Nemocná Šmudla
Zaslán uživatelem/kou: Na?a.B (IP)
Datum: 2009-09-13, 15:58
Ahoj všem. Máme 2 fre?ule. Milulý týden jsme byli
na veterin?, protože kýchaly a kašlaly. Dostaly
po injekci a dom antibiotika Synulox. Mladší Sára
je už v po?ádku, a ?ádí jak divá. Ale starší
Šmudli?ka po lécích má nechu? k jídlu. Proto jsme
s ní byli na kontrole a pan doktor nám dal
výživnou konzervu. Ale to odmítala taky. Ptoto
jsem koupila kurecí maso pro ko?ky a granule
Purinu. Maso jsem smíchala s konzervou a tla?ila
to do ní. Granule jedla po troškách, a te?
myslím, že se její stav moc nezlepšil. I když z
fáze tahání zadních nožek už chdí, ale je po?ád
strašn? vyhublá a chvílemi se tvá?í, že chce
um?ít. Já už jsem z toho na nervy. Nemohu se na
ni dívat jak trpí. Poradí mi prosím n?jaká dobrá
duši?ka? D?kuji. Na?a.

Re: Nemocná Šmudla
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-09-13, 16:27
Na?o, konzervu nedávej, když ji fretka nechce - mnoho jich na konzervy (natož na ty zdravé) hází bobek ;o) zkus nenutit fretce ani granule (ale m?žeš jí je nechat v misce, aby si sama vzala, když bude mít chut) ale dej jí va?ené ku?ecí prso nadrobno nasekané a vývar z n?ho. Nesolit! Pokud to bude žrát, druhý den maso uva? s troškou rýže, další den m?žeš p?idat i mrkvi?ku. Je to dietní ale chutná strava, která tak nezat?žuje trávicí trakt po prod?lané viróze. Bujón navíc fretkám v?tšinou chutná, takže do sebe dostanou i dostatek tekutin. Pokud nebude žrát maso, tak samoz?ejm? pokra?ujte s granulkama. P?ípadn? je m?žeš zkusit vym?nit za jiné, nejlépe fret?í - nap? ANF jsou dietní a dobré.

Kup si u veta nebo v lékárn? probiotickou Probican pastu a dávej jí 1/4 oto?ky 1 až 2x denn? - dá do po?ádku mikroflóru ve st?ev?. Podpo?íš tím imunitu i trávení.

Pokud bude fretka i nadále odmítat jídlo, jdi s ní zítra za vetem, mohl by jí dát n?jaké léky na podporu trávení a chuti k jídlu.
Avatar

Re: Nemocná Šmudla
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2009-09-13, 16:30
Probican pastu m?žeš dávat nejen Šmudli?ce ale i Sá?e (té sta?í 1x denn?) - srovná mikroflóru ve st?ev? po podání antibiotik.
Avatar

Re: Nemocná Šmudla
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-09-13, 17:43
Pro frete?ku po nemoci jsem dostala od veta pastu Rekonvalescent. Je ur?ena pro psy a ko?ky jako veterinární nutri?ní dopln?k.Nejedla nic jiného, ale tuhle pastu ano a velice jí to pomohlo. Pora? se s vetem, možná ti to taky pom?že.
Avatar

Re: Nemocná Šmudla
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-09-13, 17:58
když ti selže va?ené ku?ecí maso (dost fretek ho odmítá), pro rekonvalescenty je dobrá i hills konzerva s ozna?ením A/D, podívej se sem, je tu odkaz na krátké info [forum.fretka.cz]

Re: Nemocná Šmudla
Zaslán uživatelem/kou: Pišta (IP)
Datum: 2009-09-13, 18:36
Ahojky. Mi taky po antibiotikách nem?li chu? na nic, tak jsme dostali od veta kaši na rozjedení. Jen si nem?žu vzpomenout, jak se jmenovala. Nap?ed jsem krmila každou hodinu p?l injek?ní st?íka?ky a pak Pišta za?al sám, až jsem ho musel krotit. Nevíte n?kdo, jak se tyhle sušené kaše jmenují? U nás to zabralo na jedni?ku.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist