FAQ - Bude fretka kamarád s ko?kou, se psem, papouškem, králíkem... a dalšími zví?aty?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-10-04, 22:57
soužití, hlodavec: M?žu k ro?ní fret?í sami?ce po?ídit zakrslého králí?ka?
odpov??: Tak to rad?ji nezkoušejte, pokud králí?ka nechcete po?ídit jako vítané zpest?ení fretího jídelní?ku.

soužití, hlodavec: Mohla bych mít fretku když mám potkana? ................. Chci si koupit fretku, ale mám doma ješt? dva potkany jak spolu budou vycházet?
odpov??: Pokud zajistíte, aby se nepotkali, tak ano, ale asi to bude chtít odd?lení do dvou r?zných místností. Jinak z nich bude lehká fret?í sva?inka. Šelmy s hlodavci nejsou kamarádi...

soužití, hlodavec: Mohu svou fretku zkamarádit s k?e?kem nebo je riziko že by mému k?e?kovi ublížila?
odpov??: Tak tohle rozhodn? nezkoušejte, z k?e?ka by byla chutná sva?inka.

soužití, pes: Máme doma jezev?íka a koucourka a já bych si cht?la po?ídit fretku. Zajímalo by m? nakolik je fretka snášenlivá?
odpov??: Ur?it?, když si zvykne odmali?ka, není problém soužití se psem ani s ko?kou.

soužití, pes: Máme fretku kluka ve v?ku asi 1,5 roku. Chceme si po?ídit další zvírátko - pejska. Jak se na to máme p?ipravit a hlavn? jak fretce vysv?tlit, že to malé št??átko nebude k jídlu?
odpov??: Hlavn? se p?ipravte duševn?. Rok a p?l je docela dost na to, aby fretka mohla d?lat potíže, zejména pokud to podivné zví?e ješt? nevid?la. Zkuste ho se št??átkem nejprve seznámit a uvidíte, jak bude reagovat. Výhoda je, že samci jsou v tomhle v?ku už klidn?jší a mohl by si hled?t svého - p?i troše št?stí mu bude št?n? v podstat? lhostejné, ochutnávat by ho nem?l:o) Spíš si na n?j zasmradí ;o)

soužití, pes: Máme 4letého fre?á?ka a uvažujeme o po?ízení pejska rasy Hovawart. Bylo mi všemi, co osobn? plemeno znají, potvrzeno, že pejsek je to velmi mírný, absolutn? vhodný k malým d?tem a prost? hodný. Myslíte, že je možné, že by se št?n? v úzkém kontaktu s fre?ákem mohlo sp?átelit?
odpov??: Pokud je fre?ák tolerantní k ps?m - což není pravidlem, chce to vyzkoušet - m?lo by to jít, howíci jsou opravdu hodní a tolerantní.

soužití, pes: Máme nové št?n?, 6 týdn?, k?íženec zlatý retrívr s novofundlandským psem. Kdybych si te? po?ídila fretku, m?žou si ublížit? D?kuji
odpov??: Se št?n?tem by se sžít mohla, ale rozhodn? je pot?eba bedliv? dohlížet, vzhledem k velikosti m?že pes ublížit i neúmysln?.

soužití, pes: Mám ro?ní sami?ku fretky. P?ed týdnem jsme si po?ídili št?n?. Do té doby byla fretka hodná a ?istotná, te? když jí vypustím z klece všude kadí. Se št?n?tem si první dny hrála, honili se po byt? a o?uchávali se. Te? když jí pustím a št?n? leží, p?ib?hne a záke?n? ho kousne. Myslíte,že žárlí? Z klece jí pouštím stejn? jako d?ív.Co s tím kad?ním? D?ív chodila jenom do svého záchodu, te? kadí na parapet, na koberec, prost? tam kde zrovna je...
odpov??: Asi zna?í svoje teritorium a št?n? dost drsn? provokuje. Bohužel se s tím moc d?lat nedá, snad se ?asem sama uklidní. Zkuste jí poušt?t z klece až potom, co se vykadí a dob?e hlídat, abyste ji stihli p?esadit na píse?ek. V?tšinou pot?ebuje vždy po probuzení a po jídle na záchod. Dejte jí ?as:o)
poradna+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 07.10. v 09:50.



Toto téma bylo zamčeno
TOPlist