ani jednu nohu a musela bi se odrážet ocasem :)

Mám fretku Lízu. Pokud n?kdo víte o mladém fre?ákovi na prodej nebo k darování ve st?íbrné, ?erné (norkotcho?i), champagne, pastel, albino nebo dew v okresu Mladá Boleslav, pište...
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-10-22, 00:32
Haluch napsal/a:
-------------------------------------------------------
... Myslím si že to
> je minimáln? ze šestiny tcho?, protože to není
> normální co to je za tvora :)

jj jako kazda jina fretka, ze :o)
neverim tomu, ze bys zvladl kunu, norka, ci tchore nebo jine podobne divoke zvire, i kdyz se ti libi fretka pubertak.. Fretka pubertak neni divoka, neleze po zaclonach, po strope, nevyskoci bez problemu na linku, aby se sla vykoupat ve drezu, neleze skrze zatepleni, neumi splhat mezi hladkyma stenama, nehryze tak brutalne a necha se hlavne chytit a kdyz ji chytis, tak te nepohryze, tak ze muzes jit akorat na siti..
Fretka pubertak je hrave a kontaktni zviratko, norek, kuna a tchor jsou zvirata divoka, ktera si opravdu nechteji hrat, nestoji o kontakt s clovekem, ale spise daji na sve pudy a pred tebou se budou jen neustale schovavat, pripadne utocit na vetrelce v jejich teritoriu.. To jsou totiz jejich hlavni pudy, hravost a pod. ziskas velkou peci a dlouhym ochocovanim a starostlivosti..




Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2009-10-28, 10:25
Haluch ty jsi z Mladé Boleslavi?


[www.kunici.estranky.cz]



Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Haluch (IP)
Datum: 2009-11-04, 22:35
Jo sem...
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2009-11-05, 18:46
Fretka je hravé, drzé, ale hlavn? domestifikované, ?ili adaptované zví?e :o)

Norek, Kuna, tcho? jsou divoká, plachá a díky tomu agresivní zví?ata.

Jak už tu bylo napsáno, nestojí o kontakt s ?lov?kem. P?irozen? si drží odstup a pokud jsou uv?zn?na ?lov?kem, potom žijí v neustálém nap?tí.
Avatar

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: aduše (IP)
Datum: 2010-02-03, 15:50
Já myslim že bysme m?li nechat fretky fretkama a kuny kunama já bych je nek?ížila.Ani to nezní moc dob?e protože kdyby to mlád? bylo po kun? to by bylo to?o.Vy si asi nedokážete p?edstavit jak musí bejt obtížné vychovávat kunu.Já jsem na jedný stránce ?etla že jedna holka našla mlád? kuny tak si ho nechala protože m?la fretky ale kuna za?ala dospívat za?ala akresivn? kousat až do krve.Takže já jsem proti k?ížení fretek s kunami.

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: aduše (IP)
Datum: 2010-02-03, 15:54
Yasmin napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Myslim, ze kousek tohoto vlakna vypovida nazory
> lidi z tohoto fora..
>
>
>
>


Souhlasim s tebo.Bude to tak lepší=)

Re: K?ížení fretky
Zaslán uživatelem/kou: aduše (IP)
Datum: 2010-02-03, 15:56
Erin napsal/a:
-------------------------------------------------------
> K?ížení s tcho?i se d?lalo, vycházejí z toho
> krásní silní, velcí, ale nekontaktní a v?tšinou i
> kousav?jší polotcho?i.Krotkost fretky se vrátí až
> v dalších generacích. Takto to k?ížili sta?í
> myslivci, ti v?tšinou fretky na mazlíky nechovali
> a fyzické schopnosti zví?átka jim pln?
> vyhovovaly.
> S kunou, lasicí, jezevcem....se fretka nek?íží.
> Pro chov doma na mazlíka rad?ji z?sta? u fretky.


Souhlasim s tebou.Bude to tak lepší



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist