Jít na stránku:  Předchozí1234567891011
Aktuální stránka:11 z 11
Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-22, 14:53
:o)
jj, holky z brna jsou moc šikovný, až se n?kdy ani v??it nechce. teda ne všechny, jen n?který :o)

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: Jana Žakova (IP)
Datum: 2010-02-23, 18:43
Dodi Já jsem trošku postižená chovem ps? a tímto zp?sobem , který popisuješ probíhaly bonitace i svody mladých. A ur?it? to byl veliký p?ínos nejen pro majitele zví?at ,ale i pro z??astn?né.Bonitace a uchovn?ní si d?lal klub samostatn? - ne p?i výstavách ale na samostatných akcích a zcela ve?ejn? . P?ítomen byl každý ,kdo se cht?l z??astnit a pes se hodnotil nahlas. Chovnost posuzovala poradkyn? a pomocní poradci chovu.Pravideln? a dobrovoln? byl p?ítomen i jeden z posuzovatel? plemene, který m?l toto plemeno rád. Ten m?l však hlas pouze poradní.Samoz?ejm? se ur?ování chovnosti ?ídilo daným standartem plemene , ale p?eci jen zkušenost poradkyn? která byla i dlouholetou chovatelkou byla k nezaplacení.U frete?ek se to prozatím tak vážn? nebere a chová se i na fretkách které p?sobí v chovatelských stanicích a p?estože nemají uznanou chov?ost jejich mladý dostávají ZOP. Vím , že záznam o p?vodu není zárukou jistého standartu, ale mlád? z ch.s by být m?lo.Zvlášt? když se d?lají kontroly vrhu.??kdo m?že ?íct , že chov frete?ek je u nás zatím ješt? v plenkách a že bych toho cht?la najednou moc ale stejný p?ípad byl i u plemene které jsem chovala.Plemeno nebylo uznané FCI , nem?lo zemi p?vodu a tím ani pevný standart , který vždy ur?uje zem? p?vodu.Za?átky byly t?žké .Hledadala se zem? p?vodu ( samoz?ejm? nejen u nás).Zem? p?vodu se k plemenu nehlásila a tak se hledala jiná , která se plemene ujme.Nebyl pevný standart a jedna zem? opisovala od druhé. Ale pro? ne? Na co vymýšlet vymyšlené? Snad každá zem? , kde se plemeno chovalo m?la "sv?j" n??ím mírn? odlišný standart.Když se dal všemu jistý ?ád , tak jsem z Holandska a z N?mecka p?ivezla první dlouhosrsté psy , který "náš" standart neuznával.Nicmén? jinde byli b?žní a velmi oblíbení.I toto se po jistém ?ase zvládlo .Je p?kné ,že si zveme posuzovatele ze zahrani?í a máme od nich posudky chovnosti. Ale je nám celkem k prdu když se v nich nevyznáme. Pokud si u frete?ky nechávám posoudit chovnost, tak je jasné , že ji chci použít k chovu a cht?la bych znát její vady ale i p?ednosti. Chovatel , který chce odchovávat zdravá a krásná mládata si proto nechává chovnost posoudit. Od Anglických rozhod?ích jsem si nechala posoudit chovnost u ?ty? frete?ek , ale do této chvíle nevím , jak vlastn? dopadly. Protože ?tu pozorn? diskuzi , tak vím , že nebyly vylou?eny z chovu. To byla teda pouze jedna frete?ka a z t?chto stránek vím , že nebyla moje.Nevím ale jestli nemají t?eba n?jakou podmínku . Nevím to podle po?tu bod? ani podle posudku kde mám sice celkový po?et bod? ,ale nikde jsem se nedo?etla kolik jich je k uznání chovnosti pot?eba.Nemám ani žádné slovní hodnocení. Jak už jsem uvedla v jiném p?ísp?vku , mám pouze u jednoho samce napsáno , že je snadno ovladatelný.Není to málo? A tak si myslím , že mi je celé posouzení chovnosti docela k ni?emu . Posudek jsem si nechala ud?lat i v Modre u Ma?arských rozhod?ích a rovn?ž jsem se z nich toho mnoho nedozv?d?la. Kluk Chilli má podmínku , ale jakou , to jsem se nedo?etla. Celá karta je opsaná na stránkách www.majestik.estranky.cz na stránce Chovnost fretek - Chilli.Pokud n?kdo ví, na co si mám dávat pozor p?i krytí samic , tak a? mi to poví. Ale z Modry vím alespo? to , že má n?jakou podmínku. A že si mám dávat na n?co bacha. P?íšt? moc ráda pojedu do Brna .

www.majestik.estranky.cz



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Jana Žakova dne 23.02. v 18:50.

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: myshca (IP)
Datum: 2010-02-23, 20:46
HLEDÁM NÁRAMEK

Ahoj lidi?ky, spíše po?adatelé, p?i vypisování diplom? jsem nechala naho?e v zákulisí modrý náramek. Nenašel ho n?kdo? Jestli jo, tak moc prosím o vrácení. Od výstavy ho prost? nem?žu najít. P?edem moc díky.
Avatar

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-02-23, 21:04
našel, m?la jsem ho v ruce, ale nevím, kde skon?il
zkus napsat vendule SZ, jestli náhodou ho nemá u sebe ona, nebo si nevzpomene, kdo ho bral.

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-02-23, 21:06
jo jo.Vendulka má spoustu v?cí-i ceny,papíry z chovnosti atd.
taky myslím,že tam bude

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: myshca (IP)
Datum: 2010-02-23, 21:56
moc díky.. napíšu..
Avatar

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-23, 22:05
Takže PAPÍRY Z CHOVNOSTI EXISTUJOU? SEM S NIMI MNOZÍ Z NÁS HLAVN? KV?LI NIM NA VÝSTAVU ŠLI
Avatar

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-02-23, 22:46
Erin, obávám se, že papíry z chovnosti jsou ty, co se rozebíraly na konci u podia, alespon podle po?tu bod?, co jsem m?la vypsaný u samce na valentýna, se to shodovalo, ale pokud jsou, tak bych je též ráda vid?la :o)

jinak omylem jsem n?komu spolu s našimi papíry zbalila bodovací listinu od fretky ?.74 DEW angora samice, takže pokud ho n?kdo postrádáte, mohu p?eskenovat..

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 23.02. v 23:11.
Avatar

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-02-23, 22:49
žofiro má pravdu,jsou to ty,které se na konci rozdávaly u podia

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-02-23, 23:09
Takže mi sklaplo.Už jsem se zat?šila.
Avatar

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2010-02-24, 10:55
Ten dlouhý p?ísp?vek Jany Žákové jakoby mi vypadl z úst. Ale já už jsem tím moc profláklá, že chov fretek p?irovnávám k chovu ps?. Byla bych taky pro d?lat klidn? jen bonitace. A ty by m?li být ve?ejné, m?lo by se na nich nahlas ?íct, co je na fretce za chyby a ?emu by se majitel m?l p?i krytí vyvarovat. Ne takhle anonymn?, aby majitel pak nic nev?d?l.
Je dob?e, že o tom diskutujeme ve?ejn?. Alespo? si m?žeme p?edávat názory a zkušenosti mezi sebou a vylepšovat tak další a další výstavy ;o)
Avatar

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: lucbur2407 (IP)
Datum: 2010-02-24, 15:13
No já myslela papíry pro ty,kte?í do konce nez?staly a papír nevyzvedly.Takže se omlouvám všem,kterým jsem zkazila radost-každý jme m?ly na mysli n?co jiného

Užívejte života a fret?ích lumpáren
[www.amj-ferret.estranky.cz]

Re:
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2010-03-27, 09:48
Takze mame fotky, k pokochani na: [syning.webpropag.cz]

V pripade zajmu o vetsi format, tisk ci souhlas s pouzitim na strankach mi dejte vedet, domluvim se s autorem fotek.

Avatar

Re:
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2010-03-27, 15:33
Teda.. super fotky, n?které z vás znám osobn?, ale v?tšinou zjiš?uju, že si ty ostatní p?edstavuju úpln? jinak, než vypadají doopravdy :)) Lee u tebe jsem m?la utkv?lou p?edstavu, že jsi dlouhovlasá blondýnka, nevím pro? :D
Avatar

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2010-03-27, 17:04
Super..skv?lé fotky. My jsme se na výstav? byly s dcerou podívat. Moc se nám líbila a ted jsem si ji zase zopakovala.

Re: VÝSTAVA - Praha, 13. 2. 2010
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2010-03-27, 18:12
A nejvíc se mi líbí jak Lee vyšet?uje freti?ku - zakroutíme kr?kem a je zdravá
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234567891011
Aktuální stránka:11 z 11


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist