Jít na stránku:  Předchozí1234567
Aktuální stránka:7 z 7
Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2010-07-05, 13:19
lucifino, tvoje pitvání toho, pro? by lidi m?li kupovat "drahou" fretku v chs místo "levné" od "nechovatele" je totáln? mimo mísu.
pro?? no protože je každého osobní v?c, kolik za svá mlá?ata požaduje nebo jestli je rozdává nebo vym??uje. a stejn? tak osobní v?c každého je, jestli na danou "cenu" (i zadarmo m?že být draho) p?istoupí. p?i uzavírání jakékoli smlouvy (a to obchod je) jde výhradn? jen o projev svobodné v?le dvou (a více) dosp?lých a (v?tšinou, i když to tak n?kdy nevypadá) svéprávných lidí.
takže proto.

pro? fretku za 300 nebo za 3000 jsme si vysv?tlili. každý kdo to ?etl, už si dokáže spo?ítat, jaké jsou náklady na odchov. každý kdo to ?etl, bude mít víc argument? pro své rozhodování p?i dalším nákupu.
trochu problém je v tom, že v?tšina prvofretka?? se stejn? napoprvn? rozhoduje podle n??eho úpln? jiného, než co tu tak urputn? už n?kolikátý den "?ešíme"

a mimochodem - n?kdo se musí spálit sám, n?komu sta?í vlastní rozum, aby se rozpálené plotýnce vyhnul. n?kdo ská?e bezhlav? do neznámé vody, jiný si nejd?ív zjistí, jestli tam náhodou ne?íhá vír nebo šutr.
každý podle svého naturelu a gusta.

a ješt? n?co - zas mi z tvých p?ísp?vk? zaznívá jakýsi jedovatý osten tvých osobních problém?, zkus se toho vyvarovat, díky.

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2010-07-05, 13:20
tak já za svou nejdrašší (tedy nejvišší cena samotné fretky) fretku dala 700,- - bez o?kování, zasvrabená byla od hlavy až po ocas, strongold 300,- (dávala jsem dv? dávky po m?síci + preventivn? pro další 2 fretky), o?kování 1x psinka 350,- (+ další 2 p?eo?kování), vzteklina 200,-, ?ip a pas 750,- - celková cena tedy asi 3300,- a to nepo?ítám ty 4 strongoldy navíc pro další 2 fretky a cestu pro fretku.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 05.07. v 13:23.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-05, 13:27
No, po?kej, ale nem?žeš tam p?ece po?ítat druhé a
t?etí o?kování. Když si kupuješ mlád?, tak je
nao?kované pouze jednou. Druhé a t?etí p?eo?kování
provádí už každý na své náklady. A nevím jak u vás
tam, ale tady v Brn? stojí o?kování myslím 200K?. -
to první.
A ?íkám, co se týká svrabu, s tím je t?eba po?ítat
vždy, proto bych nedala nové mlád? ke svým starým
,aniž bych si ud?lala kontrolu, zda-li má svrab
(samoz?ejm? že já ne, ale vet :). A mimochodem, když
jsem si koupila tu angoru z chs, tak svrab m?la
jakbysmet!
A tady v Brn? stronghold se nedává, Jekl píchá
n?jakou injekci - a sta?í pouze jedna a cenu už si
p?esn? nepamatuju, ale možná ani ne 200K?.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2010-07-05, 13:35
A sakra, doufám, že ne IVOMEC !!! ten je pro fretky nebezpe?ný! je ur?ený pro skot, prasata a ovce
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-05, 13:39
Co to bylo, to už fakt nevím, ale v??ím, že kdyby to
bylo n?co nebezpe?ného, tak by to pan Mvdr. Jekl
fretkám nepíchl. Stronghold nedoporu?uje, protože to
podle n?ho ne vždy zabere...

Jen jsem cht?la pro ukázku ukázat, že já rozhodn?
nejsem ta, co by na fretkách št?ila za každou cenu
:).

Avatar

Přílohy: P1020419.jpg (52kB)   P1020917.jpg (53kB)  
Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2010-07-05, 15:54
Ivermektin (Ivomec, Noromectin) se u fretek používá, ale až v p?ípad?, že na ušní svrab nezaberou šetrn?jší preparáty, jako je nap?íklad Stronghold. Ivermectin je velmi ú?inný, ale pat?í POUZE do rukou ZKUŠENÉHO veta, protože p?i špatném p?epo?tení dávky (což se stane lehko, protože p?vodn? je ur?en pro dobytek) m?že p?edávkování ohrozit zví?e na život?.
Pokud je v uchu navíc p?ítomen bakteriální zán?t, je možné ho lé?it Chronicinem ?i jinými antibiotickými kapkami, které naordinuje veteriná?.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: wolfi (IP)
Datum: 2010-07-06, 00:01
Naprosto souhlasím s Jordi. A dodala bych, že potencionální kupující, co se snaží fretku koupit co nejlevn?ji ve m? osobn? vzbuzují primárn? podez?ení a otázku: jak chce financovat všechno okolo fretky, když už p?i koupi škudlí kde m?že?!

Co se tu jedné nejmenované tý?e, myslím, že je jasné, že jde hlavn? o její osobní boj, jen doufám, že t?eba nová?ci si její n?které argumenty nebudou brát moc jako vzor...

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-07-06, 12:29
CHS su registrovane na slovensku a teda spadaju pod slovenske zakony, ktore su v sucinnosti so zakonmi EU.
Citujem:
§ 19 Identifikacia a registracia zvierat
ods. 5 Psy, macky a fretky urcene na obchod MUSIA byt nezamenitelne oznacene tetovanim alebo mikrocipom

Takze preto sa cipuje a pokial niekto najde v obchode na Slovensku nezacipovane zviera alebo mu niekto preda zviera neoznacene, je povinny to hlasit, pretoze ide o porusenie zakona.

A kedze postup istych organov v cechach (u nas tiez) je v istych situaciach velmi rychly (vid utratena fretka v Plzni), tak preto cipovat. Dalsia vec je, ze pre potreby plemennej knihy MUSIA byt zvierata tiez jednoznacne identifikovatelne.

Ockovane su preto, ze je zaruka, ze zviera preslo rukami vet. lekara a je teda predpoklad, ze je zdrave (chore zviera sa nesmie ockovat. Pokial sa tak stane, tak mozete veterinara udat)

Takze preto su zvierata z CHS cipovane a ockovane.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina_1 (IP)
Datum: 2010-07-06, 13:09
To já samoz?ejm? vím a v?bec nezpochyb?uji, že
fretky z chs musí být o?kované a ?ipované!
Pouze jsem zmínila, že zví?ata, která pochází od
malých chovatel? (ne z chs) ?ipovaná být nemusí a že
to záleží pouze na nich samotných - pop?ípad?
budoucích majitel?...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2010-07-06, 15:39
To Lucifina: psi macky a fretky urcene na predaj byt cipovane musia, tak hovori zakon EU...takze to nie je len zalezitost CHS, ale vsetkych, co mladata predavaju. To len na okraj.
Nebolo by od veci zbehnut si zakon o vet. starostlivost platny v CR, ja som na tuto info narazila uuuuplnou nahodou, ked som hladala kam vsade treba nahlasit usporiadanie vystavy.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2010-07-06, 18:44
Maja: v ?echách to povinné není...
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2010-07-06, 19:02
Pokia? viem, tak na Slovensku to bude povinné až od roku 2011. Ale na výstavy ma?ky ani psov bez ?ipu nepustia.
Ja osobne som za ?ipovanie preto, aby sa dali vystopova? majitelia, ktorí svoje zviera vyhodia von.
Keby som fretky množila, tak by som ich tiež bez ?ipu nedala novému majite?ovi. Aj ke? to navýši cenu.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-06, 19:09
Jolana, ten § 19 o povinnosti ?ipova? psy, ma?ky, fretky ur?ené pre obchod (predaj/kúpa) citovala Maja z platného zákona. Z toho mi vyplýva, že to v SR je platné už teraz.
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2010-07-07, 11:14
Len pre zaujímavos?: Pod?a § 1 vyhlášky MP SR ?. 74/1008 ktorou sa ustanovujú podrobnosti o identifikácii a registrácii spolo?enských zvierat, je v SR povinnos? ?ipova? psa, ma?ku, fretku nielen v prípade ak je zviera ur?ené na predaj.
[www.zbierka.sk]
Avatar

Re: ceny mlá?at
Zaslán uživatelem/kou: pejan (IP)
Datum: 2010-07-11, 14:27
Ano, já jsem taky ?etl, že mlá?ata jsou samostatná a schopná odejít od matky v šesti týdnech a sám jsem své první dv? fretka, Šelmáka a Bloodika m?l v bez dvou dn?, šesti týdnech.
Za oba jsem dal 1500k?, nem?li nic, žádné o?kování nic.
Tehdy jsem taky cht?l fretku sehnat co nejblíž, p?vod m? moc nezajímal.
Za Amálku jsem dal 1500k? v aukru, ale m?la i klec a n?jakou malinkou výbavi?ku. Ale zamiloval jsem se do ní už na fotce, že jsem ji cht?l, i když byla až z dalekého H?enska.
Taky nad tím p?emýšlím, za kolik prodat mlá?ata, když 1000k? se zdá každému moc, oby?ejn? se každý zeptá na cenu a když se ji dozví, už se jen vymluví, že zavolá pozd?ji a pod. a samoz?ejm? už nezavolá nikdy.
P?itom jen o?kování (2* psinka po 250k?) stálo 500 a to jsme m?li množstevní slevu p?i 7 mlá?atech.
Za t?i m?síce sn?dli 7,5kg pytel granulí Total feret baby za 1360k? a hov?zí maso za cca 150k? mají tak na dva dny. N?jakou klec za 6000, to pomíjím.
No a každej si snad myslí, že je to draho a že z toho asi lze mít výd?le?ný podnik...

[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]
[pejan.rajce.idnes.cz]

Jít na stránku:  Předchozí1234567
Aktuální stránka:7 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist