Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: lajma* (IP)
Datum: 2009-01-29, 11:16
Zdar všem fretkomil?m!
Máte n?kdo zkušenost s cestovám s fretkami v letadle?
Díky moc :o)

ces+let+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 00:56.

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-01-29, 11:46
Tak k tomuhle musím ?íct jedno...podle mého je pro KAŽDÉ zví?e cesta letadlem neskute?ný stres...



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 18:03.
Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-01-29, 11:51
Létání se zví?aty
Letíte pry? a vlastníte zví?e? Bojíte se ho nechat doma? Nem?jte strach a vezm?te ho s sebou! P?edpisy to povolují. Následující informace Vám jist? pomohou nejen p?i p?eprav? Vašich domácích mazlí?k?.

P?eprava zví?at

P?eprava živých zví?at v kabin? pro cestující je omezena. S výjimkou slepeckého psa se p?epravují pouze malá zví?ata do váhy max. 5 kg. V?tší zví?ata se p?epravují v zavazadlovém prostoru, ve zvlášt? k tomu ur?ených boxech. Obvykle se v kabin? pro cestující p?epravuje pouze 1 živé zví?e b?hem jednoho letu, pokud není dopravcem povoleno jinak. K takové p?eprav? musí být vždy obdržen p?edchozí souhlas dopravce a souhlas velitele letadla p?ed nástupem cestujících do letadla. Podrobné podmínky mohou být obdrženy u p?íslušného dopravce. Každé p?epravované zví?e musí mít platné doklady.

Co musí zví?e podstoupit p?ed vstupem do letadla?

Nejprve musí být zví?e identifikováno, a to je možné dv?ma zp?soby – tetováním nebo ozna?ením zví?ete mikro?ipem. Tetování musí být ?itelné a provádí ho soukromý veterinární léka? nebo poradce chovu. Zví?ata, která nejsou zapsaná v plemenných knihách, musí být ozna?ena mikro?ipem, které provádí soukromý veterinární léka?.

Dále je nutný pas zví?ete v zájmovém chovu, tj. jednotný pas platný ve všech státech Evropské unie. Zví?e musí být o?kováno proti vzteklin? a musí projít sérologickým vyšet?ením na vzteklinu. Také musí být ošet?ené proti echinokokóze a klíš?at?m.

N?které ?lenské státy si stanovily další požadavky pro vstup zví?at v zájmovém chovu na svoje území (nap?. ošet?ení proti vn?jším a vnit?ním parazit?m) nebo omezily vstup mlá?at mladších 3 m?síc? neo?kovaných proti vzteklin?.

Je doporu?eno schránku na zví?e otev?ít n?kolik dní p?ed odletem a dát tak zví?eti ?as, aby si na ni zvyklo. Šest až osm hodin p?ed odletem byste zví?e již nem?li krmit.

Schránky na zví?ata Máte-li s sebou zví?e v kabin? letadla, musíte si obstarat schránku, která se pohodln? vejde do úložných sk?ín?k nad sedadly. Maximální rozm?ry kontejneru/tašky jsou: 45×30×25 cm pro umíst?ní pod sedadlem a 40×40×40 cm pro umíst?ní na sedadle (pokud to umož?uje dopravce) a hmotnost zví?ete v?etn? schrány nesmí p?ekro?it 8 kg. Zví?e musí z?stat v kontejneru/tašce s nepropustným dnem po celou dobu letu. P?eprava v?tších zví?at je možná pouze v nákladovém prostoru letadla, ve zvlášt? k tomu ur?ených kontejnerech. Doprovodní psy pro cestující se zdravotním postižením jsou na palub? p?epravováni zdarma a bez schránky.

Tady jsem k tomu n?co našla, ale siln? pochybuju, že nechají fretku v kabin? letadla..p?edstava, že si za letu zapuší....
Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-01-29, 16:51
Fretky na palubu letadla vetsinou nesmi. Myslim, ze pouze s Czech Airlines a nebo British Airlines (ted nevim presne ktere)
Kazdopadne 6 a ani min hodin pred odletem neni hladovka potreba. Moje holky mely pri letu k dispozici jidlo a vodu jako pri kazde ceste.
Prepravka se preda pri check inu, tam kde se predavaji zvlastni a viceobjemova zavazadla a pak se pri pristani na tamtez miste vyzvedne.
Cesta je v klasicke prepravce urcene pro prepravu letadlem (napriklad Clipper)

Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: lajma* (IP)
Datum: 2009-01-30, 11:16
Díky díky moc! Ješt? si ur?it? zavolám na Ruzyni, ale tohle jsou moc cenné informace.
A nebylo by pro fretky lepší dát jim p?ed cestou n?jaké uspávadlo, aby se nestresovaly?
Ješt? se chci zeptat, jestli nemáte n?jaké informace o karantén? (konkrétn? letím do Británie).

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-01-30, 15:12
V Britanii trva karantena tusim 3 alebo 6 mesiacov, nestoji to za to. Zviera je umiestnene na karantennej stanici, co teda nie je bohvie co. Dovod > GB su ostrovy bez vyskytu besnoty a chcu take ostat
(ale zato maju slintacku a krivacku, ktoru expeduju do celeho sveta, hajzlici)
Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-01-30, 16:46
No do Britanie je bud karantena, nebo serologicke vysetreni na vzteklinu. Ale co ctu na svscr tam fretky do VB neuvadeji.. Takze se asi zeptat primo na SVS :o)
[www.svscr.cz]

Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-01-30, 19:09
Nebo si od britského konzulátu v ?R vyžádat oficiáln? momentální podmínky pro dovoz fretky.
Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: lajma* (IP)
Datum: 2009-01-30, 20:06
Ahoj,
díky všem!
Zejména tedy Yasmin za odkaz na SAS ?R, odkud jsem se dostala na britské stránky DEFRA.
Zdá se, že to létání není (aspo? stran veteriny) takový problém, hlavn? tedy díky našemu ?lenství v EU - karanténa ani sérologické vyšet?ení nejsou povinné, pokud má fretka ?ip a pas se záznamy o o?kování a od?ervování a pokud letí ze zem? EU rovnou do Británie. A pokud nebyla p?ed mén? než 6 m?síci v zemi mimo EU (ale i mezi nimi jsou výjimky).
Ale i tak tam jsou docela slušné nároky a limity - nap?íklad omezení vzniklé tím, že Británie má smluvní vztah na leteckou p?epravu zví?at jen s British Airways a Czech Airlines, pokud jsem to dob?e pochopila. Ani jedna ta spole?nost není zrovna levná.
Finan?ní otázka by byla trochu problémek i pokud jde o veterinární "po?izovací náklady" - cht?la bych dv? fretky, aby jim nebylo smutno, a to ty po?izovací náklady (hlavn? o?kování) nebudou malé.
Už jsem psala na Czech Airlines, jaké jsou podmínky pro p?epravu fretek v jejich letadlech. Zdalipak se platí za dv? fretky, i když jsou v jedné p?epravce...?
Je to dilema. Moc bych je cht?la, abych nebyla sama, až mi manžel do Anglie odletí (pracovn?, ale na docela dlouho), ale pokud bych tam jela za ním na delší dobu než na víkend, cht?la bych je vzít samoz?ejm? s sebou. Zdá se, že by to byla docela drahá "sranda".
Každopádn? ješt? jednou všem moc d?kuju za pomoc fretkomilce-za?áte?nici!




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: lajma* dne 31.01. v 16:51.

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: lajma* (IP)
Datum: 2009-02-02, 14:58
S ?SA m?žou let?t fretky v zavazadlovém prostoru jen Z Londýna, do Londýna musí let?t nákladní dopravou. Platí se za p?enosku, ne za "kus" zví?ete, ale i tak - minimální cena je 7 679K? v?. poplatk?, plus na míst? ješt? 150-200 liber za veterinární vyšet?ení, které je povinné v každém p?ípad?.

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-02-02, 20:14
Lajma: tak to i ja diky za info! :o) Napsala jsi veci, ktere se fakt hodi, hlavne to s tou karantenou :o)
Co se tyce litani na vikend, asi bych to resila hlidanim tady v Cechach. Pokud na delsi dobu, pak bych rozmyslela, zda je vzit sebou.. Zalezi, kdo by ti je pohlidal.

Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: lajma* (IP)
Datum: 2009-02-03, 10:36
Ono to bohužel s nejv?tší pravd?podobností dopadne tak, že je nebudu mít zatím v?bec. Holt až za t?ch pár let, až bude manžel zase zpátky. M?j osud je momentáln? závislý na tom, jestli m? p?ijmou na školu, nebo ne - podle toho budu od podzimu spíš v Londýn?, nebo spíš tady. Nicmén? na léto tam pojedu rozhodn? - a t?i m?síce nebo kolik už je opravdu dlouhé doba na to, aby mi je tady n?kdo hlídal... Když už je budu mít, cht?la bych být s nimi. Na víkendy bych to samoz?ejm? ne?ešila, to by mi je mohli ohlídat spolubydlící.
Musím se p?iznat, že m? to dost zklamalo...

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: Luk (IP)
Datum: 2009-02-03, 14:08
Nebo p?evoz fre?ulí do Anglie vy?ešit po zemi. Sice to je delší a mén? pohodlné (pro lidi), ale zase by nemuseli být takové problémy. I když by hodn? záleželo jak by chlupá?i zvládli delší cestování.
Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-02-03, 15:18
Taky me napadlo...ze kdybych tam byla na dyl...a chtela je tam sebou...ze je tam "nejak" dopravim autem...
Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-02-03, 15:47
Kamos tam chce jet a cesta je taky dost draha - myslim, ze benzin taky nebude zrovna za malo..
Spis bych pockala co bude - pokud budes tam - porid si fretky tam, pokud tady, tak az pak tady - kdyz vis dopredu, ze letis, pak je taky letenka levnejsi a myslim, ze to je i u zvirat, nebo ne?

Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: atalanta (IP)
Datum: 2009-02-03, 16:49
Ahoj, do Británie jezdí i autobusy (nap?. Student Agency) a rozhodn? nejsou n?jak šílen? drahé (jela jsem tam s nimi a bylo to levn?jší než letenka)... Možná by stálo za to zjistit, jak je to s p?epravou zví?at u nich a následn? s podmínkami vstupu do zem?...
Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: atalanta (IP)
Datum: 2009-02-03, 16:54
Jo a ješt? m? napadá, levná spole?nost co lítá do Británie i zp?t je Ryan air, tím už jsem taky let?la, bylo to v poho a je to britská spole?nost (takže ceny v librách a vše v angli?tin?)... Možná taky povolí zví?ata, ale nikdy jsem to nezjiš?ovala...
Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-02-03, 17:32
Atalanta: Student agency zvirata pres hranice nevozi. Sice Dodi se podarilo jet z Brna do Blavy, ale me rekli pri prodeji jizdenek, ze to neni mozne, ze to maji v prepravnich podminkach. Takze podle me do anglie je ridic asi fakt nevezme.

Avatar

Re: Fretka v letadle
Zaslán uživatelem/kou: lajma* (IP)
Datum: 2009-02-03, 19:16
Pokud jde o p?epravu fretek po zemi, není to o moc lepší. P?eprava busem m? samoz?ejm? taky napadla, ale pokud jsem to pochopila dob?e, na onom webu DEFRA jsou jen kolonky "air", "sea", "rail" - ?ili nic o autobusové p?eprav?. Musím se p?iznat, že by m? pot?šilo, kdybych se pletla. Auto nevlastním. A vlakem by to asi bylo fakt drahé i pro m?.
A jak jsem psala výše, letecky lze do Británie p?epravovat zví?ata POUZE ?SA nebo BA, a to ješt? omezen?.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist