Aktuální stránka:17 z 24
Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-03, 19:12
Dob?e...
On se t?ese ale i t?eba když se vzbudí a vezmu ho do ruky, jakože normáln?... no, ale petku mu tam dám
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-09-03, 21:51
dát teplejší pelech a fakt petku s teplou vodou, držím vám palce a? je vše ok
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-09-03, 23:41
Po narkóze je lepší teplo zabezpe?it. Držím palce, aby mu zítra bylo lépe zase lumpa?il :o)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-04, 00:24
Tak teda to, co bylo dneska po chemo bylo tisíckrát horší, než minule. Klepal se po?ád jako ratlík, takže jsem ho necht?la nechávat samotnýho v ložnici, takže jsem si ho vzala do obýváku, kde se mimo jiný topí krbem. Sedli jsme si na k?eslo ke krbu, on ležel mezi dv?ma petkama s teplou vodou a byl p?ikrytej dekou, m?l tam krásný teplo. No, po chvilce jsem si musela jít vzít d?tskou podložku, neudržel mo? a následn? ani bobky. Byl upln? ,,mimo", vždycky mu d?sn? dlouho trvalo, než se v?bec probral, když jsem se t?eba pohla. Už jsem šla i za mamkou, a? m? odveze s ním na pohotovost...on se probral po tom, co jsem ho na chvilku odložila do klece, ale vážn? mu to trvalo. Na fretku byl samoz?ejm? i strašn? klidnej, spinkal u m? n?kolik hodin. Spinkal strašn? tvrd?, to jsem u n?j ješt? nezažila. Te? už je to snad lepší, vypadá to... udrží se už zase na nožkách, dokonce se pak ke konci i snažil ode m? odejít a jít b?hat... Dostane prášek a s tím rovnou i trochu vody, a na noc zas teplou petku do klece a budu vstávat a m?nit...

Up?ímn? doufám, že to dneska prost? byla vyjímka a p?íšt? bude zas takovej hladkej pr?b?h, jako poprvý- kéž by. Nicmén? rozhodn? tohle vetovi povyprávím...

Jinak, nevím, jestli n?kdo budete v?d?t, a vetovi se mi kvuli takový ,,blbosti" nechce volat... ale po chemo m?l upln? modrý b?icho, nevíte, ?ím to m?že být? Teoreticky má v b?íšku mezi ledvinama nádor, nem?že na n?j n?jak chemo p?sobit tímhle zp?sobem? Normáln? bych si ani nevšimla, ale tím, že má b?íško vyholený, tak to vid?t bylo.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Bailee dne 04.09. v 00:30.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-04, 00:35
pokud byl p?i chemo p?ispaný, tak bych ?ekla, že tohle bylo prost? po narkoze. jsou z toho oblbý a n?kdy se stane, že ješt? usnou a nevnímají, neovládají svalstvo a tedy se i po??rají/pokadí. m?la jsem to se sami?kou po kastraci - na veterin? mi jí dávali už probuzenou, ale doma pak prost? ješt? "vytuhla" a dospávala, taky se u toho pokadila a po??rala, prost? o sob? nev?d?la, po n?kolika hodinách se probrala a OK.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-04, 00:37
a toho sis všimla až po chemo a nebo to tam p?ed chemo ur?it? nebylo? pokud má b?íško vyholený, mohla by to být i rostoucí nová srst, která pod k?ží prosvítá mod?e, ale to by tam m?l už asi dýl.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 04.09. v 00:40.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-04, 00:49
Jestli mu b?íško holili p?ed 3 týdny a te? ne, tak mu (jak píše ŽoFiRo) múže dorústat srst a to pak u tcho?ovitého zbarvení múže být kúže modrá.

Ale já mám tcho?ovitého a chlupy na b?iše má sv?tlé, ?iže jak mu dorústaj chlupy na b?iše po vyholení (operace) nijak se mu b?icho nezbarvuje.

Tož tu barvu b?íška radši sleduj.

?ím to modré b?icho u vás múže byt netuším.

Moc držím ?abíkovi palce!
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-04, 01:03
Ted jsem budila na prasek a zbarveni bricha zmizelo, no tak fakt nevim, co to ma byt:-) ty chlupy mu asi dorostou az pri dalsim linani a naslednem dorustani, to vypada. Vypada ted fakt uzasne-oholeny bricho, oholenej kousej packy po prvni chemo a dnes krk-kvuli odberum to dnes nebylo do tlapky. Ted jsem ho pustila a lumpaci, tak snad v poradku.
Zofiro, tohle se mi jednou stalo u potkanky po operaci. Jenze ta se i pres snahu veterinare uz neprobrala, takze jsem z toho mela strach.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-09-04, 01:10
pokud to zmizlo, tak to nová srst nebude, ale když mu to nic ned?lá, asi bych to nehrotila a optala se na to p?i kontrole, jako pro? se to d?lá..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-04, 01:12
Jasny, optam se, pokud nezapomenu- ostatne taky jsem ho dnes chtela zvazit a zapomela jsem
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-04, 01:32
Bailee a nešlo by vetovi zavolat a optat se co to mohlo být to zmodrání b?íška? Jen pro jistotu.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-04, 01:53
Kdyztak tam zavolam zitra-respektive dneska, kdybych volala ted, asi by me nemel rad;-) nebo rano napisu mail.
Cabicek se s lahvi ulozil ke spanku, tak vam vsem prejem dobrou noc, u nas snad taky v ramci moznosti bude dobra, az na ty budiky po hodine a pul na meneni vody v lahvi:-)

mimochodem, mam pro priste ponauceni-neni dobre si lahve s horkou vodou polozit primo na stehna a pred prilisnym teplem chranit jen zvire- mam opareny stehna... :-( :-D
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-09-04, 06:52
Tak doufám, že ?ába už bude OK,Baille.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-04, 18:35
Dneska už je naprosto v po?ádku, po?ádn? se napapal a te? zase spinká, takže to v?era asi bylo vážn? po tý narkoze. To namodralý b?icho prý m?že být i tím, že m?l problém s udržením tý teploty a vzhledem k tomu, že má b?íško oholený, tak je samoz?ejm? mí? ,,zateplený" než jiný ?ásti t?la. Každopádn? hlavn?, že už je to v po?ádku. Vzhledem k tomu, že venku už za?íná být p?kn? chladno, tak teplou láhev p?íšt? vyfasuje asi i do p?epravky na cestu od veta:)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Bailee dne 04.09. v 18:35.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-09-04, 20:36
Tak to jsem ráda, že už je mu lépe. Nadále držím p?sti a myslím na vás.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-04, 21:08
My taky moc držíme palce!
Ty teplé Pet-lahve bych mu te? snad dávala i na cestu k vetovi, bude už chladno.
Taky jde ušít na p?epravku fleecový návlek a na to ješt? nepromokavý kryt. Já to takto mám ?ešené, ten návlek je ušitý z fleecové deky a nepromokavý kryt je ud?laný z tašky Ikea (taška dnem vzhúru a nast?ihnutý otvor na madlo p?epravky).
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-09-04, 21:53
Johanko díky za tip - tohle se mi bude hodit, v?tšinou se nervuju, že mi fretky vylízají z dek do kterých je zabalím a ofoukne je.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-05, 01:15
Johano, jojo, vím:) ono ani neni špatný narvat p?epravku do n?jaký cestovní tašky, ale nesmí tam být moc voln?, p?ípadn? obložit dekama:) ale jezdíme autem, takže nepromokavej kryt nepot?ebujeme... a jak ?íkám, petku bude dostávat, p?ecijen je už opravdu zima... a o Varech to platí dvojnásob, nedávno kousek od nás sn?žilo...

jinak, musím ?íct, že a?koliv m? to p?ekvapilo, tak krev, i zví?ecí, se posílá na odb?ry k nám do ,,lidský" nemocnice. Sice jsem ji tam musela odvézt, nicmén? výsledek jsem v?d?la za chvíli a cena byla taky krásná:)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Bailee dne 05.09. v 01:18.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-05, 01:43
Posíláme ješt? malej pozdrav-






...a moc d?kujeme Majd? za pastu(d?kujeme nejenom jí, ale všem, ale jen jí za pastu:), jak chutná je na fotkách asi vid?t:)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-07, 01:08
Vcera jsem se zacala ucit na sicim stroji. I s dvema pytlama latek a spoustou niti a tak jsem ho zdedila po babicce-svadlene. A snad jsem zdedila i talent:-) mam uz usitych asi 15 hamaku a velikou kostku pro Cabika, zrovna se v ni uvelebuje ke spanku. Jelikoz ale ani potkani nemaj spotrebu hamaku tak obrovskou, rozhodla jsem se je sit pro ostatni. Ceny budou minimalni, predstavu mam tak hamak 30x30cm za 40kc a postovne. Zitra sem jeste pridam fotky, neni to zadnej des(musim se pochvalit), tak kdybyste nekdo vedel, komu by se hamacek hodil;-) barev a vzoru mam spoustu, hamaky jsou zatepleny jednou vrstvou fleecu, flanelu nebo takove silnejsi latky-jakoby slaba deka, na vsem se da domluvit. Vytezek pujde na Cabika, at si taky nejakou chemo zaplatime sami.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: karusa (IP)
Datum: 2010-09-07, 07:52
Super t?ším se na fotky a když i ?abík z toho bude mít užitek zamlouvám si pár hamá?k?:-)

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-09-07, 09:38
taky mi jich pár rezervuj, když je to pro ?abiho, asi tak t?i, pro kluky se mi budou hodit :-)

Valkýra, Mija, Atlas a Antaios s pani?kou

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-07, 11:43
Dob?e holky, díky. Kdyžtak ješt? napišt? tady nebo i do SZ preferovanou barvu hamá?k?.

Dávám sem teda odkaz na ty, co jsem šila, jako obrázek to sem nedám, píšu ze školního PC a nemám tu program, v kterym bych to zmenšila:
[imb.lide.cz]
[imb.lide.cz]
[imb.lide.cz]

tyhle jsou podšitý tou dekou. P?ípadn? ho m?žu ud?lat jakoby t?ívstvej a deka nemusí být v?bec vid?t:) momentáln? mám na?atej ten flanel, takže kdyžtak budu šít z toho, ale pokud máte n?jaký speciální p?ání (fleece nebo ta deka), tak není problém:)

A pokud si po zkouknutí obrázk? hamaky od nás rozmyslíte, tak to pochopím:)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-09-07, 11:48
Bailee, ty hamaky vypadaj dob?e :-)

A když si tak šikovná, skus hamak do kterýho si fretka múže zalézt [picasaweb.google.com]
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-07, 11:58
jojo, hodlám zkusit. Tyhle jsou potkaní, ?abík už sv?j zalézací má- ale on má nejradši když má hamak uprost?ed díru, aby tam zalezl tudy :)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Žabka (IP)
Datum: 2010-09-07, 14:30
Taky bych si zamluvila n?jaké hamaky, do kterých jde zalézt, moje fretky preferují zalézací, asi je jim jedno jakým zp?sobem se do nich leze. A spíš v?tší, kdyby to šlo, mám velké samce a fretky rády spí v hamace hromadn?.

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-07, 16:17
Žabko, jdu zkusit ušít zalézací hamak, nebo rovnou víc, ono se to neztratí, pak ti pošlu fotky s rozm?rama, jestli by ti takový vyhovovaly:)

Morgan: Dob?e, po?ítám s tím. Kdybys cht?la taky zalézací a ne oby?ejný, sta?í ?íct:)

Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-09-07, 16:26
Bailee, no ur?o jestli budeš d?lat zalézací, tak si jeden vezmu. vid?la bych svou objednávku na dva normální hamaky a jeden zalézací. A jestli m?žu být trošku náro?ná, tak prosím jeden v hamak v tom rozm?ru co máš te? tuším 30x30 a ten zalézací a ješt? jeden normální o n?co v?tší, mám dva kluky od žabky a nejsou to fretky, ale rosomáci :-DD.

P?edem díky

P.S. ty dva v?tší v klu?i?ích barvách a ten menší v hol?i?ích :-DD (konkrétní barvu nechám na tob?, jen ne prosím r?žovou, na tu mám alergii :-DD )

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-07, 16:29
Morgan: Dob?e, dob?e:) r?žovou taky zrovna nemusím:D náro?ná klidn? být m?žeš, ono je to vcelku jedno, jak to nast?ihám, to už není takovej rozdíl
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?...
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-09-07, 17:14
Ješt? budu mít dotaz:) nejste tu holky n?kdo pražskej a nebudete mít v blízký dob? cestu do Ikei? Mají tam totiž úžasn? levné sv?tle modré fleecové deky- za 29k? jedna. To by se mi hodilo i s poštovným, u nás dám za jednu 90k?... tak kdybyste t?eba n?kdo...

...vlastn? m? napadá, že to nemusí ani být nikdo pražskej, ale jen n?kdo, kdo má poblíž Ikeu...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Bailee dne 07.09. v 17:15.
Avatar

Aktuální stránka:17 z 24


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist