Aktuální stránka:6 z 24
Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: FINAN?NÍ SBÍRKA
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-09, 18:32
Mn? to ur?o nevadí. Jen ho budu muset po chemo dávat do ložnice, aby nep?išel do styku s mými fretkami. Nejv?tší problém budu mít asi s dojížd?ním na vete. P?i mé pracovní dob? to p?jde t?žko....ale budu se snažit. Taky si myslím, že by pro n?j bylo dost náro?né p?evážení sem tam. :/
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: FINAN?NÍ SBÍRKA
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2010-08-09, 20:52
Do pr... doufala jsem že už má všechno zlé za sebou! Ach jo!

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: FINAN?NÍ SBÍRKA
Zaslán uživatelem/kou: Morgan24 (IP)
Datum: 2010-08-09, 21:30
Nevím na jak dlouho má ?abík tu chemoterapii, ale pokud by se protáhla do p?íštího týdne, tak mohu pomoci s p?evážením na veterinu,pokud by graciijka nestíhala, mám totiž od 14.8. dovolenou.

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: FINAN?NÍ SBÍRKA
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-09, 21:58
Morgan: Díky za nabídku. Chemo bude na delší dobu....ale budeme tam chodit jednou za t?i týdny. A týden na to na vyšet?ení krve.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: FINAN?NÍ SBÍRKA
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-10, 00:25
martina: je mi jasný, že nechat ho tu bude vhodn?jší, ale je to moje jediná fretka a budu se doma ?ty?i m?síce koukat na prázdnou klec...
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-10, 03:44
já vím, ale pro ?abíka by to bylo opravdu náro?né, sama jsi ?íkala, jak je slabý a jak ho každá cesta vysiluje. a chemoterapie mu dá ješt? víc zabrat.

vydržíš to, p?ece ho nechceš ješt? víc trápit nebo ztratit úpln?. a graciijce ur?it? nebude vadit, když za ním zatím budeš jezdit "na návšt?vu" a na oplátku za pé?i o n?j jí s n??ím pom?žeš, ona už si na tebe n?co vymyslí ;o)

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-10, 08:40
Ja vim, ale je to tezky. To radsi penize za bus a tak poslu Markete na Cabika, to ted bude potreba. Plus taky to, ze mi zacne skola, a doma mam potkany...
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-10, 09:29
Takže ?abík je objednaný na první chemo na zítra. V osm ráno ho tam povezu a ve?er po práci si pro n?j pojedu. Je pak d?ežité držet ho dva dny odd?len? od ostatních zví?at....tak ho asi zabarikáduju v ložnici a ko?ky mají dva dny sm?lu :)
D?kuju moc Silv? a klubu, jelikož bude zítra financovat první chemo.
Gracii
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: N-rok (IP)
Datum: 2010-08-10, 11:47
Taky n?jakou stovkou p?isp?ju. A sbírku ud?lám u nefretka??, stejn? už jim jí dlouho slibuju :)

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-10, 12:17
Bailee napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ja vim, ale je to tezky. To radsi penize za bus a
> tak poslu Markete na Cabika, to ted bude potreba.
> Plus taky to, ze mi zacne skola, a doma mam
> potkany...


dobrý nápad, taky bys vlastn? mohla zkusit n?jakou brigádu, když nebudeš vytížená pé?í o ?abíka. bude se hodit každá koruna.

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-10, 12:25
ješt? doplním info ke sbírce - pokud by se (náhodou) nasbíralo víc než stihne ?abík promarodit (no, divila bych se tomu, ale možné je všechno), p?ípadný p?ebytek pen?z, které p?jdou p?es klubový ú?et, z?stane ve FOFRu. takže v každém p?ípad? se peníze nakonec dostanou n?jaké pot?ebné fre?uli.

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-10, 16:12
Psala jsem to v jinem vlakne, je mi 16, brigadu nesezenu a uz vubec ne normalni. Na konci srpna mam dvoudenni brigadu za pakatel, a od zari bych chtela delat v mc donaldu, pokud nebudou mit plno, ackoliv prace tam je sebevrazda. Ja vim, vsichni jste na me naostreny, ale ja vazne nemuzu za ty lymfomy, u me se mel Cabi dobre, a uz vubec nemuzu za to, ze nevytahnu z kapsy patnact tisic na lecbu.

Byt to na me, ani bych do toho nesla, nejakej cas by byl Cabik na Prednisolu. Nejak neverim tomu, ze to bude mit nejaky obrovsky vysledky.

Bailee
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-10, 16:40
Bailee, nikdo neni na tebe naost?ený a už vúbec si nikdo nemyslí, že bys mohla za lymfomy...to je p?edse blbost!
A neni to poprvé (a ani naposled) co si fretka?i a Kluby chovatelú fretek mezi sebou pomáhají ( i finan?n?)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-08-10, 16:40
Tak te? si p?ipadám trochu jako blbec.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-10, 16:43
nevím jak ostatní, já na tebe naost?ená rozhodn? nejsem (nebo aspo? ne zatím). a práv? proto, že chápu, v jak t?žké jsi s ?abíkem situaci, nabídla jsem ti, že pošlu n?jakou korunu (už jsem to ud?lala). navíc ?abíka považuju tak trochu za "klubového" fre?áka, takže za n?j cítím ur?itou spoluzodpov?dnost.
a moje poznámka o brigád? nem?la být jedovatá, pokud to tak vyzn?lo, je chyba ve vysíla?i ;o)

co se tý?e lé?by, nedokážu soudit a nejsem schopná v tuhle chvíli ani ?íct, jak bych se zachovala, kdyby to bylo moje zví?e.

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-10, 16:56
nechci do toho rejpat, ale trochu mi uniká smysl chemoterapie a celé sbírky když majitelka fretáka v ní moc nev??í a spokojila by se s prednisonem? nem?la by o tom rozhodovat hlavn? majitelka?

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 10.08. v 16:56.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-10, 17:08
Tak samoz?ejm? pokud se Bailee s pokojí s prednisonem proto, aby ?abík mohl být s ní...což z toho cítím tak m?žeme celou akci zrušit.

M?la sem dojem, že jsme se dohodly, že to zkusíme.
Chylíková nám ur?itou šanci dala, našly se hodné duše, které jsou ochotny pomoci.

Samoz?ejm?, že není 100% jistota, že to pom?že...ale m?la sem dojem, že tomu dáme šanci.

Není problém akci kdykoli odpískat, ale chce to jednat rychle, protože je objednaný na zítra.

Pokud to tak bude všem d?kuji za ochotu....
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-10, 17:18
Já bych tu chemošku skusila. Pokud si pamatuju, práv? u lymfomú byli s ní celkem dobré výsledky. Fretce od Bey (snad si nepletu jmého) to prodloužilo život snad o 2 roky, ne?
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-10, 17:31
Johana: Kdyby mi tohle ne?ekla Chylíková, že to fretky docela dob?e snáší a je šance, že to pom?že...odpískala bych to už na veterin?....
Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-10, 17:35
n?jak si za?ínám p?ipadat podobn? jako silva - tedy jako blbec.

pokud je to tak, že bailee nemá zájem o chemoterapii, taky si myslím, že sbírka postrádá smysl, resp. že další peníze konkrétn? na tuhle fretku nejsou t?eba. diagnóza je jasná, prednison (za pár korun) m?že p?edepsat každý vet, dávkování doporu?í chylíková, takže není co ?ešit.

vyšet?ení pokryje p?ísp?vek z fofru, to taky nebylo málo, a p?ípadné p?ísp?vky od lidí se tím, že lé?ba je vlastn? "u konce", dostanou do "p?evisu", který spadne zpátky do fofru.
a já letos ješt? neposílala, takže to mám aspo? z krku ;o)

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-10, 17:39
Te? si p?ipadám jako blbec taky, protože mi p?ijde nefér, že sem do toho zatahovala spoustu lidí.....:(
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-10, 17:48
holky po?kejte s rušenim akce, až se vyjád?í Bailee. Zatim mi nep?ijde, že by jednozna?n? s tou chemoškou nesouhlasila....
Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-10, 17:49
myslím, že se nic strašnýho ned?je. ?abík vyšet?ení pot?eboval, jinak um?el "na selhání ledvin". te? je aspo? jasný, co mu je a prednison mu taky dokáže ?áste?n? pomoci.

a jak ?íkám - jestli náhodou n?kdo peníze už poslal, nikdo je nerozfofruje, p?ijdou do fofru. a ?abík není poslední pot?ebná fretka. nemám strach, že by fofr narostl do takových rozm?r?, že bysme nev?d?li, co s pen?zma ;o)

Re:
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-10, 17:56
Takže za jeden den naší sbírky se na ú?t? pro ?abíka sešlo krom našich 3000 dalších 3800,-. A vzhledem k tomu, že za ?abíka citím jistý díl odpov?dnosti, byla bych ráda, kdyby lé?bu zítra nastoupil.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-10, 18:18
Majda: já to chápu a byl by tak rád každej a asi každej tady za n?j cítí n?jakej díl zodpov?dnosti, a nejvíc graci, ?abík prost? neni moje fretka, to cítím. Však ne?íkám, aby se n?co rušilo nebo tak, jen jsem napsala, že být to na m?, ud?lala bych to jinak.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-10, 18:31
Majda: je toho na m? moc, ?abíka ?ty?i m?síce neuvidím, v?era mi um?el b?hem toho, co jsme byly u Chylíkový potkan, kvuli otrávenejm granulim, a dneska mi tu za?íná p?íznaky otravy jevit další, koukam tu na ?abíkovo prázdnou klec a zakopávam o jeho hra?ky, tak jak mi asi m?že bejt...
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-08-10, 18:49
Bailee, nechci do tebe nijak rejt, v podstat? mi to m?že být úpln? jedno, ale pro? se k tomu stavíš takhle? jednou sis ?abíka adoptovala, stala ses jeho majitelem a tím si za n?j zodpov?dná, takže je jen na tob?, jak se s jeho lé?bou rozhodneš a jestli ho budeš udržovat na prednisonu nebo p?jde na chemo je snad tvoje v?c, ne?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-08-10, 18:50
Bailee, vím že je ti smutno, ale stojí to zato vydržet, aby ste pak mohli být s ?abíkem o hodn? dýl spolu :-) Ta chemoterapie bývá fakt úsp?šná!

Potkánkú je mi líto, jak se mohli dostat k otráveným granulím? Snad jim to n?kdo nepodstr?il....
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-10, 18:54
Johano, nepodstr?il, je to normální kupovaný krmivo, jen se jim tam prost? dostalo, co nem?lo(mo?ený nebo shnilý zrní pravd?podobn?), moje Aikyna je v ?ad? už devátej potkan, co na to um?el, zatím jen jeden se vylé?il... už se to ?eší, granule p?jdou snad i na rozbor, ale to bude chvilku trvat, a stejn? t?žko ?íct, jestli tím u majitele n?co zm?žem...
A o hodn? dýl, já nevím, Chylda ?íkala, že pr?m?rn? to život prodlouží tak o t?i?tvrt? roku... takže ho ?ty?i m?síce neuvidim, a pak ho tu bude mít p?t m?síc? a bude konec?... vím, že pr?m?r neznamená, že to tak bude i u nás, samoz?ejm? m?že být líp, ale i h??.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: SBÍRKA NA POMOC P?I LÉ?ENÍ
Zaslán uživatelem/kou: Bailee (IP)
Datum: 2010-08-10, 18:57
ŽoFiRo, tak jak se k tomu mám stav?t? Graci by byla ráda, kdyby šel na chemo, Majda by byla ráda, kdyby na ni šel, Martina i Johana taky... já nejsem p?es fretky žádnej odborník, ale prost? mám z otho strašnej strach, snášet to m?že líp než lidi, ale i tak v??ím, že to pro n?j bude strašný, tim víc, když je zas v prost?edí, kde dlouho nebyl, nemá svojí klec, prost? nic, podle m? to je jenom natahování, takovouhle p?ehnanou lé?bu celkov? u zví?at neuznávám, moje zkušenosti s tím jsou jen takový, že to nakonec vždycky kon?í stejn?...
Avatar

Aktuální stránka:6 z 24


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist