Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-29, 11:49
Tak to je bezva, že na to myslíte :-)

Prosím T? a m?žu se zeptat, jak to srdí?ko vyšet?ují? RTG i Echo?

D?kuji
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-29, 12:14
nechávám d?lat echo, RTG jsem nechávala d?lat jen jednou když se mi zdálo že má Kikina n?jaký útlum a trošku p?i tom prskala/kašlala jinak mi p?išel zbyte?ný. Ale d?lal se ob?ma je to práv? asi p?l roku.

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-29, 12:23
Tak to jo, n?kdo d?lá RTG a když tam vidí zv?tšené srdce plus n?kdy bývá i poslechový nález tak pak echo.
Jinak echo je nejpr?kazn?jší.
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-06-29, 12:51
Ja vim, ze asi jdu s krizkem po funuse :o)
Ale co se tyce rany - Flo mela po kastraci zasite brisko a cistila si to pouze okolo.. Ne tam kde mela site. Treba by to delal i fretacek, kdyz ma sundane obvazy..

Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-29, 13:10
P?istihla jsem ho jak bere za ty nit?, nespím kv?li tomu celý noce protože p?es den ví že je pod drobnohledem a ani se toho nevšimne zato v noci to zkouší prevít jeden! Oplachuju mu tu ránu jen ?epíkem a vypadá to moc p?kn?. Skon?í kv?li tcho?oj v Bohnicích!

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2009-06-29, 13:38
Hani, kde jsi byla s fretkama na Echu? Pot?ebovala bych Garpa taky vyšet?it.

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-29, 14:56
Mám to kousek na AA vet takze chodím tam www.aavet.cz navíc tam asi nechodím sama takže si tam s fretkounama v?dí rady.

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-29, 15:22
Tam je nejlepší kardiolog, uznává ho i Jekl, je to Dr. Najman. Ten umí výborn? echo, ale zase neví jak je to u fretek. Výsledek od Najmana je dobré zkonzultovat s Dr.Jungwiertovou ta pracuje také tam.

Nebo ten nález poslat Dr.Jeklovi a poprosit ho o názor na terapii. U mírných a st?edních kardiomyopatií obou typ? (hypertrofická, dilita?ní) se v?tšinou za?íná jednou p?tinou Enapu (enalapril - tableta síly 2,5mg). Ale to jen z mé zkušenosti, já mám totiž ?ty?i kardoiomyopatiky.
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-29, 16:19
On si práv? k tomu p?izval asi paní Jungwiertovou - jméno mi ne?ekl ale byl u toho on a ješt? jedna doktorka a oba mi potvrdili že srdce mají v po?ádku - zatím žádné zm?ny ani u jednoho. D?lala jsem jim tenkrát ob?ma víc vyšet?ení i krev a práv? RTG a vše bylo v po?ádku. A te? než šel na operaci tak ho Dr. taky vyšet?oval a taky v po?ádku.

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-29, 16:26
Bezva, bezva, úžasná vzorná pani?ka.
Pé?e teda podle m? asi maximální co se kapacit týká :-)
To byla asi Dr. Jungwiertová...
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-29, 16:30
D?kuji aspo? n?kdo to ocení.... tcho?i teda rozhodn? nee . Mám zkušenosti s kon?m a ostatníma potforama - prevence byla vždycky levn?jší než lé?ení ?ehokoliv rozjetýho .....

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-29, 16:41
P?esn? tak, a ješt? k tomu není prevence jako prevence...
Ono u toho srdce jde i bohužel o to, že pokud se medikuje zví?e v?as m?že mu to velmi výrazn? prodloužit život, nebo´t srde?ní selhání p?ijde o mnoho pozd?ji než u fretky, která v po?áte?ních a st?edních stádiích nebyla medikována. A jde o minikousek práší?ku jednou denn?.
Je to trochu jako cholesterol u lidí, není vid?t, dlouho nic, a pak to p?ijde, v?tšinou už se známkami srde?ního selhání, a t?žší selhání srdce už je bohužel špatný:-(
A bohužel to m?že p?ijít i u t?íletého zví?ete :-(



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 29.06. v 16:43.
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-06-29, 21:08
Co ta tvoje bílá sme?ka? Už jsou kluci lepší?

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-29, 23:11
Jo, jo na té medikaci od Jekla ano:-)Stálo to mnoho ?asu i úsilí ale ok...
Jsou to sta?e?ci,ale docela se drží:-)
D?kuji:-)
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-07-12, 19:27
Tak jsem dostala Charlínovu histolku a je to tubulopapilární karcinom apokrinních bun?k, p?iznávám že nevím co p?esn? to je ale rozešlu sít? a uvidím kdyby jste náhodou n?kdo v?d?l nebo m?l zkušenost budu vd??ná. Tcho? se tvá?í že se ho to netýká :o))) díky bohu je úpln? v pohod?.

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-07-13, 19:28
Hani, ptala jsem se kamaráda, lidského onkologa,slíbil, že podrobnosti v?etn? statistik sd?lí, ale nemáš se d?sit,závažnost u ?lov?ka je nižší st?ední, tak prý to snad i u tcho?e bude podobné.
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-09-16, 19:32
Takže Charlín je dnes po druhé operaci stejného nádoru. Ud?lal se znovu a horší zku...ený nádory! Nenávidím tu bezmoc chudák malej je úpln? hotovej Ach jo!

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-16, 19:52
Hanco je to smúla! :-( Ale sned se malej z operace zvetí a bude už kone?n? vše za váma. Nemúžu žel nic jiného, jen moc držet palce...to je ta blbá nemohoucnost....
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-09-16, 22:40
Hani, pro? si nenapsala p?ed tou druhou operací?
Problém po první operaci v ?ervnu byl ten, že veteriná? poslal na histolu jen "?ást" tkán?,kterou excidoval. A patolog pak nebyl schopen ur?it, jestli došlo ke kompletnímu odstran?ní nebo ne, protože nem?l okraje excize. Nemohl posoudit, zda-li nádor dosahuje do okraj? excize (pak by nebyl radikáln? vy?íznut) nebo ne (pak by byl odstran?n radikáln?). Tenkrát jsem osobn? mluvila s tím patologem co hodnotil ten vzorek po první operaci. On ?íkal, že tento typ nádoru metastazuje minimáln? a že pokud je odstran?n radikáln?,pak nedochází k recidiv?. To znamená, že p?vodní excize nebyla radikální a nádor se ze zbytku tkán? zase rozší?il. Nyní by bylo t?eba, aby z té druhé excize ten veteriná? poslal na histolu komplet všechno co vyndal, jestli zase poslal jen n?co nebo v?bec nic,pak se to t?žko dozvíme. T?žko se dozvíme jestli to vy?íznul celé. Kdyby to vy?íznul celé,pak by se toho Charlín pravd?podobn? zbavil navždy...
P
Avatar

Re: Charlín a Kikina ,aktuáln? : nádor
Zaslán uživatelem/kou: Hanca (IP)
Datum: 2009-09-17, 10:32
Ahoj Pavli,
ono se to zase objevilo takovým fofrem a navíc jsem byla v zahrani?í a ?ešila to vícemén? mailem a telefonem. Musela jsem se rychle rozhodnout jestli ješt? jednou operovat nebo to nechat ukon?it. jsou to asi t?i týdny co jsme byli na kontrole a byl v po?ádku a o víkendu se to objevilo znovu, v pond?lí šel na první vyšet?ení a v?era na operaci. Rozbor bude ze všeho co odebrali - tentokrát byly hned dva, s Dr. jsem vše konzultovala a ?íkal že vezme celou mlé?nou lištu - lezlo to po ní . Tak uvidíme, Charlín se zatím tvá?í celkem dob?e pije a sn?dl pastu a ku?ecí maso s baby flocken tak snad to p?jde dob?e

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist