Aktuální stránka:5 z 24
Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-09-16, 20:31
Tak vetka m? uklidnila, že to je nejspíš zp?sobené, tím jak si to stále rozškrabává.
Pak ?íkala, že to m?že být zán?t k?že nebo n?jaký kožní nádorek, který by se pak vy?ízl.
Prozatím dostal masti?ku, koupila jsem mu he?mánek a budeme to každý den mazat.
Když se to nebude lepšit máme p?ijít.
A rozbor bobk? je v po?ádku.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-16, 20:42
Tady se taky jedná o problém "s kúží", ale to si už asi ?etla [forum.fretka.cz]
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-09-16, 22:02
Johana: Díky tam už jsem koukala. Doufám, že to bude jen tím, že se to nemá šanci zahojit a tím, že to nebylo drženo v ?istot?.
?abík jinak p?ibral,žere, kadí i ??rá a hraje si. Už si sta?il oblíbit jednu pískací hra?ku. Tedy...te? už nepíská vykousal z ní pískadlo :)
Dnes zvádl veterinu op?t na jedni?ku a nekouše. V?era i dneska se trochu pomazlil. Až bude fit dala bych ho do rodiny, kde nemají jiné fretky. V?era jsem na n?j zkusila vypustit Lentilku (nejmirumilovn?jší) a i té se bál. S ko?kami si vyhraje mnohem víc.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2009-09-17, 17:09
Tak to jsou skv?lé zprávy, že se má ?ile k sv?tu;-)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-09-17, 22:58
Nessie: Jsem z n?j opravdu nadšená :)
Strup dnes vypadá mnohem lépe, op?t si úžasn? pohrál a je stále více roztomilejší :)
Myslím, že z n?j bude mazel. Už se nebojí ruky a když chce nechá se pomazlit.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-09-25, 21:56
Hlásím další novinky.
?abík je dnes po kastraci a když už byl v narkóze vetka mu vy?ízla ten strup co m?l za uchem. P?edev?írem si to op?t rozdrápal.

P?i p?edopera?ní prohlídce se chudák celý t?ásl a tiskl se ke m?. Tak jsem ho ut?šovala. Za?íná z n?j být mazlí?ek :)
Na veterin? v p?epravce si prý hrál. Vzala jsem mu s sebou pískacího medvídka.
Doma se najedl a šel si lehnout.

Strup nebo co to bylo je tedy vy?íznutý a na stehy jdeme za deset dní.
P?emýšlím, jestli mu mám dát kolem krku kornout, aby si to nedrápal. Co myslíte? Máte n?jaký tip z ?eho to vyrobit?
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2009-09-25, 21:58
mne napadlo z termo kelimku na kafe....nereze to, je to mekky, pujde to dobre nastrihat....

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-09-25, 22:02
Gracijko, kdyžtak zkus napsat SZ cinderelle - oni Grayovi límec dávali.A mám pocit, že z n?jakého kelímku byl...
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-26, 01:30
Gracijko, myslíš, že si to bude drápat? Jonáš m?l vy?ízlou bouli?ku na krku, taky jsme se báli, aby si to nedrápal. Zkusil to asi jednou, asi ho to zabolelo, tak už si pak na to dával pozor, náplast na tom nedržela, cht?li jsme zkusit tekutej obvaz, ale to nám Chylíková zakázala, tak to m?l voln?, stehy asi 12 dní nakonec a bez problém?...
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-26, 09:32
Jolana musela kdysi na fretku použít límec, vyrobila ho z kelímku od jogurtu a ten pak p?išila o ten kr?ní ?emínek postrojku. Drželo to.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-09-26, 11:28
Zatím to má nedot?ené a dnes ho vidím jíst poprvé granule.
Ur?it? mu to nebudu cpát když si toho nebude všímat...ale jelikož si ten strup neustále rozdrápával bojím se, aby si nedrápal i to šití. P?ecijen se to bude hojit a bude to sv?dit....
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-26, 14:32
Gracijko, ale ?erstvá rána by ho mohla bolet, kdyby si to do ní drbnul... strup t?eba ne... Jouda je taky takovej drbací, ale stehy si fakt nerozdrápal. Ranku m?l asi 3 cm dlouhou kousek pod uchem, takže si nemohl drbat ani ucho... a bylo to v klidu...
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-09-26, 19:15
Tak náš Charlín po operaci se sice nedrápal ale lízal což byl stejný problém a límec jsem vyráb?la z kelímku - papírového protože u plastu jsem se bála bay ho to n?jak ne?ízlo a p?pevnila to taky na kšoury jenže on se mi z toho nau?il svlíknout, jak to nevím protože to nikdy neud?lal když jsme ho pozorovali to ležel a " trp?l" ale jak jseme vytáhli paty hned se svlíknul!

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-09-26, 20:02
Zatím si toho nevšímá....ale radši zjiš?uju, kdyby n?co, co s tím :)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2009-09-26, 20:14
graciijko, já bych fakt ?ekla, že když si do toho drbne, tak ho to zabolí a dá si na to bacha :) snad... ale taky jsem z toho byla p?ipos... že si to bude škrábat a vytrhá si stehy. Ale on m?l teda jakoby 2 vrstvy, jak jsem pochopila, tudíž by se tolik nestalo, kdyby si ty vrchní poškodil... tak nevim, jak to máte vy...
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-09-26, 20:39
Má jen jednoduché t?i stehy....
Pevn? doufám, že si toho nebude všímat.
Jinak jsem z n?j úpln? nadšená, protože se za?íná mazlit. :)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-26, 20:43
problém vidim v tom, že zví?e má oproti ?lov?ku vysoký prah bolesti....takže když si "drbne" do rány, tak si ji roztrhne a nic moc necítí, vytrhne si stehy a ani o tom neví (byli p?ípady uhynutých sami?ek po kastraci, které si vytrhali stehy a rána se otev?ela...)...?lov?k by p?i tom samém už bolestí ?val....
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-27, 16:25
Tak jenom Johnku trochu opravím...zví?e má nízký práh bolestivosti..
Jinak volala mi paní Jandová z ?abárny, je tu další adept na umíst?ní, ro?ní tcho?ovitý same?ek jménem ?iko. Majitelka ho chce dát pry? protože same?ek kouše. Není vykastrovaný.....
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-09-27, 16:31
majdi a nebude lepší jim poradit, aby fre?á?ka vykastrovali? Fretky se te? zrovna nejlépe neumis?ují..
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-27, 17:07
Jo, Hanulko, s paní jsem vedla asi ?tvrt hodinovej hovor na téma kousání + kastrace. Paní je rozhodnutá ho dát pry?, má p?tileté dít?....:-(
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-27, 19:50
Majdi, kdyby to bylo n?jak urgentní, tak ho m?že vzít Jirka na azyl. I pro n?j dojet i ho nechat vykastrovat...
Já mám plno :-(
Iva by možná taky mohla, dneska se bude vracet ze SLovenska, kam vezla Kubíka a Bubíka, tak snad taky bude mít místo.
Co?
Sp?chá to?
P
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-09-28, 10:11
Zatím to nesp?chá, paní ?íkala, že takm?síc je ochotná si ho nechat doma, já mám jenom hr?zu z toho aby neskon?il jako ?abík.....
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2009-10-26, 10:22
Hlásím, že jde ?abík zítra do nové rodiny.
Tak mu držte p?sti. Stala se z n?j neuv??iteln? hravá fretka...když chce nechá se i pomazlit. :)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-09, 18:03
Ahoj všem, které zajímá osud ?abíka.

Dnes jsme byli na podrobn?jším vyšet?ení u MvDr. Chylíkové.

?abíkovi ud?lala sono, RTG, biochemii a hematologii.
Ledviny, které ur?ila vete v KV jako zdroj problém? jsou naprosto v po?ádku a ?abík dietu žrát nemusí.

Ale.....

Ze snímku RTG se ukázalo, že má lynfom v oblasti plic, který mu tla?í na pr?dušnici a ta je díky tomu docela dost vychýlená. Dále nám ukazovala, že je také mezi ledvinami.
Takže se nabízí dv? možnosti. Bu? bude ?abík jen na prednisolu, který dnes dostal injek?n? a od zítra v tabletách, nebo k n?mu p?idáme chemoterapii.

Jenže chemoterapie, je nad naše finan?ní možnosti. Samoz?ejm? se budu snažit financovat jak nejlépe to p?jde, pokud se mezi Vámi najdou dobré duše, které jsou ochotny pomoci budu Vám líbat ruce.

?abík by mohl jít na první chemo už tuto st?edu. Budu se snažit o to, aby to v tu st?edu vyšlo.

Všem p?edem moc d?kuju za m? i za Bailee sou?asnou majitelku ?abíka.

Graciijka
Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-09, 18:06
graciijko,

jak už jsem psala bailee v jiném vlákn?, p?isp?ju n?jakou korunou. a protože na face už je zve?ejn?ná výzva k finan?ní podpo?e ?abíkovo lé?by p?es klubový ú?et, ud?lám to taky tak, je to nejjednodušší. do zprávy pro p?íjemce p?ipíšu, že to je na ?abíka, aby to bylo jasné.

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-09, 18:10
Martina: D?kuju holky...jste zlatý :)
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-09, 18:13
ješt? dotaz - ?abík bude te? teda bydlet kde? u bailee nebo u tebe?

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2010-08-09, 18:15
Vyhlašujeme tedy "sbírku" pro ?abíka ...vzhledem k tomu, že lé?ba bude opravdu finan?n? náro?ná, vedení KCHPF se rozhodlo p?isp?t ?ástkou 3000 ,-.
Já se budu snažit Gracijku zasponzorovat "materiáln?" tzn. kvalitními granulemi, aby po té hubené diet? nabral, podestýlkou a dalším co bude pot?eba. Takže prosíme všechny, kdo m?žete p?isp?t n?jakou korunou - ?.ú. je 83268319 kod banky 0800 a var.symbol 77.
Díky Majda
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: FINAN?NÍ SBÍRKA
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2010-08-09, 18:26
?abík je prozatím i s Bailee u m?. Budou tu asi do st?edy...ale nevím jestli je rozumné s ním po chemo hned cestovat až do Var?....možná by tu m?l radši z?stat t?eba do konce týdne. Co myslíte? Jinak cht?jí na chemo dojížd?t.
Avatar

Re: SOS - fre?á?ek na ?abárn? - aktuáln?: FINAN?NÍ SBÍRKA
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-08-09, 18:29
ROZHODN? NEP?EVÁŽET, zkus bailee p?esv?d?it, aby ho alespo? po dobu lé?by, která opravdu NENÍ JEDNODUCHÁ (!!!), myslím pro ?abíka, nechala u tebe, pokud tob? to nevadí.

Aktuální stránka:5 z 24


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist